Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - svlékání

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Krevetky - svlékání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 18:34 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
www.moje-akvarium.net/… mrkni sem,pokud tu stránku neznáš,já ji vidim poprvé:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 18:31 Muž matlala [798] - Rostliny
takže se s nima můžu rozloučit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 18:25 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jinak s tim zkracovánim souhlasim,modrák byl velkej cca 8cm a během dvou týdnů se 2x převlikl,nevim proč,když se svlíkl potřeti,tak zůstal viset ve svlečce a to cca 8 hodin,takže nastala operace!!jedno klepeto ok,druhý si urval,bohužel po 14ti dnech skapal hmm :-( brzy pojedu na burzu a pořidim něco zase,než mramoráka,co tam máme jako náhradu:-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 18:22 Muž matlala [798] - Rostliny
nedostatek vápníku? voda má alkalitu 2°a víc
celkovou 5-8°
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 18:21 Muž matlala [798] - Rostliny
jo 4 dny nejdýl jinak ne dýl jak 2 dny
jinak nevim co by to mohlo byt
ale bude to vážný když to maj všechny krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 18:20 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
dost bych to viděl na nedostatek vápniku,ale to je jen spekulace,skořápka je moc tvrdá a diky tomu se z toho nemůžou dostat,můj názor X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 18:16 Muž j_j [18]
s tim lipovym dřevem to neber moc vážně...chitin je i ve schránkách hmyzu-občas jsem rakovi nějakou tu masařku dopřál :-)...ted k věci...podle mě to může mít 2 příčiny :
1) voda je otrávená nějakym svinstvem
2) krevetám se nedostalo potřebných látek,které musí mít v době svlékání-raci si tyto látky ukládají do rakůvek.
-až změříš hodnoty,tak budem chytřejší...je pravda,že svlékání je řízeno hormonálně a korýši mohou intervaly svlékání i zkracovat(například,když chtějí, aby jim rychleji dorostla končetina-toho jsem byl svědkem, když si můj rak utrhl obě klepeta-to pak intervaly zkrátil a ted má opět klepeta normální)
...ale že by se všechny krevety svlíkaly naráz schválně,to se mi moc nezdá...takže doopravdy se 1dna krevete v průměru svléká už 4 dny? coze :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 16:58 Muž matlala [798] - Rostliny
je pravda že dříve jsem měl v akva kořen a bylo vše ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 16:55 Muž matlala [798] - Rostliny
no parametry se chytám proměřit zvova už jsem tak měsíc nic neměřil
ale vše bylo OK až do teď a krevetky se už 1x svlékali a bez problémů, a zdá se mi že stejnej problém začíná i u Simonek co mám s nima v akva v druhým akva vše ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 13:56 Muž j_j [18]
jestli můžu přidat pár postřehů,co se týče raků-četl jsem,že bezproblémové svlékání trvá okolo 10ti minut,raci potřebují na svlékání klid(můj rak červený se svléká nejraději v noci), dalším problémem může být udušení při svlékání nebo utržení částí nohou či klepet,jejichž ztráta je u raků nejčastější. Akvarijní raci jsou ale odolnější vůči výkyvům látek ve vodě než krevety,které jsou prý dosti citlivé,což může být jeden z faktorů dovného chování matlalových krevet...ještě bych se chtěl zeptat jak dlouho se už tvoje krevety svlékají,matlalo? hmm jestli se všechny krevety svlékají už v průměru 4 dny,tak to se mi zdá strašně dlouho. :-O nemůže to být otrava?
ještě jsem si vzpomněl na jednu akvaristickou "babskou" radu: na jednom fóru jsem se dočetl,že jeden akvarista dává svým rakům do akva kus lipového dřeva,které obsahuje chitin a ten prý(!) pomáhá při svleku...sám jsem to nezkoušel a ani zkušený chovatel raků,se kterým jsem toto řešení probíral s tím nemá žádné zkušenosti a stejně jako já pochybuje o účinnosti lipového dřeva. asi napíšu na výzkumák ve Vodńanech :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 13:47 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
matlal:něčeho budeš mit ve vodě hodně a nebo málo!to že ho maj tvrdej a nemůžou se zněj dostat:(tohle se mi stalo u modráka(raka),páč krevetám,rakům atd trvá pár minut než se svléknou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 12:28 raj – .
Vrube ty rádoby vtipy si nech ,když nechceš radit.Petře,to je těžká pomoc ,pokud má voda všechny parametry v pořádku ,tak je třeba jen čekat jak to dopadne.Je zvláštní, že problémy mají všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 10:12 Muž matlala [798] - Rostliny – svlékání Caridina japonica
ahoj,
už 4 dny se mi svlékají CJ, a furt sebou škubou a nic krunýř jim sice praská na plovacích nožkách ty mají venku ale zadeček to je hrůza
Svlékají se zaráz což je divné 6ks začlo v 1 den a už to trvá 4 dny a ještě mají starý krunýř, nevim co s tím nechat je moc se trápí, furt leží na zádech a škubou sebou, má to všech 6 ks CJ

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 6 ...... [7]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8014x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13352-krevetky-svlekani?od=301