Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Půdní filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Půdní filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2012 07:47 Muž souky [592] - RostlinyRe: Jiri_99
jen je třeba počítat s tím, že přesazovat echináče, kryptokoriny a podobnou zeleninu, je celkem zážitěk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2012 00:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jiri_99
No, budeš-li nad tím uvažovat i nadále, jeden zcela volný půdní filtr se mi tu válí hnedle nahoře... a jestli jej budeš honit vzduchem nebo AT-200 záleží jen a jen na tobě. Podle mojí zkušenosti s Pagodáriem účinnost půdního filtru nebude souviset s roštem, ale s tím, co na něj položíš.... barvený křemičitý písek nebude to pravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 00:26 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Jiri_99
Len si vyrob ten EX filter. Najlepsia varianta (ak si kutil a bavia ta take veci ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 23:22 Muž Jiri_99 [425] Re: Sid
Rozměr je super. Děkuji.
Právě jde o to bublání a dovnitř nic nechci..
Taky mě napadlo udělat samodomo malý externí filtřík. No, ještě nad tím popřemýšlím.
Jinak, myslíte, že s tím závěsným atmanem to není dobrý nápad? Mě to přijde docela v pohodě.
Každopádně Váš názor jakožto zkušeného mě zajímá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2012 22:49 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Jiri_99
Závěsný filtr tam, kde by dobře posloužil vzduchovací motorek? Nebo - pokud by vás bublání rušilo - přiměřeně velká (malá) čerpací hlava? (Tamtéž mají pár variant na výběr.)
Výšku roštu odhaduji na cca 1,5cm, mezery mezi "šprušlemi" 1mm(?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 22:45 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Jiri_99
...Čistě náhodou nevíte, jestli ho momentálně nemají v Říši zvířat? Pač tenkrát ho nikde neměli, jen tam mi bylo řečeno, že ho občas mívají..
Čistě náhodou jsem ho chtěl minulý týden jednomu člověku "vnutit" a skladem nebyl. (Ale dostupnost si můžete ověřit telefonicky.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:50 Muž Jiri_99 [425]
Právě si myslím, že by to nemuselo být vůbec špatné. Akorát by mě teda zajímaly ty rozměry. Aq je 30x20, tak jestli má smysl to kupovat a upravit či nějak zbastlit např. z trubek. Jestli není ta mřížka moc vysoká. Taky mě napadlo, že bych vývod z "mřížky" napíchnul na sání filtru. Borčus ze dna by tedy šel přímo do filtru. Uvažuju nad atmanem hf 100..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:38 harpunar – Jako veterán dám jeden postřeh-půdní
filtry jsem používal hodně let a měl jsem s nima pozitivní zkušenost.Nad nima mi vždy rostly ty nejlepší,nejkvalitnější rostlny. A jak jsem se dozvěděl,tak japonci,hlavně krevetkáři je začínají zase docela dost používat.Období,kdy je téměř všichni zavrhovali je snad pryč.A do miníčka bych jej s klidem dal a nebál se toho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 19:55 Muž Jiri_99 [425] Re: Sid
Aha, nenapsal jsem. Moje chyba. Na mysli jsem měl resun.

EDIT: A mezera mezi šprušlema je jak velká?
Děkuji mnohokrát.

EDIT II: Tak to je škoda, pač přesně ten jsem myslel.. :-D
Čistě náhodou nevíte, jestli ho momentálně nemají ve Říši zvířat? Pač tenkrát ho nikde neměli, jen tam mi bylo řečeno, že ho občas mívají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 19:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Jiri_99
O jaký výrobek má jít?
Něco jiného bude Eheim, něco jiného Resun...
EDIT: Myslíte asi tento(?): www.zverimexshop.cz/…
Mám ho někde ve sklepě, ale tak "zahrabaný", že vám nepomůžu... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 19:44 Muž Jiri_99 [425]
Před nějakou dobou jsem nad půd. filtrem uvažoval. Nakonec jsem nad ním upustil. Dnes zvažuju založení mini, do kterého bych ho konečně vyzkoušel. Můžete mi někdo napsat, jestli souhlasí rozměr jednoho článku 70x140x??mm výška či tloušťka je jaká? Abych se vlezl..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 13:14 Muž 150koni [653] Re: matynka
Já měl na půdním filtru průhlednou trubku, takže bezprostředně po fouknutí jsem viděl jestli se mi uvolnil detrit. Samozřejmě že nemyslím úplné profouknutí. Jde o ten ráz vody, který tam uděláte. Jako malý příklad uvedu třeba jako když jdete po staré půdě. Když jdete pomalu, vaše kroky prach na podlaze nezvýří ale když jdete rázně, nedej bože si dupnete ... prach se naráz zvedne. Podobné to je na mřížce pod štěrkovým dnem.

