Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - svlékání

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - svlékání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 08:33 Muž navik [908] - SumciRe: FelidaeS
jednodušší by asi bylo odsát je hadičkou o vhodném průměru (např. vzduchovací...) Zkuste pořídit fotodokumentaci a pak sem napsat své zkušenosti... popř. malý článeček, jistě by to zajímalo mimo mne spoustu lidí (někde na netu jsem četl článek zahraničního chovatele, který takto úspěšně inkuboval vajíčka vypreparovaná z uhynulé samice - takže si s tím dal podstatně větší námahu) ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 23:24 Žena FelidaeS [61] Re: navik
Tak jsem jich pochytala 6, bylo to dost nepřístupné místo a se sítkem od čaje se tam špatně manipulovalo. Jen mi přijdou některé asi už poškozená. Sítko od čaje je položené přes roh akva, vajíčka položené ve vodě u cirkulace vody. Tak uvidíme, zda to stálo za námahu. ;-) Děkuji za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2012 21:30 Muž navik [908] - SumciRe: FelidaeS
stačí je dát do sítka (např. jemné na čaj s pomalým průtokem vody (výtok z čerpadla,bublifuku) či zkusit položit do čisté misky s nízkou vrstvou občas měněné vody a zkusit to ponechat na přírodě - jak již bylo uvedeno v příspěvku sikuly - vyvíjejí se dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:27 Žena FelidaeS [61] Re: sikula
Jsou to úplně čerstvá vajíčka. Sotva se jí objevily, tak se mrška svlíkla. ;-)Takže asi smolík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:22 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: FelidaeS
Vyvíjí se stejně jako u samičky pod ocáskem. Otázkou je, jestli budou mít dost kyslíku. Už se tu někde řešilo, nevím kde. Nějakou šanci mají, jde o to, jak jsou staré....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:20 Žena FelidaeS [61] Re: navik
Děkuji za odpověd. ;-) Zbylo jí jedno jediný vajíčko...škoda, no. Ještě dotaz, asi blbej:o)): Ty vajíčka, co zůstaly na mechu, tak z těch nic asi nebude (kdyby je někdo nenašel, jakože spíš je někdo najde...i když je ve 20l jen šest krevetek, ale určo asi týdny tam ležet nebudou) jen asi vajíčka se takhle jen ležící na mechu na kořenu nevyvíjí, že? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:27 Muž navik [908] - SumciRe: FelidaeS
- ztracená vajíčka již zpět nesbírá
- vajíčka spouští krátce po svlečení, takže při jejich nošení se znovu nesvléká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:22 Žena FelidaeS [61] – svlékání krevetky s vajíčky...
Ted jsem viděla schovanou žlutou krevetku, kde pod ní byla hromada ztracených vajíček a pak jsem si všimla, že je pod ní ještě svlečka. Viděla jsem to ted poprvé. Vajíčka asi neposbírá, že? :-) Stává se to často, že při svlékání přijde krevetka o vajíčka? Nebo ty, které nesou vajíčka se spíš nesvlékají? Děkuji za případné odpovědi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 14:47 Muž PepaV [30] Re: maru
Jen je nechej, když budou mít chuť, svlečku si najdou :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 14:29 Žena maru [49]
ahoj všem! jak dlouho trvá než se krevetky pustí do svlečky? mám ji dneska v akváriu už přes tři hodiny a nikdo se jí ani nedotkl. co je v nepořádku?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 08:44 Žena Kajka99 [229]
Děkuju pěkně za pochvaly :)

Krevety se spolu drží jak kdy. Myslím že ale spolu jsou hlavně proto, že si našly místo kde se jim nejlépe filtruje, a vlezou se tam obě dvě, takže asi spíš proto. Společenské moc nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 22:30 Muž Scolo [6] – Re: Kajka99
Drží se spolu, nebo je každá někde jinde...Mám také jednu a pořád řeším, jestli ji sehnat kámošku.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 21:09 Muž Chem [837] – Re: Kajka99
Jak pise Sid - nejen ta svlecka, ale i to prostredi kolem vypada pekne. S tim virnikem je to pekny - cim min krmeni tim dyl ty krevety vyrdzi. Ja ted klesnul k tomu, ze ty vetsi krmim na jemnoucko strouhanym hovezim srdcem jak ostatni krevety a zatim to nejaky ten mesic berou s povdekem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 20:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Kajka99
Moc hezké! :-)
A ta pačule a trhutka také! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 20:39 Žena Kajka99 [229]
Fotka k příspěvku a tady je pak spadená svlečka:

velice rychle si ji našly ostatní krevetky a už na ní hodují.

