Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Půdní filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Půdní filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 15:09 Maq Re: TheDeus
A co ji v přírodě ohřívá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 15:07 TheDeus Re: Maq
Ano, voda se ohřeje, vystoupá vzhůru, tam se ochladí, a zase spadne ke dnu ... to mi přijde celkem přirozené :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2019 14:54 Maq Re: TheDeus
TheDeus napsal: mělo by docházet k vyplavování nečistot, k lepšímu "růstu" rostlin, k přirozené cirkulaci vody
Máš dojem, že takto voda přirozeně v přírodě cirkuluje? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 14:40 TheDeus Re: ctibum
Ano, to máš pravdu. Ono tohle asi není "půdní filtr" v pravém slova smyslu. Spíš to je výstup z filtru, kde je voda vypouštěna pod podloží akvária a mělo by docházet k vyplavování nečistot, k lepšímu "růstu" rostlin (pokud není průtok příliš veliký), k přirozené cirkulaci vody .... prostě by to mělo být lepší, než klasická hadice přes hranu :-D O nic jiného mi v podstatě nejde. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 14:37 TheDeus Re: nekdo
Ano, přesně tak jsem to myslel :) Právě řeším, jestli to má vůbec cenu. Hodně lidí si to celkem chválí, takže o tom právě přemýšlím. Ten topný kabel mě jen tak napadl, když jsem psal ten první příspěvek. Tu vodu to moc neohřeje, to je pravda, ale o trochu ano. Taky tam člověk může nacpat nějakej s pořádným výkonem a dodělat si regulátor a vyladit si výkon. Tomu plastu to vadit asi nebude, kdybych ho tam dával, tak pravděpodobně do písku nad filtr (plastovou mřížku). Ale to je zatím jen nápad. O tom filtru vážně uvažuji a já osobně bych do toho šel. Proudění vody jako takové by taky nemusel být problém. Na mřížku to asi bude chtít dát nějakej hrubej šterk, pak vrstvu jemnějšího a pak říční písek a bude to ok (dle mého). Ale rád si nechám poradit a případně odradit, koneckonců, nikdy jsem to nezkoušel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 14:30 R Muž ctibum [6870] Re: nekdo
Já pochopil, že tím chce odkalovat dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 14:22 Muž nekdo [353] Re: ctibum
OT tenhle funguje obráceně - respektive může a já pochopil (možná špatně), že takhle ho chce použít i Thedeus - půdní bude na výstupu externího filtru a bude sloužit jen pro distribuci vody - taková alternativní rozstrikovaci rampa do dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 14:17 Muž nekdo [353] Re: TheDeus
Voda bude stoupat ode dna, protože filtr tam bude tlačit novou pořád a ta nemá kam jinam...
A zároveň to bude tak rychlé, že ta voda se nestihne extra ohřát - topné kabely se vesměs používají tam, kde jde o rostliny.
Problém těchto filtrů je jejich čištění - nápad je to dobrý (dle mého) ale úplně extra zlepšení v porovnání spojení filtru a výtokové rampy bych nečekal - rampa hýbe hladinou, půdní filtr vypouští vodu všude možně - z hlediska distribuce živin k rostlinám je to otázka, z hlediska bordelu od krmeni a spol ve dně to bude asi trosku horší z hlediska čistě estetického
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 14:16 R Muž ctibum [6870] Re: TheDeus
Půdní fitr je pode dnem a nasává vodu skrz plochu dna, jestli se nepletu. A asi mu je jedno, jaký máš záměr :) Prostě ti tu vodu protáhne dnem dolů, takže na přirozené stoupání bych moc neviděl. Ale třeba se pletu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 14:03 TheDeus Re: ctibum
... Asi si nepochopil můj záměr. Jedná se o průtokový (promývací) půdní filtr - tedy, jak zde někdo psal, "odkalovač dna". Jasně, voda se i tak protočí, ale to je snad normální, přirozený efekt ne ? ... Díky kterému tady vlastně všichni jsme :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 13:57 R Muž ctibum [6870] Re: TheDeus
Nějak mi stoupání vody vlivem tepla nesedí ke klesání vody vlivem půdního filtru... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 13:51 TheDeus Re: nekdo
Samozřejmě jde o prohřívání dna. Pamatuji si, někdo se tu o tom zmiňoval, že se díky tomu dosáhne přirozeného efektu stoupání vody ode dna ... neslibuju si od toho vesměs nic moc, spíš jde o celkové lepší fungování akvária jako celku. A samozřejmě mě zajímají zkušenosti, názory a rady ostatních akvaristů. Prostě mě to spíš jen tak napadlo a ten průtočný filtr mi přijde jako vcelku dobrá věc, aspoň teda na papíře. Proto jsem se přišel ptát :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2019 13:42 Muž nekdo [353] Re: TheDeus
Co si od toho slibujete ?
Topný kabel je pro “ohřátí dna” není to topení jako takové - filtr na to není stavěn (ten eheim) ve smyslu “kabel bude bránit pohybu vody tak, jak vymyslel výrobce” a teplo nemusí dělat dobře tomu plastu (dlouhodobě) - není jisté, ale nikdo s tím nepočítal při výrobě)
Valisneriim ani anubiasum to nijak zvlášť nepomůže (ani neuškodí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 13:03 TheDeus – Průtočný půdní filtr
Zdarec lidi,

