Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím přidělat 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Čím přidělat 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 09:07 Muž Tomiino [43] Re: RE5PEK7
máš stím zkušenosti ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 09:03 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Tomiino
Akvarijním/bazénovým silikonem. Voda se za to dostane a sajrajt, špína a detrit se tam hromadit budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 09:00 Muž Tomiino [43] – Pozadí 3D
Ahoj, hodně dlouho jsem tady nebyl, nic jsem totiž neřešil,nakoupil mladé tropheusy a nic nevymíšlel. Teď bych chtěl jít do akvarijního pozadí od firmy ze stránek www.umeleskaly.cz , tento typ : www.umeleskaly.cz/…

Jenže nemůžu nikde najít jak se lepí toto pozadí,o pár řádek níže jsem to pročítal ale nějaký návod ne.
jde mi o to jak to lepit,čím to lepit.Co když se dostane za pozadí voda?hromadění detritu a špíny.
Poradí mi někdo zkušenosti ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 08:25 Michal – 3d tapeta
čim je najlepsie prilepit 3d tapetu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 16:40 sherif13
Napodruhé to tak udělám ale stejně se radši poohlédnu po nějakém jiném silikonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 16:30 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: sherif13
Malo to schnúť aspoň 24 hodín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 15:27 sherif13
Málo,asi 5 hod.Ze skla i po tak krátké době jsem měl ale problém jej sundat.Proto si myslím,že nebyl použit ten správný.Jeho název je Mapesil AC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 14:18 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: sherif13
Ako dlho si nechal preschnúť ten silikon než si napustil vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 13:33 sherif13
Ahoj,taky jsem si zkusil udělat polystyrenové pozadí.Natřel ho balakrylem ze všech stran,omyl octovou vodou a přilepil 4 bobkama silikonu nahoře.Dole zahrnuto pískem.Po 12 hod mi vyjelo nahoru :-( takže mohu dělat vše znovu.Asi jsem použil nevhodný silikon.Na skle drží,na polystyrenu a bylakrylu ne.Možná by byla vhoná i oboustranná lepící páska.Zkoušel ji někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 20:28 Žena Iveta11 [5] – Ms polymer crysta
Ahoj všem muzu nalepit do akvária plastové pozadí z lepidlem MS polymer crystal?diky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 22:11 lenin – 3D pozadí
Fotka k příspěvku díky lidem z fora jsme dořešili filtry a rybičky , a dnes jsme dodělali do akva 3D pozadí. výsledek našeho snažení dáváme ke shlédnutí. Pozadí je polystyren + silikon a vysypávané pískem. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 21:37 milda87 Re: hr
Taky se mi Tvá pozadí hodně líbí.
Já tedy 3D pozadí+epoxid z akvária po 4letech odstranil a jsem nadšený z toho získaného prostoru.Ono stačí 125kg písku ,pozadí a kořen a objemu vody a plochy dna ubývá a ubývá...
Navíc se mi na pozadí postupně začaly usazovat řasy a ruducha a při marných pokusech při jejich odstraňování jsem ho na několika místech poškodil.Lepené bylo akva siliconem po obvodě a pak dvě řady bodů (na 60cm výšky) zhruba 20cm od sebe.Drželo to tedy jako čert,povedlo se mi to za provozu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 18:34 HaDaS Re: hr
Ale ano. Nechci aby to vyznělo jako že se s Tebou přu. Psal jsem, že takové potvory nemám. Nemám s nimi ani zkušenosti, takže Ti věřím. V tom případě možná za nějakou dobu dostaneme od kolegy informaci, jak to s jeho pozadím dopadlo.
