Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sůl

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Sůl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 18:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
no mym galaxkam sul nedela dobre, vzdy kdyz jsem ji pouzil k lecbe zaplisnenyho zraneni, doslo ve velmi kratke dobe k umrti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 16:43 S Muž invalida [3881]
Po jodu víc chutná.........dávám úmyslně jodovanou ale já sem jinej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 16:40 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: NASREDDIN
A predpokladam, ze se nic zleho z duvodu jejiho pouziti nestalo :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 16:31 Muž NASREDDIN [1383]
Designer napsal: .. ale kdyz se priznaji Ti kteri pouzili beznou kuchynskou s jodem (at je to dobre ci spatne), asi jich bude vetsina ;-) .
Když jsem musel do akvárka aplikovat sůl, vždy jsem použil jedinou co doma mám. Tudíž se přiznávám k té kuchyňské. Jiná mne ani nenapadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 16:25 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Ivoš
Kdyby ten jod buhvi co provadel, bylo by vsude po webu spousty varovani a resilo by se to ze vsech stran, protoze mnoho lidi s nejvetsi pravdepodobnosti nejaky jod v soli ani nenapadl nez tu sul do vody nasypali. Ja cetl sul, tak jsem si v TESCO koupil pro akvarijni ucely "Sul hrube zrnita", o jodu na baleni ani zminka - psal jsem to o par prispevku niz. Vzal jsem to tak, ze pise se sul, pouzil jsem sul, ne sul s jodem, ale kdyz se priznaji Ti kteri pouzili beznou kuchynskou s jodem (at je to dobre ci spatne), asi jich bude vetsina ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2011 15:42 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: sportsmen
Toť otázka, jestli ten jód vůbec nějak vadí. Užívání soli se v akvaristice doporučuje od nepaměti a vždycky bylo psáno: přidejte tolik a tolik soli (případně kuchyňské soli), s jódem si nikdo hlavu nelámal a nic špatného se nedělo. Věřím tomu, že by se úplný prd stalo i kydyby se do akva sypala horská sůl s bylinkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 09:20 Muž sportsmen [62]
Nevíte někdo proč v soli vadí ten jód?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 09:17 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj. Taky ji asi deset let používám jako prevenci a nikdy jsem neměl problémy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 21:55 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: dikard
Sůl je kapitola sama pro sebe ale já ji používám na terče a v pohodě....Když měli náznak krupičky což se nepotvrdilo tak jsem dal sůl ale na jikry NE X-) Těm to škodí ale né všem nicméně vím že jikry terčů by to spolehlivě zahubilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 21:53 R Muž romant [27987] – Re: dikard
Odpovědi na svoje otázky hledej v tomto vlákně.
rybicky.net/forum/13705
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 21:52 luk – Re: dikard
ahoj ja pouzivam sul jiz dlouho a ajsem spokolen nemuzu si stezovat sul pouzivam pri kazde vymene vody a kdyz se mi nelibi ryby jinak nedavam nic a je vse ok jak rostliny tak ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 21:42 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Pridávanie soli do sladkovodnych akvarii
Zdravim Vas vsetkych, nenasiel som to tu tak by ma zaujimalo ako sa staviate k pouzivaniu soli(kuchynskej) do sladkovodnych akvarii?? pre znalcov: aky vplyv ma soľ na rastliny?? ryby??? kvalitu vody??? pre plodik alebo ikry???
dakujem vopred za pridane reakcie(dufam ze tu taka tema neni) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 13:15 Muž sportsmen [62]
Prosím Vás dokáže mi někdo vysvětlit proč vadí sůl s jódem? K čemu vadí jód v nádržích? A pokud použiji jako první pomoc při nemoci sůl s jódem hude to chybou a jak velkou? Díky moc. Nikde jsem se toto zatím nedočetl!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:09 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Nelly
Ja si pro akvarijni ucely radeji koupil sul bez jodu a nebyl to az takovy porod ji sehnat. Koupil jsem ji normalne v TESCO pod nazvem >>Sul hrube zrnita<<. Je to pulkilo v pruhlednem sacku s nalepkou, a jak pisi malym pismem, jde o sul do solnych mlynku. O jodu jsem se na ni nic nedocetl, takze tam nejspis nebude, pac kdyz je v baleni neco vice nez sul, melo by to byt uvedeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:08 Žena stetinka [270]
dávám normální kuchyňskou. Pokud je to z léčebných důvodů, tak vrchovatou hrst na 40 l (ale musíš to přizpůsobit rybám!!! Třeba ancíkům míň) Pokud se jedná o ryby brakických vod - živorodky,.. tak víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:00 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Typhoon
V mořské vodě jí je 10x víc, takže zas taková hrůza by to nebyla.. Kdyby vyměnil třeba 300l.. Ale asi na to má ryby.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 17:53 Typhoon
Ahoj kamos pri kazdej vymene vody v 350l pridava kilo kuchynskej soli a nikdy sa rybkam nic nestalo :-D
Aj ked nechapem ako je to mozne. Lebo kilo sa mi zda dost hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:42 Nelly – Jakou sůl????Prosím rychle
Ahojky, potřebovala bych z důvodu nemoci přidat do akvária sůl co nejrychleji. Nemohu ve svém městě sehnat sůl bez jódu, chci se tedy zeptat, zdali ji mohu nahradit klasickou solí s jódem? Neublíží to nějak rybkám? Pora´dte prosím zda mohu sůl s jódem použít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 18:56 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: filipsi
PUR pěna v mém akváriu nevadila, tak proč v soli. :) Kyanid běžně baštíme v ovoci a taky si nestěžujeme.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 12:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
asi to moc vadit nebude pac nekdo pouziva posypovou sul na lihnuti Artemie....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 22:05 Muž filipsi [1295]
Johan napsal: ... posypové soly (to je myslím KCl) ...

