Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sůl

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Sůl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 22:56 GAGAL – SŮL
Jen tak matně si vzpomínám, že ten S. valerandi se dá krásně pěstovat „na suchu“ pro ty co chtějí paludárium či terárium. Ale to jsme již daleko od tématu. ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 22:48 GAGAL – SŮL
No vida já nemám nic z brakických vod. Ale pokud někdo tyto druhy má tak se přisolit bát až tak nemusí. Tak to tedy není takové jednoznačné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 22:42 Sid – To GAGAL
ANI JÁ NEMÁM RÁD KATEGORICKÁ PROHLÁŠENÍ!
:-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2006 22:39 Sid – Rostliny a sůl
Ani já nepraktikuji sůl do rostlinného akva. Přesto bych chtěl poukázat na to, že existují rostliny, které snášejí brakickou vodu. To aby případně ti z nás, kteří chtějí chovat "brakické" ryby, nezoufali.
:-)
Aponogeton crispus, Bacopa monnieri, Cladophora aegagropila, Crinum calamistratum, C. natans, C. thaianum, Cryptocoryne pontederiifolia, Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya', Glossostigma elatinoides, Lilaeopsis brasiliensis, L. macloviana, L. novae-zelandiae, Microsorum pteropus ''Narrow'', M. pteropus ''Undulata'', M. pteropus ''Philippine'', M. pteropus ''Red'', Nymphaea lotus (zenkeri), Samolus valerandi, Shinnersia rivularis, Spathiphyllum wallisii, Vesicularia dubyana.:-)
Zdroj: http://www.tropica.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2006 22:26 GAGAL – SŮL
No, ono to nemělo být vtipné. Jen nemám rád ty 100 % odpovědi. Ve starší literatuře se píše, že se krunýřovcům má přisolovat . Dělal jsem to a krásně se třeli. A jak jsem napsal určitě jsou druhy rostlin, které sůl snášejí já prostě nesnáším to striktní NE!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2006 21:58 Mr.BP – Sůl
Většina z čeledi krunýřovců je velice citlivá na sůl, pozor na to. Těm vtipálkům co tady píší o braktických vodách a mangrovníku... Předpokládám, že zadavatel dotazu píše o "klasickém" sladkovodním akváriu a preventivním solení... Každopádně do zdravého akvária bych asi nesolil ani preventivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 21:23 :-) – ?
jako třeba mangrove?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 21:13 Gagal – rostliny
Můžete mi prosím říct jak to dělají rostliny z brakických vod??? Že žijí???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 17:15 Muž wladys [291] - Cichlidy – sůl
Já taky do akvárka s rostlinama sůl nedávám...Dávám sůl jen do akvárka s tlamovci.tam to má význam.V rostlinném je to nesmysl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 15:21 Žena Vesnach [56] – sul
Uz blek upozornil a ja si jeho rady nesmirne vazim a uz ji taky dodrzuju, ze solit se do akvaria nema!
Jde o to, ze to vubec neprospiva rostlinam a on jim fakt rozumi!
Takze kdyz mas nemocnou rybku, dej ji do karanteny bez rostlin a tam si ji posol.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 13:54 pirát – sůl
dávka preventivní je malá kávová lžíce na 18l vody,(nebo velká polévková na 50l)vždy při výměně vody,takže ted tam můžeš malou kávovou lžíci dát a jelikož při odkalování se mění 20-25% vody ,u tebe je to 4-5l tak tolik soli,co se ti vejde mezi prsty jako u solení polévky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 13:49 Muž [] – sůl prevence
Kolik soli mám dávat preventivně do 20 l akvárka a jestli každý týden nebo měsíc pls o radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2006 10:03 Žena yama [25] – 2Vesnach
" Vis pred tydnem jsem objevila ve meste uzasnou prodejnu rybicek a vseho, co k tomu patri.
Ta pani ten obchod celkem uspesne vede cca 15 let, takze zkusenosti taky dost a kuprikladu ta rikala, ze pavi ocka uz nevydrzi tolik co pred 20 lety, ale oproti tomu neonky nabraly na zivotaschopnosti. "

tohle jsem myslela kde je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2006 09:46 Vesnach – YAMA
U bleka preci! Koukni na odkaz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 21:29 Micus – sůl
Dávám do akvária sůl preventivně gram na litr, ale je pravda, že kytkám se moc nedaří.. Musím ovšem podotknout, že nemám zrovna vhodné osvětlení. :-( Po přečtení této diskuse jsem se ale rozhodla, že už sůl přidávat nebudu a uvidím, jestli se rostiny zlepší.. Rybám se daří dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 18:31 Žena yama [25] – 2 Vesnach
Kdepak je ta uzasna akvaristika??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2006 16:49 Žena Vesnach [56] – smankote!!
:-O wau!! No to je nadhera!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2006 16:34 blek – ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2006 14:09 Žena Vesnach [56] – blek
Vis pred tydnem jsem objevila ve meste uzasnou prodejnu rybicek a vseho, co k tomu patri.
