Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cryptocoryne wendtii (Tropica, Green, Brown) - pěstování, sázení, problém

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cryptocoryne wendtii (Tropica, Green, Brown) - pěstování, sázení, problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2016 09:36 R Muž @ vaaclav [5954] - EchinodoryRe: bury
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 21:43 Muž @ bury [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte,
Uz nejaky cas pozoruju u nekterych z mych C.Wendtii green tmavnuti listu, ktere nasledne konci na jidelnicku okruzaku. Mate s tim nekdo zkusenost?
Akvarko je pul roku stare, bezproblemove, ostatni kytky prosperuji, k tomu abych udelal prezentaci me zatim deti nepustili, ale casem bude...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 22:03 S Muž @ ctibum [814] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
No mě právě fascinuje, že jsem loni v prosinci koupil a rozsadil (krom jiných) tři košíčky CW green a teď z toho mám v akva haldu rostlin a každá je jiná. Do novýho půjdou zase... ano

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2016 01:56 Muž @ JirkaŠčobák [704] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva. – Variabilita
Fotka k příspěvku V případě C. wendtii velmi záleží na světle. Mě se poštěstilo mít vedle sebe v jednu chvíli víc barev a tvarů (úplně všechny rostliny v popředí a v druhé řadě jsou C. wendtii). Rostou na pomezí světla a stínu, takže vypadají podle toho, kolik má která přesně světla. Některé jsem taky sázel trochu později.

P.S. Ta samá fotka ve větším, je tady: www.akva.sk/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 13:44 S Muž @ ctibum [814] - Snažím se to nezahubit...Re: karmen1976
To mi ani neříkej, Valisnerky jsem nedávno přisadil, ty tam taky nutně potřebuju. Ale budu dávat pozor, aby na sebe holky neviděly... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 10:36 Žena @ karmen1976 [361] - AmerikaRe: ctibum
Já ji mam ráda taky pro její nenáročnost.
V Rku ji mám jen s minimem osvětlení na pár hodin je světlejší ale krásně roste..
Nejsem na ně žádnej odbornik , jen to co mam vypozorované.
V miničku se mi jednoho dne do pár dnů rozpadly uplně všechny . Kořeny jsem nevytahala a teď po x měsicich mi začínaji vylézat malé lísty ze substratu.. Ve velkym je mam s Vallisneriema a i když jim jejich dlouhe listy stíní ,rostou pěkně a mají tmavě zelenou barvu.
Zajímavé je, že když jsem ubrala na množství rostlinek Vallisnerek, tak krypty začaly růst líp.. něco na tom bude, že spolu tyhle dvě rostliny soupeří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 10:15 S Muž @ ctibum [814] - Snažím se to nezahubit...Re: karmen1976
Já se do ní tak trochu zamiloval. Nejdřív vypadala taková nemastná neslaná, ale jako akvapanic jsem bral to nejméně náročné do začátku, ale teď se tak nějak vyvrbila do krásna. Tam, kde má dělat malý trsíky, dělá malý zelený trsíky, jinde se táhne nahoru a červená. Neflekatí, neřasí, nerozpadá se, vyhání nový listy, prostě pohoda...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 09:29 Žena @ karmen1976 [361] - AmerikaRe: ctibum
Já ji mam ve 3 akvarii a v každem vypada jinak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 08:48 S Muž @ ctibum [814] - Snažím se to nezahubit...Re: karmen1976
A proto je jmenují "green" smich .
Já právě nikde na webu nenašel fotku "green" takhle červené, proto ten dotaz, jestli třeba nemám jiný druh. Je to teda jedno, mně se tahle líbí víc a hlavně když se jim daří.
Tak dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 06:39 Žena @ karmen1976 [361] - AmerikaRe: ctibum
Listy cryptokoryn wendti green se zbarvují do červena často ;-) vede se jim, špatně s nima nic není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 22:25 S Muž @ ctibum [814] - Snažím se to nezahubit... – cr. wendtii green
Fotka k příspěvku Zdravím.
Mám cryptocoryny wendtii green. Alespoň jsem je jako takové kupoval (Rataj). U některých vyšších (cca 10-15cm) mi semtam jdou listy do hnědočervena. Mě se to hodně líbí, ale nevím, jestli není něco špatně. Rostliny jsou jinak ok.
Díky za názory...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 23:36 Muž @ MonterMonty [1505] - AmerikaRe: konrad
oškubej staré listy po krajích růžice , koukám na ni na profilu , nevypadá ošklivě ani nezdravě , co by jinej za tak pěknej trs dal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 08:00 Muž @ konrad [42] – úprava
Zdravím, chcel by som poradiť o úprave Crypt. Jedna ružica v akvarku má už >25cm priemer a už je až rušivá ako je dominantná. Dá sa upraviť tj zmenšiť aj inak ako vytiahnuť celú ružicu von a rozdeliť ju? Ideálne aby som nemusel vyťahovať rastlinu zo substrátu
Vďaka