Když jsem čištění dělal prvně, tak se mi ho nepodařilo uvolnit hned na první fouknutí, protože jsem do toho slabě foukl :-) chce to trpělivost a štrum.
Jinak ještě pro doplnění. Je to čistě můj názor a není to psané pravidlo ale klasický styl se hodí podle mne spíše jako nízko průtočný filtr. Tedy poháněný pouze vzduchováním, nebo pomalým čerpadlem na ústí trubice. Asi bych ho nepředřazoval externímu výkonnému filtru. Zato naopak průtočný se sám nabízí jako doplněk externí filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 12:36 matynka Re: 150koni
Tak to je dobrý tip jak to čistit s tím fouknutím palec až bude nakoupeno rád vložím fotky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.07.2012 21:54 Muž 150koni [653]
V minulosti jsem míval klasický půdní filtr a nemohu si ho vynachválit. Téměř bezúdržbový :-) Teď mám průtočný styl napojený na externí filtr ale mám ho poprvé, takže ti moc poreferovat nemohu. Jeho výhodou je ale to, že se ti tam tvoří pouze bakterie a neusazuje se ti tam detrit, Takže žádná údržba půdního filtru :-) ... možná za rok, dva, nebo tři ho vyčistit :-). Je to pro mne vlastně rozšíření externího filtru o další část biologické filtrace, kde budou na mřížce po celé ploše dna vegetit pouze bakterie. Když se podíváš ke mne na nádrž tak zjistíš, že jsem si ho upravil plexisklem. To proto, že jsem četl nějaké chytré články a diskuze kde doporučují půdní filtraci do nádrží bez rostlin. Údajně prý proud odplavuje živiny od kořenů. tzv. omývání kořenů. Ale nedá se dnes všemu co je na internetu napsáno věřit. Pro jistotu jsem ho ale upravil do nynějšího stavu.

