Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr AquaNova - vnější

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Filtr AquaNova - vnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 23:29 Žena baletka [624]
ZDravím, máte někdo zkušenosti s protékáním filtru Aqua Nova? Mám konkrétně NCF 1500 a po skoro dvou letech bezproblémového fungování začal protékat a já netuším proč. Protíká to naprosto nepochopitelně v místě vývodu šňůry k elektřině. Celá ta krabice, ve které je čerpadlo, se musí nějak zaplnit, až to tamtudy začně vytékat. Prohlédli jsme všechna těsnění, vyměnili kroužky ventilů, protože se zdály ojeté a všechno v cajku. Dneska, když jsem měnila vodu, začalo to po napuštění akva zase téct. Znovu jsem to rozebrala, nic nenašla, složila a... zdá se, že to neteče. Ale ono to taky trvá, než se ta "krabice" zaplní. Mám strach jít spát a nevím, co s tím. Zajímalo by mě, jestli už se toto někomu stalo nebo skrze zkušenosti s podobným filtrem někdo netuší, co mám hledat. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 21:26 Muž dudak [1885] Re: rastrot
já to bral podle té fotky, tam na obrázku je, ale kdo ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 13:33 rastrot Re: Silent
díky moc jen m nastavlo ze jsem si objednal cely kos kde je soucasti i to tesneni jak jsem zde posilal odkaz a poslaly kos bez tesneni to m docela nastvalo tak jsem zvedavy co odpovi.As ho budu cisit tak tam zkusim dat nejakou gumičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 13:30 R Muž Silent [5949] Re: rastrot
Já bych to těsnění zas tak nepřeceňoval. Ono to na sebe docela dobře dosedá a nějaké naprosto minimální průsaky mimo vnitřní proudění bych neřešil. Filtr bude pracovat bezvadně i tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 13:27 rastrot Re: Silent
tak nechapu ze to poslaly bez uvidim co mi odepíšou diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 13:27 rastrot Re: radim
diky myslis to nechat bezet tak jak to je?je pravda ze to bezi v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 13:21 radim Re: rastrot
vem si to co už máš a zkus zajít do nějakého "kutila" vodo atd... určitě něco najdeš, ale je to zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 13:17 R Muž Silent [5949] Re: rastrot
To těsnění samostatně nejspíše nikde nedostaneš. Koukal jsem se do katalogu AquaNova na soupis náhradních dílů, ale mají jen náhradní koše i s tím těsněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 13:07 Muž georg [112] - AfrikaRe: rastrot
Tak to netuším, čím by se to dalo nahradit, nic, co by alespoň trošku tvarově odpovídalo tomu těsnění mě nenapadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 13:05 rastrot Re: georg
prave ze potrebuji to tesneni na ten vyvod nebo ho necim nahradit i když to bez toho taky funguje nevis cim??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 12:59 Muž georg [112] - AfrikaRe: rastrot
Aha, já měl na mysli to těsnění kolem toho spodního koše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 12:58 rastrot Re: georg
myslim tim to gumove tesneni jak je na vytokove trubici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 12:57 rastrot Re: georg
ne ne diky je to soucast kose alespoň podle fota www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 12:50 Muž georg [112] - AfrikaRe: rastrot
Já mám za to, že těsnění je samostatný ND, že ti jej třeba pošlou ale jako další nákup.
Soudím, podle tohoto odkazu, že se jedná o samostatný náhr. díl.
www.akvarko.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 11:19 rastrot
Zdravím tak jsem objednal ten koš kvůli tomu tesneni ale bohužel mi kos prisel ovšem bez tesniciho krouzku tak jsem jim napsal a jsem zvedavy jak to dopadne kos sice za 47kč ale posta k tomu a jsou hned dve stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 15:55 rastrot Re: silvie
ano presne tak delsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 13:44 R Muž Silent [5949] Re: silvie
Sestavené to vypadá dobře. Jen bych kolem sacího koše nechal volnější místo alespoň 10cm aby mohl volně nasávat a aby se k němu mohlo pro případné odstranění větších nečistot které košem neprojdou a tím snižují zbytečně sací sílu filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 11:53 silvie Re: rastrot
jako že dáte delší třeba?