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.03.2013 17:27 Žena @ jitkaS [161] Re: asticek
Pokud ho chytnete třeba pouze za jeden lístek tak ho utrhnete a rostlinku nevyndáte.Lepší je vzít více lístkú a co nejníže , aby se nepřetrhly. Sazenička má většinou minimálně dva lístky. S nevětší pravděpodobností bude mít kořínky propletené s ostatními rostlinkami. Takže až budete mít dostatečný kousek vytažený - tak 5cm délka kořínků a pokud bude provázán stačí vzít nůžky a ustřihnout. Zbylé kořínky znovu zahrabte do písku. Abych se přiznala hmm Já prostě vyndám celý trs a na suchu si ho prohlédnu a rozdělím jak potřebuji, pak znovu zasadím. Ale udělá to docela moc bordelu v akva. Je to proto dobré načasovat na odkalování a znovuzasazená rostlinka pak chvíli stagnuje.Záleží na vás co upřednostníte. Tak přeji dobré oči a pevnou ruku ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 14:20 Žena @ asticek [0] Re: jitkaS
Je to dost srozumitelné, děkuji. A to vytáhnutí, rozumím tomu dobře, že musí mít ten nový trsík víc jak tři lístky? A nemusí se to nějak řezat stačí pomalu táhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2013 13:21 Žena @ jitkaS [161] Re: asticek
Fotku bohužel dodat nemohu, ale zkusím to popsat. Wendtii patří do tzv. růžicových rostlin- to znamená, že všechny nové listy rostou ze středu rostliny a postupně se skládají dokola, až vytvoří krásný růžicový keřík. Odnože se dělají již od kořenů. Takže když, rozhrnete trs cryptocorynky a naleznete více středových míst, kde rostou nové lístečky a dělají více "koleček". Pak se vaše rostlinka rozmnožila a můžete darovat miminka. Rozdělení je jednoduché. Uchopíte více jak tři nejnovější lístečky nové rostlinky a opatrně taháme a taháme, až povolí. Snad to je srozumitelné i bez fota . Přeji hezký den.X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 12:37 Žena @ asticek [0]
Ahoj, chtěla bych vás poprosit o jednu věc. Nevím jak poznat odnož kryptokoryny, mám jí v akvárku a někdo by ode mě chtěl sazeničku, ale nevím jestli jí moje kryptokoryna má a jak to poznat. Takže jestli by byl někdo tak hodný a podrobně mi to popsal nejlépe však nějaké foto. Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 21:36 Žena @ petulinakk [1767] Re: Vašek
Nemyslím že je kupuje od Rataje nebo AD, spíš bych řekla že to zkouší emerzně doma sám, protože z AD jsem objednávala rostliny několikrát, a vždycky mi přišly v o hodně, hodně lepší kvalitě než od tohoto prodejce, holt to byl můj první nákup akvarijních kytek, už nikdy více :-)

Ještě pro úplnost - ne všechny rostlinky od tohoto prodejce byly emerzní, ale polovina určitě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 21:03 R Muž @ vaaclav [5954] - EchinodoryRe: Vašek
Pokud by někdo ve velkém pěstoval submerzně rostliny, musely by stát několikanásobek toho za co se prodávají ty samé ale emerzní.
Pořád si spoustu lidí myslí, že ty submezní rostou lépe než emerzní, ale většinou opak bývá pravdou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 19:45 Muž @ Vašek [53] Re: petulinakk
Jo, přesně tento člověk. Bohužel jsem mu už dal komentář, protože jsem si nebyl jistej, že se jedná o emerzní rostliny. Alespoň bych mu to tam napsal, aby další lidé neplatili zbytečně více za rostliny, které kupuje buď od Rataje, či Aqua-daho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 19:40 Žena @ petulinakk [1767] Re: Vašek
Vašek napsal: ... a objedna na Aukru u člověka co psal, že je pěstuje submerzně.

