Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - svlékání

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - svlékání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2012 16:29 -
Čert do drahých krmív.I tak som mal najväčšie a najkrajšie vyfarbené v akvárku pri okne kde mi rástla živá prirodzená riasa.Kadejaké sušené spiruliny sú fajn no podľa mňa normálnu živú riasu nenahradia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 13:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Raci mají trošičku odlišné složení krunýře. Krevetky nemají v krunýři tolik vápníku, mají pružnější krunýře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 10:12 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Teď jsem si vzpomněla, že jsem na Horácovo stránkách četla, že dával šnekům při odvápnění ulit tabletky uhličitanu vápenatého z lékárny... Tak nevím, jestli to risknout, netuším, co by s krevetama udělala ta tabletová plnidla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 09:50 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Jediný obchod, kde jsem tyhle minerály normálně viděla, byl Hornbach, tam mají téměř kompletní nanosortiment Dennerle. Jenže nejbližší Hornbach mám 90 kilometrů :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 09:30 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
To je škoda, no a někde jinde jsi to nesehnala?
Já jako první krevetky koupila v létě krystalky, ale ty mi postupně uhynuly, zbyla mi jedna a právě čeká na kámošky (na druhej pokus, snad to s nima tentokrát dopadne líp). Pak mi na konci srpna přišly palmaty a pořád to s nima vypadalo takový nijaký, ale dneska už jsou v naprostý pohodě a množí se o 106. Tak doufám, že to stejný bude i se sakurama, který mám o měsíc kratší dobu. Myslím, že ty první cca dva měsíce je potřeba vydržet a pak se zabydlí a začnou dělat radost :-)
Ta sakura s naprasklým krunýřkem zatím vypadá furt stejně, ale dneska budu měnit vodu, tak uvidím, co se stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 09:19 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Nemají je skladem, takže možná za týden, ale možná taky za dva :-(

Před chvílí se akva rozsvítilo a zmíněná krevetka z rostlin utekla pod mech, takže už ji nezkontroluju. Všechny krevetky kromě jedný se tam schovávaj taky, jen jedna mladší baští na malokvětce. Mám z toho divný pocit, po přinesení první várky do šedesátky to totiž vypadalo dost podobně - ten den skotačily po akva, zbaštily co se dalo a postupně už byly jen zalezlé, až jsem je nenašla vůbec (v šedesátce nejspíš mrtvolky žrala helena, v Louži je nebude mít kdo žrát).

Mám je z akvaristiky, kde je mají v 5litrové nádržce a předpokládám, že dávají stejnou vodovodní vodu (zkusím se úplně vybodnout na ten aquasafe), říkali, že si jich skoro nevšímají a jim se tam množí, což znamená, že tam zřejmě problémy se svlekem nemají. Ach jo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 09:08 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
A kdy Ti mají přijít ty minerály od Dennerle? To by snad mohlo pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 09:02 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: drlift
Spirulina asi nebude mít vliv na svlékání, ta spíš pozitivně ovlivňuje vybarvení ryb a krevet. Správně, svlékání ovlivňuje hormon ekdyson, jak už napsala ivaha... Mám to s těma krevetama těžký, v šedesátce jsem sice našla pár svleček, takže tam asi zásadní problém se svlékáním nebyl, ale postupně se mi tam otrávily nevím čím. Ve dvanáctce jsou sice ok, ale jak dojde na svlékání, asi budeme mít zásadní problém pro změnu s ním tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 08:59 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Do pr..., teď jsem byla zkontrolovat akvárka a v Louži sedí další krevetka s naprasklým krunýřem, je vidět akorát pohyb žaber a každou chvíli máchá pleopodama, už vidím, jak to zase dopadne sadsadsad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2012 08:50 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: drlift
Ten svlíkací hormon se jmenuje ekdyson.
Ještě bych tady ke krmivům pro podporu bezproblémovýho svleku dodala další krmiva, co jsem našla:
www.aquamaster.cz/… (White Pellet, Biomax)
a kdo chce krevetkám dopřát bez ohledu na cenu krmiva shrimpman.shrimpman.cz/… - majitel stránek by určitě poradil, jestli něco z těch krmiv je vhodný pro krevetky, který mají potíže se svlíkáním.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 07:25 Muž drlift [38] – svlekani
Teda ted jsem z toho svlekani krevetek dost zmatenej. Pisete tu, ze na to pomaha olsove drevo, spirulina, pritom ja v nejake knizce o krevetkach cetl, ze potrebuji jakysi hormon (nazev si uz nepamatuju), ktery ziskavaji z cholesterolu. Doporucovali na to patentky atd., pripadne suseny zloutek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 23:39 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
To asi budou stydim Taky mě to po odepsání napadlo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 23:33 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
Tak právě ten Wafer Mix mi nežerou (asi to budou ty samý tabletky jako v Crusta Menu), mám to i jako vzorkovej pytlíček, tak to dávám rybám v jiným akváriu. Hrozně to kalí vodu, když se do toho ryby pustí, no už se těším, až to zkrmím a bude to pryč.
Koukám, že jsme se od krevetího svlíkání dostaly už spíš na téma Krevetky - krmení stydim , to budou mít správci asi radost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 23:19 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Prima, píšu si :-)

