Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - svlékání

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - svlékání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2022 20:21 Muž Sha [500] Re: Pavel50, Drodo
S největší pravděpodobností krevetka těsně před svlékáním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2022 19:16 Muž Pavel50 [30]
Fotka k příspěvku Podobná otázka jako níže, nevíte, čím je způsobena ta prasklinky krunýře krevetky? Je to příprava na svléknutí???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2022 20:02 Muž Sha [500] Re: Drodo
Při tak úspěšném odchovu bych drobnou mortalitu vůbec neřešil. Přírůstek máte kvadratickou řadou. :-) Po letních prázdninách je možná budete rozdávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 19:41 Muž Drodo [0] – Problém se svlekem
Fotka k příspěvku Dobrý den, cca od prosince mám v akváriu 240l krevetky neocaridina. Z původních 20 kusů mám k dnešnímu dni cca 100. Bohužel jsem si všiml toho, že cca co dva týdny najdu jedenu úhynulou. Někteří jedinci mají problémy se svlekem a já nevím proč. Rád bych se těmto úhynům vyvaroval a proto si jdu pro radu sem. Parametry vody k 24.4. 2022 => Ph v rozmezí 6,4-6,8; Gh 9°dGH; KH 4°dKH; PO4 0,02 mg/l; NO3 3 mg/l. Přidávám plynné CO2. Vodu měním cca co týden a půl cca 20 %. Vodu nijak neupravuji a dávám z vodovodu (nechávám cca 5 min odstát - leji ji do akvária, když má podobnou teplotu jako voda v akva což je cca 23°C) O filtrování se starají dva filtry Oase BioMaster 250 a Fluval 306. Včera se mi objevila krevetka s takto prasklým krunýřem viz foto. Krmím dvakrát týdně peletkama pro krevetky a občas kopřivou. Bohužel si nevím rady. Za každé nápady předem děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2020 19:46 Marketi Kreveka-ocasek
Ahoj, pro info - krevetce viz obrazek nize ocasek dorostl potlesk krevetce se dari skvele palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2020 18:31 Silviebaris Re: Marketi
Krevetka je zraněná,dřiv nebo pozděj uhyne a nebo padne jako potrava...Taky to dno bych vyměnila třeba za tohle www.sklorex-akvarium.cz/…
RE:Ctibum...spokojenej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 15:51 Marketi Re: silviebaris
7x pavi ocko v 54l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 15:49 Silviebaris Re: Marketi
A co tam je ješté za osazenstvo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 15:44 Marketi Re: silviebaris
To jsem primo nevidela, ale u toho ocasku vlala svlecka a bylo videt, ze stim zapasi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 15:16 Silviebaris Re: Marketi
A ty jsi tu svlečku našla i s tím ocáskem? Ono to dno není moc vhodný,je moc hrubý,ta krevetka se mohla taky poranit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 14:21 Marketi – Kreveka-ocasek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosim o radu. Pri svlekani krevetka prisla o ocasek. Doroste ji? Dekuji za odpoved.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 05:01 Lukáš Re: Králík
Filtr je aquael turbo 500 je to takový hybrid nahoře mám zhruba 150 ml pemzy a pod ní kostku 30 ppi ...Teplota vody 22 stupňů co týden to měním 10 procent vody. Ano prezentaci mám v plánu jen sem to sem zkusil hodit na rychlo ... včera večer jsem našel jednu svlecku vypadá to že jedna to zvládla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 00:09 Muž vlka [3456] Re: Lukáš
Pro Krevetky asi naprosto nevhodné prostředí, ale jak píše Králik, pokud nebudou info o AQ, nedá se moc dobře radit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 23:26 Králík Re: Lukáš
Jaký máš filtr a jaká je teplota vody? Jak často provádíš údržbu? Hodila by se i fotka celého akvária a objem akvária. Nejlépe se zaregistruj a založ prezentaci akvária. Potom ti dokážeme nejlépe pomoci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 20:43 Lukáš
Fotka k příspěvku Zdravím akvaristi mám takový problém. znovu založené krevetárko zaběhlé 3 měsíce endlerky se mi tam množily jak pitomé, nicméně před týdnem jsem tam dal 25 kusů blue dream a pak to začalo. První den aktivní od druhého dne skoro k nenalezení musel jsem se hodně snažit ! třetí den a dál jsem každý den vyndaval 2/3 mrtvolky. Dnes jsem vyndal další dvě a obě měli prasklý krunýř připravený na svlečení jedna ho měla puklý z obou stran druhá jenom z jedné jsou tam další čtyři živé a stejný problém celý den litájí s puklím krunýřem (na to že by to měli zvládnout do deseti minut shodit) . Zbylo jich tam zhruba osm Vypadá to na nepodařené svleky. Aklimatizoval jsem asi tak tři hodiny voda z osmozy plus minerály ( zajíždím pro taiwany) parametry vody NO2 0mg/l NO3 20mg/l AM 0 mg/l P 0,5mg/l FE 0mg/l
Cu 0mg/l PH 6,5 GH 6 a KH 2 takže hodnoty ok. V akváriu jsou ještě listy mandlovníku olšové šišky a oxidátor, jak jsem řekl zajížděno 3 měsíce hlava mi to nebere ! Jsou zalezlé a skoro se nehýbou když už někam přelezou tak jen stojí ani neobíraj potravu nepočítám že by to nějaká přežila ale kde se stala chyba. Těm kdo to dočetli až sem moc Děkuji a kdyby někoho něco napadlo budu rád za odpověď ....