V běžných akva problém ale nevidím. Vyjme té opatrnosti, o které jsem již psal. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 15:01 HaDaS Re: VladimirGregr
Tak to jo. Už rozumím. To je jiná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 14:56 Muž VladimirGregr [10] - AfrikaRe: HaDaS
HaDaS napsal: Pro VladimirGregr : Děkuji za info o ceně. Osobně bych to přilepil i ke dnu a k bokům. Vrstva barvy 0,5 - 1 cm je asi trochu moc, ne? ;-)

Nene, to není jenom barva, ale ta barva je do toho vpitá jakoby. Včera jsem to řezal a opravdu do hloubky 0,5cm vsude je ta barva vsaknuta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 14:47 HaDaS Re: hr
... jinak pozadí (akvarijní), které máš na webovkách je moc pěkné. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 14:43 HaDaS Re: VladimirGregr a hr
Pro VladimirGregr : Děkuji za info o ceně. Osobně bych to přilepil i ke dnu a k bokům. Vrstva barvy 0,5 - 1 cm je asi trochu moc, ne? ;-)
Pro hr : Sice nic nevyrábím na zakázku, ale po půl roce, kdy jsem pozadí vytvarované z montážní pěny opatřil akrylátovou barvou, se nic zásadního neděje. Řasožravé cichlidy nemám, ale jiné rybky které si pochutnají na zeleném a zařaseném mám. Hlodají i na pozadí, ale že by to nějak trpělo jsem nezaznamenal. Takže s tím jediným správným řešením bych byl opatrný. Pravdou je, že je nutno brát ohled na měkčí povrch při manipulaci v akva. Stejně ale příliš zásahů nedoporučuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 14:03 Muž VladimirGregr [10] - AfrikaRe: hr
Tak já předpokládám, že výrobce ví co dělá :-) Navíc ta nabarvená vrstva je silná cca 0,5-1cm a je velmi tvrdá, takže i když budou ryby okusovat řasy tak to určitě přežije. Uvidíme časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 13:27 Muž VladimirGregr [10] - Afrika
No výrobce říkal na styčných plochách přilepit akvarijním silikonem prostě :-) Což je zřejmě jasný, říkal že to plave, ale je to lepší než s polystyrenem. Otázka je zda to nalepit ke dnu, nebo jenom na krajích, jak to vyřešit s prouděním vody za pozadím atd. Jinak cena je pevná 2700kč /m2(cili nezáleží jestli je to typické nebo atypické), do mého akvária vyšlo pozadí o rozměrech 200+60 x 60cm na 4300. A to jsem si vymýšlel. Dá se s nimi domluvit prakticky na čemkoliv, takže každé pozadí je unikát a vypadá opravdu ultrarealisticky. Případným zájemcům mohu opravdu doporučit, lepšího asi nic jen tak neseženete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 12:02 HaDaS Re: VladimirGregr
Doporučuji Ti ještě jedno. Obrátit se přímo na výrobce. Na jeho stránkách, i když má krásné fotografie, jsem se o montáži nedočetl zhola nic. Pokud s tím má zkušenosti již 18, 19 let, tak má systém přichycení zmáknutý k dokonalosti. Poté, až se dozvíš jak na to, bych Tě požádal o sdělení postupu montáže do akvarijního prostředí. Určitě to mnohým pomůže při výběru a následné montáži.
Na závěr by mne zajímala cena. Předpokládám, že to není u Tebe zase takové tajemství. Udivuje mne totiž, že jejich webové stránky cenu ani nenaznačují. Sice chápu, že se jedná o atypy, ale orientační cena by nebyla od věci. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 11:36 Muž VladimirGregr [10] - Afrika
No PU pěna je tam použita 100% a zřejmě i něco jiného, protože jak říkám, tak ta váha je kolem 5kg a to na tom není žádný sypaný písek, je to pouze nabarvene. Vzhledem k hmotnosti si myslím, že vztlak nebude tak velký jako v případě polystyrenu. Co se týká toho utěsnění aby za to netekla voda, to si nedovedu dost dobře představit. Jednak myslím že to to pozadí neudrží ten tlak vody a jednak jsou tam určitě nějaké netěsnosti vždycky kterými se tam voda dostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2012 10:53 HaDaS Re: VladimirGregr
VladimirGregr napsal: ... z PU pěny a tvar pozadí je takový že je to asi 1-3cm silná vytvarovaná deska, tzn. tak jak vypadaá zepředu, vypadá i zezadu. ... Je to ale neco jinyho nez polystyren co se tyka hustoty a hmotnosti. Tohle má při rozměrech 200*60 a tloušťce asi 1-3cm hmotnost několik kilo (cca 5 řekl bych) ale plave to. Síla potřebná k udržení pod vodou nemusí být zdaleka tak velká jak u polystyrenu. ...
Myslím si, že Ti bylo porozuměno vcelku dobře. Jestli píšeš, že pozadí je z PU pěny, tak věz, že vztlakové síly budou obdobné, spíše však větší než u polystyrénu. Pod pojmem PU pěna si každý představí, a nutno podotknou že správně, tzv. montážní pěnu, která se používá např. k upevnění okenních rámů atd... Příliš si nedokáži představit, že pozadí z tohoto materiálu je o mocnosti 1 - 3 cm, ale budiž.
Ze svých zkušeností (mám pozadí vyrobeno v kombinaci extrudovaný polystyren + montážní pěna) Ti mohu říci, že PUčko má hustotu menší než polystyren. Pokud píšeš, že Tvoje pozadí má cca 5 kg, bude se jednat, s největší pravděpodobností, o jiný materiál, či o pro mne neznámou technologii zpracování.
Pokud Ti mohu alespoň trochu poradit, tak nanes silnou vrstvu akvaristického lepidla (silikonu) na všechny plochy (styčné), které se budou dotýkat stěn a dna akva. Pokud Ti vršek pozadí nedoléhá k zadní stěně (podle fotky to vypadá, že ano), tak jej utěsni. Je lepší, když Ti bude vodní sloupec tlačit na pozadí jen z jedné strany a tím jej prakticky i přitěžovat. Nedovol, aby se dostala voda za pozadí. Toť mé poznatky a zkušenosti.
