Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím přidělat 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Čím přidělat 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 01:08 Muž plecho [0]
ahojte,
dnes som lepil pozadie do akva...mam taky dotaz, ze ak prejde 24hodin od lepenia silikonom kavaristickym..a bude stale citit ten octovy zapach..mozem tam dat ryby alebo nie?
za24 hod uschne aka hruba vrstva silikonu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 18:11 Simi
já ji mám normálně přilepenou na zadní stěně akvárka, zvenku, pevnější lepící páskou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:40 lili120399 – ppoommoocc
:-| potřebovala bych radu zrovna zakládám akvárko a vůbec nevím jak tam nalepit tapetutu normální která není 3D ale taková jako papír prosím poradte mi sad :-( nevím si rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 15:37 Muž NASREDDIN [1383] – Re: David
Děláte si tu reklamu?
Po čtvrté stejný odkaz :-(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   23.08.2010 10:10 David – 3D pozadí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 20:25 Muž Bart_29 [3] - Cichlidy
QA by melo byt suche a steny na ktere budes lepit pozadi akvarijnim silikonem suche a odmastene (zbevene ras,slizu ap).Proto je lepsi pozadi lepit jeste pred zalozenim AQ.Silikon ma dobu schnuti 24 hod aby se znej stacilo vyparit redidlo.
Ryby budes muset zatim dat do kyblu nebo pokud mas jeste jine AQ tak je prendat na tuto dobu do nej.
Jinak pisek bych asi z AQ vyndal vsechen abych ho mohl poradne vysusit a nevznikala mi tam pri lepeni pozadi vlhkost na stenach.
Snad to trochu pomuze a lepeni zdar palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 20:19 Muž Juck [1] - Cichlidy – Re: Farrael
jojo..ale kam s nima? s těma rybkama..mam tam 2 tlamovce..:-D:-D a musím ještě dokoupit...mam 20l aq...navíc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 20:10 Muž Farrael [28] - Živorodky
Pokud vím, tak akvarijní silikon schne 24H, aby se tam dali dát ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 20:04 Muž Juck [1] - Cichlidy – Pozadí...doba schnutí v aq....
Zdravím...mám akvárium...a vytvářím pozdě 3D pozadí...co mám udělat s rybami a s vodou..?jak to nalepím do aq...asi necham písek....ale ne všechen...lepím to asi akvarjním silikonem....Děkuji za každé rady... X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 20:25 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sewer
I akvarijní silikonová lepidla jsou na acetátové bázi (při vulkanizaci uvolňují kys.octovou) tento důvod to tedy nebude...
Tmel Silikon Hobby má pravděpodobně menší pevnost po vytvrzení a možná se výrobce obává možného vlivu fungicidů na chované živočichy (nemá úspěšně otestováno a nehodlá se v případě škod soudit :-)) ). hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 19:59 Muž kortezhugo [983] – Re: Haimdol
to viem teda tie organicke kyseliny...
Ale X-)
www.soudal.sk/…

"obsahuje fungicídy"
"patrí do skupiny výrobkov s atestom pre priamy styk s potravinami a pitnou vodou"

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 19:50 Muž Sewer [99]
Raději koupím akvarijní ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 19:48 R Muž Silent [5949] – Re: kortezhugo
Pozor! Organické kyseliny, mezi něž patří i octová, působí na ryby opravdu toxicky. Ovšem v tom množství které se uvolní při vulkanizaci nejspíše ne. Jinak souhlasím s tím, že se pro lepení akvárií nedoporučuje kvůli fungicidům. I když ani to nebude nijak horké, nicméně se tím výrobce jistí, protože nikdo nemůže zaručit nezávadnost těchto látek pro vodní živočichy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 19:41 Muž kortezhugo [983] – Re: Sewer
"Mohl bych ho případně použít? Předpokládám, že píšou "Nepoužívat pro lepení akvárií." proto, že se "při vulkanizaci uvolňuje malé množství kyseliny octové", která je tedy zřejmě pro ryby toxická, což by v mém případě nevadilo, když to budu lepit zvenčí..."

ee... :) kyselina octova nie je toxicka - si nechodil do skoly??? 8 percentny roztok sa vola OCOT :-D

nepouziva sa preto ze obsahuje fungicídy

ale Ja osobne som ziadny problem nemal X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 19:18 Muž Sewer [99]
Máme tu doma silikon (plnou bednu).

siak SILIKON HOBBY

A je na něm napsáno:


Je vynikající víceúčelový elastický tmel acetického typu na bázi kaučuku, vybavený složkou s protiplísňovými účinky. Je vhodný pro tmelení, spárování a lepení neporézních materiálů v kuchyních, sprchovacích koutech, koupelnách, WC. Používá se k instalaci sanitární výbavy. Obsahuje UV-filtr. Není barvitelný. Během 24 hodin vulkanizuje vlivem vzdušné vlhkosti na materiál s vlastnostmi podobnými gumě.