Svoje molucky mám sice ve 20l, ale přikrmuji je vířníkem cca 2kapky denně. Víc nemá smysl, protože by stejně zůstali ve filtru. Navíc jim taky každé dva dny oškrabávám sklo (a když není vidět, řasa tam určitě nějaká je) a řasu nechávám ve vodě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 20:30 Žena Kajka99 [229] – flegmatická molucka
Fotka k příspěvku mám v akváriu dvě Atyopsis moluccensis, a říkám jim moje Kravky. Vždycky byly hrozně plaché a pohledem na to jak ustrašeně zdrhají před třikrát menší trpasličí krevetkou mě vždy rozesmál. Mají ustálené místo kde filtrují, na přední straně nádrže. střídají se na teploměru a riccii. Protože vždycky byly tak plaché, tak mě mile překvapily, holky moje :) Zrovna dneska (a muselo to být hotové během pár minut, protože mám akva na psacím stole a s řestávkami do něj hledím celý den) se jim podařil kousek :-D

Kreveta filtrující na riccii se svlékla tak, že tam svlečka zůstala viset, dokonce v proudu hýbala vějířkama takže to vypadalo jako kdyby byla živá :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 18:08 Žena Linduš [166] – Re: bali
jo a měla to dlouho, ale svlékla se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 17:53 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – svlek se nepovedl - smrt
Fotka k příspěvku dneska sem zaznamenal jednu sakuru, mela naprasknuty krunyr ale uz se nesvlikla, po hodine co sem od nalezu to bohuzel zabalila
setkal se s tim nekdo? co je pricinou?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 20:30 S Muž invalida [3881] – Re: Vašek
svlečka není barevná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 20:23 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Vašek
pravdepodobne mrtva cherryna
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 20:00 Muž Vašek [56]
Dnes jsem se vráti ze zahrady domů a hned jsem letěl do práce a viděl v akváriu bílou svlečku pak jsem zahlídnul krevetku červenou na boku, myslel jsem si že je mrtvá, ale vypadalo to jako rozevřený krunýřek. Neměl jsem více času jej zkoumat. Je možné že jsou v akváriu dvě svlečky? Jedna zbarvená jako normální červená cheryna a druhá svlečka bílá, až průhledná bez jakékoli barvy. Nebo je to mrtvá krevetka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 17:08 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Pokud to nejsou velké krevety Macrobrachium, tak rybám neublíží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 17:04 adis
inac pozieraju krevety male rybky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 13:19 adis
ok.. vdaka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 13:03 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Rozhodně svlečku nevyhazujte! Musí jí sníst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 13:02 Muž hop [26] - Rostliny – Re: adis
rozhodně nechat, krevetky to zbaští, pomůže jim to na výrobu dalšího krunýřku
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 12:58 adis – zvliekanie krevetiek
Zdravim,

ked sa mi krevetky zvlecu, mam ten "bordel" vyhodit s akva ci to oni zjedia same???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 17:35 Žena Linduš [166]
všem vám děkuji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 22:01 Jack – Re: janmacu
Krevetky se svlekaji z duvodu: Pokud bylo zmeneno chem. slozeni vody napr. je donesete z akvaristiky ci od chovatele.. A dale se svlekaji kdyz dorustaji ( Puvodni krunyr je jim uz tesny tak si musi vytvorit novy, vetsi) A pri rozmnozovani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 19:14 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: pleksik
Neocaridina heteropoda, popř. N. h. var. Red Cherry. N. denticulatu je staré neplatné označení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 18:55 Muž pleksik [2] – Re: Linduš
Určitě se najde v tvé blízkosti nějaký akvarista, který má těchto krevetek (N. denticulata a red cherry) přemnožených tolik, že se pár rád zbaví:-) A nebude tě to stát určitě 50 za kus, to je zlodějina tone Já mám po půl roce, kdy jsem si koupil deset krevetek přírodní formy už snad dobrou stovku a nevím co s nimi :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2010 18:19 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Linduš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 17:54 Muž janmacu [18]
k tomu svlíkání,mám krevetky od semtexa a mám je chvíli,podle mně když se často svlíkaj,tak je jim v akva dobře,mně se svlíkaj co chvíli a rychle dorostli a šest krevetek z deseti ted nosí vajíčka a už to čekám v nejbliších dnech,už se těším,právě jim chystám nové akva 200l potlesk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 16:42 Bexi
mno nejsou krevetky jako krevetky,ale taky záleží na podmínkách,moje cherryny v zapadlém akvárku v rohu pokoje měli při dvou měsících asi 0,5 cm,a za 14 dní,po tom,co jsem se o to akvárko začal aktivněji starat vyrostli o 1 cm (ted už i jedna nosí)

