Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sůl

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Sůl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 11:57 Muž NASREDDIN [1383]
A řekla vám ta prodavačka také proč tam tu sůl máte dávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 11:52 křupka – Sůl
Mám 70 litrové aqua,prodavačka mi řekla že mám dát platám,pavím očkám do vody sůl ale neřekla mi kolik poradí mi někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 09:00 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: DonJuanKarlos
Obyčajnú sol z kuchyne. Keď solničkujem, tak sa hrudky nerobia. Možno by sa to dalo aj rozpustiť v málo vode a vyliať do AQ. Zatiaľ soľ vždy pomohla. Včera som akurát písala, že moja mečovka mala stiahnuté plutvy. Pridala som trochu soli a už je v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 08:55 Muž DonJuanKarlos [30]
A jakou používáte sůl? Normální kuchyňskou? Já jen, že v ní bude hodně chemie, třeba zabraňující tvoření hrudek apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 08:24 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: avast
Tieto údaje som našla na internete medzi receptami. Soľ polievková lyžica zarovnaná 20 g, kávová lyžica zarovnaná 7 g. To by sme mali, ale koľko jej možno dať do akvarka na liter? hmm Bojím sa dať veľa, aby sa neotrávili alebo čo. Ja keď solím, tak solím ako polievku solničkou. Niekoľko krát prejdem ponad hladinu a solím. Neviem ale koľko jej dám. Od oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:05 Muž avast [49] – Re: Johan
Vážit se mi to moc nechce.

A navíc, máme nepřenou váhu (mamka říká, že je nepřesná občas třeba o 50g.. :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: avast
Já bych spíš nabral a zvážil.. ;-) Koukám, že spíš 20-30 g, ale i tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 18:52 Muž avast [49] – Re: Johan
Tak to jsem nikdy nezkoumal, ale skusím pohledat

Edit: Tak jsem našel..

Polévková lžíce, někdy též jenom „lžíce“, obsah 15-17mililitrů (podle velikosti)
Čajová lžička, někdy též jenom „lžička“, obsah 5-7 mililitrů (podle velikosti)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 15:49 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: avast
A myslel jsem samozdřejmě kávovou.. Polívková by byla celkem dost.. :-D:-D No, myslím, že ani polévková lžíce na deset litrů pořád ještě není hodně. Kolik má polévková lžíce? 10 g?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 15:16 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: avast
Tiež som si myslela, ale v príspevku nižšie sa píše o polievkovej na 50 litrov vody, tak som sa radšej opýtala. Dik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 15:05 Muž avast [49] – Re: NASREDDIN
No, měnil jsem kybl (10l) nebo max. dva (tzn. 20l)

A myslel jsem samozdřejmě kávovou.. Polívková by byla celkem dost.. :-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 14:48 Muž NASREDDIN [1383]
avast napsal: dával jsem to pravidelně při každé víměně vody (tam jsem dával jen tu 1 lžičku)

Vůbec by neškodilo napsat , kolik litrů vody jste měnil, jinak může být tento postup značně nebezpečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 14:43 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: avast
Lyžičku myslíš kávovú malú alebo polievkovu veľkú? Aby som z nich nemala morské :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 14:26 Muž avast [49] – Re: geminika
Já měl dřív taky 45l a dával sem 1-2 lžičky soli rozmíchaný v hrníčku a teplý vodě, lae dával jsem to pravidelně při každé víměně vody (tam jsem dával jen tu 1 lžičku) a když jsem tot začal "používat", vsypal jsem tam myslím 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 13:04 Žena geminika [39] - Živorodky – Koľko soli do akvarka?
Nechcem zakladať novú tému, tak sa opýtam tu. Mám 45 litrové akvarko a neviem, koľko soli môžem doňho nasypať. Vidím totiž, že mečovka má zase stiahnuté plutvy. Včera jej nič nebolo. Mali to už aj pred 2 mesiacmi, keď mali stiahnuté plutvy. Mierne som prisolila a 3 gupky a mečovka sa napravili a ostatné 3 gupky ostali s prepadnutým bruškom. O tom som tu už ale písala. Ide mi teraz o to, koľko soli rybky zvládnu.Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 12:22 Muž jajaapaja [174] Re: Marri
Jo ale v malém množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 12:13 Muž Miras [111] Re: Marri
no normální, dává se tam proto, že jim to pomáhá s tvorbou slizu na povrchu a pak jsou více chráněné proti oděrkům nemocem atd. ale zas to nesypat do akva jak o závod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 12:01 Marri
Nevěděla jsem kam to mám dát....

