Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr AquaNova - vnější

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtr AquaNova - vnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 21:07 Muž Sputnik [12] - Rostliny – ncf
Zdravím,poraďte prosím.
Jak mají tyto filtry řešené zajištění hadic proti vypadnutí u připojení vtokovych a výtokových trubic?
Tetra,JBL mají treba pojistné matice.
Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 17:25 Muž Lorennzo [5] Re: Drahoš .
přesně tento typ mám a bez problému. Nic neslyším a to mám filtr v pokoji kde spím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 16:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Drahoš .
Mám |NFC 1500 , je o malinko hlučnější než JBL (zvykneš si) , pokud chceš fak ticho ,kup TetraTec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 15:42 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
ahoj kluci nemáte někfo zkušenosti z AQUA NOVA vnější filtr NCF-600 hlavně mě zajímá hlučnost ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 18:49 Jarda62 Re: Fuchs
Díval jsem se jak vypadá nový typ, tak to co jsem psal tam nepřipadá v úvahu, zkusil bych sundat každý ventil zvlášt na jedné straně ucpat třeba palcem a druho stranou třeba pusou potáhnout a zkusit tím ventilem třeba otočit jestli nepřisává...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 18:35 Muž Fuchs [169] Re: jarda62
Tady to je tak že musíš na každým ventilu otočit motýlkem ze svislé pozice do vodorovné tím zamkneš ventil a můžeš ho oddělat každá hadice má svůj. Ovšem když ho oddělám nevidím tam nic. Přičemž v balení byly čtyři kusi náhradních gumiček a údajně to je na ty vetily ale nevím kam bych je dal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 18:32 Muž Fuchs [169] Re: romant
Tak těsnění pod hlavou je ok. to jsem měl rozdělaný. přemýšlím o těch ventylech ale fakt zatím netuším. Nikde nic neteče... :-( Jo jenom doplním ano šneci tam jsou, dvě neritina zebra a jinak nějaká levatka a i okružák se najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 18:11 Jarda62 Re: Fuchs
Já měl starý typ a když jsem sundával adaptér s hadicema, musel jsem dát páku nahoru a ta páka ovládala dva kulové ventily v adaptéru, jsou tam okroužky kolem 6-8mm a jeden z nich byl skřípnutý a tudy mi teklo, bylo to na fungl novém kuse, takže špatné složení ve výrobě, nebo jak píše romant mužeš mít třeba kousek ulity na těsnění pod hlavou, mě tam dělaly problémy i jemné kocouří chlupy, stačí jeden a průser je na světě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 17:13 R Muž romant [27987] Re: Fuchs
Co těsnění pod hlavou? měl jsi to rozdělaný? Máš v akváriu šneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 17:06 Muž Fuchs [169] Re: kovki
Tak filtr se mi podařilo rozchodit. Tak pokračuji v bádáni kde to přisává vzduch.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 09:40 Muž kovki [2] Re: Fuchs
Přeji úspěšnou reklamaci.
Dej pak vědět jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 09:09 Muž Fuchs [169] Re: kovki
Tak jsem chtěl prohodit filtry qbych zjistil jestli to je na těch adaptérech nebo kde a užy filtr nejede vůbec. Už ho nemohu rozběhnout vůbec. Konečná....balím a pojedu ho reklamovat. To je konečná jsem zvědavý na záver reklamace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 09:09 Muž kovki [2] Re: Fuchs
Ahoj, jediný co mě ještě napadá jak to zjistit je vytvořit ve filtru mírný přetlak - voda se někde objeví a to je to místo kde je problém.
Zkusil bych vyměnit těsnění v kohoutech (okrožky) a zkontrolovat nasazení hadic(převlečné matice)někudy se ten vzduch musí dovnitř dostat.