na fotce je vidět odtoková trubice vpravo vzadu mám to tak dobře? jsou před tím kameny nevadí to? filtr zvládá i tak to posbírat jo??? nebo musím dát kameny stranou,at je k trubici volno? děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 11:52 silvie Re: dudak
ano přesně tak :-) takže to drží v pohodě jo? nemusím každých 10 minut sledovat jestli to neteče :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 09:44 Muž dudak [1885] Re: rastrot
předpokládám, že nešlo o žádnou náhradu, ale o napojení trubek výtoku a nasávání na hadice, které jsou řešeny jen nasunutím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 09:42 rastrot Re: silvie
azdravim také mam Aqua nova 1500 A jsem s nim absolutne spokojeny nic jsem nenahrazoval zadne krouzky a bezi a tesni uplne v pohode.Roztrikovaci rampu mam tesne pod vodou bez vzduchovacího motorku.jen nejspíše upravim roztikovaci rampu as na tu je filtr super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 09:27 Muž dudak [1885] Re: silvie
drží to samo, zase tak velkej tlak tam není, ale stejně jsem tam radši dal klasický hadicový svorky na utažení šroubovákem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 09:06 silvie – aqua nova 1500
Fotka k příspěvku ahoj,také jsem ted pořídila aqua nova 1500,zapojení naprosto v pohodě,zvládla jsem sama,jen bych brala nějaké utahovací kroužky na ty spoje přítokové i odtokové trubky,to se mi moc nezdá,že bude držet,pořídili jste někdo? a dotaz,máte k té trubici deštovce i zapnutý motorek se vzduchovacím kamínkem,nebo stačí tohle? kde to máte pod vodou nebo nad vodou? líbí se mi nad,ale je to slyšet samozřejmě,jinak filtr je tichej,absolutně nic neslyšíme :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 14:37 Muž Jar-oslaw [674] Re: Jar-oslaw
a konečně dobojováno,filtr sprovoznen,slape a nehuci,jupik.byl to boj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 22:26 Muž Jar-oslaw [674] Re: dudak
ok,dekuji za info,uz jsem chytrejsi a at uz je patek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 21:53 Muž dudak [1885] Re: radim
no vždyť jsem to psal ano, jen jsem si nebyl jistý a to "bez nich to běží dobře" doufám že nebude pochopeno jako úplně bez nich, ty původní tam musí být, ale v sáčku zbydou ty náhradní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 21:49 radim Re: dudak
zas vám do toho vstoupím hmm jsou to náhradní na kohouty ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 21:46 Muž dudak [1885] Re: Jar-oslaw
koukl jsem do skříňky a mám je pořád nerozbalené v pytlíku. myslím, že to jsou náhradní k těm kohoutům, že tam byly na konci podobné ale fitr kvůli tomu rozebírat nebudu. ale není to na 100% každopádně to bez nich běží dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 21:11 Muž Jar-oslaw [674] Re: dudak
a ty o krouzky jak jsou 4 v tom pytlicku se nekam nasazujou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 20:17 Muž dudak [1885] Re: rastrot
lepší foto než mám v prezentaci teď neudělám. Ale projdi si tohle vlákno rybicky.net/forum/13235 tam najdeš fotek a návodů dost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 20:02 rastrot Re: dudak
a nemuzes mi prosim poslat foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 19:47 Muž dudak [1885] Re: rastrot
udělal jsem si vlastní dvoumetrovou z elektrikářský chráničky, ono obecně ty dodávané rozstřikovací rampy jsou hrozně krátké. Výroba je jednoduchá, stačí navrtat trubku, zaslepit a nasadit na vyústěnífiltru. Jen to chce si pohrát s počtem a velikostí děr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 19:42 rastrot Re: dudak
a jak si to udelal s tou rozstrikovaci rampou?ta se moc nepovedla ale jinak filtr supr za tu cenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 19:31 Muž dudak [1885] Re: rastrot
čistím to cca po 2 měsících, ale poslední 2 údržby byly zbytečně brzo, takže prodloužím na 3 a uvidíme, taky asi záleží na akvárku. V tomhle se budou akvaristi pořád hádat, jestli to tam nechat rok hnít, nebo čistit po měsíci. Chce si to přizpůsobit svojí nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 17:32 rastrot Re: dudak
ahoj tak jsem to prave objednal ten saci kos i s gumičkou ale nejspíše to vymenim asi as tak za mesic abych nic co se rovnováhy v akva nepodelal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 16:07 radim Re: rastrot
napoprvé asi po dvou měsícících, ale to jsem ještě místo sacího koše neměl molitan a v akva hromadu rozpadajícího se listí z dubu :) byl špinavý jen molitan ve spodním koši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 16:00 rastrot Re: radim
