Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - svlékání

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - svlékání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 14:45 Muž matlala [798] - Rostliny – to filipsi
no ale zajímavý že stejný rostliny šli do bou akva a zdechaj jen v tom větším takže s kytkama to asi nebude mít nic společnýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 14:43 Muž matlala [798] - Rostliny
právě že nevim ale přestali bublat nějak měli málo živin deformované listy proto asi bylo málo kyslíku, ale uvidím už hnojím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 14:43 Muž filipsi [1295]
Krevetky nemam a neznam (chci zkusit). Ale na nejakych krevetich strankach jsem cetl, ze by se k nim nemeli davat kytky cerstve z pestirny. Mohou pouzivat ruzna hnojiva, insekticidy a neco takoveho, aby jim kytky co nejrychlej a beze ztrat rostly. To muze krevetkam nedelat dobre. Treba to muze byt ten pripad. Ale netusim, jen predavam dal co jsem nekde precetl, a kdovi odkud to bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 14:33 Muž matlala [798] - Rostliny
no vyměnil jsem mokřanky za didiplis a rotalu od aqua-daha a po cca 3 dnech to začalo
ale nemyslím si že to souvisí, krevetky byli už 3 týdny zalezlé a nebylo je vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 14:30 Sidonius
Co bylo tak tři dny po zasazení kalužníku a kolovky? Začaly krevety padat? Vůbec netuším, jak souvisí s tvým problémem, že v neděli přibyly valisnérie... :-O
Zkus psát srozumitelněji. Díky! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 13:40 Muž matlala [798] - Rostliny
nové rostliny jo ale bylo to tak 3 dny po zasazení didiplis a rotala, v neděli přibili valisnerky
a světla je dost 0,9w/l 840 zářivky a nějakých cca 1700lumenů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 11:17 Muž PT [89]
"nedostatek kyslíku je asi z toho že rostliny nemaj živiny"
nebo mozna svetlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 19:49 Sidonius
Peťo, a nové rostliny jsi nedoplňoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 19:26 Muž matlala [798] - Rostliny
tak krevetky furt sedí na plovoucích rostlinách tak jsem začal znova vzduchovat,
nedostatek kyslíku je asi z toho že rostliny nemaj živiny-malé listy a chloróza, už aby došlo to pmdd co jsem objednával, mělo by se to zlepšit a rostliny by měli vytvářet dost kyslíku jako předtím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 17:17 Muž matlala [798] - Rostliny
takže před chvílí jsem objevil svleček a čel hladce dolů takže to byla otrava
jen jedna maličkost jedna ktevetka je dost modrá, co je to normální barva??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 15:39 Muž matlala [798] - Rostliny
uvidím, ale voda už by měkla být ok, aktivní uhlí to absorbovalo, ještě ho tam tak 2 dny nechám a vytáhnu ho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 15:37 Sidonius
Nevím, jestli se na těch potížích podílela koncentrace kyslíku ve vodě, ale také to nejde vyloučit. ;-) Nebo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 15:16 Muž matlala [798] - Rostliny
ale stejně asi zavedu noční vzduchování, co vy na to?

jo a už den nevzduchuju a vše ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 15:13 Muž matlala [798] - Rostliny
no ale kyslíku by mělo byt dost, rostlin je tam hafo a bublají sice slabě ale jo
potřebují přihnojit-plantex a železo už jsem objednal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 15:06 Sidonius
Matlala: "...tak dnešní stav 2 krevetky, které vypadají normálně..."

Kyslík je zachránil! :-D Já to věděl!!! tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 14:59 Muž matlala [798] - Rostliny
a ještě něco před 2 dny jsem tam šupl ze zdravého akva jednu simonku a zatím žije a nejeví žádné příznaky nemoci/otravy

a dodatek problém byl u všech krevetek v nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 14:54 Muž Igor [0] - Cichlidy – prezliekanie kreviet
Mám podobnú skúsenosť ako tu už niekto písal, chery krevetky mám len ako doplnok a nemám nejaké skúsenosti s nimi. Asi po pol roku som si všimol, že v jenom rohu sa jedna nehýbe, tak som si myslel, že je ponej a vyhodil som ju, na druhý deň ďalšiu a ďalšiu, potom ma napadlo, že vôbec nevyzerali ako mrtvé /podľa ich sfarbenia/ preto ma napadlo, že sa v tom čase prezlikali. Ubehol ďalší polrok a je všetko v poriadku. Preto sa domnievam, že v čase ich prezliekania sa nehýbu vyzerajú ako mrtve. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 14:50 Muž matlala [798] - Rostliny
tak dnešní stav 2 krevetky, které vypadají normálně + 2 nezvěstné z největší pravděpodobností mrtné

voda je v obou akva ze stejného zdroje, prochází stejnou upravou, a chemii nepřidávám a když jo tak si ověřím co v ní je, dešťovka je upravení aktivním uhlím.