Ta pani ten obchod celkem uspesne vede cca 15 let, takze zkusenosti taky dost a kuprikladu ta rikala, ze pavi ocka uz nevydrzi tolik co pred 20 lety, ale oproti tomu neonky nabraly na zivotaschopnosti.
Ale to pochopitelne nema co delat s tim co pises.
S tou schopnosti se prizpusobit jsem myslela hlavne rybky nenarocny, coz tercovci nesplnuji.
Matka je mela a jedna moje pritelkyne je ma uz roky, takze vim co jejich chov znamena.
Ale nebud smutnej jo? Je spousta akvaristu, kteri delaji cest svemu hobby a co ty? Akvarium mas? Nebo jen pestirnu rostlinek?
Pokud mas, uka... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2006 13:57 blek – přispůsobení
Nezdá se mi, že by se ryby nebo rostliny nějak zvlášť přizpůsobovaly. Ony možná ledacos vydrží. Ale podmínky které byly špatné před 50ti lety jsou špatné i dnes. Například terčovci za tu dobu v ničem neslevili ze své náročnosti, pouze přibilo lidí, co mají dost peněz a mohou si takovou dekoraci opakovaně pořizovat. Zatímco u opravdového chovatele žijí i 15 let, většinu těch co plavou v obchodech a čekají na svého zákazníka, čeká sotva pár měsíců života. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2006 13:22 Žena Vesnach [56] – blek
A neni to podobne s rostlinama jako s rybkama?
Ze se i ony dokazi prizpusobit urcitemu prostredi, tedy ze si na prevenci sole zvyknou?
Nebo je tedy skutecne lepsi davat zelen misto sole?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2006 13:11 blek – sůl
Čtu staré knihy, nové knihy, internetové diskuse. Zabývám se pěstováním akvarijních rostlin. Odkud to vím? To si asi nevzpomenu ale vím to. Mimo jiné i z vlastní zkušenosti. Jen se zeptám? Tobě prosperují dlouhodobě rostliny v akváriu, kam je přidávána preventivně sůl? Kromě anubiasů se mi tomu nechce věřit.
Příklad?:
Sůl se běžně používá pro chov afrických tlamovců, protože i v afrických (T+M) jezerech je ve vodě rozpuštěná v podobné koncentraci, kterou tu doporučujete jako preventivní. V těchto jezerech nerostou téměř žádné rostliny. Není to podezřelé???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2006 12:44 pirát – sůl
tohle jsem nikdy neslyšel ,že když preventivně dávám sůl,rostliny stagnují a roste řasa,zkus to více rozepsat z jakých důvodů nerostou a nebo se to týká jen určitých druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2006 10:43 blek – sůl
Sůl zcela spolehlivě ničí většinu vodních rostlin, pokud jí budete "preventivně" dodávat do vody, počítejte minimálně s jejich stagnací, a značným zařasením nádrže. Do nádrže s převážně jihoamerickými druhy bych ji rozhodně nedoporučoval! Její použití je vhodné při různých kožních onemocněních, jako podpora základního způsobu léčby. Taková léčba by ale měla probíhat, pokud to jen trochu jde, v sanitární nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2006 09:35 pirát – sůl
sůl se dává i jako prevence to už tu bylo psáno,někdo píše že s tím mají problém ancistrusi,ale ti je začnou mít až v případě léčby solí kdy se dává 1 polévková lžíce na 30l vody,jinak akary hnědé pokud mají dost místa a AQ je zarostlé se chovají zcela mírumilovně a k útokům na menší ryby nedochází,což si myslím že u tvého objemu by neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2006 17:09 neo – to vrubozubec
Akara je sice klidná a mírumilovná ale znám pár příkladů, a sám sem na to i doplatil ne že by je zrovna sežrala ale domlátola mi je tak že málem pozdechali byly ve 150 l nádrži tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2006 14:57 Vrubozubec – neo
Proc myslis,ze Akara hneda bude mit Neonky potravu?Vis neco o nich?Je to klidna Cichlida,neni to Kancik. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2006 13:19 Žena Vesnach [56] – sul
Sul pridavej preventivne pokazde, kdyz akvarium budes cistit. Na 50 litru jednu polevkovou lzici.
Prevence je dobra vec, protoze pak uz muze byt pozde.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2006 12:46 neo – a proc???
A k čemu proboha chceš přidávat sůl?? :-|
Sůl přidávej jen když jsou ryby nemocné a to při: napadení nalevníky kmene lchyto - kožovec, nebo při bakterialnímu rozpadu ploutví.
Jo a nevím jestli o ty paví očka a neonky nepříjdeš jelikož je akary asi snědí. U těch pavích oček by si možná zvykli ale u neonek no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2006 12:10 Alex – Sůl
Ahoj. Prosím mám na vás dotaz. Budu mít 250l akvárko a do něj chci dát neonky, paví očka, skaláry, akary hnědé, ancistruse... Mám přidávat sůl? a popřípadě kolik? díky...
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [8]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 9482x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13705-sul?od=351