Je-li to ten pán, který tam pravidelně nabízí mnoho druhů, a u všech píše že prodává jen submerzní rostliny (a dále popisuje výhody...), tak jsem u něj před rokem taky nakoupila rostliny které byly jednoznačně emerzní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 19:25 Muž @ Vašek [53]
Ha, to tam někdo musel dopsat, každopádně o těch listech tam psáno není.

Ono se zde člověk dozví, že Cryptocoriny se většinou v pěstírnách u nás nepěstují, protože emerzně buď vůbec nejdou a nebo se jim nedaří. Mimo jiné se o tom psalo ve vlákně o emerzním pěstování rostlin.

Každopádně jsem Lucii.aqua vděčný i za zprávu a ujištění, že ty světlé listy jsou emerzní. Zase jsem o něco moudřejší. Dnes jsem ji asi 4 listy odstříhnul. Ta má si zvykla hned a roste rychleji jak Echynodory. Listy neschodila, jen ty emerzní odcházejí a cca každých 5 dní má novej. Ta druhé z Aukra jsou pomalejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 19:16 R Muž @ vaaclav [5954] - EchinodoryRe: Vašek
Zřejmě se koukám na jinou rostlinu, ale zde je napsáno dtto.
Dlouho trvá než se přizpůsobí podmínkám v akváriu, kolem půl roku, ale pak se velmi rychle rozrůstá výběžky. Je velmi citlivá na změny teploty-reaguje shozením listů. Nemá ráda stříhání listů.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 14:21 Žena @ lucie.aqua [465] Re: Vašek
Ty světlejší listy na delších stoncích jsou určitě emerzní!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 14:06 Muž @ Vašek [53]
Fotka k příspěvku Dobře, potom to na Aukru holt vydává za svoje rostlinky a nakupuje v Aqua-daho. To mi až tak nevadí, jen pro příště tam nakupovat nebudu. Bál jsem se rozpadu listů a tak jsem chtěl submerzní. Ty od něj měli více protáhlé zelené listy až 10cm stonek. Už jsem je odstříhal a nechal ty na krátkém stonku (pár cm). Označené červeně. Oproti ostatním se zařasujou.

Ty světlejší listy tedy budou patrně emerzní. A co to stříhání? Nevadí jim to?

PS: vykání na diskuzních fórech je fakt ujetý ano

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.11.2012 13:54 Muž @ Johan [4581] - RostlinyRe: Vašek
Jak by vám mohl někdo bez fotky odpovědě. ;-)
Vše, co se dá pěstovat emersně se emersně pěstuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 13:33 Muž @ Vašek [53] Re: vaaclav
Nevím, zda to není osobní, ale jsem vámy již po 2 po svém dotazu odkazován na atlas rostlin, přičemž o mém dotazu NENÍ ani slovo, které by mi odpovědělo.

Samozřejmě atlas jsem četl o každé rostlině kterou si plánuji koupit a koupím nekolikrát.

V atlase je psáno, že je možné ji pěstovat emerzně. Já chtěl vědět, zda ty světlejší listy jsou emerzní či nikoli (zajímá mě to, jestli mne obchodník z Aukra neuvedl v omyl), což v atlase není a také na můj druhý dotaz o zastřihávání listů atlas neodpovídá.

