Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr AquaNova - vnější

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr AquaNova - vnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2023 11:23 Žena Bessie12 [0] – Slaby prietok ?
Ahojte, vcera som zalozila nove akva a po napojeni filtra (AquaNova NFC 1500 ), okrem toho, ze som sa s tym "bavila" asi hodinu, tak som si vsimla, ze prietok je slaby. Tak som to nechala tak s nadejou, ze na druhy den bude lepsie, ked sa trochu zabehne. Ale bohuzial prietok je stale slaby. Je to take ako slaba riecka. Tento typ filtra mam prvy prvy krat a tak nie som si ista ci je to spravne. Je to nastavene na max. Da sa to nejako opravit alebo mam pozerat po niecom lepsom ?
Vdaka za odpovede.

Edit: Je to uz opravene. Chyba bola na mojej strane, pretoze som poriadne nepozerala na to ako som tie naplne ukladala tone :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2022 14:44 Muž Jozef [311] Re: Brodys
Ja som vyskúšal 5ks a tri značky než som kúpil Eheim. Zo začiatku som myslel, že všetci preháňajú pri jeho jeho chválospevoch (ako pri matrixe)... Musím "zaklopať", ale som zatiaľ naozaj spokojný...ale ako pri každej značke, nikdy nevieš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2022 11:38 Brodys Re: Tomason
Jo, to je také varianta, podívat se po něčem lepším. Sám jsem na Aquvě začínal a přes dvě značky se dostal k Eheimu. Za ty nervy monto nestálo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2022 10:44 Muž Tomason [37] Re: Brodys
Díky za radu. Rotor vypadá vizuálně v poho a asi mi nestojí zato dělat pokusy, jestli je to rotorem (u rotoru bych čekal, že nepoběží vůbec, kdyby byl rozbitý) nebo hlavou. Vlasy tam nevidím a asi zvolím variantu koš a nákup nového kvalitnějšího filtru (mám tam ještě fluval 305 a s tím jsem spokojen - jen se mi zdá, že na mé akvárium je celkem malý a tento byl jen podpůrný)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 22:40 Brodys Re: Tomason
O tepelné pojistce pochybuji, rozebral bych rorot,vzal kartáčem, zkontroloval jestli tam nemáš vlasy a promazal. Popřípadě rovnou koupit za pár kaček nový rotor..... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 22:33 Muž Tomason [37] – Střídavé zapínání a vypínání filtru
Zdravím,
mám filtr Aquanova 1500. Filtr se střídavě zapíná a vypíná - třeba 1/5 hodiny běží, pak se na 10 minut vypne a tak se to stále opakuje. Toto chování bych přisuzoval možnému přehřívání, kdy filtr vypne např. tepelná pojistka, ale netuším, jestli tento "filtr" něco takového vůbec má :-) Neřešil někdo něco obdobného u tohoto filtru? Není to třeba jen špatným rotorem, což by možná stálo za výměnu.