Je normální přidávat do nádrže se živorodkama sůl??? Jako prostě jen tak, že je to prej přírodní desinfekce, tak jako preventivně, jedna slečna to do mě valí...

Děkuju za odp.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 15:48 Muž ghostik [81]
A rostlinky ji taky ve vetsim meritku moc radi nemaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 14:11 Muž kalahare [11]
nejlepší je akva bez chemie, tedy i bez soli. Sůl mi jednou pomohla při léčbě krupičky, to beru, ale jako prevenci bych to nechtěl. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 13:49 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Cat Killer
neni třeba dávat sůl,ale třeba živorodky ji maji rádi,ale....já dělám taky živorodky převážně a nesolim a vše ok...pokud je náká nemoc,tak zasolim..a pomůže to,ale použivám orig.mořskou sůl.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 13:28 Muž danrycka [56] – Re: Cat Killer
a proč jako prevenci? pokud máš dobře prosperující akva tak není nutné strkat do něj jakékoliv chemikálie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 08:24 Cat Killer – dávkování
Jak mám mám dávkovat a jak často kuchyňskou sůl do akva když ji tam chci dávat jen jako preventivní prostředek pro dezinfekci??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 09:55 Muž j_j [18] – Re: Mrakoplash
nedávno jsem si všiml že můj krunýřovec má na sobě bílý povlak(plíseň) a to i na oku-dal jsem do akvária,které má 80l 3 polévkové lžíce soli rozpuštěné předtím ve vodě a po 10 dnech je krunýřovec 100% zdravý a ani na oku už plísen nemá. Také jeden z čichavců měl poranění nejspíše od břidlice a i tomu se rána výborně zahojila a zdá se mi,že se ryby i lépe vybarvily. Na rostlinách jsem negativní vliv nezpozoroval. Jako prevence se mi ale zdá přidávání soli zbytečné,když se ale objeví plísnová onemocnění,tak jde o relativně účinný i levný prostředek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 20:29 Muž Vodník1 [16] - Amerika
Podle mne je to uplně jedno jakou tam dávat. Já poprvé dával klasickou kuchyňskou, ale ted dávam kuchyňskou mořskou, ancákum to nevadí, aspoň těm mojim.
Dávkování cca jedna polévková lžíce na 40L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 18:16 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
Ještě bych měl malý dotaz.

Co říkají rostlinky na přisolenou vodu? Neumírají? Nehnijí?


kytky co mám v nádrži tak skoro všechny,krom echináčů a anubiasu...kryptošky komplet tone jinak sem psal 13.11.2007 11:15:31 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 14:44 Muž filipsi [1295]
Co by rikaly. Kdyby mely pusu, kricely by, hlasitosti podle druhu a mnozstvi prisoleni. Rostliny rostouci v brakickych vodach to budou snaset lepe/dobre, ostatni hure/spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 14:30 rolandmynar
Ještě bych měl malý dotaz.