Přikládám fotku takle to mívají celý den potom zemřou....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 16:53 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: arabcuk
Nic co by tam nemělo být tam nevidím. Je to jen dospělá samice, mají kolem plovacích nožek takovej lem. Krevetka před svlekem podle mě poznat nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 18:29 Muž arabcuk [0] - Miniakvária – Odstávající krunýřek
Fotka k příspěvku Jsem začátečník, tak se omlouvám za tento blbý dotaz. Nevíte jestli se bude svlékat, nebo co to je? Na bříšku ji odstává krunýřek do stran, ostatní to nemají. Má to takto asi 4. Den, pořád se schovává, vajíčka tam nemá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2020 19:37 Muž vlka [3456] Re: sejvi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zrovna dnes si Okružáci pochutnávají na svleku ,,čokoládky,,.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2020 19:27 Silviebaris Re: sejvi
svlečka,hlavně ji tam nechej,je to pro ně zdrojem živin... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2020 19:26 R Muž afc1886 [14704] Re: sejvi
To co je na fotce je tzv. svlečka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2020 19:21 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostliny
Fotka k příspěvku Začínám s krevetky. Na fotce je, že se krevetka svlékla nebo mám úmrtí..? :-(
Jak často se krevetky svlékají?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 12:53 Muž Zip [277] Re: Guppy
Díky palec
Začínám s krevetkama, tak abych měl představu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2019 12:46 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Zip
Jedná se o špendlík 22/0,7 mm.
Takže po přepočítání jsou krevetky na fotce cca 3,5 mm, 7 mm a 10 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 11:49 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Guppy
Jinak to nejde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 11:37 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Tojsouvěci
Pak by to znamenalo, že se svlékají třeba každý týden. Růst je řádově v desítkách procent za týden, těžko by se vešly do krunýře o velikosti např. 50% jejich délky.
Zip: je to běžný špendlík, velikost dodám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2019 11:07 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Guppy
Velikost krunýře se zvětšuje po svleku,po vytuhnutí to již není možné ;-) .Svlečky malých krevetek většinou uniknou naší pozornosti a bývají pozřeny ostatnímí korýši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 11:05 Muž Zip [277] Re: Guppy
Pěkné porovnání
Bylo by ještě fajn vědět jak je ten hřebík dlouhý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2019 09:09 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy – Svlékání mláďat
Fotka k příspěvku Víte někdo, kdy probíhá první svlek u mláďat krevetek? Ptám se jen ze zvědavosti. Při rychlosti růstu nemůže být interval tak dlouhý jako u dospělých jedninců. Nebo se v prvních týdnech nesvlékají a krunýř roste s nimi? Velké svlečky vídám dost často, malou jsem ještě neviděl. Během odkalování vždycky nějakého prcka vysaju, tak jsem si růst několika fotkami zdokumentoval.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 20:08 Muž Smetany [1226] Re: Vojta
Vajíčka se dají teoreticky odchovat v něčem podobném jako se líhne artemie ale bez soli. Záleží ale jestli to za tu námahu stojí musíš to hlídat a malé hned po vylíhnutí odlovit. Zkoušel jsem jednou a přežili mi 2 krevety takže už nikdy víc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2018 17:30 Silviebaris Re: Krotel
Omyl,krevetky snědí svlečku i s vajíčky... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 17:22 Krotel Re: Vojta
Může to být z toho že mají krevetky málo vápníku, vhodná je pro ně např. sépiová kost. Každopádně ostatní krevetky ty vajíčka nesežerou, takže bych ji vrátil zpět do akvária k ostatním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 17:18 Vojta – Krevety - vajíčka mimo krevetku
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat co se stalo, když krevetka má za sebou obláček vajíček, které za sebou tahá. Zdá se mi že část zůstala v ní a část jí vypadla. Oddělil jsem ji teď do jiného akvárka aby mi to nesnědli ostatní, ale mám pocit že je něco špatně. Poradíte mi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 19:49 R Muž ctibum [6926] Re: silviebaris