Spíš to vidím na dvě možná řešení:
1. vyhodím hlavu do kontejneru a použiju plastovou nádobu jako odpadkový koš
2. udělám někomu radost a za odvoz předám koše a nádobu zájemci :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2018 08:33 Muž Jarry [1433] Re: Jenda91
S tečením tohoto filtru měl problém asi skoro každý, kdo ho alespoň 1,5 roku provozoval, kolínko u rampy je ještě pohoda;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 23:07 Muž Jenda91 [-3] – Aqua Nova 1500
Ahoj.Mel jste nekdo problem s tecenim filtru?Myslim tim jak je kolinko u rampy tak tam mi kape voda .mate nekdo s tim zkusenost?vse je zapojene spravne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 12:03 Muž dudak [1885] Re: MirekSazava
Díky za nabídku, ale z těch tvých by se mi nejspíš hodil jen ten jeden větší, ale potřebuju jich 8. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 11:39 Muž MirekSazava [71] Re: dudak
Fotka k příspěvku Tohle mi tu zbylo z tisicovky. Pokud by se ti to hodilo. Klidne ti to nekde v Praze daruju.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 10:45 Muž dudak [1885] – O kroužky do ventilů
Ahoj, netušíte někdo, kde se dá v Praze koupit těsnění (O kroužky) do ventilů k ncf 1500? Oběhl jsem několik instalatérství, ale tenhle rozměr neměli. Nejde mi o originální náhradní díly, ty vím kde koupit, ale přijdou mi zbytečně drahé + jednou tolik poštovné. Jednou sem někdo dával, že kupoval neorigo v instalatérství, jen bych potřeboval vědět v kterém.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 10:51 Muž powery [250] Re: Celsiq
Dělal jsem díry kvůli vnějšímu filtru do podobného krytu. Vrtal jsem vrtačkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 09:51 Sára73 Re: Yirka
To byc řešila v případě, že by otvory byly vidět...takle uznávám, je to "humpolácké", ale účel to plní.......... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2018 08:58 Muž Yirka [9117] Re: Sára73
Já jen doplním, že kdyby se rohy otvorů předvrtaly a řezanné hrany začistily jemným smirkem, estetičnost by ještě značně stoupla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2018 07:33 Sára73 Re: Celsiq
Fotka k příspěvku Tak zasílám slíbené foto....původně jsem myslela, že se mi podaří obě hadice "nacpat" z jedné strany za akvo....proto ty dva otvory vedle sebe....hadice mám 16/22.
Co se estetiky týče.....z čelního pohledu otvory nejsou vůbec vidět, to větší sranda je v létě, když je horko, tak mi teplota v akvárku letí už ke 30.stupňům, takže je kryt celej den prakticky otevřenej nebo pár hodin i sundanej...to je potom estetika ;-). Mám asi stejné akvárko jako vy.....donedávna provozováno s čerpací hlavou a kostkou biomolitanu...taky naprosto bezproblémová záležitost a nemusí se do krytu nic řezat.........
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 08:23 Muž Celsiq [50] Re: Sára73
Dobrý den,

