Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak aplikovat CO2 z hasičáku?

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Žádná další stránka   1  
Jak aplikovat CO2 z hasičáku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 22:31 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky
dik za info objednal jsem si ten set z Polska, je tady o nem taky diskuze, a tam je na reducaku uz zavit W21.8 presne takovy jako je na tom novem hasicaku tudiz by to melo jit bez redukce, uvidim az to dorazi, kazdopadne dik za info, tu prechodku jsem uz jinak taky nasel viz. treba zde www.weldpoint.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 21:08 Muž filipsi [1295] – Re: RSvorcik
Urcite, ty jsi snad nikdy nevidel ruzne velke bubliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 20:58 Usine – Re: PavelSiKra
Máš pravdu, musíš si sehnat z převlečnou matici myslím na argon.
www.alfin-trading.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 19:39 Muž RSvorcik [0] – Dávkování Co2 na každém počitadle jiné množství bublin
Mám soupravu od Ráje bomba 1,5kg redukční ventil s jehlovým ventily elektromagnet,počítadlo bublin a difuzér s počítačem bublin.Mám problém v tom,že na počítači bublin s difuzérem a akváriu je menší počet bublin než na předchozím počítadle.Je to asi rozdíl 50% .Je možné ,že jsou bubliny jinak velké nebo to někde utíká zkoušel jsem to mýdlovou vodou a na nic jsem nepřišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 18:46 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky
Tak se mi podarilo sehnat CO2 hasicak, je uplne nový, odsrouboval jsem tu hasici krytku a koukam ten zavit je nejaky maly, po zmereni suplerou ma 21.5mm vnejsi prumer to by odpovidalo tak 1/2" zavitu, nejsou nahodou na vetsine redukcacich 3/4" zavity ? Soupravu jsem si uz objednal takze ji jeste nemam doma jen se ptam co me cekaj za trable protoze pocitam ze ten zavit na hasicku nebude mit klasicke stoupani hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 18:40 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky – Re: lachon
mám dotaz, z hasičáku máš tu páku stlačenou na doraz ? čím to máš zajistěné at je to pořád otevřeno ? Je jedno jestli ten ventil otevřu naplno nebo jen trochu ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 21:26 Usine
Nevím co máte za redukční ventily, ale já mám miniCo2 a tohle neznám. Když lahev dojde nic se neděje a je jedno co mám za lahev jestli hasičák(červený), nebo na sváření(šedou).
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:12 Muž hf [54] – Re: filipsi
Hmm, to mě čekají pěkné věci. Není to jen tím že máte nastavený výstupní tlak na redukčáku na 1 atm, což je v podstatě mimo pracovní rozsah ventilu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 16:06 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: filipsi
No jasně, u mě je to kombinace žádný kontroler + dobrý reaktor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 16:00 Muž filipsi [1295] – Re: Eff
To jsou prave dve odlisne veci, redukcni ventil redukuje tlak, jehlovy protok. Pokuz zacpu vyvod z jehloveho (nebo za nim zavru magneticky), bude az po uzavreni tlak stejny, jako vystupni tlak z redukcniho. Pokud cela soustava "pojede", bude za jehlovym tlak odpovidajici tlaku ktery je treba k "profouknuti" kaminku + sloupce vody (nebo cehokoli jineho co je za nim) + diference odpovidajici rychlosti "bublani".
Samozrejme to spolu souvisi, zvetsim tlak na vystupu redukce, zvetsim diferenci, bublam rychleji, pritahnu jehlovy, bublam pomaleji ...