právě se chystám na rekonstrukci akvária a mám v plánu do akvária instalovat průtočný půdní filtr (Konkrétně Eheim 3541 v kombinace s Eheim EccoPro 300). Co si o tom myslíte ? Dále jsem ještě přemýšlel o zabudování topného kabelu. Co se týče rostlin, tak plánuji vysadit nějaké Vallisnerky a Anubiase. Má s tímto typem filrace a s topným kabelem někdo nějaké zkušenosti ? "Instinkt" mi říká, že by to mohlo prospět jak rostlinám, tak rybám a hlavně celkové čistotě a rovnováze akvária :) ... Ale asi to nebude tak jednoduché :-D

Předem děkuji za vaše rady a nápady ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2018 12:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Guppy
Děláš s toho přílišnou vědu, určitě s tím nebudeš mít popisované potíže. Půdnímu filtru se to totiž nepodobá a u toho se neprojevovaly takovéhle potíže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 11:44 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy – Zapuštěný filtr
Mám vnitřní filtr, tak velký, že je spodek úplně namáčknut na substrát (spíš cca 0,5 cm zamáčknut do písku) Filtr nasává vodu spodem i na bocích. Spodem tedy musí voda proudit skrz písek. Původně jsem to bral jako pozitivum - že využívám substrát pod filtrem v podstatě jako další filtrační náplň.
Dnes jsem tady pročetl toto vlákno a vidím, že to může přinášet i řadu negativ (špatný růst rostlin, zahnívání dna, atd.) Co myslíte, zadělávám si na problém?
Osobně bych řekl, že ta voda bude substrátem proudit jen v okruhu pár cm kolem filtru, takže kořenům rostlin poblíž by to nemuselo vadit a při nadměrném zanášení bordelem budu schopen toto míslo lokálně řešit - třeba častějším a hlubším odkalením.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 12:54 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž. – Půdní filtr pro odkalování
Zdravím všechny diskutující!
Rád bych si teď s někým trochu zateoretizoval ohledně půdního filtru s trochu netradičním posláním. Jediný mnou sledovaný účel je fyzické odstranění detritu ze dna akvária (a tedy odpuštění ručního odkalování). Nehledám způsoby, jak toho dosáhnout, hledám odpověď, zda toho lze rozumně dosáhnout speciálním půdním filtrem, případně co to bude obnášet. V současnosti používám trochu hrubší substrát (kolem 8 mm) a všech skel vídám usazený detrit a nečistoty úplně na dně. Asi není sporu o tom, že s jemnějším substrátem tento proces probíhá pomaleji (až se u jisté jemnosti v určité hloubce zastaví). Po přiložení manuálního odkalovače detrit po chvíli vyleze, to není problém.

