Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr AquaNova - vnější

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Filtr AquaNova - vnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 21:09 Žena baletka [624]
Ahoj, všichni, píše se tu o hlučnosti filtru NCF 1500. Jsem vcelku vysazená na hluk a akva mi má stát v sousedství ložnice. Budu trpět? Chápu, že dotaz je vágní a každý má jinou hladinu "hlučnosti", ale např. v malém akvárku mám eheim ecco pro a není slyšet absoulutně nic. Takže jaký hluk mám očekávat? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 20:16 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Belinkam
viz. zpráva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 16:56 Belinkam
ahoj
tak už to zase protěká :-( opět těmi klipsnami ale tentokrát jedna kape a druhá je trochu mokrá ale nekape. Takže došlo ke zlepšení ale ne k trvalému... Napadátě ještě nějaké řešení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 21:20 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Belinkam
fajn :-) máš ode mně zprávu ;-)

btw pro ostatní - ono se ukázalo že Belinkam je dokonce naše zákaznice, tak jsem jí hned dneska hodil nový ventily až domů, snad budou sloužit líp než původní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 20:53 Belinkam Re: Cosmogagy
tak zatím neukápla ani kapka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 00:53 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Belinkam
není zač, musím přece vědět na co jsou filtry které prodáváme a o které se u několika akvárií starám nejháklivější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 21:08 Belinkam Re: Cosmogagy
dík přesně jsi vystihl můj problém. Teče mi to pod těmi klipsnami.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 14:46 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Belinkam
Tyto filtry často protékají díky výrobní vadě na ventilové části. Voda se pak hodně drží v hlavě filtru a teče tak různě ven, většinou pod zavíracími klipsnami. Výměna těsnění nepomáhá, výměna celé ventilové části většinou ano - to by ale v obchodě kde jsi ho koupila měli vědět, a místo okamžité reklamace ti nabídnout novou ventilovou část. V práci se s tímto občas setkáváme, a zatím snad vždy výměna ventilové části pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 10:29 R Muž Silent [5949] Re: Belinkam
Pokud nejsou koše přeplněné filtračními hmotami, filtr šel normální silou zavřít, těsnění jsou na svých místech a neporušená, případně začal protékat až po nějaké době provozu bude chyba ve filtru a měl by být reklamován. Více z popisu závady těžko posoudit. Nevíme kde protéká ani zda je filtr nainstalován podle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 10:19 Belinkam – NFC-1000 agua nova vnější filtr
Ahoj lidi nedávno jsem si pořídila uvedený filt a protěká mi. Přeně řečeno protěkal na jednom místě, pak to přestalo a začalo zase na jiném... Tak nevím jestli je chyba ve filtru a nebo jsem ho špatně nainstalovala. Pokud mi můžete poradit, tak budu moc ráda. Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 08:32 Muž kortezhugo [983] AquaNova NCF-800
Mam filter AquaNova NCF-800.Je v provozu 3 dni a stale z nehu idu bubliny - predpokladam este z filtr. hmoty.Kolko to trva nez to prestane bublat?
Zatial som nemal ex.filter(neratam zavesny) - preto sa pytam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 21:40 georg Re: lexxxa
Mám jej v provozu asi dva roky,jak píše romant,dodat nějaké ty filtrační hmoty a je to.Je sice hlučnější oproti značkovým filtrům,má i větší spotřebu ale účel splní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 09:10 R Muž romant [27982] Re: lexxxa
Osobně bych nahradil to aktivní uhlí, který stejně je po několika dnech nektivní(jestli nebylo ještě použito, tak uschovat pro případné pozdější použití), nějakou kvalitní biokeramiokou(substrat pro, siporax), popř. levnější variantu nastříhaným biomolitanem a filtr bude sloužit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 00:05 lexxxa – AquaNova NCF-1500
Prosím o Váš názor na tento filtr.
Pro je jednoznačně cena... ano
Mam aq 375 litrů, tak pokud by měl návrh někdo na nějakej slušnej filtr a bohužel, cena je u mě na prvnim místě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 07:35 Muž zolda [0] – Úprava Aquanovy NCF 1000
Dobrý den,chci se zeptat.
Upravil jsem nepatrně vnější filtr,AQUANOVA NCF 1000,první vrstva = hrubší Biomolitan + keramické kroužky a druhá vrstva = jemnější biomolitan + filtrační vata.
Je tato úprava v pořádku,díky všem .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 17:31 Muž fido16 [631] Re: lakosta321
čauky dej tomu čas taky jsem měl mléčně zakalené akva a zákal zmizel cca po 3-4 týdnech. Takže od vánoc to je ještě velmi krátká doba. Teď se dívu ty už tam máš i ryby? Nějak brzo na malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 17:28 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: lakosta321