Já mám krevetky prakticky od pátku, takže teprv zkouším, co se ujme a co ne. Včera jsem je poprvé přikrmila - Tetra Wafer mix - a to bylo hotový krevetí mejdlo smichano Na nasáklou tabletku se postupně seběhly jak krevetky, tak levatky, bylo to takový kino, že mi to nedalo a mám z toho v prezentaci fotoreportáž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 23:13 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
Já mám od Tetry to Crusta Menu - granulky, tyčinky a ty tenký lupínky jim jedou, ale ty tabletky ne. Ale moc jim chutná JBL Novo Prawn. A když dávám mražený rybkám, tak to chytají taky.

Edit: a ještě se přeochotně vrhají na lupínky TetraPro Vegetable Crisps.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 23:08 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
A teď ještě koukám na složení tabletky, co jsem jim hodila dneska - Tropical Mini Wafers mix... Je v tom taky astaxanthin, ale u mě po tom teda prakticky nikdo ani neštěkl :-D Jestli jsou nažraný z tý včerejší Tetry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 23:02 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Já tu mám od kamaráda odsypáno trošku SAK Color 0 a SAK Mix 0, původně pro borarasky, ale ty mi to nežerou, ne že by to na ně bylo moc velký, ale z hladiny nesbírají a ze dna zcela minimálně, to už to spíš vyluxujou otíci :-D Takže to asi taky po trošičkách zkrmím krevetkám :-)

A ještě jedna věc je mi divná - měla jsem cca půl roku raka mramorového (darovala jsem toho ničemu známé, která už jednoho ničemu doma má) a ten se svlékáním absolutně neměl problémy a to předpokládám, že jeho potřeby živin budou hodně podobné potřebám krevetek, tak nevím, co blbnou. I když pokud by měla mít problém jen ta jedna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 22:52 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
To mě zarazilo taky, ale minerální látky v tom jsou, tak snad ty správný :-D Každopádně já plánuju pořídit to Dennerle a Hikari. Zkusila jsem jim dát SAK 55 (koupila jsem velikost 0 pro miniryby, ale bylo to pro ně velký), když jsem si všimla, že to obsahuje astaxanthin - no a ono jim to dost šmakuje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 22:45 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Zajímavý, že u tý Tetry píšou, že na svlékání jsou tam proteiny... Já myslela, že to víc souvisí s vápníkem coze

No, ty Hikari, Dennerle a spol. asi budou kvalitka, soudě dle ceny... hmm Ale co by pro ty kreveťáky člověk neudělal, že smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 22:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
Právě jsem koukala na krmiva s obsahem minerálů v tom samým e-shopu jako Ty: www.akvarista.cz/… (tohle mám teď krátce, zdá se, že jim to chutná)
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
a mají tam i to Shrimp King Mineral www.akvarista.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 22:37 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danio
malyLibor psal že to na těch strankach už nenašel myslím X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 22:29 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Jjjjo, zapomněla jsem zmínit, že jsem si objednala toto www.akvarista.cz/…. Vyzkoušíme, uvidíme, snad pomůže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 22:26 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
Zatím jsem našla třeba tohle www.dennerle.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 22:14 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Oki, zkusím listy postupně přidávat...

Koukala jsem k Winterovi, ale na stránkách měl jen někde zmínku, že zkouší nějaké krmení, ale jestli to bylo to, co myslel malyLibor, to nevím. Pak přišlo zase pár pacientů, tak jsem zatím moc nestihla pátrat víc. Mám teď objednaný Dajana Wafer discs a čistou spirulinu, takže jídelníček bude pestřejší a barvičky by mohly být pěkné a snad tak při střídání různé potravy dostanou víc toho, co potřebují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 22:02 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
Jenom jsem je naskládala na sebe a drží, zatížila jsem je šištičkama.
Já mám pocit, že už jsem o u některých sakur viděla i dřív, ale nejsem si jistá, jestli byly nějaký následky (několik mi jich "zmizelo", tělíčka jsem našla dvě a vypadaly normálně), tak fakt nevím, jestli to má souvislost.
Jdu pohledat to krmení, co zmiňoval malyLibor, taky jsem to někde viděla ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 21:56 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
To by šlo :-) A chytáš je nějak k sobě nebo je máš volně poskládané? Když to tak čtu, daly by se třeba navlíknout na vlasec :o))