Co kdybych na dno akvária posadil co možná nejvíce průtočný rošt (průtočný v horizontálním směru), který by na sobě měl síto o hrubosti cca 2,5 mm (což mi na síto přijde dost hrubé). Rošt by sahal do výšky cca 1,5 cm a nad ním by byl substrát dna, řekněme frakce 4 mm, ve vrstvě 5 - 7 cm. Estetiku teď neřeším, část spodku by se dala zakrýt třeba páskou typu "hrana kuchyňské linky".

Vše ze spodní části roštu bych velmi pomalu (ve smyslu l/h) odsával do externí filtrace, odkud bych mechanicky (i částečně biologicky) přefiltrovanou vodu pouštěl z většiny opět přímo na dno (pod rošt), kde bych proud směroval k odvodu pod roštem. Skrz samotné dno by tak teoreticky proudilo naprosté minimum vody, skoro všechna by totiž proudila jen pod ním a jako zahradní vysavač "foukala" přirozeně usazený (nikoliv nasátý) kal směrem k sání do filtrace.

Kde všude bude chyba a jak moc se může projevit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 17:51 DitkaK Re: Banung
Fotka k příspěvku Díky za odpověď :-) na ucpání dole jsem taky myslela
O velikosti jsem taky dost přemýšlela, vím, že to je dost "neoptimální" řešení, ale první akvarium jsme pořídili na podzim a nebylo mi dovoleno nic většího než 60 litrů. Takhle brzo další akvárko doma neprosadím, ale nechci aby mi tam postupně zlikvidoval všechny ryby :-(
postupně tam dorůstá potěr a kdo vyroste, je odstraněn. Navíc se tam teď bojím dát cokoliv nového. Vzhledem k tomu, že mě to baví, první akvárko dobře funguje a v obchoděm mají tolik krásných ryb, že to asi nebude poslední, jen to musím doma pomalu prosazovat :)
Díky ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 15:14 Muž Banung [28] Re: DitkaK
určitě to bude fungovat. Mam to tak taky, a bude to o hodně lepší než půdní filtr. Akorát je třeba konec trubky nečim ucpat. Také si dát pozor na to pasovalo na sklo. Myšleno, aby nepřečuhoval příliš molitan, nebo čerpadlo.
Údělal jsem si takto dva filtry, viz prezentace.
Použijte houbu (akvacit) s větší zrnitostí, tak 20 - 30.