Soli :-) ... NaCl

Co je zajimave, to jsem nasel ted, ze do posypove soli se casto pridava ferrokyanid sodný nebo ferrokyanid draselný. (a uz ted vidim zdeseni, patri to do akva? Kdyz tam je ten kyanid ... jako v PUR pene ... )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 21:35 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Bob66
U kardinálek sem měl do nedávna dával na každý belík (15 l vyměněné vody) plnou polévkovou lžíci posypové soli (to je myslím KCl) a stejně tolik jedlé sody. (někde sem to tu psal, ale bohužel to nemohu najít a už si to přesně nepamatuji, tak snad mi teď neujela moc ruka. když to někdo najde, budu rád. =)) Takže si to spočítejte. Myslím, že je to mnohem víc, než těch 50 g na 100l.
Rostliny to bezproblémů snášely.
Eleocharis accicularis, Vallisneria asiatica, Myriophylum spicatum, Crytptocoryne affinis, Cladophora aegagrophila, Microsorum pteropus, Rotala rotundifolia, Cabomba caroliana, Proserpinaca palustris, Lemna minor.
Některé tak fungovaly víc jak půl roku. Teď kvůli krevetám nesolím, tak nemůžu dál pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:31 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Yirka
Když jsem napsal cosi o - slušně řečeno - nesmylu, měl jsem jednoznačně na mysli tendence sypat do akva sůl "po lopatách"! :)
Ta poznámka neměla žádnou souvislost s "objemem" polévkové lžíce! Omlouvám se za (možná) zavádějící formulaci. hmm Pokoušel jsem se už dříve svůj příspěvek editovat, ale už to nešlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:22 tomas120 – Re: dikard
hned som ich bol pozriet ako som si to precital a v pohode , si ma riadne vystrasil , ale moja chyba mal som si to poriadne precitat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:21 Muž Yirka [9126] – Re: Sid
Díky za uvedení na správnou míru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:15 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: tomas120
no ved treba citat ja viem ze sa moc rozkecavam a niekedy to chodi hore dolu tak sa Vam ospravedlnujem stydim , no ano do akvaria je to moc a ako to tu bolo spomenute tak na druhy den by som odkalil s 1/3 vody a potom uz iba priebezne to mozes tak robit ze vzdy den pred odkalovanim tam supni sol podla litrov kolko mas..... jedna mala cajova lyzicka ma 5g takze velky by mala mat ked ju date zarovno tak 15g :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:09 tomas120 – Re: dikard
este dobre ze som dal len jednu a nie try , ja som ta zle pochopil .... no do kelu to by som si teda riadne posral akvarko ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Yirka
...Nedávno tu byla diskuse a byla tam hmotnost velké lžíce asi 6g...
Jestli je to tatáž diskuse, které jsem se zúčastnil a v níž jsem se snažil vysvětlit, že solit ve stylu, jenž je tu zhusta prezentován, je - slušně řečeno - nesmysl.
A do polévkové lžíce nevleze asi 6g soli, ale +- 25g soli!
Jak se zvýší koncentrace zejména Na, (a proč to vidím jako špatný krok vůči rostlinám), jsem napsal v tom svém příspěvku...
(Tak jsem to našel... :) rybicky.net/forum/13552… )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 19:56 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
no ak ma niektoo zle pochopil tak ja som pisal ze tie tri lyzice davam KORYTNACKAM rozzureny a nie rybam do tej 60tky.... a korytnacky maju plosne akvaterarium cca cez 200lit a vody tam je okolo 100lit a ostatne je sus.... sol ku rybickam davam resp. nedavam zatial som im pridal asi pol malej lyzicky a od vtedy som menil 2krat 1/3 vody.... korytnackam menim vzdy celu vodu a skoro vzdy tam dam tie 3 lyzice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:08 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Johan
Máš vyzkoušeno že ne :) Pokud při každé výměně vody budeš dávkovat 50g soli na 100l vody tak to většina rostlin nevydrží ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:07 Muž Yirka [9126] – Re: DavidDizzer
Tak raději nedoporučuj ani dávkování. Nedávno tu byla diskuse a byla tam hmotnost velké lžíce asi 6g. Tak si spočítej kolikrát je to méně než tvé doporučení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:05 Muž DavidDizzer [26]
Já ne, protože sůl do vody nedávám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Bob66
Tak to máš brzy po rostlinách :) myslím, že ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
DavidDizzer napsal: Lepší je poloviční dávka, ta by byla 0,5g na 1 litr, tedy - 50g na 100 litrů :-).