Ked mas doma uvc lampu tak ju pouzi a mas po starostiach. Mozno je to neaky nalevnik alebo nieco podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 14:52 R Muž romant [27982] Re: lakosta321
Pochopil jsem, že je tam od vánoc a to bych viděl jako prozatím krátkou dobu na to, aby byl dostečně osídlen nitrifikačníma bakteriema, což bych si myslel, že je tou příčinou té prozatím nedočištěné vody. Chce to čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 14:45 Muž lakosta321 [0] - Cichlidy – Ještě dotaz !!
Dobrej chtěl jsem se ješte zeptat,když mám ten filtr ncf-1500 proč je ta voda neni uplně křištálová ale je taková mléčná né uplně a tak nák nabílený to je a u vnějšího filtru jsem to tak něměl nevíte čím to je díky ! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 21:36 R Muž Silent [5949] Re: lakosta321
Tak pokud tam to uhlí je od začátku tak už může posloužit maximálně jako substrát pro bakterie. Svůj původní účel přestalo uhlí plnit maximálně po pár dnech. Nevím nakolik je filtr naplněn, ale chtělo by to maximální naplnění kvalitními biologickými hmotami. Tuším, že jsou tam 4 koše. Tak ve směru toku vody bych vyplnil první koš černý molitan, pak dva koše s biokeramikou (podle stavu peněženky Eheim substrat pro nebo Sera Siporax) případně místo biokeramiky bioakvacit a do posledního koše vatu nebo vliesovou vložku jako finální dočištění. Do filtru bych ale šahal až bude nutné čištění. Do té doby bych ho nechal dělat svojí práci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 21:02 Muž souky [592] - RostlinyRe: lakosta321
mno pokud tam to uhlí už je, tak bych ho zbrkle nevyndával, mrkni se tu po fóru, jak uhlí dlouho funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 20:37 Muž georg [112] - AfrikaRe: lakosta321
Mám jej asi přes rok,a jsem s ním spokojen,je sice hlučnější než značkové filtry.
To uhlí dej pryč,absorbuje jedováté látky a stopové prvky po aplikaci léčiv atp.Jeho schpnost je omezená,a pak se stejně musí dát pryč.Místo něj jsem dal eheim biomech,můžeš dodat jakýkoukoliv keramiku do vnějších filtrů.Musím ale říct,že šlapal dobře a voda byla čistá i bez toho přidaného biomechu.Uhlí jsem tam vůbec nikdy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 18:27 Muž lakosta321 [0] - CichlidyRe: kubasan
ano je !!skaldba je od hora ! černý molitan keramické kroužky cerne uhly a nakonec jemnější filtr(molitan)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 17:59 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: lakosta321
Podla mna treba pockat kym sa filter poriadne zabehne,plus skladba medii je spravne ulozena?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 17:21 Muž lakosta321 [0] - Cichlidy – Aqua nova ncf 1500
Dobrej chtěl jsem se zeptat mám od vánoc nový filtr Aqua Nova ncf-1500 už mi běží asi půl měsíce prostě od vánoc !a voda neni křištálová jako dřív když jsem tam měl vnější filtr . Nevíte někdo co stim ??? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 15:53 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Kuca
Kvalita je čína, a hlučnost v normě.Jednoduše řečeno není to nic moc, tak max, na pár let 2-3, pak bych tomu už moc nevěřil. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 10:28 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Máte někdo zkušenosti c NCF-1500???
Hlučnost a kvalita zpracování??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:59 Pižin
Také jsem si tento filtr pořídil, tu 1500. Ještě jsem ho nespustil, takže zkušenosti nemám. Prptp se zeptám. Lze filtr odpojit, aniž by se musela vypouštět voda? Má někdo z Vás podrobný návod? Třeba i v cizím jazyce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:52 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Kuca
2kusy biomolitanu, aktivni uhli a keramika, nic moc, na zaklad to staci. Hadice tvrde relativne, putok obrovsky, musim regulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:40 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Tragett
Médií je asi po málu co?????
každopádně budu muset nějaké dokoupit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 08:51 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Kuca
te tisicovky velmi dobra, mam ho postaveny vedle akvaria v obyvacim pokoji, nevim o nem, jsem spokojeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 08:39 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Tragett
A jaká je hlučnost filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 22:44 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Kuca
ja mam ten 1000 a prutok je maximalni, sem spokojenej i se zpracovanim, nicmene je fakt ze filtracni madia jsou jen dva biomolitany a pytel uhli ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 22:04 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Dobrý den,
Má někdo z vás Aqua nova NCF-1500???
Zajímala by mě hlučnost a kvalita tohoto filtru.
Děkuji.