P.S. chudák betta v 6l akváriu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 15:07 DitkaK – přeměna půdního filtru na molitan?
Dobrý den, snažím se najít radu, jestli by bylo technicky možné změnit půdní filtr na molitan. Bojovnice mi ve velkém akvariu postupně hubí paví očka, takže dostane svoje malé separé. to co jsem vymyslela se manželovi nelíbí. Chce set s krytem, ve kterém je ale půdní filtr. Napadlo mě, že by mohlo fungovat, když sací trubku k čerpadlu provrtám a pak na to natáhnu kostku molitanu. Nádrž je malá (6 l), takže by stačil bublifuk, ale to je další náklad na víc. Myslíte, že by to mohlo fungovat, jak jsem si to vymyslela?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 11:58 CZAntik Re: Maq
A lze vůbec technicky nějak efektivně odkalovat 100% zarostlé dno..? Já tedy 100% zdaleka nemám, ale jsem schopen odkalovat pouze malou část, tu překáží kořen, tam zase volně v prostoru rostoucí rostlina. Pak jsou hluchá místa, kde se dříve či později písek nasytí detritem, vidět je to na nepřístupných zarostlých místech v místě styku skla s pískem, pomalu se zanáší.
Ohledně půdního filtru, nevíte jak se tváří čerpadlo externího filtru na vyšší sací odpor..? Přece jenom bude mnohem vyšší když tu vodu bude tahat skrz písek a půdní filtr, než když tahá přímo pouze přes koš z akvária. Jde mi o to, jestli je na to filtr dimenzován, abych si s touto konfigurací rapidně nesnížil životnost vnějšího filtru, resp. jeho čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 10:48 Maq Re: CZAntik
Variantu označenou jako "lokální" nevidím jako vyloženě chybnou (v kontrastu k prosávání dna pod rostlinami), ale dost pochybuji o přínosu takového modelu. Snad by se tak uvedená část dna prokysličila a možná by se tam usadily aerobní mikroorganismy. To bychom mohli vnímat jako plus.
Já osobně bych ovšem takovou část dna raději osázel rostlinami. Opravdu věřím že řádně prokořeněné dno je lepší filtr než jakákoli technologie. Já to tak mám, a vůbec neodkaluji. V akváriu žijí dosti citlivé ryby a nemám žádný problém s kumulací dusíkatých sloučenin (musím hnojit dusíkem) ani s organickým znečištěním jako takovým.
Vím že většina zkušených akvaristů odkaluje, a připouštím že většinou je to užitečné, ale nemyslím že je to univerzálně platné pravidlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 10:12 CZAntik – Kombinace půdní+vnější filtr
Dobrý den, rád bych otevřel otázku používání půdního filtru. Co jsem se dočetl, tak převažují spíš negativní reakce, přesto.. Opravte mě jestli se pletu. Při použití půdního filtru mi úplně odpadá odkalování dna?
Když pominu skutečnosti jako prorůstání kořenů rostlin půdním filtrem, obtížná distribuce sacího výkonu rovnoměrně v celé ploše, údajné obtížné odkalování filtru. Sestavím systém půdního filtru (sací varianta), ale pro sání budu používat vnější filtr.
Teoreticky by veškerý detrit měl být "sáním" distribuován skrz dno (uvažuji nejspíš písek frakce 4mm) pod půdní filtr, odkud by byl bez problémů nasáván do vnějšího filtru (tedy by nedocházelo k zanášení půdního filtru - teď zanedbávám hluchá místa kde by se mohl hromadit).
Problém s prorůstáním kořenů, resp. údajné ovlivňování rostlin neustálým prouděním vody kolem kořenového systému by šel vyřešit lokálním půdním filtrem.
Tzn. půdní filtr by byl umístěn např. pouze v 20% plochy akvária (v místě bez rostlin). Jednalo by se o jakýsi samoodkalovací systém se stejnou účinností jak při ručním odkalování (se zvonem jsem schopen odkalovat pouze volně přístupné plochy, k zarostlým plochám se stejně nedostanu).

Doufám, že jsem to popsal pochopitelně. Napište prosím Vaše zkušenosti, popř. názory na tento "hybridní" systém, možná úskalí, která jsem nedomyslel. A tak celkově, jestli to není úplná blbost....:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2016 20:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sinda
No odkalovat zespodu tak to přijdeš o to nejlepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 20:05 Muž sinda [40]
Plánuji kompletní přestavbu AQ,výměna dna,doplnění Hamburského filtru a také půdní filtr,který nebude zapojen,ale bude sloužit jako pomocník při odkalování,na hadici od půdního filtru nasadím hadici a odsaji kal a bordel,co propadá materiálem dna(liapor 1-4mm),snad to bude fungovat.Kdysi jsem už půdní filtr měl po celé ploše dna,zapojený na venkovní závěsný filtr a fungovalo to dobře,nic se nezanášelo a kytky rostly,jen bylo obtížné je přesadit,kryptošky a echináče se fakt pevně drželi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 01:04 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Legioix
Moje akvárium nemožno nazvať mierne zarybnené, ani mierne zarastené a pôdny filter (doplnený interným) v ňom funguje už nejaký ten rok k spokojnosti všetkých zúčastnených. Jediná otázka, ktorá nie je celkom jasná je, či je vôbec potrebný, ale raz i to vyskúšam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 21:01 Muž Legioix [574] Re: Tacudek
Dnes bych do půdního filtru už nešel. Naposledy co jsem ho měl rok a půl v akváriu (mírně zarybněném), tak po této době začalo postupně klesat PH až pod 6. Nakonec jsem musel vyměnit i dno. Rostliny s ním ale rostly mnohem lépe a bez nějakého vetšího hnojení. Měl jsem ho pod křemičitým pískem 1-4mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 20:49 Muž Tacudek [16] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku mě to funguje náramě :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 19:29 Muž Shimamoto [492] Re: Tomáš
Návod je zde, názor si udělej sám;-)