Jinak půdní filtr se čístí tak, že na trubici nasadíš hadici a do ní krátce ale silně foukneš. Tak, že máš pocit že ti to nazdvihlo dno. Tím se ti uvolní téměř veškerý detrit. Teď už stačí jen nasát a vypouštět do kbelíku uvolněný detrit z půdního filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 21:17 matynka Re: Haimdol
Tak děkuji ještě jednou za tvé reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 21:15 R Muž Silent [5949] Re: matynka
Sací půdní filtr napojený na vnější filtr jsem měl kdysi v akváriu s tlamovci. Prakticky jsem neodkaloval a fungovalo to skvěle. Bylo to ovšem akvárium bez živých rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 21:13 matynka Re: Haimdol
děkuji za rychlou radu palec .Jen ještě máš s tím skušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 21:10 R Muž Silent [5949] Re: matynka
Pak bych dal sací typ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 21:07 matynka Re: Haimdol
Nádrž bych chtěl předělat a udělat skrýš pro ryby.Proto mě napadlo když bych to dělal tam vložit tu půdní filtraci.Ještě mám dotaz dostal jsem 2 péřovce a od té doby je právě voda lehce kalnější,pak jsem zakoupil vnější filtr a napadlo mě že to dno je děsně kolikrát špinavé tak založit tu půdní filtraci aby to vše bylo OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 21:02 R Muž Silent [5949] Re: matynka
Já bych se spíše ptal, tedy za předpokladu že nádrž prosperuje a funguje, proč se v ní začít "hrabat" a vkládat půdní filtr když vnější filtr je dostatečný. Vložení půdního bude obrovský zásah do života nádrže. Pokud se ovšem nejedná o plánovanou přestavbu akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 20:59 matynka Re: Haimdol
Mám 120l akva a rostliny mám spíše vetší a mám jich 5 ,ale zas mám více ryb takže bude lepší tedy volit tu variantu sací?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 20:57 R Muž Silent [5949] Re: matynka
Oba způsoby jsou stejně účinné. Tady nejde říct který by filtroval lépe. Co se mechanické čistoty vody týče záleží spíše na složení hmot v kanystru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 20:54 matynka Re: Haimdol
Chápu.Filtr mám Eheim profesionel 2222 je do 150l myslím.Ještě jakým způsobem to bude líp spíše filtrovat vodu,aby byla čista?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 20:48 R Muž Silent [5949] Re: matynka
Při napojení půdního filtru na vnější filtr ani odkalovat nemusíš. Tah je dostatečný na to aby veškerý kal nasál do kanystrového filtru, záleží samozřejmě na síle čerpadla v použitém kanystrovém filtru. Druhý, průtočný typ je pro hustě zarostlé nádrže velmi vhodný. Jak jsem psal tok vody je stejný jako v přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 20:42 matynka Re: Haimdol
Kdyby tedy byla ta sací varianta tak bych musel docela často odkalovat.Když bude průtoková rostlinám to vadit nebude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 20:24 R Muž Silent [5949] Re: matynka
Běžná konstrukce půdního filtru je právě ta sací. Vhledem k napojení na vnější filtr bych neměl strach z ucpání, ale pokud si s tím chceš vyhrát koupil bych průtočný typ a to z důvodu, že tento princip vlastně simuluje přírodu kde voda proniká skrze dno nahoru. Navíc si můžeš u tohoto typu regulovat množství vody které půjde skrze půdní filtr a skrze rozstřikovací rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 20:10 matynka
Dobrý den ,uvažuji o zakoupení půdního filtru pro vnější filtraci eheim
macenauer.eu/…
jen nevím jakou půdní filtraci vybrat jestli průtokovou nebo sací.
V akva mám kamínky asi 1 až 2 cm a pří odkalovaní docela dost nečistot.Jestli někdo toto již má nebo jaké jsou s tím zkušenosti.Ta sací varianta mi příjde trochu divná ,protože místama se to po čase v nějaké části ucpe.Děkuji předem za vaše postřehy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 13:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: OP
Vlastně máte pravdu. Jsou i takoví, co si vyrobí např. i kanystrový filtr.
Nic proti, já si ho ale raději koupím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 12:39 Muž Jiri_99 [425] Re: OP
Přesně tak. Taky bych si to radši udělal. Prostě to baví.ano Ještě to oběhnu a kouknu co kde mají. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2012 10:06 Muž Shrimpman [36] Re: Sid
A proč kupovat čínskej krám, když si to můžu postavit sám a mít z toho radost, že. Je to koníček jako každej jinej. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 23:13 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: OP
Proč dělat věci jednoduše, když jdou dělat i složitě?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 22:51 Muž Shrimpman [36] Re: Jiri_99
Fotka k příspěvku Mě napadlo dát do aqua nějaké plastové podložky, na to uříznout plastovou mřížku, na to jemné plastové pletivo a půdní filtr pro krevetky by byl hotov. Plastové mřížky v těch supermarketech pro kutily musej mít, ale ruku do ohně za to nedám. Přinejhorším jsem přemýšlel nad mateří mřížkou třeba tutkaj
www.bee.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 21:42 Muž Jiri_99 [425] Re: OP
Právě jsem nenašel nic vhodného. Koukal jsem teda jen v hornbachu, obi atd. Leda tak plastovou desku a do ní vyvrtat díry. To se mi ale zase moc nechce, pač bych se asik uvrtal a navíc by to vyšlo možná i dráž než ten resun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 21:23 Muž Shrimpman [36] Re: Jiri_99
Zrovna ten resun se mi nezdá jako moc dobrý, půjde asi použít jen se štěrkem a ne s pískem. Myslím že nějaké 5mm vypodložení, na to nějaká pevná plastová síťka, na to jemná síť a zespodu trubka s hadičkou nebo čerpadlem udělá líp práce a bude po celém dnu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 21:20 Muž jursat [7] Re: Sid
Sid napsal: ...Chci to resit hadici ktery bude uchycena na dne, pripojena na cerpadlo, které bude sát vodu z hadice...
Já mám do některé z příštích nádržek připraveno toto:
www.zverimexshop.cz/…
Standardní pohon je sice vzduchovacím motorkem, ale použít by měla jít i nějaká čerpací hlava.
Nechcete s ohledem na poměrně příznivou cenu popřemýšlet nad podobným zařízením?