Doufám, že Ti to trochu pomohlo, když už jsem se takto rozepsal.
Hodně štěstí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 09:49 Muž VladimirGregr [10] - Afrika
Fotka k příspěvku Vy jste me nepochopili nebo jsem to blbe napsal :-) Pozadí není z polystrenu, ale z PU pěny a tvar pozadí je takový že je to asi 1-3cm silná vytvarovaná deska, tzn. tak jak vypadaá zepředu, vypadá i zezadu. Zadní strana není rovná ale kopíruje přední stranu! Je to ale neco jinyho nez polystyren co se tyka hustoty a hmotnosti. Tohle má při rozměrech 200*60 a tloušťce asi 1-3cm hmotnost několik kilo (cca 5 řekl bych) ale plave to. Síla potřebná k udržení pod vodou nemusí být zdaleka tak velká jak u polystyrenu. Jediná možnost jak to přilepit je u krajů v rozích případně nějak ke dnu. Ale jelikož je to o cca 2-3cm nižší než vzdálenost ode dna k výztuze, tak to potřebuju přidělat tak aby to kopirovalo vyztuhu a dole to viselo a zasype se to piskem a kameny. Včera jsem trochu upravoval rozměry aby se to vešlo a po troše zkoumání a uvažování to udělám asi takhle.

Jinak na te fotce je to pozadi vlozeny asi tak do pulky sirky, protoze je delsi o nejaky ten mm. Po uprave to sedi az na zadni stene samozrejme, tak abyste nerekli ze to zabira pulku sirky akva :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 12:21 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: VladimirGregr
Kdysi jsem mněl polystyrenové pozadí (vlastní výroba) přilepené silikonem, ale po pár letech došlo působením vody k vyměknutí polystyrenu a jeho uvolnění. Rána jako z děla, ale kromně nadzvednutí několikakilového deklu(rovněž vlastní výroba) se tehdy nic většího nestalo. Vlastní silikon však držel jak židovská víra, takže v tvém případě mohu doporučit.
Nevím jaký máš prostor mezi pozadím a sklem, ale pokud se jedná o milimetrovou škvíru, tak to vůbec neřeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 12:14 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: VladimirGregr
skús vložiť kus polystyrénu o takej velkosti do vane a udrž ho pod vodou a pocítiš aký " vztlak " a snahu ma vyplávať.. takže poriadne ho prilepiť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 12:07 Muž xOB [83] - CichlidyRe: VladimirGregr
Pozadi doporucuji prilepit fakt poradne, prilepene polystyrenove pozadi, ktere bylo prilepeno bodove na par mistech, se urvalo a kompletne urazilo zadni zpevnovaci listu a nazvedlo zeleznej kryt. Takze doporucuji pozadi poradne, ale opravdu poradne prilepit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 10:02 Muž VladimirGregr [10] - AfrikaRe: Rostislav84
No ja si ho raději nechal udělat jelikož to vypada podstatně lépe než kdybych ho dělal já. O tom vyplnění PU pěnou jsem přemýšlel, ale předpokládám, že když se ty pozadí vyrábí takhle, tak je to asi dělaný tak aby to šlo nějak přidělat do akvária. Nedělám si iluze, že by za pozadí nenatekla voda - zaprvý se nikdy nepodaří to tak dobře utěsnit hlavně ve velkém akváriu a za druhý tlak vody by to určitě nevydrželo. Někde jsem slyšel, že je lepší nelepit to ke dnu a nalepit pouze na bocích, mezi dnem a pozadím nechat mezeru, zasypat to pískem a zatížit kameny aby se nevyklopilo nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2012 16:21 Muž Rostislav84 [1] Re: VladimirGregr
Tak uplně nej,je mi mít udělané své pozadí z rovného polystyrénu a není pak třeba řešit takové problémy.A je to určitě levnější než kupované.
Jinak já své pozadí lepíl akvarijním silikonem a drží na 100%.