rybicky.net/clanky/673-jak-si-vyrobit-vlastni-pudni-filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.01.2016 07:33 Muž koyack [87] Re: toim
Stačí si přečíst toto vlákno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 16:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tomáš
Proč chceš půdní filtr? V době externích filtrů je půdní filtr dávnou minulostí, kterou nemá až na výjimečné případy smysl dávat do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 15:50 Muž Legioix [574] Re: toim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 15:36 toim
A jak funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 15:20 Muž Legioix [574] Re: toim
Neuvidíme ho nikde jelikož bude v substrátu nad filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 15:15 toim
Můžu se zeptat kam jde ten bordel z akvaria a kde ho uvidime v tom pudnim filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 19:25 R Muž afc1886 [14655] Re: Tomáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 19:22 Tomáš – Půdní filtr
Prosím mohl by mě poslat někdo návod na půdní filtr?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 13:58 plazma
Po dávných a mnoholetých zkušenostech s půdním filtrem po celém dně nádrže mohu konstatovat, že to fungovalo dobře tak 1 rok. Biologická rovnováha - rostliny, ryby OK - (100 až 200 litr. nádrže, dva vývody ze dna v bocích poháněny bublifukem) pomalé proudění ze dna k hladině. Nade dnem jemný vodárenský písek zrnitost 1-2 mm ve vrstvě cca 7 cm a ve 2 cm od podkladu slabá vrstva substrátu rašeliny.
Po sesednutí a prokořenění písku rostlinstvem byla rovnováha ta tam. Ustalo proudění vody a nepomohla ani výměna bublifuku za pohon čerpadlem.
Tak, že použít jako substrát nade dno něco "nesesedavého" a ve více druzích a vzájemně oddělených vrstvách. Třeba Liapor 8-16 dolu a 1-4 nahoru. Ve vrstvách min. 5/7 cm raději víc.
Dobré je mít možnost změnit směr proudění vody v opačný a také rychlost proudu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 20:11 Hajle – jaký substrát na půdní filtr
LZ!
Chtěl bych se zeptat jak nejlépe navrstvit substrát na půdní filtr. Co a v jakých tloušťkách použít. Ať pro klasický nebo opačný systém vhánění proudu vody. Tenčí nebo vyšší vrstva? Co bude efektivnější? Co pálené jíly, nebo jak s výživným substrátem (u druhého typu). Je to vhodné? Nebo co jemný písek jak to funguje v bazénových filtrech? Dosáhne proud vůbec až do okrajů fitrů? Není dobré třeba použít více vývodů? Díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2014 18:57 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Legioix
Samozřejmě, slouží. A jako bonus vyžaduje přidání dalšího filtru (v tomto případě údajně mechanického vnitřního), který má za úkol zachycovat vyplavené nečistoty. To mi přijde jako absurdní. (Jinak nemám nic proti filtrům ani další technice používané v akvaristice. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 14:23 Muž Legioix [574] Re: vaaclav
Ted mám tady v tomto akváriu křemičitý písek 2-4mm. V Akváriu jsou rostliny jen jako doplněk, kde se nehnojí (původně tam měl být jen Anubias) a na můj vkus to tam roste překvapivě dobře, až moc. Dno se dá i poměrně dobře odkalovat (hloubkově tam kde nejsou kameny) a filtr za cca 10 měsíců nebylo potřeba čistit.
Kdysi (1986) jsem používal také půdní filtr s pískem 2mm, ale ten s musel každé cca 2 měsíce čisti klasickým fouknutím a vysátím bordelu z filtru. Oba filtry jsou ale napojeny na sání.