Samozřejmě by se na každý, zde položený, dotaz dalo odpovědět najdi si to v Google, ale potom by ztrácelo význam provozovat forum ;-)
Já chtěl reálné zkušenosti lidí, pěstující tuto rostlinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 13:00 Muž @ Vašek [53]
Ctěl bych se zeptat zda někdo neví, jak se pěstuje tato rostlinka v Aqua-daho. Zda emerzně či submerzně.

jednu jsem ulovil v místní akvaristice a to byla spíše vyjímka. Chtěl jsem k ní další a objedna na Aukru u člověka co psal, že je pěstuje submerzně. Zasadil jsem je krátce po sobě. Ta z Aqua-daho je celkově hezčí, košatější a vitálnější. Nové listy nasazuje jak o závod. Všechny nové listy jsou temné, měla ale stejně jako druhá (údajně submerzní) skoro polovinu podstatně světlejších vytáhlejších listů. Tyto listy se dost zařasily, takže předpokládám, že odumírají, tak je postupně ostříhávám. Jak výskytem zelenějších vytáhlejších listů, tak vzhledem mi přijdou obě stejné, tak jsou buďto obě submezní, nebo emerzní.

A ještě na závěr další dotaz, jak má ráda zastřihávání starších listů? Nevadí ji to třeba jako Echinodorům?
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 21:05 Muž @ trnorep [43] Re: sivon
Jj je nadherna. U me ma zatim asi cca 10 cisel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 21:04 Žena @ katterinecka [2117] - RostlinyRe: sivon
to záleží na podmínkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 21:00 Žena @ sivon [1508] - PlžiRe: jitkaS
"Nízký bochánkový keříček" má u mne v akváriu přes 30 cm na výšku :-D Ale kytka je to nádherná, zvláště její barva .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 20:24 Žena @ jitkaS [161] Re: trnorep
To je fajn. C.Tropica je také jednou z mých favoritů, je krásně barevná, nevyžaduje tolik světla a dělá nízký bochánkový keříček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 20:10 Muž @ trnorep [43] Re: jitkaS
Ve vysledku jsem spokojenej, kytce se dari a celkem mezi ostatni zapadla, mozna i lip nez green. Doufam, ze se poradne namnozi at mam na vymenu a obohatim vyber salatu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 20:03 Žena @ jitkaS [161] Re: trnorep
Občas se to stane, ale pokud tam zavoláš a budeš reklamovat, určitě ti vyjdou vstříc. Já s nima mám jen dobré zkušenosti. Jen tak na okraj poprvé my rostlink posílali na třikrát. Poprvé je poslaly mé jmenovkyni do jiného města, podruhé mi došly jiné než jsem chtěla- mohla jsem si je nechat a zadarmo mi pošlou to co chci znovu a potřetí se to konečně podařilo, ovšem na mou reklamaci zapoměli a přišlo to až po urgenci. VÝSLEDEK: rostlinky jsem měla se zpožděním, ale za to jsem jich měla tolik, že jsem nevěděla co s nimi.:-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:03 R Muž @ vaaclav [5954] - EchinodoryRe: trnorep
Oni tam mají občas trochu problémy s názvy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:00 Muž @ trnorep [43] – Aqua daho a crypt. wendtii
Si delaji na Aqua-Daho z lidí legraci, objednal jsem si var. green a oni mi poslali tropicu ale oznacenou jako green :-D ale neva roste pekne :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2012 08:28 Muž @ keydoc [390] - RostlinyRe: snehulda007
Chytnout se chytne, maximálně se jí rozpadnou listy, ale to je dočasné (viz krypt. nemoc). Počítej s tím, že bude zase chvíli trvat než se zakoření a začne růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 07:52 Muž @ snehulda007 [831] - Drškolezci :D
Dobře,a dá se nějak odhadnout,jaká je šance že se rostlina v novém prostředí chytne?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 20:02 R Muž @ vaaclav [5954] - EchinodoryRe: snehulda007
Pokud chceš vyndat takhle velkou rostlinu a příliš nepoškodit okolí, musíš ji trhavými pohyby pomalu vytahovat ze dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 19:45 Muž @ snehulda007 [831] - Drškolezci :DRe: souky
co se týká světla(w/l a výška vodního sloupce) jsou na tom obě aq přibližně stejně. Rozdíl je v tom substrátu. Jinak cryptocorinám se v tý větší nádrži celkem daří. Mám tam dvě tropicy a několik c.lucens. Chvilku jim trvalo než se chytly ,ale teď už rostou pěkně. Jenže když jsem je rozsazoval tak nebyly ani zdaleka tak velký jako ta co chci přesadit teď. A jestli má kořeny prorostlý celim dnem tak to by znamenalo vpodstatě zbourat celý aq.protož má většinu dna porostlou liliovníčkem hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 19:30 Muž @ souky [589] - Rostliny
počítej že je prorostlá celým dnem, sám sem jí rozsazoval a pár jich šlo do podobnýho substrátu, roste podobně, ale vypadá úplně jinak, což se není čemu divit protože šla do jiné vody a hlavně nemá tolik světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 19:10 Muž @ snehulda007 [831] - Drškolezci :D – Přesazení
Ahojte,potřeboval bych radu od nějakýho kytkaře ohledně přesazení tropicy. Chtěl bych přesadit tropicu z jednoho aq do druhýho,protože to ve kterým je je na ní už malý (zabírá čtvrtinu nádrže) a do toho většího by se mi hodila. Tak se chci zeptat jak takhle vzrostlá rostlina zvládne přesazení? Bojim se aby se chytla,protože teď je ve flexiobkladech a přesazoval bych jí do obyč. křemičitýho písku zrnitosti do 5mm. A jak velký bude mít kořenový systém? Děkuju