Nepoužívat pro lepení akvárií.


Mohl bych ho případně použít? Předpokládám, že píšou "Nepoužívat pro lepení akvárií." proto, že se "při vulkanizaci uvolňuje malé množství kyseliny octové", která je tedy zřejmě pro ryby toxická, což by v mém případě nevadilo, když to budu lepit zvenčí...

Co? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 18:55 S Muž invalida [3881]
No vono se to ale fakt rozjede v nejblbější dobu.....třeba měsíc prší nic neschne a na skřínce s hadrama začne slzet 300ka...řekneš si to počká až bude sucho a ráno je tam půlka....a pod tím nová plovoucí..dřevěná...cca hodně drahá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 18:50 Muž Sewer [99]
Dobrá, zkusím to u našeho sklenáře... Díky za dobrou radu! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 18:39 R Muž Silent [5949] – Re: Sewer
Šikovný sklenář to zvládne. Viděl jsem to na vlastní oči a ta nádrž drží už 6 let. Záběh měl necelý centimetr a lepidlo ho zcela vyplnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 18:33 Muž Sewer [99] – Re: invalida
Proč si mi tu radost, že to bude dobrý, musel zkazit zrovna ty, Venco?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2010 18:22 S Muž invalida [3881]
Nechci bejt zlej ale definitivně to rupne o dovču svatbu nebo vánoce...odzkoušeno :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 18:20 Muž Sewer [99] – Re: Haimdol
Opravdu dokáže zatéct do prasklinky, jo? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2010 17:36 R Muž Silent [5949] – Re: Sewer
Tak podle popisu je to záběh. Tady by se to UV lepidlo dalo použít. Pokud to některé sklenářství v tvém okolí provádí tak by to stálo za pokus. Použije se typ s velmi nízkou viskozitou a to dokáže kapilárně vzlínat takže se dostane naprosto do celé prasklinky. Po vytvrzení UV lampou prasklinu vyplní a je velmi pevné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 17:28 Muž Sewer [99] – Re: Haimdol
Nevim, co přesně je ten "záběh". Prostě se od horní hrany šikmo dolů spouští asi centimetrová prasklinka... Jestli s tím někdo někde ťuknul, nevím :-O

Jde nám jen o to, aby se to nešířilo, jinak to i tak nebude vidět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 17:20 R Muž Silent [5949] – Re: Sewer
Dej to zvenku a stačí obyčejný sanitární silikon. Ta prasklinka je záběh? Pokud ano, tak v lepších sklenářstvích mají speciální UV lepidla. Jsou s různou viskozitou a dají se použít na vyplnění právě takovéto prasklinky. Pak není prasklina prakticky ani vidět a pevnost je vynikající.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 17:19 Fredy
Já bych nechal zabrousit hrany skla a dal bych to dovnitř. Akvárko dej tou prasklinou dolů a přilož to krycí sklo a nebo jemně chytni svěrkou /mezi dřeva/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 17:14 Muž Sewer [99]
Dobrá :-) .
A myslím, že v tomto případě ani nemusím kupovat dražší akvaristické silikony, když bude jen zvenčí, že? Nebo by bylo lepší to nalepit dovnitř? Nerad bych, aby se o to nějaká ryba třeba poranila :-O
Mám to přichytit svěrkou nebo to stačí dát vodorovně a bez tlaku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 17:06 R Muž Silent [5949] – Re: Sewer
Pokud to nebude ve vodě tak to nijak zvlášť nehroť. Nech to dva dny bez vody to je dostatečná doba aby to pořádně drželo a zbytek zvulkanizuje časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 16:57 Muž Sewer [99]
To se mi zase právě nezdá :-O ... si představ, že bych k sobě přilepil dvě tabule skla 1x1m. Bude to uprostřed taky zejtra suchý, když k tomu nemůže vzduch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 16:51 Fredy
..no, podle mě, pokud tam dáš vrstvu silikonu 2mm, bude to zase ten jeden den a je jedno jak ta tabulka skla je velká. Jinak určitě je lepší to nechat déle.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 16:12 Muž Sewer [99]
No, uplně to sem nepatří, ale podle názvu tématu tipuju, že mi jde o to samé. Protože nás zajímá schnutí silikonové plochy. Stejně jako při přilepování 3D pozadí...