Gogle X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 12:45 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Tragett
NA vyssi proud si kup Coralia. Lepsi nez to honit filtrem. Canistrove filtry filtruji lepe, kdyz bezej pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 21:23 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Aqua Nova NCF-600
Ahoj mate nekdo zkusenosti s timto filtrem? akvarko.eu/…
ted mam eheim 2213, 400l/hod a je to uzenka, moc nesaje, proste na akva nestaci, mam 120l, 120cm dlouhe a proudeni vody nic moc, potreboval bych vykonnejsi, tak jsem narazil na tento. Nejake zkusenosti? pripadne co jineho mi doporucite?

Jeste jsem teda premyslel o 1000l variante, coz by mohlo byt zajimavejsi, ale to muzu mit za 1tisic korun fluval 405 ...

1000l varianta zde: akvarko.eu/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 15:40 R Muž Silent [5949] Re: Jetta
Při čištění se hadicový modul s napojenými hadicemi odpojí od filtru (prvních pár odpojení jde většinou velmi ztuha) a filtr se může odnést vyčistit. Po vyčištění se modul dá zpět na místo, uzamkne a po naplnění vodou spustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 15:35 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: Silent
To jsem rád i za kamaráda
on už ten filtr chtěl prodávat a nechat si starý.

Ještě mužete mi poradit jak jsem se ptal dříve.
s tím čištěním tohoto vnějšího filtru.

ta koncovka těch hadic se dá vyndat nebo při čištení zustane v krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 15:25 R Muž Silent [5949] Re: Jetta
To je v pořádku. Vnější filtr musí překonávat odpor hadic a filtrační hmoty tak se zdá, že filtruje méně, ale je mnohem účinnější než vnitřní. Až se pořádně zaběhne bude filtrovat velmi dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 14:57 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
poradte prosím

Kamarád má ted na zaběhnutí filtru v AQ 680l
dva filtry stary vnitřní (nějáky Flual do 1000l)
a nový AQUA NOVA ncf-1500.

jenže ten vnitřní dosebe nasává hodně bordelu (detrit,zbytky krmení)
a je to vidět,jak to kněmu jde.

a ten vnější do toho nasávacího koše se toho moc nenasává.
je to normální nebo má něco špatně a ten filtr nefunguje tak jak má.
ncf je nastaven na plný vykon (zatím nekoupil regulaci a asi ani žádnou nebude potřeb.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 11:12 Muž Jetta [11] - Živorodky
Prosím ten kdo má filtr ncf-1500 poraďte
kamárád na moji radu koupil tento filtr a ted jsme ho zkoušeli.
On zněj moc nadšenej zatim není ale to se snad změní.
zajímá mně 1.jestli ten modul s ventily jde nějak uzavřít,aby voda při čištění
nevitékala ven (zatím se nám stím nepodařilo ani pohnout)
nebo se jen vycvakne a zustává na vrchním krytu.(při čištění)
2.ty náplně co sním přišli se jen vyndaj z igelitu,nebo
i z těch látkových taštiček.
3.to aktivní uhlí se před vložením do filtru má něják propláchnout.
Dík za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 14:28 Muž RadekCX [219] Re: Kuca
mam ho od soboty instalovany takze zkusenosti nic moc - mel jsem ale zrejme "stesti" na vadnou serii, ktera mela nejaky problem s ventily (okamzite vedel ktera bije) - alespon prodejce zareagoval okamzite a poslal mi nove ventily (dnes by snad mely byt v poste) - od soboty rano bezel a v utery rano jsem pod nim nasel trochu vody (je tam zrejme nejaka dutina takze to nepretece hned)