Velmi Vám děkuji za informaci. Mohu Vás poprosit o případné foto, jak velké výřezy jsou? Možnost řezání se mi moc z estetického důvodu nelíbí, rád bych tedy "viděl", co musím akceptovat pro tento filtr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2018 16:43 Sára73 Re: Celsiq
Mám ten samý kryt....otvory na hadice resp. kolínka vnějšího filtru jsem vyřízla pilkou na železo....do stávajících "otvorů" se to nevešlo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 16:34 Muž Celsiq [50] – Aqua nova 1000 do Diversa startup set 80
Dobrý den,
Koupil jsem si akvarijní set Diversa startup 80. V tomto setu byl nedostačující vnitřní filtr a rád bych pořídil nový filtr - vnější. Zaujal mne filtr Aqua Nova NFC 1000. Nicméně si nejsem jistý, zda lze tento externí filtr použít do akvária. Jde mi o pevné ohnuté hadičky přes horní hranu akvária - má někdo zkušenost, zda se vejdou do otvorů v krytu v tomto setu? Případně jak to vyřešit?
Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 18:09 Muž martmart [106] Re: HONZA
Vyvody obou hadic v akva nad hladinu.. vysunutim, vlozenim trubky..
Jen mimochodem, proc je pitrebujes cistit? Nikdy me nenapadlo to delat..
Edit: aha.. tak sem mozna spatne pochopil otazku.. nenapadlo me, ze by se nekdo mohl ptat jak zavrit kohout..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2018 18:00 Muž MirekSazava [71] Re: HONZA
Na tisicovce? Zavres ventil s odpojis od hlavy. Bohuzel ta aqua nova to ma debilne a trocha vody vzdy vytece. Takze mej pripraveny hadr na filtru az budes rozpojovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 17:57 HONZA – NCF 1000
Jak mám odpojit hadice od filtru kvůli čištění a nevytekla my z nich voda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 13:06 Muž Legioix [574] Re: Lorennzo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 19:38 Muž Lorennzo [5] – Filtr NCF-600
Už od vánoc řeším koupi náhradního koše pro filtr NCF-600. Nikde není dostupná. Nemáte někdo zkušenost zda se na 600stovku dá napasovat nádoba z filtru NCF-800???
Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 15:14 Muž derata [11] Re: martinCA
Dobrý nápad. Ale zrealizuji ho až budu mít hotové velké akva. Teď ho jen zajíždím v malinkém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 15:02 Muž martinCA [33] Re: derata
este mozes vyskusat meranie s kosmi vo vnutri ale bez filtracnych materialov. predpokladam, ze sa jedna o dizajn filtru kedy vstupujuca voda pretecie na spodok kosa a nasledne stupa cez filtracne naplne k vytoku, tym ze vyberies vsetko, narusas tuto cestu vody a mozno (hypotetizujeme) sposobujes nejake turbolencie ktore narusaju plynulost chodu. Tiez ak sa nemylim, tak ked mas sanie filtra umiestnene na dne akvaria, vyssi tlak vody by mal pomoct, oproti nejakemu vedru. Aby si sa uistil, ze nerobis niekde chybu ty pri merani. potom by som poprosil ten eshop, aby mi to zmerali na nejakom relativne cistom filtry co maju v prevadzke s origo naplnami a porovnal. koniec koncov, malo by byt aj v ich zaujme to vyriesit bez nutnosti zaoberania sa s reklamnym procesom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 14:58 Muž derata [11] Re: Yirka
Jo tak. Já už jim na to neodepisoval... co taky. Dám to do akva a uvidí se po pár měsících jak to zvládá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 13:56 R Muž afc1886 [14632] Re: Jarry
Ale zanesený taky není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 13:54 Muž Jarry [1433] Re: romant
Ale já vím, že to půjde dolů, není to můj první externí filtr - navíc i tento nový byl naplněn "bordelem" z filtru zaběhlého, takže čistý zdaleka není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 13:46 R Muž romant [27977] Re: Jarry
Považovat za dostatečný proud u týden starého filtru, je jemně řečeno neznalost. ;-) Napiš po dvou měsících a uvidíme jak subjektivně zhodnotíš ten proud. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 13:44 Muž Jarry [1433] Re: derata
Ja si myslím, že zásadnější je objem filtru a filtračních hmot. NCF-1500 mi asi týden běží ve 130 cm dlouhém akváriu a proud mi přijde více, než dostatečný (rampu mám na boční stěně akvária). Jestli prázdný filtr přečerpá 800 nebo 900l/h bych asi neřešil :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 13:35 Muž Yirka [9117] Re: derata
Já jsem tím mířil na tu odpověď. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 13:11 Muž derata [11] Re: Yirka
Já měřil čistě bez všeho. Všechny koše venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 12:26 Muž Yirka [9117] Re: derata
Měření a porovnávání průtoků s filtračními materiály považuji za hloupost. Nemůže to být objektivní.
Naopak, měření a porovnání průtoku s filtračními materiály prostým filtrem by u nových filtrů mělo být takřka totožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 11:53 Muž derata [11] Re: martinCA
Tak mám ještě jednu reakci od nich viz níže. Je pravda, že hadice je trochu ohnutá, ale tak už jsem ji k tomu dostal. Prostě podle nich je 900l/h normál. OK, ale jen mi nešlo do hlavy, že ta 1200 udělá stejný průtok jako 1500, podle recenze :) Vliv nádoby by tam nějaký být měl, ale na kolik to je podstatné to už netuším.