Co říkají rostlinky na přisolenou vodu? Neumírají? Nehnijí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 12:16 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
smich smich běžná cena X-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 12:06 rolandmynar
http://shop.miga.cz/index.php?path=242_490_491 např:) X-)


neuvěřitelné coze



kdybych měl kupovat sůl za takové peníze, tak ani moře nemám
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 12:05 rolandmynar
http://shop.miga.cz/index.php?path=242_490_491 např:) X-)


neuvěřitelné coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:54 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:51 rolandmynar
nj na váhu bude jiná cena:-)tohle bylo baleni 4kg...tady se jinak nedá sehnat vůbec:-D


Fakt jsem ji za tu cenu viděl v Hornbachu. Ani se mi nechce věřit, že by na kila nebyla. To pak to moře vyjde dost draho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:40 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
nj na váhu bude jiná cena:-)tohle bylo baleni 4kg...tady se jinak nedá sehnat vůbec:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:29 rolandmynar
Ta mořská sůl mě opravdu udivuje. Já ji kupoval na kila, ale za jinou cenu. A to jsem neměl moře nijak zvlášť vybavené a v pohodě. Kdyby mi nezaúřadovaly děti, tak bych ho měl furt. Sůl na váhu 40-45Kč/kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:27 rolandmynar
roland:já ji koupil se zikycem napůl,měl sem ji za cenu za kterou je na netu,bohužel obal nemám,sem poslal 2kg i s tou krabičkou zikymu.....
edit:já ancákům solil silidně,1 polévková na 25 litrů možná a v poho,jen kytky všechny šli do kopru...co léčiš?



Neléčím nic, jen jsem četl např. od Wladyse, že on dává tlamovcům sůl běžně. Proto se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:15 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
roland:já ji koupil se zikycem napůl,měl sem ji za cenu za kterou je na netu,bohužel obal nemám,sem poslal 2kg i s tou krabičkou zikymu.....
edit:já ancákům solil silidně,1 polévková na 25 litrů možná a v poho,jen kytky všechny šli do kopru...co léčiš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:02 rolandmynar
Zkonzultuj s nejakym malawistou, ktereho to bude zajimat natolik, ze si precte, me se nechce psat preklad. Zakladem je to, ze dotycny si micha uvedenou smes soli pro sve malawi, v zavislosti na parametrech jeho vodovodni vody. Nacl tvori podstatnou cast, pouziva i jodid draselny, v mnozstvi, ktere je vyssi nez obsah jodicnanu draselneho v kuchynske soli. Proto nevim, proc by mel v kuchynske soli vadit.


Taky nevím, jen se ptám. A co ti Ancíci a Krunýřovec? Budou v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 10:53 Muž filipsi [1295]
Zkonzultuj s nejakym malawistou, ktereho to bude zajimat natolik, ze si precte, me se nechce psat preklad. Zakladem je to, ze dotycny si micha uvedenou smes soli pro sve malawi, v zavislosti na parametrech jeho vodovodni vody. Nacl tvori podstatnou cast, pouziva i jodid draselny, v mnozstvi, ktere je vyssi nez obsah jodicnanu draselneho v kuchynske soli. Proto nevim, proc by mel v kuchynske soli vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 10:46 rolandmynar
...Mě to tady doporučuje většina malawistů....

To jo, jen jsem chtel, aby ses zamyslel nad tim proc a jakou sul, nez se rozjede debata o jodu, drahe specialni malawi soli atd.. Jako inspirace -

www.malawicichlidhomepage.com/…

Take je nechovam a neznam.

(jo a malawi nam tam skocilo az potom, tak nezapomen na to, ze idealne tanganyika by mela mit smes jinou)



Díky ale anglicky neumím, tak to jsem v riti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 10:44 Muž filipsi [1295]
...Mě to tady doporučuje většina malawistů....

To jo, jen jsem chtel, aby ses zamyslel nad tim proc a jakou sul, nez se rozjede debata o jodu, drahe specialni malawi soli atd.. Jako inspirace -

www.malawicichlidhomepage.com/…

Take je nechovam a neznam.