Na druhou stranu zase atya gabonensis se mi za celý rok svlékla pouze 2 krát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 10:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Na Aukru, sbazos, ifauna - všude jich nabízí plno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 10:16 Žena Linduš [166]
jižní čechy, táborsko :)
zkusím ten inzerát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 09:47 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Linduš
ja sehnala v jiznich Cechach krevetky za 10,-, zrovna tenhle druh. rozhodne nehledej po akvaristikach, ja si dala inzerat a za par dni je mela doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 09:22 Jack – Re: Linduš
Tak ja cherrky chovam... Neco na prodej by se u me urcite naslo... ale zalezi odkud jsi ... Ja jsem z okoli Liberce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 08:48 Žena Linduš [166]
asi dva týdny, měli už jen tři (vím, že je to málo) a u těch jsem si na 90 % jistá, že to jsou samičky.
zas jich nechci kupovat moc, mají je tam šíleně předražené skoro 50 kč tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 00:30 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Linduš
A jak je mas dlouho?Vis jiste ze vsechny sou samice?JEstli sis kupovala 10kusu tak by tam aspon jeden samec mel byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 00:23 Žena Linduš [166] – Re: Jack
to právě taky nevím, v širém okolí je prodává jen jeden zverimex a odtud mám právě tu červenou a jak píšeš kropenaté. no a to jsou samice :-(
takže jediná šance je koupit nějaké světlé, drobnější a modlit se za chlapa? :-D
tyhle byly poslední, další budou mít až za pár týdnů zas hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 00:14 Jack – Re: Linduš
Tak samci jsou podstatne mensi a mene vybarveny... maji na sobe vetsinou jenom cervene tecky...samice jsou vetsi a cele cervene... ale nevim jak je mas mlade... a s vajicky se nic nestane... protoze pokud tam nemas samce.. tak zadna vajicka nebudou... Maji to jako my..:)) Nejdriv akce a potom prckove stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 00:03 Žena Linduš [166]
ehm, mám asi blbou otázku, ale nemáte nějaký tip, jak poznat samce u mladých cherryn?
mám asi jen samice. nevybarveným je vidět "sedlo" vajíček, u červené to sice nevidím, ale pochybuju, že by to byl samec :-(
taky by mě zajímalo, co se stane bez samce s těmi vajíčky?
předem díky za všechny odpovědi stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 13:35 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: wraira
No ja uz toho listi taky moc nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 11:44 wraira – krmení
jasně že jim dám co stihnou sežrat.. jenže ono jim taky dost dlouho trvá než to najdou.. a mezi tím se to kazí. To listí zkusim .. až sleze sníh ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 18:18 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: taisha
Tak bukovi listi ti nezplesnivi a ja je krmim granulkami a dam jim vzdy jen takove mnozstvi ktere stravi behem treba hodinky.A pak taky nekrm nekolikrat denne staci jen jednou za den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 17:52 taisha – krmeni pro krevetky
o krmení krevetek toho tady už bylo napsáno hodně, ale stejně nevím jak můj problém řešit.

chovám red cherry a do teď jim stačily k papání řasy. Pak jich ale bylo víc a potravy nedostatek.
Hodila sem jim tam půlku krmný tablety pro ryby, ale ta po třech dnech začala plesnivět.. všude!!
znamenalo to kompletní vyčištění.
Proto když čtu články, že se jim může dát třeba okurka nebo kdejaký listí.. mám strach aby se plísňák neopakoval. Co s tím?
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 11:39 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chem
Můj vzkaz zněl že když jsou dusičnany OK tak k bezproblémovému svleku stačí opravdu jenom malá výměna vody. Neocaridinám určitě nikdy nevadily velké výměny vody, to souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 10:12 Muž Chem [837] – Re: Bak
Je to sice trosku mimo tema svlekani krevetek, ale ja prozmenu menim zrovna u Cherry, palmat, blue pearl a vlastne vsech neocaridin klidne pulku nadrze naraz, vodu nijak dlouho nenechavam odstat a mnozi se jak divy, uhyny po vymene nezaznamenavam.. Kdyz se tu vedla debata o vymene vody, tak zaznely i hlasy, ze v odchovnach u ryb vypusti vodu az na dno, tak ze ryby lezi na boku a napusti celou nadrz cerstnou vodou a ze se to rybam vice nez libi. Mozna jde i o vlastnosti vody, ktera se tam ve vetsim mnozstvi lije..

Chtel jsem tim jen rict, ze ja se velkych vymen vody nebojim a je to v podminkach mych akvarii spise ku prospechu veci. (Mluvim o nadrzich bez substratu urcene pouze na odchovy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 07:59 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: StrNd4
Stále vzpomínám na staré doby kdy mi umíraly samičky krásně vybarvených cheryn, to jsem měnil vodu asi víc než zdrávo, myslím tím zda jim to spíš více neubližovalo.
Tady jinými slovy píši že svleky bezproblémově fungují při dobrých podmínkách při fluktuaci koncentrace vody pod 5%.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8014x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13352-krevetky-svlekani?od=151