Ja to mam pouzite v krevetkariu, povodne bublifuk, ale potom som pouzil cerpaciu hlavu, je to tichsie a pokojnejsie. Som velmi spokojny.
rybicky.net/nadrze/10899
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 21:18 Muž Jiri_99 [425] Re: OP
:-) to je fakt. Za ty prachy.. Nikde v obchodě co jsem se ptal, půdní filtry nemají a neví. :-( Asi koupím oboje. Když, tak pak poreferuju.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 21:03 Muž Shrimpman [36] Re: Jiri_99
Tahle otázka už tady padla 17.02.2012 15:45, ale nikdo to neví, takže buďto zjistit v obchodě nebo koupit obojí (za těch 22 kč je to ještě dobrý dilema).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 20:55 Muž Jiri_99 [425]
Jaký je teda rozdíl v těch trubicích krom rozměrů? Respektive který na co pasuje?

www.zverimexshop.cz/…

www.zverimexshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 20:36 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dona
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 21:33 Muž Jiri_99 [425]
Nikdo neví, jaký je rozdíl v těch nasávacích trubicích? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 23:02 Muž Jiri_99 [425] Re: bali
Díky, to dají. Jsem akorát trošku zmatený v tom která k čemu pasuje, jak už se tady někdo ptal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 22:46 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jiri_99
1,5mm
dve trubice nevim, daji se koupit ale samotny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 21:52 Muž Jiri_99 [425]
Můžete mi někdo pls napsat, jak velké jsou mezery mezi mřížkama u toho půdního filtru resun? Popřípadě, od jaké velikosti či počtu článků se v balení dodávají dvě trubice na sání? Teda jestli se dodávají dvě..
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:05 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Wrata
:-D
Třeba tak, že ty rostlinky vyrostly v nádrži s půdním filtrem? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 19:09 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dona
jestli myslis ten resun tak nafotim, zrovna ho tu mam vybalenej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 17:53 Muž Jiri_99 [425] Re: Sid
Aha :-D , ano, právě na rostlinky v té nádržce jsem koukal. Moc hezké, abych se přiznal, vůbec nevím co to je. Tipoval jsem to na nějaký druh hygrophílií, ale nevím teda.. Myslím ty na pravé straně, zbarvené do oranžova.. Moc hezké. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 15:07 Žena Dona [5] - Miniakvária – půdní filtr
Až si ten filtr někdo koupíte, vyfoťte to, prosím vybalené a složené... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2012 09:27 Muž Wrata [21] Re: Sid
Side ty vaše hadánkářské příspěvky... to je nemala tragedie a vubec to neni vtipne..

Jak souvisi rostliny vedle cvrcku v obchode ,kde nemaji pudni filtr s tematem pudni filtr??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 07:43 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Jiri_99
Hezky si nerozumíme. :-)
Nemyslel jsem, že v té nádržce vedle cvrčků je půdní filtr, ale jestli jste si všiml rostlinek v něm. :)
(Ti samci pavích ok jsou v něm zcela záměrně - "komerční důvody". Černá paví oka nejsou ve zdejších končinách zase tak běžnou rybkou... ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 22:26 Muž Jiri_99 [425] Re: Sid
Myslel jsem na prodej. Nikde jsem ho nenašel, tak jsem se zeptal. A už není, mi bylo řečeno. Na rostlinky jsem nekoukal, měl jsem trochu na spěch. Ale koukal jsem na to mini vedle cvrčků. Pěkné, akorát bych vyhodil ty gupky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9002x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13723-pudni-filtr?od=201