Dobrý den,
je velmi nepravděpodobné, že by měly filtry NCF-1500 rozdílné reálné průtoky. Máme jich několik v provozu a všechny mají průtok cca stejný (velmi záleží samozřejmě na údržbě - čistota hadic, čistota rotoru a zanesení filtračních materiálů, nesmí být přehlé hadice ani trochu). Samozřejmě průtok neměříme u každého filtru pomocí kýble a stopkami, udělali jsme to v hostorii možná 2x a vždy byl reálný průtok cca o něco větší polovina udávaného, takže 900 l/h u čerpadla výkonu 1500 l/h by mělo být zcela v normě.
V případě přetrvávajících pochybností nám můžete filtr zaslat a pošleme jej přímo k výrobci k posouzení, aby bylo stanovisko oficiální. Nedomnívám se však, že by se jednalo o vadu, jelikož jsme při stovkách až tisících prodaných kusů podobnou reklamaci ještě nikdy nezaznamenali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 21:43 Muž martinCA [33] Re: derata
derata napsal: A i náhradní hlavy a rotory jsou na 1200 a 1500 stejné. :-O podobne napr ked sa pozres na eheim 4ky, tak 350(1050lh) a 600 verzie(1250lh) maju rovnaku spotrebu, rovnaky vytlak cerpadla, rovnake vrtulky a teraz sa mi nepodarilo zistit ci aj rovnaky nahradny diel celej hlavy filtra, kedze to nemozem najst. Moje chabe znalosti elektromotorov vravia, ze ak dve haraburdy maju rovnaky odber energie a vyprodukuju z neho rovnaky vykon (vytlak pumpy), tak tym rozdiel vo vykone konci. Tie filtre funguju ale nie len na principe pumpovania vody nazad do akva, skorej na principe vyrovnavania hladiny v dvoch prepojenych nadobach (ak poznate ten fyzikalny experiment). Takze mozno, nejak aj objem toho kanistra hra rolu vo vyssom prietoku za hodinu. Opravte ma prosim ak rozpravam nezmysly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 21:12 zekon Re: derata
Někde na youtube byl test po 2 letech plného AN tuším 1200 a měl lepší výsledky než odepsali. Jsem rád že jsem vybral mezi AN 1200 a JBL e901 kde to odpovídá tomu co je v papírech. To co napsali bych bral u plných filtrů, ale prázdných? Trochu mimo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 21:53 Muž derata [11] Re: zekon
Odepsali mi od nich že to je normální viz:

NCF-1200 a NCF-1500 mají oba rozdílné hlavy s jinak výkonnými čerpadly. Obvykle je reálný průtok filtrů větší polovina udávaného průtoku. U NCF-1500 by to tedy mělo být do cca 1000 l/h a u NCF-1200 cca nad 700 l/h. Samozřejmě záleží na metodice měření atd., jelikož mohl Váš kolega měřit filtr jinak. Pro podrobnější dotazy takto specializovaného technického typu by bylo spíše vhodné se obrátit na výrobce (kontakt uveden na balení filtru), který Vám dá podrobnější informace než prodejce.

Jinak byl úplně prázdný a měřil jsem to s kiblem cca 1 m vysoko byl jeden, a pouštěl jsem vodu do malého 5 litrového co byl na úrovni filtru. A za 20 s to napustilo 5 litrový kibel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 13:02 zekon Re: derata
Určitě to není OK. Pokud jsi to měřil opravdu u úplně prázdného a nemáš ho nijak nízko pod AQ tak by měl být ten průtok okolo 1200. Jedna věc je plný filtr a druhá prázdný. Např. plný JBL e901 jede fakt cca 480l/h ale prázdný těch 900 lízne. Zkus poptat šéfa z rostlinna-akvaria.cz. Je to hlavní distributor a sám má AN několik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 23:58 Muž kovki [2] Re: derata
Mám ho ve 450ti litrech a jsem spokojen.Čistím jednou za půl roku. Průtok jsem neměřil, ale jsem s výkonem spokojený - předělával jsem akorát rampu, tu jsem udělal na celou zadní stěnu. S tichostí taky nemám problém. Tak ať dobře filtruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2016 13:08 Muž derata [11] Re: NHKG
Mě hlavně přakvapilo, že prakticky přečerpá stejné množství vody jako verze 1200. www.youtube.com/… od 11 min.To, že v realu to nikdy nebude 1500l/hodina mi je jasné. A i náhradní hlavy a rotory jsou na 1200 a 1500 stejné. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 21:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: derata
Mi to přijde celkem normální. JBL e901e co má výkon čerpadla 900l/h dá při reálném provozu (pod akváriem, hadice, náplně) 480l/h (JBL dokonce uvádí ještě méně).
Pokud proud dobře nasměruješ, bude ti to na většinu typů akvárií stačit. A pokud ne, budeš muset buď přidat proudové čerpadlo a nebo čerpadlo s kostkou molitanu, která poslouží i jako filtr na mechanické nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 20:40 Muž derata [11] – ncf 1500 průtok
Ahoj, Ježíšek mi nadělil ncf 1500, ale jsem trochu zklamaný průtokem. Měřil jsem to a vychází to že přečerpá 900l/hodina a to když je úplně prázdný. Máte s tím nějaké zkušenosti? Koukal jsem na youtube a tam je recenze na ncf 1200 a ten přečerpá 930l/hodina.