Fota i s datumem jak to roste: rybicky.net/fotogalerie.php… rybicky.net/fotogalerie.php…

mezitím sem to ale už párkrát redukoval: rybicky.net/fotogalerie.php…

A dnešní stav: rybicky.net/fotogalerie.php…

Ty Kryptokoryny prorostly i těma kamenama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 14:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Legioix
Pokud pominu že takové proudění vody je poměrně nepřirozené, tak bych se tě chtěl zeptat jaké máš zkušenosti s pískem jako filtračním médiem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 13:45 Muž Legioix [574] Re: Sid
Sid napsal: b) je správně. :-)

Když tak nad tím přemýšlím, tak b) správně není. Stejně i při tomto použití slouží celá plocha dna k biologické filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 22:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Legioix
... že tento systém je vhodný do hustě zarostlých akvárií. Jen v případě, že je hodně hnojeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 22:25 Muž Legioix [574] Re: Legioix
Jasně, ale tam se píše jen o klasickém principu, kde je půdní filtr používán k nasávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 22:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: NASREDDIN
b) je správně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 22:22 Muž Legioix [574] Re: NASREDDIN
NASREDDIN napsal: Jenže je-li vháněna pod dno čistá voda a nečistoty jsou zachytávány jiným filtrem, lze to stále ještě nazývat půdním filtrem?
Nebo jde jen o nějaký spodní zvedač bordelu?


Řekl bych, že je to jen ten zvedač bordelu při jehož použití odpadne odkalování a navíc podporuje cirkulaci vody v kořenovém systému rostlin. Já sám používám půdní filtr, ale na opačném principu. Taky na stránkách píší, že tento systém je vhodný do hustě zarostlých akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 22:20 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Legioix
O pár příspěvků níž (18.11.2014 20:36) se na toto téma vyjadřuji. Nemám potřebu něco dodávat. :-)
Momentálně mám možnost sledovat jedno akvárium, které jsem zakládal, (půdní filtr poháněný vzduchovacím strojkem), a "klep, klep" - funguje dobře.
Asi svou roli bude hrát i to, že majitel akvária je absolutní začátečník, na akvaweby nechodí, a tak zbytečně nespekuluje a dělá jen to, co mu řeknu. :-D
BTW: Na reklamní slogany dám méně, než na vlastní zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2014 22:14 Muž NASREDDIN [1383] Re: Legioix
Jenže je-li vháněna pod dno čistá voda a nečistoty jsou zachytávány jiným filtrem, lze to stále ještě nazývat půdním filtrem?
Nebo jde jen o nějaký spodní zvedač bordelu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 21:54 Muž Legioix [574] Re: Sid
Sid napsal: ...Finta je v tom obratit proudění vody. Na trubici nasadit čerpadlo a vhanet vodu pod filtr. Vyplavene nečistoty zachytávat mechanickym vnitřním fitrem...
A na co vám pak ten půdní filtr je?! :)


Tady je to trochu lépe popsáno: www.akvarista.cz/…

"U průtočného systému 3540 proudí čistá voda z nádrže pod vrstvu písku na dně akvária. Částečky nečistot se zvíří a jsou nasávány filtrem. Kořeny rostlin jsou neustále lehce omývány."


Taky se to chystám zjara vyzkoušet, tak potom třeba napíšu jestli to má nějaký přínos...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9002x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13723-pudni-filtr?od=51