Přeji ať se zadaří a není třeba reklamace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 08:07 Muž dudak [1885] Re: Fuchs
mám NCF1500, už skoro 3 roky a jede dobře, jen jednou začal přivzdušňovat a téct přes kohout na který se nasazuje hadice, jsou tam takové malé černé těsnění (gumičky) u filtru byly i náhradní ale nepomohlo to, musel jsem koupit nový kohout. Jestli máš dva, zkus ty kohouty prohodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 07:32 Muž Fuchs [169] Re: jarda62
Myslíš jak nasazuji hadice? Když odpojím hadici od fitru na na tom kohoutku je těsnění? Mám nový NCF 1200 ten má pro každou hadici zvlášť kohoutek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 07:30 Muž Fuchs [169] Re: kovki
Ahoj tak filtr je vypnut cca 30min a zatím nic obávám se že to je na reklamaci. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 23:33 Žena baletka [624] Re: Fuchs
Mně taky NCF nasával věčně vzduch, zejména, když už byl v provozu přes dva roky. Prostě něco tam zestárlo. Vyměnila jsem i těsnění, porýpala jsem se v čerpadle... Nakonec muselo dojít na výměnu. Nepřišla jsem do konce na to, čím to bylo. :-O edit: podotýkám, že stejné hadice a spoje jsem pak napojila na nový JBL a cajk, takže to muselo být někde v té mašince. Bohužel.A ještě doplním - ujisti se, že pumpa dochází správně až nahoru, protože mně se postupně začala zadrhávat, až jsem ji musela přestat používat. Jestli nedolehne správně, tam může vzniknout problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 23:22 Jarda62 Re: Fuchs
Ahoj mě kdysi tekl kolem ventilu, který zavírá hadice když sundáš adaptér, byla zdeformovaná gumička u toho kulového ventilu, je třeba rozebrat adaptér a podívat se, když tama prosakuje, docela to trvá než to poznáš, protože teče pod kryt hlavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 23:12 Muž kovki [2] Re: Fuchs
No možná někde přisává vzduch. zkus ho na chvilku vypnot a jestli se někde objeví voda, tak tudy přisává (spoje hadic,těsnění pod hlavou). Pokud se voda neobjeví napadá mě jen vada filtru, pak jen reklamace pokud je v záruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 19:52 Muž Fuchs [169]
Tak přátelé ten filtr se zavzdušňuje jako prase. Hučí a po zatřepání vždy vylítnou bublinky. UV už na něm dávno není, hadice jsem zkrátil tak aby byly naplé, rampu jsem ponořil celou pod vodu ale furt se zavzdušňuje. Nemáte s tím zkušenosti? Kde může se ten vzduch dostávat? Za všechny rady děkuji. Jen doplním na ten druhý mám napojený atomizér a je v klidu nechápu to...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 19:15 Muž Fuchs [169] Re: georg
Zkusil jsem jí otočit tak aby šla voda do uv ze spodu aby nebyl ten vzduch co v uv je byl na výstupu z uv uvidím kdyz tak ji vyhodím ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:43 Muž georg [112] - AfrikaRe: Fuchs
Tak zkus tu UV lampu vyhodit pryč, jedině tak zjistíš, kde je problém. Až pak bych vrtal do toho uložení ve filtru. Je tam pouze hřídelka a na obou koncích pro vystředění gumová čepička, nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:45 Muž Fuchs [169] Re: georg
Rachotí hrozně rotor, chvíli (3dny) to rachotilo pak přestal a od pátku to začalo znovu. O něco níže mi radili mrknout na rotor. Mě ještě napadlo je na něj napojená uv lampa voda jde do lampy z vrchu přes uv teče dolů pak nahoru do akva. Nevím jestli toto nemůže dělat problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:26 Muž georg [112] - AfrikaRe: Fuchs
Proč to chceš rozebírat? pokud neměníš ten střed, tak není proč do toho vrtat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 16:10 Muž dudak [1885] Re: Fuchs
někdy se stzane, že když to otočíš do pozice otevřeno, tak to nevypadne samo a je třeba to něčím chytnout a odendat, třeba ty kleště, ale pozor aby to bylo v poloze otevřeno, taky jsem s tím chvíli zápasil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 16:07 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Fuchs
Podívej se na jakou stranu se to musí otočit a vezmi za to popř. si vezmi kleště,ale pozor at si neulomíš ty úchyty (já si už jeden ulomil) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 21:42 Muž Fuchs [169]
Přátelé mohli by jste mi poradit jak oddělám krytku na rotoru u ncf1200 já myslel, že jen pootočím a bude ale pohnu s ní tak o 5mm v obouch směrech a jinak nic. Děkuji jen doplním zase začal rachotit ten jeden a ten samí a to už není jen tak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 22:31 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Fuchs
Tak nech teda šlapú, oni nie sú zle filtre, ale pre akvárium, ktoré mám pri posteli by som ho nechcel mať. Tu však platí nieje kus ako kus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 22:06 Muž Fuchs [169] Re: blegon
Děkuji za rady, každopádně poslušně hlásím je klid nevím o nich. Paráda zatím spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 19:43 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Fuch
Mám tři tyto filtry (ncf-1500) a přesně toto se mi občas u nějakého stane když je čistím.
Vždy pomohlo filtr znovu rozebrat vyndat vrtulku a znovu jí zandat.