Plus musím dát za hlučnost... nejde vůbec slyšet, ale ten průtok mi do mé 450 příjde málo.

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 17:17 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: NHKG
Ako zase roznesiem prud rovnomerne do celeho akva s jednym cerpadlom? Mozno je to najjednoduchsie riesenie ale nie prakticke. Hlavne aby som si co najviac ulahcil odkalovanie. Co najviac nech chitia filtre. Trocha investicii by mi nevadilo, hlavne aby to lepsie vyzeralo a bolo pohodlnejsie. Dve filtre by som nemusel az tak casto cistit ako jeden. Cim vecsi filtracny objem tym lepsie. Takze chcem to riesit len filtrami, akurat neviem odhadnut ci uz 2x ncf1500 bude dost na akva 150x60x50
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 17:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: stanki
Nebylo by lepší přidat proudové čerpadlo? Objem filtru co máš ti musí stačit. Čerpadlo stojí i žere zlomek toho co filtr a proud udělá lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 16:58 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Caute, ako ste spokojny s vykonmi fitrov? mam momentalne ncf1500 v 450l akva uz dlhsiu dobu a zda sa mi to malo. Papierovo by to setelo ale nedokaze ten filter spravit prud po celom akva. Po celej zadnej stene mam rampu. Myslite ze dve filtre ncf1500 by uz mohli stacit? nasavanie by bolo v obidvoch rohoch a zadna rampa rozdelena napoli. teraz mam pripojeny difuzor na co2 a bublinky idu pod hladinou dopredu a potom klesnu len cca 15-20 cm dole a uz idu zase hore. podla toho hlavne usudzujem slaby prud. Rastliny sa hybu len pri vrchu, cela spodna polovicka uplne stoji a v zadnej polovicke dna sa mi stale usadzuje kal. Rozmyslam spravne a dalsi filter bude konecne dost? dakujem za postrehy ale apiste kto ma aku podobnu situaciu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 17:31 R Muž afc1886 [14632] Re: Lishaack
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 17:08 Lishaack – zákal
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zakládám nové akva 110x50x50cm a mám filtr AN NCF 1200. Voda je z 1/3 zajetá z jiného aqua a zbytek nová. Zatím tam mám jen mrsklé kořeny na to, aby tam byl pěkný výluh (mně se líbí..).
Mám však problém - dělá to takový zákal jemně mléčný, při bližším pohledu jsou to bublinky vzduchu (nejspíš?). Co s tím mohu udělat, aby to přestalo? Nebo to odezní samo?
Udělal jsem jednu blbost - zapomněl jsem před spuštěním propláchnout náplně. Je možné, že je to i tím? Filtrační náplně - bioakvacit, zeolit, keramické kroužky, vata.
Mám vodu vyhodit a jet znovu? stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 22:39 Muž dudak [1885] Re: blegon
původně jsem to ještě stahoval hliníkovejma svorkama na hadice, ale po pár rozebírkách a čištění hadic, jsem od toho upustil, ono je vůbec kumšt to třeba po roce rozdělat jak to drží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 20:58 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Jj drží to,ale já to mám ještě pro jistotu zajištěné izolepou ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 21:17 ioopp Re: Sputnik
Na ventilech jsou ty pojistné matice. Spoj hadice s dešťovnicí, nebo U trubky je jen tak, že na to natáhneš hadici. Vypadá to podezřele, ale drží to dobře.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 10017x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13725-filtr-aquanova-vnejsi