No přemýšlel jsem nad mědí ale to by pošli i nezmaři a těch tam je požehnaně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 09:25 Vrubouš
Me taky v akvarku nosi najednou vice krevet.Nekdy najdu i na jednom miste,vetsinou v rohu,i hromadu svleku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 09:21 Sidonius
j_j: "...přeci nebývá obvyklé, aby se 6 krevet svlékalo naráz...nebo se pletu?..."

Nejsem si zcela jistý... :-O
Ve svém "velkém krevetkáriu", kde mám desítky dospělých N. heteropoda, pozoruji vždy "hromadné" nošení vajíček samicemi. Nemohu si vybavit, že bych zahlídl s vajíčky jen menší část dospělých samiček... Vždycky většinu! Dokonce to vypadá tak, že když to na ně příjde, "jsou v tom" všechny... :-D Svou roli zde hrají hormony; proto si umím vysvětlit tu masovou "hysterii". smich
A se svlékáním proces reprodukce souvisí velmi úzce. Nebo se pletu já? :-O
Přesto otravu v žádném případě nevylučuji! Jednoduše - nevím, v čem je problém... Jen tak "nahlas" přemýšlím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 09:04 Muž j_j [18]
Side-nemyslim si,že se jedná o problémy se svlíkánim,ale o otravu-přeci nebývá obvyklé, aby se 6 krevet svlékalo naráz...nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 08:38 Sidonius – To Radka
Matlala: "...zdá se mi že stejnej problém začíná i u Simonek co mám s nima v akva, v druhým akva vše ok..."

Pokud jsem správně pochopil, má Petr trable s krevetkami jen v jednom akva, ale chová je ve dvou. A v obou používá stejnou směs vodovodní vody s děšťovkou. Tudy cesta nejspíš nepovede.
Leda, že by k přípravě vody v tom dotčeném akva použil jinou dešťovku... :-O
Jako nejčastější příčiny problémů se svlékáním krevet se uvádějí chyby ve výživě a nedostatek kyslíku ve vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 08:21 Radka
Petře, nemůže obsahovat ta dešťovka z venku nějaké škodlivé látky z ovzduší?Jak ji vůbec získáváš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 08:18 Radka – .
Já hnojím u krevetek přiměřeným množstvím PMMD a krevetky jsou v pohodě.Vždycky se ale u všeho co u krevetek dělám ,řídím heslem "radši míň, než více".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 22:46 Štěpán
Můžeš hnojit čistými látkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2007 22:41 blackwolf
No to sice chápu, ale jak je teda možné, že spousta akvaristů, co má krevetky zároveň hnojí rostliny různými hnojivy? Jak to mám tedy udělat, když chci mít v rostlinném akváriu s rostlinami, které potřebují přidávat živiny, zároveň krevety???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 19:47 Štěpán
Lidičky, když tam těmhletěm citlivým malinkým korýškům nebo co to je lijete nějaké chemické sračky nejasného složení, tak se nedivte, že umřou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 19:29 blackwolf
Ahoj. Náhodou mám momentálně úplně stejný problém. Mám celkem čerstvě založené akva, ale vodu jsem do něj většiny napustila ze starého akva. Rostliny hezky rostou. Po několika dnech jsem tam přelovila ze staršího akva (ze kterého byla i voda kterou jsem použila při zakládání tohoto) přelovila 2 CJ. Ten samý den jsem i trochu hnojila hnojivem Dajana Proflor (menší dávka než doporučená) a doufala jsem, že krevetkám to neublíží. Vypadaly ok a spokojeně jenže po pár dnech jsem našla jednu CJ mrtvou. A dnes, opět po několika dnech, se dívám na umírající druhou CJ, která dělá úplně to samé, co ty tvoje:( A přemýšlím, jestli to bylo tím hnojivem. Ale to by snad nebyly několik dní úplně ok ne? Nevím. A přemýšlím, kdy se pak odvážím přelovit do akvária moje cherryny, pro které bylo založené:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 18:26 Vrubouš
Spi,tise spi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 18:24 Muž matlala [798] - Rostliny
nežije to by byl vidět pohyb žaber, je jen tak 2 hodiny po smrti
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 18:19 Vrubouš
Vypada,ze ji nic nechybi? :-D Na to ze je mrtva,ma i docela prirozenou barvu.Myslel sem ze kdyz bude mrtva,ze bude vybledla? coze Co kdyz jeste zije?Neni mrtva ale spi? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 18:06 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku tak to je jedna pošlá krevetka poznáte s ní něco??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 17:18 Muž matlala [798] - Rostliny
měnil jsem vodu v pátek a úprava vody mi trvá 24 hodin-smíchání dešťovky a vodovodní a následné odstranění škodlivin