Se sakurou držím palce, ať nedopadne jak moje cherry sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 21:51 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
Takhle přesně jako na tý fotce teď vypadá jedna moje sakura, ale zatím u ní žádnej problém nepozoruju. Snad to bude OK!
Vodu natočím ráno a po obědě nebo večer měním. Nebo si jí natočím den předem.
Listy - aby v malým akvárku nezabíraly moc místa - jsem navrstvila na sebe. Mají v nich kreveťule prolejzačku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2012 21:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Nic se neboj, ony ho budou využívat. Já tam hážu listy podle velikosti akvárka a taky množství kevetek, a tak nějak postupně. Koberečky nemám. Vždy hodím list a až klesne, tak ho došprtám někam, kde se mi líbí, aby ležel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2012 20:44 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Dubového listí mám nasbíranou tašku, pro krevetky jsem speciálně brala drobné lístky, aby to v tom nanu nevypadalo divně :o)) Jen nevím, kolik tam toho dát, protože když se listy budou válet na malokvětce, nebude mít světlo a neporoste mi... Krevetky ten list využívají zatím hlavně jako úkryt :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 20:33 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: prasan
prasan napsal: Ja si suším napr.lístie jelše.
Ja som zapojil svokru, nech zbiera dubové listy - u nich duby rastú ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 20:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Ono i to dubové listí je super. Uvidíš, jak ti po pár dnech zprůhlední a pak zcela zmizí :-) A olšové šištičky jsou taky super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 20:27 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: prasan
Jasně, chce to vybírat, jako ve všem... No budu se muset podívat, jestli tu někde v okolí jsou ty olše, prozatím mám jen pár šištiček od kamaráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 20:24 - Re: danio
Nie všetky komerčné krmivá obsahujú drevnú hmotu.(treba pozrieť popis zloženia).Ja si suším napr.lístie jelše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 20:23 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: prasan
Nějaká vláknina by měla být v krmivu, ne? Takže přidat do akvária kousek nějakého kořene? Co jsem koukala, tak v krevetkáriích kořeny moc nebývají... Teď jsem krom dubového listu přidala ještě olšovou šištičku, ale nevím, jestli jedna k něčemu bude, ale na těch 12 litrů by snad mohlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2012 20:15 -
Pri zvliekaní je podstatná výška pH a dostatok vlákniny(drevnej hmoty).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 20:14 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Jojo, nějaký další kanystříky seženu, sice bych tu měla za chvíli dva další, ale to nebudu riskovat, protože v jednom je tekuté mýdlo a v druhém dezinfekce do ordinace. Stačí to blbě vypláchnout a průšvih je hotový. Ale vlastně tu mám zpátky jeden velký kýbl s víkem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2012 20:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
To je nejlepší řešení. Já mám 4 pětilitrovky a 2 desetilitrovky na vodu z vodovodu a jeden 25litrový a čtyři 5litrové kanystry na permeát z reversní osmozy :-) a v tom mám pořád napuštěnou vodu na výměnu... tedy, pokud zrovna neměním ve Třístovce jako dnes, to pak vyprázdním skoro všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2012 20:08 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danio
Já si vždycky ráno natočím do PETek a odpoledne čistím potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.11.2012 20:06 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Dobře, mám tu pětilitrák od destilky, tak do toho budu připravovat pohotovostní zásobu pro krevetky ano

Tak mě napadá, že povlak byl možná proto, že jsem tu vodu měla dva dny natočenou v kýblu, ke kterému jsem neměla poklop - mohl tam napadat nějaký jemný bordýlek zvířený z podlahy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2012 20:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Já si vodu taky točím do kanystrů a mám ji někdy i déle než týden, někdy jen den, podle toho, jak zrovna měním ve kterém akvárku vodu. Ale povlak na vodě nemívám, tak nevím. Myslím si ale, že by k použití do akvária měla obecně stačit i ta voda napuštěná přes sprchu a dvě hodiny odstátá v kýblu. Pokud tedy není ve vodovodu zrovna nějaká kalamitní situace a vodárna nedává zvýšené množství chloru, což je ale zřídkavé a obvykle to je dobře cítit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 19:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Tak mi to nedalo a šel jsem se po tom podívat a už jsem to tam nenašel. Nicméně Winter určitě poradí, je to expert a chová fakt nádherné krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 19:58 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Bohužel nepodařilo, před hodinou jsem ji vylovila mrtvou a zkusila z ní stáhnout ten uvolněný krunýřek - zbytek držel jak přibitý, neměla šanci, chudinka :-(