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 12:08 Muž @ jeník [53] Re: Wanna
U mě jí stříhání, trhání, ani jiné postupy nevadily. Mám ji na seznamu bestii, kterých se takřka nejde zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 11:47 Žena @ sivon [1508] - PlžiRe: Wanna
Já jí redukuji listy pořád, měla bych v akváriu za chvíli tmu.
Lepší je ji ale vytrhnout, obrat odnože - je to vějtšinou neskutečný trs několika rostlin a část zase zasadit. Zbrzdí to na nějakou dobu růst a budeš mít hromadu dalších rostlin.
Ale je tu (alespoň u mne) problém - má zcela neskutečné kořeny, takže když ji vyndavám, přeořu si celé dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 08:58 Muž @ kortezhugo [931] Re: Wanna
...a to kde sa pise ze sa nemozu strihnut?
nepoznam rastlinu ktorej sposobuje problem strihnutie par listov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 21:08 Muž @ Wanna [2]
Zdravim.. Mam v AQ 2x Cryptocoryne wendtii 'Tropica' a vyrostli mi uplne neskutecne ze zarustaj pomalu cele aq.. muzu u nich strihat listy? nekde pisou ze ne a nekde ze jo. tak bych se chtel zeptat zda treba ty vazne obrovske listy mohu ustrihnout.. nebo nejaky dalsi napad jak na ni? Díky. ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 20:40 Muž @ Pepan [3787] - Rostliny – Re: mko
Tak fakt zkuste ty Anubiasy, jak doporučoval Kortezhugo. Ty snesou hodně málo světla. Asi před rokem jsem zapomněl jeden A. lanceolata v akvárku, kde se nesvítilo. Echináče a stonkovky by už dávno uhynuly, ale ta lanceolata tam v pohodě rostla skoro 9 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 20:29 Muž @ mko [1] – Re: Acinonyx
no do akvaria hladam viac menej len typovo podobnu rastlinu....neviem presne vysvetlit
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 20:27 Muž @ mko [1] – Re: Acinonyx
svetla mam doplnene, dve 3O, ale ked som mal len jednu 18 rastliny rastli v pohode, nie som na rastlinne akvaria a echinodor som tam uz mal a rastol, aj ked pomerne pomali....pri 18 som mal skoro komplet hnedu (akvaristi pouzivaju cervenu :-D ) v. rubra ...so svetlom to neprehanam, mne by sa nepacilo, keby na mna niekto svietil reflektorom polku dna ako na ryby v niektorych akvariach :-D neberte nikto osobne :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 21:45 Usine – Re: Zénais
Když jsem měl akvárium v pokoji a svítilo na ně denní světlo, tak se plazily po dně. Jakmile jsem ho dal do úplné tmy a svítil poměrně málo měli 50 cm a rostli jako steklé. :-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 2900x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/13519-cryptocoryne-wendtii-tropica-green-brown-pestovani-sazeni-problem