diky moc ja tam nedal nic ale taky filtruje moc dobře as ho budu cistit tak tam dam tu gumičku.po jak dlouhe době si ho cistil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 15:41 radim Re: rastrot
fitruje i bez ní dobře
dal jsem na tu trubici z hlavy obyč. gumyčku, aby to tama co nejmíň proudilo jak píše dudak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 15:27 Muž dudak [1885] Re: rastrot
já bych napsal tam kde jsi ho kupoval, ať ti ji dodají, určitě jdou koupit i zvlášť, třeba tady www.akva-tera.cz/… - koš bude podle mě i s gumičkou, za 50,- nekup to. Jinak když tam není tak se ti maximálně trochu sníží účinnost, prortože nějaká voda se dostane ven z filtru aniž by prošla všemi koši. Nechal bych bez ní asi ten spodní koš. Ale opravdu nevím nakolik to vadí. Spíš bejvá problém, když tam ty gumičky jsou a není to dobře nasazené, že se to pak nedá pořádně zavřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 15:24 rastrot Re: radim
dekuji a myslis ze tak to ma byt?nevadi ze tam jsou jenom tri nebo ten ctvrty mam necim nahradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 15:20 radim Re: rastrot
taky jsem tam 4 neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 13:43 rastrot
ahoj zdravim prosim te mam taky vnesji filtr Aqua nova bezi v pohodode jen jak pises o tech gumičkách ja jich tam mel jenom tri a mam ctyri kose na funkcnosti to nejak prozatím nevadi nevis zda ji mam necim nahradit a nebo to mam nechat bezet jak to je dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 00:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
Taky mi to na JBL jde ztuha , je tam silná pružina , musí to těsnit tak asi proto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 00:31 radim Re: MonterMonty
mám špatné zkušenosti s tím, když něco dělám silou stydim
ale tak jo, jde to teda i bez pumpy...jsem ukázkový příklad :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 00:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
Hlavně že to šlape hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 00:11 radim Re: MonterMonty
coze no tvl... právě jsem to zkusil zmáčknout větší silou, než když byl nový (tenkrát mi to nešlo, tak jsem to neřešil) zakřupalo v tom...rána jako prase a už je to pohyblivé :-D díky moc pane potlesk a top jsem myslel, že ten filtr znám zpaměti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2014 00:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
to velké oválné na hlavě filtru ,kde je logo výrobce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 23:54 radim Re: dudak
už dřív se tu někdo zmiňoval o pumpování...kde je tam ta pumpa? asi jsem úplně blbý, nebo mám jinší tip :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 23:22 Muž dudak [1885] Re: Jar-oslaw
ahoj, nasávací koš můžeš asi v akvárku umístit jak ti to vyhovuje, já ho mám dole. Jinak to síto tam má bejt hrotama nahoru, při skládání si dej hlavně pozor aby ti seděli na sobě ty kruhový gumičky který spojujou tu vnitřní trubku, musí to tam bejt dobře zapadlý, chce to trochu cviku. Jinak zalejvám ho vždy jen po to sítko, pak nasadím vršek a doleju zbytek IN trubkou. Když naliješ rovnou moc do kýble tak ti pak přeteče. Zapojím kohouty, otevřu a jestli máš v hadicích vodu nemusíš ani pumpovat - rovnou zapínám, po chvíli běhu s ním párkrát zakejvám a vzduch uteče. Když je tam hodně vzduchu, tak pumpuju trochu knoflíkem, jde to hodně ztuha, poprvý jsem se bál, že to rozbiju. Jak napumpuju vodu tak zapínám elektriku. Nějakej vzduch vždy zůstane, takže za běhu zase mírně nakloním na různé strany. Po 10 měsících s ním jsem spokojenej, jen nevím ta hlučnost, trochu slyšet je, ale nemám srovnání, jinej jsem nikdy neměl, ale určitě je tišší než vzduchovací motůrek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 22:47 radim Re: Jar-oslaw
čau, jak obráceně? myslíš těmi hroty nahoru?
www.youtube.com/…
kdyžtak napiš minutu z videa co ti není jasné :-)
taky jsem s tím trochu nazačátku bojoval, ale chce to jen cvik...hlavně teda to zavodnění. Nejde mi to pokud je připojená hadice na "out" tu dávám až po zavodnění filtru
s tím sacím košem nerozumím...určitě musí být výš jak filtr. On je tam ten samospád dost podstatný, aby filtr pracoval na plný výkon

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6 7

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 10017x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13725-filtr-aquanova-vnejsi?od=151