Dostali jsme 50ti litrové akvárium, ale na boční stěně je u horní hrany asi 1cm prasklinka. Z obav, aby se nešířila jsme si nechali poradit a přilepíme na prasklinku tabulku skla. Nechal jsem u sklenáře uříznout asi 7 x 7 cm sklo a hodlám ho celé napatlat silikonem a na vnější stranu stěny ho přes prasklinku nalepit... Je to OK? Jak dlouho bude taková plocha schnout?
Pokud to spočítám podle toho vašeho 2mm/24hod , tak když to má 7x7cm a bude to schnout od stran směrem ke středu, je to tedy 35mm (od okraje ke středu), což je 17 - 18 dní coze
Není to nějak moc? :-D

Děkuju za příspěvky...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 15:09 Muž Ludek [39] – Re: Roby
Mohu Tě uklidnit, nikdy se Ti nepodaří připevnit to pozadí vodotěsně :-) Vždy se Ti tam ta voda dostane. Z mého pohledu je lepší pokud tam není ta dutina a vyplní se to pěnou a následně zařízne do roviny, ale to si myslím půjde i bez rámečku, prostě podle toho pozadí. A obavy z řas za pozadím? Řasy rostou tam kde na to mají podmínky, pokud je nebudou mít v nádrži tak zůstanou třeba jen v té milimetrové vrstvě vody za pozadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 14:45 Muž Roby [17] – Re: Fredy
Fotka k příspěvku Samotné pozadí bez pěny jsem do akva dostal bez problémů. V prostředku mám taky nalepenou příčnou vzpěru asi 10 cm širokou. přikládám foto. Budu muset prodloužit připojovací kolínko k rozstřikovací rampě. Pozadí nahoře trochu překáží. Jinak myšlenku na umístění sání bez výplně za pozadím jsem zavrhnul, protože se domnívám, že se tam akorát natáhne ještě víc bordelu, který pro řasy bude fungovat jako velice výživné hnojivo. Ale přemýšlím, že bych před zamýšleným vypěněním těsně nad budoucím dnem do pozatí vyvrtal otvor asi Ø 30 mm (někde v okolí většího pařezu), osadil to nějakou síťkou a zezadu na pozadí bych nalepil novodurovou trubku s kolínkem tak, aby to směřovalo kolmo k hladině. Do vzniklé šachty bych pak pohodlně vrazil trubku od sání. Možná, že i ta síťka je zbytečná a nechám jen na trubce od sání sací koš ze standartní výbavy, aby ta šachta šla při údržbě snadno pročistit nějakou štětkou. Kvůli údržbě se vůbec nezabívám zabudováním rozstřikovací rampy na pevno, do pozadí. Ty řasy můžou být pěknej prevít v takto uzavřených prostorech. Pokud jsou moje předpoklady liché a máte-li někdo opačnou zkušenost ozvěte se prosím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 14:04 Fredy – Re: Roby
Ještě je otázka jak takové pozadí dostat do akvaria. Já mám v prostřed příčnou výztuhu a nevím zda to projde. Jinak nápad dobrej X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:58 Fredy – Re: Roby
..já mám v plánu dát sání filtru právě za to pozadí, tak si myslím, že by tím pádem tam voda hnít neměla, ale také nevím. No udělám to a časem uvidím. Když tak to budu muset celé předělat. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 17:21 Muž Roby [17] – Re: Fredy
Ahoj, mám koupené podobné 3D pozatí od Ekolu o rozměrech 100x43 cm. Mám v plánu okolo celého pozadí udělat rámeček o stejné velikosti jako je zadní stěna akvárka s podélnou výstuhou a celou rubovou stranu vystříkat montážní pěnou pro studny. Měla by být zdravotně nezávadná. A snad se ve vodě nebude časem rozpínat, to by mohlo pěkně potrhat lepené spoje. Tady je nějaký odkaz pro inspiraci www.renovaroztoky.cz/… . Po vytvrdnutí pěny celou zadní stranu oříznu podle rámečku do roviny a pak rámeček sundám. Dále chci boky a horní stranu pěny natřít černým akvarijním silikonem, protože ta pěna bude zaručeně růžová nebo světlezelená, nebo v nějakém jiném zářivém odstínu. Nakonec to celé zalepím do akva. Asi vodotěsně po celém obvodě, aby se za to nedostala voda. Nemám doposud s tímto typem 3D pozadí žádnou zkušenost,ale myslím si, že jenom za samostatně přilepeném pozadím na několika bobících se časem musí začít dělat pěkně hnusný žabinec a voda, která tam nemů nějak proudit musí pěkně hnít. Máte s tímto někdo špatnou zkušenost jak tu popisuji? Nebo je to jenom moje zbytečná obava. Díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 07:49 Libor123 – Re: Marta
Ahojky.
Přilepit akvaristickým silikonem. Dostaneš ho koupit téměř všude kde prodávají silikony. Hornbach, bauhaus, obi, ale i drogerie, stavebniny. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 07:34 Fredy – Re: rybák
Myslíš tou montážní a nebo je nějaká speciální pro akvaristiku? Bojím se, že v té montážní budou složky, které budou vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 00:29 Muž rybák [0] – Re: Fredy
no můj názor je to podfouknout pěnou a utěsnit to silikonem ,protože tam bude voda stát a kazit se ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 23:55 Fredy
Ještě malá prosba, můžu to pozadí přilepit i nahoru k těm vodorovným výztuhám ? Pozadí je o 8cm menší /nižší/ jak akvarium. Dole můžu dát kámen /kameny/ a zasypat pískem. Tím pádem by mi dole neuhlo, ale bojím se, že nahoře by mohlo. Těch styčných ploch tam moc není. Mám akvarium o síle skla 12mm. Míry jsou 120/60/40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 22:48 Fredy – Re: ČUPR
Mám Aquarium Klej silikon...., zdá se, že je to něco polského. Pokusím se to tak udělat, snad to bude držet. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 22:25 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Fredy
Kvalitní silikonové lepidlo pro lepení akvárií nanesené na několik styčných bodů pozadí vyřeší Tvé problémy. Po nalepení musíš dokonale zatížit a nechat minimálně 24 hodin schnout. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 21:41 Fredy – plastové 3D pozadí
Fotka k příspěvku Ahoj všem, měl bych na vás dotaz ohledně plastového pozadí. Pozadí je hezké a rád bych ho použil, jen zadek je tvarovaný a nelze tedy přilepit. máte s tím někdo nějaké skušenopsti? Říkal jsem si, že bych použil nějakou montážní pěnu pro zarovnání a potom seřízl a přilepil, jen nevím zda tam nejsou použity nějaké škodliviny atd.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 23:13 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: filipsi
to je pravda, spíš s tim počítat dopředu a mít tam natažený vlasec kterým eventuelně můžem protahnout strunu, pře struna může zreznout, pokud neni nerez...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 23:08 Muž filipsi [1295]
soptik napsal:..nechá se provléct struna a celý to odříznout..