Třeba pokud je z PU pěny tak co to zase PU pěnou srovnot a seřezat do rovné plochy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 10:52 Muž VladimirGregr [10] - Afrika – Instalace 3d pozadí
Mám dotaz z praxe na instalaci pozadí do akvária. Mám pozadí vyrobené z nějaké PU pěny a nevím čeho ještě (www.umeleskaly.cz). Jde o to, že pozadí není rovné na zadní straně (jako např. polystyrenové pozadí) a nevím jak vyřešit čištění vody za pozadím, jelikož se obávám, že se tam bude hromadit detrit. Pozadí se samozřejmě musí přilepit, jelikož plave. Jak to řešíte ve svých akváriích?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:15 Žena Naďa [33]
děkuju moc potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 23:48 Marek Re: Haimdol
Škodlivý není, ruku do ohně bych za to nedal, může záležet tuba od tuby, nevím. Ale ze zatuhnutého gelu bych rozhodně strach neměl... Já tím polepil naprasklý roh akvária které jsem našel u kontejneru a rok jsem v tom následně choval raka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 22:16 R Muž Silent [5949] Re: Naďa
Zkus si prostudovat bezpečnostní list některého z tavných lepidel. Pro příklad dám odkaz na Pattex www.pattex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 21:58 Žena Naďa [33]
o.k., ale co ta škodlivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 21:51 Marek – Tavná pistole -> voda
Cokoli směřované do vody a vlhkého prostředí tavnou pistolí nelepil, ba dokonce bych se toho vyvaroval. Tmel je mnohem lepší a účinnější, "gel" z pistole se ve vodě snadno odlepuje a tím ztrácí své účinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 21:44 Žena Naďa [33]
Může slepení tavnou pistolí uškodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 13:04 Žena Naďa [33] Re: Yirka
Jde spíš o pokus, když ro nepůjde neva. Hlavně jestli to není jedovaté - pro krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.12.2011 13:01 Muž Yirka [9126] Re: Naďa
Nemyslím si že ti kamínky spojené tavným lepidlem budou držet. Akvaristický silikon se dá koupit i v malých tubičkách za pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 12:49 Žena Naďa [33] – tavná pistole
Lze spojit dva kamínky tavnou pistolí? Nechce se mi akv. silikon kupovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 10:34 dajanama
To je jedno..ale mám další dotaz.Koupila jsem si Balakryl černý(Povětrnostní podmínky) říkali,že už si to jeden chlap na pozadí do akva bral - (kupovala jsem to v drogerii) a tak se ptám ,jestli je vhodný na natření polystyrenu do akva.Děkuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 07:48 R Muž romant [27987] Re: gati
Reagoval jsem na kolegu beowulfx. Jeho odpověď o nepřidělávání pozadí jsem lehce doplnil o svůj názor a zkušenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 06:10 Muž gati [13] Re: romant
Nějak jsem nepochopil na jakou otázku reagujete!!!Já jsem reagoval na tento.....Chci si vyrobit 3D pozadí do akvária.Už mám polystyrén a koupila jsem si Tekujtý těsnící tmel od MASTERsil (tímto tmelem to chci natřít a posypat křemičitým pískem..).Myslíte že je vhodný?Já totiž nevím,kde mám sehnat akvarijní silikon(černý).Prosím o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 23:02 R Muž romant [27987] Re: beowulfx
Dovolím si Tvoje doporučení lehce poopravit. Když nepřidělávat(použil bych klasickej akvarijní silikon pár bodů), tak je třeba mít na paměti, aby výška dna byla tzv. dostatečná, protože jakmile tam nebude dostatek štěrku, tak to bude mít snahu vyplavávat. Holt těleso ponořený do kapaliny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 22:51 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: gati
Nijak ho nepřidělávej, mám ho v obou akva a ani jedno není přidělané, pokud to teda nemáš po domacky na míru vyrobené...ryby za to sice zalezou ale dobře ví, kde jen dostanou nažrat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 19:21 Muž gati [13] Re: dajanama
Není zaco od toho to forum přeci je neee,tak ať se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 19:06 dajanama Re: gati
Děkuji dobrá duše..ještě bych měla v akvárku poleplanej polystyrén :) .Jojo a myslím že se shoduje ten tmel jako v odkaze..Určitě se po něm budu všede pídit.A jinka moc děkuji za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 18:34 Muž gati [13] Re: dajanama
Jestli myslíte tento Mastersil viz odkaz.... www.stachemus.cz/… ...píšou u něj že narušuje polystyren,tak raději neeee!! Já jsem použil černé silikonové lepidlo od firmy Den Braven.Koupil jsem ho u nás v drogerii,jedna tuba stála 90,-kč.Myslím že ho bez problémů seženete....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 17:56 dajanama
Chci si vyrobit 3D pozadí do akvária.Už mám polystyrén a koupila jsem si Tekujtý těsnící tmel od MASTERsil (tímto tmelem to chci natřít a posypat křemičitým pískem..).Myslíte že je vhodný?Já totiž nevím,kde mám sehnat akvarijní silikon(černý).Prosím o radu hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 08:59 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: plecho
neublizi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 08:30 Muž plecho [0] – Re: Haimdol
a vies mi prosim povedat ci ten zapach ublizi rybam alebo nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 01:15 R Muž Silent [5949] – Re: plecho
Záleží na teplotě a relativní vlhkosti prostředí, ale obecně zvulkanizuje cca 2 mm za 24 hodin.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 5682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14154-cim-pridelat-3d-pozadi?od=51