Já ještě když už mám venku vrtulku tak jí vyčistím, ale jelikož máš asi filtry nové tak by mělo pomoct když jí jen vyndáš a vrátíš zpět ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 17:40 Muž Fuchs [169] Re: cezarmilan
O tom jednom ani nevím ale ten druhý ráno zlobil stále ale když jsem zatřepal vyšel vzduch tak jsem zvědavý teď až přijedu domů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 17:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Fuchs
Verím, že nejde na sucho, že je v ňom vody dostatok. Ja som z týchto filtrov vybral (na hlave filtra) tú guličku, ktorá má tam slúžiť ako spätná klapka a pomohlo. Ináč tieto filtre sú dobré, ale obyčajne stíchnu tak po troch týždňoch. Žiaľ nie úplne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 23:12 Muž kovki [2] Re: deck
Zkus ten filtr vypnout a potom zapumpovat. Neříkám že to zabere ,ale mě taky blbnul a takhle se to povedlo a teď už běží že není ani slyšet. Když to nepomůže tak jedině se podívat na vrtulku(je v hlavě pod takovou krytkou)třeba tam je nějaká nečistota nebo špatně sedí.Přeji ůspěch a klidnou noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 23:10 Muž Fuchs [169] Re: deck
Jo nechám to tak tři dny a uvidím. Je to v obýváku tak že pohoda jen mě to rozčiluje....při TV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 23:02 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Fuchs
? To teda už nevim. Jestli to nepřestane, tak už jen ta možnost se do toho podivat. Jestli to neruší při spaní, tak bych to ještě chvíli nechal, třeba to přestane hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 22:56 Muž Fuchs [169] Re: deck
Víš co když zatřesu tak v tom zašelestí nekdy se to změní ale většinou k horšímu. Myslím že k vrtulce jo. Díval jsem se že je tam krytka. No dobře vzduch ale proč když s tím zatřepu nevychází ven. Měl jsem JBL a tam když jsem zatřepal vycházelo to ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 22:51 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Fuchs
A co když s nim zatřeseš? Taky mi to ze začátku dělalo a přestalo. 1200 bylo hned v pohodě a 800 bylo ze začátku, jak říkáš ty, ale už o něm nevim. Nějak se to ustálilo. K té vrtulce mám pocit, že se ani nedostaneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 22:42 Muž Fuchs [169] Re: deck
No když ji mačkám tak to přestane ale jak přestanu mačkat začne klepat znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 22:40 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Fuchs
A co ta pumpa na vrchu filtru, to nezabírá? Podle mě tam bude vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 22:36 Muž Fuchs [169]
Dobrý den, dnes jsem spustil nové akva, jsou tam dva filtry ncf-1200 jeden šel nastartovat v pohodě druhý hůře a ten co šel hůře naběhnout tak v něm divně klepe, vrčí nevím jak to popsat. Jak kdyby osička jela naprázdno. Jak dlouho mám počkat než ho mám rozebrat? Může to být vzduch ve filtru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 18:04 labin Re: Sputnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 16:58 Muž Sputnik [12] - Rostliny – prodejce
Nevíte někdo kdo je ofociální dovozce a prodejce značky AQUA NOVA pro ČR? Nemůžu ani najít oficiální stránky tohoto výrobce.díky. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 18:42 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: deck
Jen pro zajímavost,vrtulky 1000,1200 a 1500 jsou stejné.Stejné katalogové číslo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 16:43 Muž georg [112] - AfrikaRe: deck
Ta 15ti stovka je určitě o něco vyšší a tím má větší objem pro filtrační média.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 11:29 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Sputnik
Třeba maj stejný příkon, ale jinak velkou vrtulku na čerpání vody. Já mam 1200 a 800 a ty stejně velký nejsou. Zajímavý, že 1500 není větší hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 11:26 Muž Legioix [574] Re: Sputnik
Asi jinak řešená hlava filtru. ncf-1200 výška 45cm a ncf-1500 49cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 10:58 Muž Sputnik [12] - Rostliny – 1200 vs.1500
Zdravim,nevíte někdo,jaký je rozdíl mezi filtrem ncf-1200 a ncf-1500? Objem je stejný,příkon je stejný,hadice mají stejný průměr.Jen ten s udávaným menším hodinovým průtokem má větší dopravní výšku.Nějak mi to nedává smysl :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 20:53 radim Re: dudak
U tohoto jde určitě od spoda nahoru. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 20:27 Muž dudak [1885] Re: pavelbartek, georg
tak samozřejmě jsem neměl na mysli fyzický výkon čerpadla ale účinnost filtrace

nejsem si jistý, ale většinou filtrů podle mě protéká voda odspoda nahoru, tedy nejdříve spodním košem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 15:21 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: georg
Výkon se jistě nesníží. Ono i s tou gumou to netěsní, dle mě je tam zbytečná. Já stejně používám filtry výhradně pro biologickou filtraci, ale jestli někdo zároveň i pro mechanickou, pak stejně dává vatu, nebo polyuretan do horního koše, protože voda koši prochází odshora, nejprve prochází tedy horními koši, kde se zachytí bordel v tý vatě, nebo polyuretanu, kdy dolů by tedy měla teoreticky prosáknout již čistá…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 10017x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13725-filtr-aquanova-vnejsi?od=51