Viz čtyři příspěvky níž (chronologicky)... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 19:30 Silviebaris
Zdravím všechny,chci se zeptat dnes jsem našla svlečku i s vajíčky,myslíte že se z toho krevetky vylíhnou?Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 13:29 Rakomil Re: Prašan
Kéž bych mohl nafotit svoje, spíš jsem myslel jestli si s tím někdo nevyhrál a nemá nějakou pěknou sérii. Inu, podle sebe soudím tebe, já to u krabů zkouším pořád (a moc mi to nejde :-)) Každopádně bych uváděl "dárce" fotek i odsud ve zdrojích, neuvést ho by byl absolutní nevděk. Pokud by sám nechtěl jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 12:13 - Re: Rakomil
A nemala by byť tá prezentácia tvoja práca?Čiže podľa mojej osobnej mienky by si mal krevetky odsledovať a nafotiť. :-)
Alebo ak takúto možnosť nemáš,tak sa to s uvedením zdroja dá použiť a dohľadať na nete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 19:52 Rakomil – Fotky
Ahoj, nemáte někdo pěkné fotky postupu svlékání krevetky? Potřeboval bych je do prezentace do školy. Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 22:40 Žena Turbínka [2558] Re: Ji333
Může se to stát. Vajíčka potom padnou stejně jako svlečka za potravu ostatním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2016 22:05 Ji333
Zdravím, mám dotaz, může se krevetka co nosí vajíčka svlékat? Dneska ráno jsem našel svlečku i s (nějakýmy) vajíčky uvnitř, když jsem večer koukal, už v ní ale žádná nebyla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 21:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: bluejack
JBL NanoCrusta, Dennerle Crusta Mineral, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 23:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: bluejack
Skús niečo z prírody. Niekedy sa dáva aj trocha sépiovej kosti. Pozor však na tvrdosť vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 23:07 Muž bluejack [5]
Zdravim nal by som taku otazku ze skade ziskat calcium pre krevety co pomaha pri svlekani pocul som o calciovich kockach ale mna by zaujimalo ci sa daju zohnat aj z inokadial mna napadlo aj to co sa daju kupit v lekarni calciove tablety ale to sa asi nebude dat lebo obsahuhe aj ine latky tak ak ma niekto info dajte vediet dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 10:34 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Burik
Fotka k příspěvku Dik za uklidneni. Za necely rok co krevety mam jsem jeste nic takoveho nepozorovala. Starsi samice u mne vypadaji spis takhle - viz obrazek. Ta s tim pruhem byla mensi, takze usuzuju ze mladsi.
Sory za kvalitu fotek, fotim kompaktem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2014 10:26 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Bella
Je to běžné zabarvení :-) Mají to většinou starší samičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2014 10:26 Žena Atika [134] Re: Bella
Tenhle pruh dospělé cherryny mívají, je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 10:13 Žena Bella [1047] - Rostliny – Problem?
Fotka k příspěvku U jedne jedine krevetky jsem si vsimla zvlastniho pruhu pres zada (mam obyc cherrynky) - zatim jsem nic podobneho u zadne nevidela. Ostatni cherryny jsou ok, cile, krasne vybarvene.
Souvisi to se svlekanim?
Priznak nemoci?
Netypicky zbarveny jedinec?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2014 19:23 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: Matsy
robia to všetky krevetky, je to normálne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 18:16 Matsy
Mám takový problém chovám krevetky Caridina Japonika(Krevetka Amanova).Pořád ohýbají ocas(nevím jak se tomu říká možná zadeček) a jakoby si ho "drbou" nožkama.Myslíte že se budou brzo svlékat? Mám je asi 4 dny.Chovají se normálně likvidují řasu čile poletují po akváriu a dokonce se perou o tabletky s Pancéřníčky.
Hodnoty vody:
DGH 15
PH 6.8
Dusitany 0
teplota 24-26

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 08:28 flipex
Kupuji taktéž doufám že jim to pomože a že to bude i šmakovat :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 14:14 Muž bluejack [5] Re: malyLibor
Nije zac rad pomozem, :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8014x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13352-krevetky-svlekani