(jo a malawi nam tam skocilo az potom, tak nezapomen na to, ze idealne tanganyika by mela mit smes jinou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 10:32 martival
co vim u nas standarne prodavana kuchynska sul je jodizovana, a to uz dlouhe roky, je to z duvodu prevence nekterych onemocneni (poruchy stitne zlazy aj.), v ruznych zemich jsou ty koncentrace rozdilne, napr. kdyz jsem jela na pul roku do USA, tam me doktor upozornoval, ze pouzivaji koncentrace jodu vyssi nez u nas, tak at si davam pozor (mela jsem tehdy prave stitnou zlazu trosku nevyladenou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 10:28 rolandmynar
Normalni kuchynskou. Jod v te forme (jodicnan draselny) nijak zvlast nedesinfikuje a nerekl bych (v tom mnozstvi), ze rybam skodi.
Ale da se koupit i kamenna nejodizovana, pripadne i morska nejodizovana, pro fajnsmekry.
Zbyva jeste otazka, proc jim to tam davat.



Mě to tady doporučuje většina malawistů.


Nikdy jsem tlamovce nechoval, tak sbírám vědomosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 10:28 rolandmynar
Normalni kuchynskou. Jod v te forme (jodicnan draselny) nijak zvlast nedesinfikuje a nerekl bych (v tom mnozstvi), ze rybam skodi.
Ale da se koupit i kamenna nejodizovana, pripadne i morska nejodizovana, pro fajnsmekry.
Zbyva jeste otazka, proc jim to tam davat.



Mě to tady doporučuje většina malawistů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 10:26 rolandmynar
použivám jen mořskou sůl,ale je kuwa drahá 4kg přes 400kč:-(jinak se prodává sůl bez joduanoobyč kuchynská,ale spousty lidi použivá s jodem,myslim že to nák neškodi,taky sem ji použival...ale nepřehánět :) X-)

Myslíš, že v té koncentraci 1 lžíce (polévková)/30-50 litrů, to jde? A co Ancistrusi a krunýřovci? Neva jim to?



Tu mořskou sůl máš odkud tak drahou proboha. Já ji kupoval léta a přes 45/kg jsem se nikdy nepřehoupl. Majitel obchodu ji prodával mojí ženě dokonce za 40,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 10:26 Muž filipsi [1295]
Normalni kuchynskou. Jod v te forme (jodicnan draselny) nijak zvlast nedesinfikuje a nerekl bych (v tom mnozstvi), ze rybam skodi.
Ale da se koupit i kamenna nejodizovana, pripadne i morska nejodizovana, pro fajnsmekry.
Zbyva jeste otazka, proc jim to tam davat.

(Edit - teda to se to rozjelo, nez jsem to napsal, vse jiz receno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 10:25 rolandmynar
použivám jen mořskou sůl,ale je kuwa drahá 4kg přes 400kč:-(jinak se prodává sůl bez joduanoobyč kuchynská,ale spousty lidi použivá s jodem,myslim že to nák neškodi,taky sem ji použival...ale nepřehánět :) X-)

Myslíš, že v té koncentraci 1 lžíce (polévková)/30-50 litrů, to jde? A co Ancistrusi a krunýřovci? Neva jim to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 10:21 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
použivám jen mořskou sůl,ale je kuwa drahá 4kg přes 400kč:-(jinak se prodává sůl bez joduanoobyč kuchynská,ale spousty lidi použivá s jodem,myslim že to nák neškodi,taky sem ji použival...ale nepřehánět :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 10:20 rolandmynar
ja jim davam obyc., mimochodem v morske je jod taky, v tech malych davkach pro sladkovodni akv. naprosto bez problemu, tlamovce jsem mela dlouhe roky a netvarili se, ze by jim to vadilo :)

Mořskou mám taky a vím, že je tam více příměsí než jen jód, ale nechce se mi tlamovcům dávat sůl za 45,-Kč.
Máš v kuchyni sůl s jódem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 10:20 rolandmynar
ja jim davam obyc., mimochodem v morske je jod taky, v tech malych davkach pro sladkovodni akv. naprosto bez problemu, tlamovce jsem mela dlouhe roky a netvarili se, ze by jim to vadilo :)

Mořskou mám taky a vím, že je tam více příměsí než jen jód, ale nechce se mi tlamovcům dávat sůl za 45,-Kč.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 9482x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13705-sul?od=201