Hezky napad - co si strunu (ne ocelovou)predem pri vlepovani pozadi pripravit? Nejaky ten vlasec by to riznout mohl (nevim, nezkousel jsem), a muzeme si konce nechat na krajich koukat, a kochat se pri pomysleni, ze jednou je treba pouzijeme :-)
(edit - vylepseni - nebo tan vlasec pak pouzit k provleknuti ocelove struny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 23:00 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: invalida
v horní části tam kam dosáhneš nožem, pokud jde teda o tu demontáž a ve spod se to u skla lepit nemusí a u polistirenu se holt ten špuntík vtrhne a ze skla to potom seřízneš a následně přilepíš bodem na jiným místě, zas tak často se pozadí neztrhává

a pokud máš okolo pozadí alespoň malou zkulinku, nechá se provléct struna a celý to odříznout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 22:54 Muž filipsi [1295]
poltergeist napsal: ..Silikon z tavné pistole totálně ztvrdnul...

Asi proto, ze to nebyl silikon :-D
Ne ze by tavne lepidlo lepici sklo neexistovalo, ale s "tycinkou" k pistolim za 50kc z baumaxu to slepit nejde.
Jde spis o to, z ceho je pozadi, jak velky ma vytlak ... ja jsem pro par "bobku", tak, aby se tam clovek dostal tenkym nozem na ty horni, a po odkloneni pozadi i na spodni. Pokud nekdy premysli o snadne demontazi, jinak jakkoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 22:46 S Muž invalida [3881]
No spíš mě zajímá odstranění..tedy teoreticky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 22:40 Muž poltergeist [3]
tavnou pistolí by to nešlo, měl jsem nalepený pozadí v terárku a po půl roce mi odpadlo. Silikon z tavné pistole totálně ztvrdnul, klasický akvarijní silikon je ale stále pružný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 22:38 S Muž invalida [3881] – Re: soptik
Za pozadím? To neseřízneš..jde o to odtržení...tavnou odtrhneš...silikon netuším.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2010 22:35 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: invalida
seříznout žíletkou, rychlý, jednoduchý, bez následků :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 5682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14154-cim-pridelat-3d-pozadi?od=101