Tak to máš brzy po rostlinách :) Já sůl také přidávám ale polévkovou lžíci a určitě ne vrchovatou při výměně 150l vody v akvu které má čistý objem cca 600l ;-) Sůl je vhodná v malém množství a ne co tady každý píše lžíci nebo tři do pár litrového akva :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:08 tomas120 – Re: DavidDizzer
do 80 lit. akva som akurat dal 1.polievkovu lyžicu soli,samozrejme som to najprv rozpustil...
Mam predsa este len jednu otazku...Niektore moje rastliny su dost zariasene a spatne to vyzera ,preto by som sa chcel spytat , zniesli by rastlinky keby som ich vybral a ponoril do slanej vody na 1-2minutky a malo by to vobec daky ucinok na riasy? Skusal to niekto ,prosim Vas?
TAk nejak logicky mi s toho vyplinulo ze tie nase riasy su vlastne sladkovodne a preto si myslim ze , na sol by mohli zle reagovať, len to neviem ci ten minutovy ponor neublízi rastlinam
Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 16:43 Muž DavidDizzer [26]
sůl ve vodě živorodkám opravdu prospívá. Pokud chceme ale do vody dávat sůl, musíme 1-2 dny po přidání soli nejlépe vyměnit vodu. Dávkování by mohlo být různé, nejlepší je poloviční dávka z tohoto dávkování: 1 g na 1 litr. To bude tedy 100g na 100 litrů. Lepší je poloviční dávka, ta by byla 0,5g na 1 litr, tedy - 50g na 100 litrů :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 16:00 Muž NASREDDIN [1383] – Re: dikard
Sice nevím zda měníte všechnu vodu nebo jen část, ale i kdyby celou , tak se mi zdá že 3lžíce na 60litrů je docela hodně.
Pokud by se někdo rozhodl to zkusit u gupek a ancistrusů, tak se obávám, že minimálně ti ancíci by moc radosti neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:47 Muž NASREDDIN [1383] – OT
dikard napsal: teraz davkujem sol ako ma napadne nie v pravidelnych davkach a nie rovnakych ..
To je, ale zvláštní jak ten čas plyne a člověk zapomíná ;-)
dikard napsal: ja osobne po kazdej vymene vody u korytnaciek davam cca 3 polievkove lyzice soli na dezinfekciu...