nicmene jsem s tim v utery nejak zahejbal a zda se ze uz netece - dneska ty ventily vymenim tak snad nic dalsiho nebude - vadne serie se objevuji vzdycky (nedelal bych z toho zatim zadnej predcasnej poplach)

co se tyka hlucnosti tak jakmile z filtru utece veskerej vzduch tak ho vubec neslysim - spim od nej cca 3m

motorek je udelanej docela dobre - rotor se toci na keramicke tycce - mohlo by to byt docela v pohode co se tohodle tyka

jinak plasty jsou evidentne "levnejsi", navod je dost zoufalej - jsou v nem naprosto jasne veci, ale treba to, ze cely modul privodu s ventily lze vyjmout je videt jen na malem obrazku na obalu a takovem piktogramu v original navodu - jak presne to provest jsem se nedozvedel - zrejme je treba zvednout paku ventilu na "zavreno" a tim se odblokuje zajisteni a pujde to vytahnout - zkousel jsem to vcera, ale neslo to nijak lehce a tak jsem nechtel nejak zlamat - az mi prijdou ty nahradni tak se kouknu na cem to tam presne a jak drzi

reknu to tak - za ty prachy je to vic nez dobre

vyhrady mam k tomu, ze hadice na uckach jsou jen nasunute (na hladke roure) bez zajisteni - pokud to spadne tak je pruser - budu tam dnes davat svorky

Edit: prisly mi ty ventily - uz jsem je vymenil - sly ven docela hodne ztuha

ty co jsem tam mel ja mely barvu zelenou (plast) ty co prisly byly z tmaveho skoro cerneho plastu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 13:46 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: RadekCX
Tak to k ncf-1500 těch rozstřikovacích ramp bude možná více.
A ještě se chci zeptat jak by jsi ohodnotil tento výrobek a jakou má hlučnost ten tvůj ncf-600
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 13:01 Muž RadekCX [219] Re: Kuca
k te 600vce bylo 2x 1.2m hadice, dve U kolena, 4ks prisavek a cca 30cm rozstrikovaci roury

rozhodne je treba si koupit skrtici ventil na hadici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 12:53 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: RadekCX
Chci se zeptat,kolik ti k tomu dají příslušenství,myslím trubky,deštovky,kolínka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 12:48 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Silent
Budu,ale médií v něm je kriticky málo a hlavně aktivní uhlí a krožky používat nebudu.
Dám si tam 3.koš aquaclay ground 2.koš biomolitan hrubý 1.biomolitan jemný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 12:47 Muž RadekCX [219] Re: Kuca
objednaval jsem NCF-600 a byla tam kompletni napln vcetne aktivniho uhli - to jsem nedaval (schovam ho kdyby byl nejakej pruser) a k filtru mi v akci dodali jeste 0.5kg tech keramickych trubicek, ktere jsem tam misto toho uhli nasypal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 12:45 R Muž Silent [5949] Re: Kuca
Pokud budeš objednávat filtr nový tak ten už nějaká média obsahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 12:42 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Silent
Dobře,dnes večír objednám filtr a UV-lampu.A až to přijde poohlídnu se médiích.Nejspíš budu filtrovat přes aquaclay ground a biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 12:39 R Muž Silent [5949] Re: Kuca
Myslím, že šroubení tam není, ale dají se přece použít hadicové svorky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 10017x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13725-filtr-aquanova-vnejsi?od=251