Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak aplikovat CO2 z hasičáku?

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jak aplikovat CO2 z hasičáku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 21:28 Muž Spiike [63] Re: lukis
Fotka k příspěvku Ventil bych určitě neměnil, mohlo by se ti stát že ti tu flašku nebudou chtít naplnit. A když si to necáš udělat odbornou firmou tak to bude stát velký prachy. Spíš bych se poohlíd po nějaký tý redukci. Pokud znáš šikovnýho soustružníka tak ten určitě nebude mít problém jí vytočit( udělat ). Ja to mam takhle spíchnuté doma taky. ;)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 21:19 Muž RadekCX [219]
mozne je urcite oboji, lahvovej ventil ale pocitej ze stoji cca 600Kc a plus pakarna s demontazi a montazi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 20:06 Muž lukis [20] - Rostliny
mám láhev na vzduch s lahvovým uzavíracím ventilem - závit G 5/4" ovšem potřeboval bych mít na výstupu vnější závit 3/4", myslíte, že by to vyřešila vsuvka redukovaná 5/4"x3/4" nebo lahvový uzavírací ventil pro CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 17:10 Těhňajs
Děkuji reagujicím za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 14:21 Muž PetrP2B [33] - Rostliny
Já už teď také necpu CO2 do akvária, zakládám nové velké, tak uvidíme, zda bude potřeba tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 13:39 stropa Re: PetrP2B
já se plácám už léta s droždím hold :) jen mne to někdy otravuje trochu a tak na hasičák jsem si myslel :-) jinak kvasnice fungujou taky dobře,já toho céočka tam moc necpu...teda ted už skoro vubec,málo málo,od chvýle co nepotřebuju snižovat péhá,tak kvasím málo...mám vše dost překopané co se ryb týče,terčovci nejsou a tak nároky na ph nejsou tak extra....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 13:31 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: stropa
Se koukni po netu na jakém principu prucují různé hasící přístroje a pochopíš... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 13:30 stropa Re: PetrP2B
dík....jen škoda že tak,jelikož většinou se všude válej ty práskový ne sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 13:24 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: stropa
Jen a pouze sněhový X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 13:19 stropa Re: PavelSiKra
s tím hasičákem,to musí bejt jenom sněhový nebo je v každem co/2?????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 13:14 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: Těhňajs
Ja neupraveny hasicak pouzivam uz temer dva roky, prvotní originál napln, hasicak byl nový a zadne problemy se zamrznutim jsem pri tak malem odberu nemel, jakmile vyplytvam napln tak asi pri plneni tu trubku necham taky odstranit, nicmene ted pouzivam hasicak i s ni naprosto bez problemu.
Pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 12:51 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Těhňajs
Při malém odběru se CO2 stačí ve stoupací trubce odpařovat, tak by to neměl být problém. Jinak do redukčního ventilu by se neměl dostat kapalný CO2, zamrzne a s ním i uzavírací ventil, následky netuším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 11:17 Těhňajs
Vadí něčemu když nechám hasicí přístroj bez úpravy a rovnou budu dávkovat pres redučkní ventil co2 do akvária, nebo musím nějak ten vnitřek vytunit aby mi to nenasávalo kapalné co2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:42 GP Re: Těhňajs
pravdepodobne bude stacit redukcak na argon nebo s odpovidajicim rozmerem a tlakem w... a potom dalsi propojeni by melo zalezet na pouzitych castech... ale osobne bych radeji dozjistil mailem nebo telefonicky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:39 GP Re: Flid ®
hmm zajimavy, jakmile jsem zkopiroval primo text odkazu a pouzil, tak mi to funguje i tim odkazem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:35 Muž Krevetkov [1] - NeocaridinaRe: GP
Taky mi to nešlo a po znovu otevření stránky to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:17 GP Re: Těhňajs
na nejakou Vam prospesnou radu by ten odkaz jeste musel fungovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 18:35 Těhňajs
Když bych si pořídil tento hasičák .. www.e-safetyshop.eu/… stačí jen si pořídit přechodku + ventily a muzu bublat, nebo musim jeste neco s tou lahvi udelat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 13:21 JuraS
Pro zájemce.
Na aukro.cz jsem dal všechny komponenty mého profi co2 setu...cena za kup teď je je zlomkem ceny skutečné..například u kompletní bomby fy duplo třetinová...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 15:39 HaDaS Re: Tudy
Jinde to neuchází a jo, jo ... souhlasím, měl jsem dotaz napsat do jiné části fóra. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 15:07 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: HaDaS
Pokud to neuchází ještě někde jinde, za pár minut uvidíš opět bublinky. Jinak doporučuji přesun sem:

rybicky.net/forum/9474
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 15:06 HaDaS – Poděkování
Děkuji Vám oboum. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 15:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: HaDaS
počkej, zas to bude bublat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 14:58 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: HaDaS
Také jsem experimentoval s burčákem a určitě se mi nestalo, že by se kvasný proces zastavil při upuštění tlaku ze soustavy. Maximálně při protřepání to bylo chvilku pomalejší, ale pak to normálně dál kvasilo, ale chvilku trvá, než se soustava opět řádně natlakuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 14:38 HaDaS – Kvasný proces
Dobrý den panové a dámy,
potřeboval bych od Vás poradit ještě v jedné věci. Včera jsem instaloval "burčákovou sestavu" a ráno již kvasný proces krásně běžel, vše bublalo jak mělo. Bohužel jsem zjistil netěsnost. Otevřel jsem kvasnou nádobu, netěsnosti utěsnil, a opět zapojil do oběhu akva. Bohužel jsem tím celou soustavu odtlakoval. Nyní se mi zdá, že je kvasný proces zastaven.

Moje otázky zní :
Mám být trpělivý a ono to začne znovu bublat?
Narušil jsem proces kvašení a musím směs namíchat znovu?
Anebo je v tom ještě něco jiného?

Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 09:17 HaDaS Re: milan666
Jestliže je to reakce na můj dotaz, tak tomu úplně nerozumím. Z hasičáku zatím nic vyrábět nechci. Jestli ne, tak se omlouvám, ale nevím k čemu tento příspěvek patří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 09:15 HaDaS Re: xOB
Díka za inspiraci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 23:47 Muž xOB [83] - CichlidyRe: HaDaS
Jo, je to presne tak jak pises.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 15:12 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
noiseless napsal: ahojte, pouzijem tuto temu. Ma tu nielto skusenosti so skladanim CO2 setu ? (flasa, red.ventil, ihl.ventil, mag.ventil). Vraj to vyjde lacnejsie si to poskladat ako kupit origo set z akvaobchodu, ale neviem vobec kde a ako zohnat jednotlive diely. Mate s tym niekto skusenosti ?
rybicky.net/forum/12810-jak-vyrobit-co2-z-hasicaku…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 14:16 HaDaS Re: xOB
Díky za informaci. Takže jestli to dobře chápu, tak proud vody bublinky CO2 nesraží dolů, a ty mají naopak dostatečný vztlak na to, aby stoupaly proti proudu. Nahoře v petce vzniká něco jako vzduchová (CO2) kapsa, přes kterou protéká voda, tím se obohatí, a vytéká dnem láhve. Pak dál do akva. To nevím jak, ale nebudem to řešit, o tom to tady není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 13:25 Muž xOB [83] - CichlidyRe: HaDaS
Fotka k příspěvku Prikladam fotku z mobilu, takze silena kvalita.
Ta petku, co vidis, je nejaka od samponu, je to schovany za pozadim. V dolni casti petky je vyusteni hadicky od CO2. Bublinky stoupaji vzhuru a udrzuji se nahore, kde do nich pada voda z filtru a rozmelnuje je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 12:14 HaDaS Re: xOB
Externí filtr nemám. Mám vnitřní samodělný tříkomorový filtr, poháněný hlavící od Atmanu, kde první komora je prázdná s ohřevem, v druhé je médium pro předfiltraci (hrubý molitan) a v poslední opět biomolitan, na který je nasezená právě ta hlavice. Ne že by to nešlo vymyslet a svést vývod z hlavice (filtru) tak jak uvádíš u svého řešení, ale nezdá se mi to ideální.
Ale mám pár doplńujících dotazů. Jak funguje to Tvé řešení? Když si to představím, tak bubliny CO2 jsou sice pod určitým tlakem vháněny, ale proud vody z filtru je podle mně o dost větší. Nebrání právě tato neúměra tomu, aby se CO2 dostal do zvonu? Nebo právě ten tlak z filtru zapříčiní to, že se bubliny CO2 rozbijí a lépe se absorbují do vody? A teď možná trochu hloupé dotazy. Kdybych přivedl CO2 do redukce hlavice, která slouží pro vzduchování, tak by to asi příliš nefungovalo, nebo ano? Pokud bych reaktor umístil do poslední komory mého filtru, tak by to pro osazenstvo filtru (bakterie) bylo asi smrtelné, nebo ne?