Já rybám vodu nesolím, nesolil jsem a jak tak na to koukám ani radši solit nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:13 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: NASREDDIN
nechcel som zase reagovat ale musim :-D no s tou solou mam uz nejake by som povedal dlhsie skusenosti nie sice pri rybach ale pri korytnackach nie raz som pozoroval ako sa sprava voda, korytnacky so solou a bez nej.... pri dlhsom pozorovani som dosiel na to ze ta sol im prospieva tak som ju daval pri kazdej vymene vody a niekedy aj medzi vymenami no zo zaciatku bolo vsetko fajn az na den ked som spozoroval neustale zvysovane zakalenie a nasledne rasy nevedel som ako s toho skusil som jednu vymenu nedat sol a pomohlo to a tak teraz davkujem sol ako ma napadne nie v pravidelnych davkach a nie rovnakych a riasy nemam... korytnackam menim vodu v akvaterariu raz za dva mesiace a nic ina nerobim len dolievam vodu mam tam dost silnu filtraciu a pouzivam k tej soli vapnikove "lyzatka"... mimo zimy su inak vonku v jazierku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:05 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: NASREDDIN
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 14:57 Muž NASREDDIN [1383]
dikard napsal: ... casom si na to riasa zvykne a potom jej to uz vadit nebude...
Tak toho aby se člověk radši bál. To by si řasa také mohla zvykat na všechna opatření, která jsou proti ní prováděna.

Mne toto téma zaujalo jen proto, že mnozí solí aniž by věděli proč tak vlastně činí. Jakožto laik se s vámi nehodlám přít ani o sůl ani o evoluci .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2010 14:12 Muž NASREDDIN [1383]
tomas120 napsal: musim dako tie riasi zastavit

Zastavte je tím, že podpoříte růst rostlin a ne tím, že budete solit.

Teď čistě laicky.
Co myslíte, rostou řasy i v moři a v mořských akváriích?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 14:06 tomas120 – Re: dikard
takze neuskodi to prisavnikom ? o slimakov mi nejde , len nechcem ublížiť rybam .musim dako tie riasi zastavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 14:02 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: tomas120
no nemam to potvrdene nikde nejakym vyskumom ale ja davam aj korytnackam sol a nikdy som tam nemal riasy ci je to nahoda to neviem ale je to mozne ze mozno posoby ako spomalovac nie ako nicitel rias... prisavnici taktiez spravia to ako ryby vid vyssie co som pisal... horsie to bude so slimakmi tie to moc nemaju radi skor im to spomali rozmnozovanie ale nezdochnu neboj.... pravda optim davka je cca 1-2 pol. lyzice na 50lit to mam uz odskusane.... korytnackam davam aj viac ale zase oni ju zboznuju viac im potom chuti a lepsie travia X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 13:52 tomas120 – Re: dikard
a mohol by som ju dat aj prisavnikom do akvarka ? mohla by posobit aj antiriasovo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 13:46 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: Naruto1992
takmer na nic akurat pozastavis zacinajucu chorobu a mierne dezinfikujes... rybam sa pri soli zvysue sliz alebo take nieco a tym sa obalia a dokazu byt "odolnejsie" neviem presne kde ale uz sa to tu riesilo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 13:43 Naruto1992
a naco je to dobre ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 13:23 Raider
já dávam jednu polévkovou+jednu kávovou...mám 63 l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 12:46 Muž jajaapaja [174] – Re: křupka
Tak dej do vody dvě kávové lžičky.A rozmíchej předem ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 12:06 křupka – Re: NASREDDIN
Ano to mi řekla ale neřekla kolik na 70 litrů

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 9482x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13705-sul?od=151