a teď uř jsem viděl jenom 2 krevetky a 2 jsou nezvěstné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 16:30 Radka – .
Udělej ještě výměnu 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 15:31 Muž j_j [18]
to je zlý sad ...něčim se otrávily sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 15:24 Muž matlala [798] - Rostliny
tak 2 už jsou kaput a ráno jsem vyděl 3ks a jen 2 normálně plavali 3 dodělávala a ještě 1 je nezvěstná

vzduchuju a filtruju i přes aktivní uhlí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 15:48 Muž matlala [798] - Rostliny
mám čím ale vzduchu by mělo byt dost od rostlin ale zkusím to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 15:16 Sidonius – To Matlala
Peťo, máš-li čím, zkus provzdušňovat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 15:05 Muž Horác [3942]
Když koukám na tu fotku, tak mám teda větší chuť jít do těch potápníků, než do tohodle ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 14:58 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
tak to se vážně nesvlikaj!!něčim si je otrávilano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 14:19 R Muž Mrakoplash [1776]
nezda se mi ze by se chtela svlikat, mi to prijde ze se necim otravily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 13:51 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku tak ouvej
mám fotku
hodnoty jsou ok kH 3°a gH 6,5° takže v pořádku ostatní hodnoty taky ok
vysvětlení fotky: krevatka sebou občas začne šít a potom strne a chvíli tak zůstane, všimněte si těch mezer mezi články zadečku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 12:08 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
j_j se mrkni do nádrže k zikymu:-D rybicky.net/nadrz.php… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 11:58 Muž j_j [18]
mch...jak ty cihlidy byly velký? hmm
mat...už je krevetám líp? naměřils něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 20:36 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
j_j:no nikdo je neporcoval:-)prostě je pustil do akva a cichlidy si ihned pochutnali:-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 19:40 Muž j_j [18]
mch...tys ty raky naporcoval?
mat...asi to bude nějaká otrava-škoda,že tu neni nějakej krevetář-odborník. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 19:05 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jedině pokud jim pomůžeš si myslim.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 19:03 Muž matlala [798] - Rostliny
myslíte že se z toho dostanou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 18:48 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
no modrák se taky nemohl vysvliknout a to měl všechny haxnyanoprostě tam chybi něco,čim rupne bez problému skořápka,našemu zůstalli pouze klepeta ve svlečce,jinak sem viděl nákýho hnědočervenýho raka ve zveráči ve varech,asi bude to co máš ty,ale modrej je modrej,rád bych zase jeho:-Dale nebránim se jinýmu,jinak mramoráci sou jak mor,to jen synek chtěl,myslim že se z něj nažere náká rybka:)posledně dva o velikosti 7-8cm a než dopadli na dno,tedy ani nedopadli :-O smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 18:40 Muž j_j [18]
"mch.sokolov-dost bych to viděl na nedostatek vápniku,ale to je jen spekulace,skořápka je moc tvrdá a diky tomu se z toho nemůžou dostat,můj názor"
-nedostatek vápníku se u korýšů projevuje odpadáváním končetin.
Až matlala přeměří parametry,tak možná už poznáme příčinu. Svlíkání u korýšů je taková největší věda v jejich chovu, do který sem zatim moc neprokouk-u raků jsem se snažil dodržovat těhle pár věcí-klid při svleku,dostatek minerálů-pestrá strava,dostek kyslíku,teplota pod 24*C(když to šlo),vzduchování,šero.
mch.sokolov-mramoráky mám rád,jsou odolný,docela pěkný,ideální do akva-jde o menší druh.
raka červenýho mám už 10 měsíců a dobře se mu daří-nedám na něj dopustit,ted je v 80tce,kde se pere s ancistrusama o tetra wafer mix. palec Do 23 ky("Rakárium"),kde byl předtim jsem dal masožravou kytku-takový minipaludárko 1:1 souš/voda. Až budu mít k dispozici foták,tak to sem dám,je to docela zajímavý.
Upřímnou soustrast za modráka-ještě si pamatuju jak jsem ti řikal, že je to procambarus clarkii "blue"...škoda ho... sad
matlalo-proč rozloučit? stalo se něco? sad

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8014x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13352-krevetky-svlekani?od=251