Někde v tomto fóru kdosi psal o tom, že jeho krevetky mají "díru v krunýři" a přidal i fotku - vypadalo to u té mojí ze začátku prakticky stejně, pak se krunýř začal sice odchlipovat víc a krevetka se celá jakoby nafoukla, ale pak lehla na bok, asi hodinu ještě sem tam mrskala nožičkama a pak umřela :-( Někteří tady se s tím problémem evidentně taky potkali a co psali, tak je to zřejmě tak 50:50, že to ustojí :-(

Edit: je to příspěvek baliho (06.05.2010 17:53), má tam na fotce sakuru, ta moje cherryna vypadala hodně podobně, akorát ten rozestup byl menší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 19:53 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
A už se jí to podařilo? Taky jsem měla u jedný krevetky problém se svlíkáním (teď už z hlavy nevím, jak dlouho se s tím mořila, ale bylo to docela drama, navíc jsem jich měla jen sedm, tak jsem každou hlídala jako oko v hlavě). Zůstal jí kus krunýřku na hlavičce, dokonce přišla i o kousek "čumáčku", ale časem jí to dorostlo a od tý doby žádnej problém (ťuk ťuk na zuby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 19:50 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Jasně, snažím se ten Aquasafe taky nepoužívat, ale prostě jsem zrovna neměla pořádně odstátou vodu, tak jsem ho tam raději dala.


Ještě mě napadá - vím, že voda by měla být odstátá tak den... ale, kdybych si dejme tomu natočila vodu do kanystru a použila ji třeba za týden, vadí to něčemu? Na vodě, která delší dobu stojí, bývá povlak a nejspíš už tam i "něco žije", tak nevím...

Na krmivo se poptám, díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 19:39 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
Tak sem čekal kdo tady zareaguje, a asi si ty stránky budu muset taky najít, pač sem o takovém krmivu nic neslyšel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2012 19:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Nechci tě zrazovat od kouzelných vodiček, ale raději nechej tu vodu odstát přes noc a nedávej do ní žádné kouzelné přípravky. Krevetky jsou na tyhle věci hodně citlivé. Existuje krmivo, které se dává krevetkám a které pomáhá lépe zvládnout svlékání, doporučuji zeptat se uživatele Chem nebo Winter. Oba mají skvělé stránky o krevetkách a na těch Winterových se přímo o tom krmivu píše a možná, že ho i prodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 14:42 Žena danio [587] - Miniakvária – Problém se svlékáním
Ahoj, už asi tři hodiny se mi v Louži pokouší svléknout cherrynka, hlavovou část krunýře má trochu odchlíplou a ne a ne svlékání dokončit. Vím, že jí asi nepomůžu, ale chci se zeptat, jestli něco přidáváte do vody (nějakou formu minerálů?). Pokud tahle svlékání nezvládne, bude mě to samozřejmě mrzet, ale ráda bych tomuto problému předešla u ostatních krevetek. Ve vodě naměřeno pH 7,4, KH 5. Chystám se vyzkoušet přídavek trošky Dennerle Crusta mineral, ale bude trvat, než mi přijde. Je něco, co se dá běžně koupit a mohlo by jim to usnadnit svlékání?

Včera se všechny krevetky promenádovaly po akva a baštily tabletku, dnes jsou spíše zalezlé, až na tu problémovou, ta se plácá v rostlinách. Trošku jsem jim odkalila dno a vyměnila pětinu vody - napuštěné přes sprchu, odstáté 2 hodiny a pro jistotu dávám ještě Aquasafe na neutralizaci případných kovů.

Jinak zatím krmím minimálně a to Caridina Nano Sticks a nějaké tabletky pro ryby dna.

Edit: krevetka už uhynula, další dvě začínají mít taky v krunýři škvíry, tak doufám, že nedopadnou stejně. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 21:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MP
Bohužel zřejmě umřela při svlékání. Nepovedené svlékání je velmi častá příčina úmrtí krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 20:16 Muž MP [3] – Crystal red
Dobrý den, teď jsem našel v AQ 1 crystalku napůl vylezlou z krunýřku, vůbec se nehýbe a na žádný podnět nereaguje. Je mrtvá, nebo takto probíhá svlékání? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 21:19 David Stepanek – atya gabonensis
Prosím kdyby měl někdo na prodej Atya gabonensis tak mi dejte vědět na email: mailto:david3-6@seznam.cz Měl bych velký zájem. Cenu si určete. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8014x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13352-krevetky-svlekani?od=101