Ted nevim, co jsem chtel rict ... proste bez zasahu zvensi znamena zvyseni vystupniho tlaku red. ventilu rychlejsi bublani. U me to ma pak ten efekt, ze ze driv vypina elmag, ze rychleji klesa Ph (nez si vsimnu, ze bomba dochazi a pritahnu). U nekoho to muze mit efekt ten, ze Ph bude trosku niz, a tam se uz udrzi (syceni, spotreba a vyprchavani bude v rovnovaze), u nekoho s dobrym systemem rozpousteni a malym cerenim hladiny to treba muze vest az k uspani, jako u Tebe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 15:43 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: filipsi
Řešit by to měl asi jehlák, ale ten mi při větším tlaku taky pustí víc bublin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:57 Muž filipsi [1295] – Re: hf
Podle ventilu a velikosti akva, a vody, u meho (sera set) by to bez rizeni Ph controllerem nutne resit asi bylo, tlak stoupne ke konci z nastavene mene nez 1atm i na 3-4atm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:51 Muž hf [54]
Je ten fenomen prazdne flasky a vetsiho prutoku neco co je nutne dusledne resit? Zatim jsem spal klidne ale predstava kazdorocniho uduseni osazenstva akva mi tedy neni 2x prijemna!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:27 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: filipsi
Pravda, kdysi mi takhle docházející flaška uspala ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:25 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: hf
Když se nad tvojí připomínkou zamyslím, tak musím uznat, že zbla pravdy na tom bude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:05 Muž filipsi [1295] – Re: Eff
Jak napsal hf, jen jeste malinke doplneni, tlak v lahvi klesa s ubytkem plynneho co2, a tlak ZA redukcnim ventilem (redukovany) vetsinou stoupa (s ponechanym nastavenim), podle konstrukce ventilu (maloktery zvladne udrzet rozumne diferenci pri polovicnim vstupnim tlaku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 13:56 Muž hf [54] – Re: Eff
Co coo? Dokud je tam CO2 v kapalné formě, tak je tlak stejný ať s tou stoupací trubkou nebo bez trubky. A když už tam žádné kapalné CO2 není tak tlak klesá s ubývajícím množstvím plynného CO2 v celé nádobě i trubce stejně, jedno jestli je odebírán ze dna nebo z vrchu nádoby. (Předpokládám tedy, že výšku nádoby můžeme zanedbat). Nebo sem něco zaspal?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 12:59 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky
Díky ze reakce jednalo se mi hlavně jestli to nevadí tomu redukčnímu ventilu. Pokud je to odzkoušené z praxe půjdu do toho hasičáku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 12:31 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Semtex
Trubka netrubka, je to jedno. S trubkou je tlak CO2 na redukčák stejný až do posledního dopšouknutí. Bez trubky chvilenku před vyprázdněním tlak pozvolněji klesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 12:26 Muž Pet [56] – Re: Semtex
Tak, tak. Ověřeno, vyzkoušeno, zavedeno. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 11:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: PavelSiKra
Kdyby se četlo každý vlákno pořádně, tak se jeden diví, že v každým hasičáku je trubka a není nutné ji za účelem hnojení vytahovat. Průtok bude tak zanedbatelný, že redukce ani ostatní věci nezamrznou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:49 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky
Mám dotaz, četl jsem že v hasičáku je ješte trubka v té láhvi která vede skoro ke dnu, protože je tam prej kapalné CO2, nevadí ta trubka tomuhle způsobu použití-hnojení co2 do akva ? Mám na mysli tím že jde z hasičaku k redučáku tekuté co2, uvažuji taky nad co2 a právě se rozhoduju jestli použít láhev z hasičáku, vyjde levněji nebo zdali kvůli bezpečnosti a klidu raději vzít origoš láhev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 08:59 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku tu máš škrtiace ventily, môžeš nimi nastaviť počet bubliniek, sú spolahlivé, mne takto fungujú druhý rok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 08:55 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 08:42 Muž karelpavel [18]
asi tak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 01:22 Muž čichavec [0] - Živorodky
takže podle to ho jaké tam budu mít pehá a pod. tak podle toho namícham nápln
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 00:21 Muž karelpavel [18]
Třeba i tím, ale stačí i obyčejné škrtítko na hadičku. Ale osobně bych klasický kvasničovač nešteloval vůbec. Jde o to, tam dát rozumné poměry složek dle potřeby - z naměřených hodnot vody ( v ustálené nádrži )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 00:06 Muž čichavec [0] - Živorodky – ventil
čím mám štelovat co2 z kvasnicovače jehlovým ventýlkem za zapalovače?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 09:58 Tommys – Re: lachon
Jehlovej ventil mám až na hadičce za redukčákama, na budikách je hlavní ventil a pak ještě jeden na jemnější ladění, nerozumím tomu takže to vyprávím stylem termínus technikus, ale funguje mi to ke vší spokojenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 09:55 Muž lachon [8] - Cichlidy – Re: Tommys
jo ale na svařecích hodinách neni jehlový ventil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 09:52 Tommys
Používám 6kg lahev hasičáku CO2 pouze jsem si sehnal ventily ze svaření CO2, spustil na pořád spouštěč(taková ta páka na hašení, nevím jak se to jmenuje) nasadil na bombu ventily s budíkama a bublám, bomba zůstala bez úprav, s hasící náplní, s trubkou uvnitř, jedu na to už pár měsíců a funguje to normálně až to dobublá nechám znovu naplnit a pak znovu a znovu a znovu, mě to vyšlo na 0,- Kč, bomba i redukčáky z fabriky, moje sada vypadá tak jako na obrázku výše akorát s budíkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 09:10 Muž lachon [8] - Cichlidy – Re: JuraS
proč ne,čím dřív začne,tím se mu bude dařit lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 08:42 Muž lachon [8] - Cichlidy
Fotka k příspěvku mám to takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2010 07:47 Muž Pet [56] – Re: Maro
Hasičáky používám, tak popíši svoji variantu. Hasičák CO2 vyřazený 6Kg nijak neupravený.. Na něj našroubovaný Redukční ventil CO2 (bez manometru):http://www.horaky-pb.cz/zbozi/katalog_php.php#svarecky
a na něj našroubován elektromagnetický ventil: www.marinfo.cz/…
spojeno spojkou a zároveň slouží i jako výstup na hadičku: www.airbrush-model.cz/…
Víc nepotřebuješ a už to bublá.
Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2010 07:40 JuraS
Za prvé mě zajímá co tak světoborného je tady napsáno, že jsou palce nahoru...a pro tazatele..nefunguje na fóru vyhledávání ? že by lenost ? o co2 a jeho výrobě ze všeho možného jsou tady tuny..s kontakty, fotkami, zkušenostmi..zaplevelovat fórum zbytečností..adminové LOCK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 01:25 Pepas
hasičák i s co2 náplní stojí asi 600kč,hmotnost náplně 6kg,ventil500kč a jehlák s elektro magnetem doporučuji koupit origoš u slovenského akva šopu,vyjde nejlevněji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 19:54 Muž lachon [8] - Cichlidy
sežen si hasičák s euro zavitem (prostě jsou dva,starší s věčim zavitem a menčí s menčim zavitem),potom kup u rataje
CO2 redukce 1/8,CO2 redukční ventil MINI,CO2 difuzer a počítač bublin
a mužeš bublat,jestli máš dost peněz kup si ještě el.magneticky ventil.







 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 19:49 R Muž Silent [5949] – Re: vaclav
To je fakt. Takže oprava: dotyčný použil tlakovou láhev z hasicího přístroje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 18:34 R Muž Silent [5949] – Re: Maro
CO2 z hasičáku znamená, že dotyčný použil prázdnou tlakovou láhev z hasicího přístroje s céóčkem. Osadil patřičným ventilem a nechal naplnit CO2. Je to levnější alternativa drahých originálních tlakových láhví na akva hnojení CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 17:02 Maro – Jak vyrobit co2 z hasičáku?
Nevite někdo jak se výrábí co2 z hasičáku, protože ja sem si tak čest na jedne strance a jeden pán tam psal že má právě co2 z hasičáku tak by mě zajímalo jak se to dělá a z jakého? Tak jestli by někdo mohl poradit jak to vyrobit. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 11:12 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: callito
Viem, napisal som to ako pre debilov :-D (prepac)
Ak to nepojde tak si ho zle poskladala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 08:19 callito – Re: prisavnik
díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 07:35 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: callito
Ako nevies nadstavit prietok? Proste ako normalny ihlovy ventil. Zasrobovanim sa snizi a odsrobovanim zvysi prietok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 07:33 Muž Plastick [9]
jajaapaja - Stříkačkový ventil jsem také zkoušel, ale má jednu podstatnou vadu. V případě že se tlak vydá touto cestou (posunem pístu), musí se ručně vrátit.

Michal1987 - Ventilek u mě funguje bez problémů. Před naplněním láhve jsem zkusil celý systém tím, že jsem na PET flašku šlápl a pořebný přetlak šel přes tento ventilek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 07:32 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Michal1987
Kukni do mojej prezentacie :-)
Nemozem ho vynachvalit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 07:30 JuraS
Nevím jakou pojistku je třeba..Používám 2 lt petku od coca-coly...(mají tužší materiál)..dávám dovnitř vody tak do 3/4 (po to horní zůžení)...do toho tak 1/5 klasických kvasnic, 1 kávovou lžičku sušených, hrnek na kafe cukru a půl lžičky výživé soli pro kvasinky..(výživnou sůl jsem viděl v drogerii tak jsem ji koupil a nevyhodím ji přece, sušené kvasnice měli v nějaké akci tak jsem jich vzal balík, normální kvasnice mi připadají účinnější)..do víčka petky jsem udělal dírku vrtákem o 1 mm užším než je hadička..tu jsem naslinil a prostě nasilu protáhl..hadička vede do 3/4 lt petky s vodou..z ní vede hadička přes zpětný ventil do akva k difuzeru boya c-170...než ho profoukne tak to potřebuje sakra tlak...celou tuhle aparaturu klidně stavím na okno ať se hezky zahřeje...a ještě mi nic nikam neuteklo a nebouchlo..to se dřív vyškubnou ty hadičky z petek než by měla bouchnout petka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 22:44 Muž jajaapaja [174] – Re: dajos
Někde tady měl kdosi udělanej pojistnej ventil tak že do výčka udělal ještě jednu dirku a tam vrazil injekčnistříkačku.V půlce stříkačky měl další dirku vypustnou.Takže když se udělal větší tlak tak vytlačil píst stříkačky k té dirce a tam přetlak vyfouk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 22:23 Muž Michal1987 [21] – Ventil ...
Dobrý večer, chcel by som sa opýtať, či máte s tým autoventilom z duše na bicykel nejaké dobré/zlé skúsenosti, teda či pomôže PRÍPADNÉMU výbuchu fľaše s kvasinkami atď... teda či je to dobrá prevencia. Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 21:54 callito – jehlový ventil ze zapalovače
Vyrobila sem si jehlový ventil z plynovýho zapalovače podle návodu na akvárku.Ale nevim jak(a kde) nastavit ten průtok..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [13]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 17670x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12810-jak-aplikovat-co2-z-hasicaku?od=601