Díky za odpovědi na zával mých dotazů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 12:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: HaDaS
bylo by lepší udělat víc menších nádob, můžeš je pak měnit postupně a přísun tak bude rovnoměrnější. (v případě zásobníku ze kterého se postupně rozpouští CO2 do vody je to ale asi docela jedno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 12:00 Muž noiseless [1]
ahojte, pouzijem tuto temu. Ma tu nielto skusenosti so skladanim CO2 setu ? (flasa, red.ventil, ihl.ventil, mag.ventil). Vraj to vyjde lacnejsie si to poskladat ako kupit origo set z akvaobchodu, ale neviem vobec kde a ako zohnat jednotlive diely. Mate s tym niekto skusenosti ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 11:48 Muž xOB [83] - CichlidyRe: HaDaS
jj, odvod vody z filtru (tedy pokud mas externi)
Ja to mam udelano tak, ze za pozadim mam schovanou petku s urizlym dnem, ze spodu do ni jde vyvod z CO2 a z vrchu je na tesno nasazena hadice z externiho fitru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 11:18 HaDaS Re: xOB
Díky, na zpětný ventil jsem úplně zapoměl.
Protože jsem od přírody nedůvěřivý, tak se bojím právě té PET láhve. Proto se stavím spíše za kanystr (pravděpodobně od destilky nebo vody do odstřikovačů).
Nad zvonem jsem taktéž uvažoval. Uvidím.
Výstupní hadicí z filtru mám rozumět odvod vody z filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 11:13 HaDaS Re: GP
Ano, jako případný zdroj netěsnosti ventil samozřejmě je, ale jeho funkci vidím v tom, že pokud by se reaktor CO2 zanesl, i když pravděpodobnost je nízká (pokud použiji obrácený zvon jak radí xOB tak mizivá), tak i v druhé nádobě mi může vzniknout příliš vysoký tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 11:01 Muž xOB [83] - CichlidyRe: HaDaS
Naplanovano je to hezky, ale prijde mi, ze na tak male akva mas zbytecne velkej kanystr, bohate staci petka. Dale bych na hadicku 6 dal zpetny ventil.
Jinak nejvetsi ucinnost CO2 zavisi na reaktoru. Takze misto rozbijeni na male bublinky pres kaminek (cigaretovy fitr/ keramickou patronu) je vhodny reaktor ve stylu obraceneho zvonu. do ktereho se da z vrchu zavest vystupni hadice z filtru, ktera tak CO2 beze zbytku rozpusti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 10:56 GP Re: HaDaS
v B je si myslim ventilek uz zbytecnej a prip. zdroj netesnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 10:30 HaDaS – Výroba CO2 setu
Fotka k příspěvku Chtěl bych Vás požádat, jestli byste se mi nevyjádříly k mému návrhu podomácky vyrobeného CO2 setu. Přikládám obrázek, který je pouze schématický, ale princip je z něj, alespoň si myslím, zřejmý.
Nejedná se mi o rady ohledně samotné výroby, ale o rady, zda-li takovéto "zapojení" je principiálně správné a bude fungovat.
Předem Vám děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2011 08:32 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
hf napsal: Jenže přirovnání mezi 120 a Mercedesem zde hodně pokulhává. Porovnávejte dvě stejné Škody 120, jednu zelenou a jednu bílou... To je ten váš rozdíl.

Takže ano, naprosto souhlasím, rozdíl tam je. V ceně a ve vzhledu.

Dokonce i obyčejný jehlový ventil lze pořídit s takovým rozsahem regulace, aby šel výsledný průtok lehce nastavit a nebylo nutné při jakékoliv manipulaci zatajovat dech, aby člověk nepootočil o půl milimetru více a průtok plynu tím nezdesetinásobnil.

Ešte dodám, že ten rozdiel je tiež asi taký aký je medzi ratajovým biokvasom a doma robeným burčiakom, cena a vzhľad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 07:05 JuraS Re: hf
a nebo se na jehlový vykašlat, nechat co2 z bomby utíkat +-autobus tlakem který nebude na hadice "šokový" a dát tam elektromagnetický ventil a řízení nechat elektronice...žádné počítání bublinek..ať jich je milion a nebo 10 to je jedno..de fakto jedno...protože jediným důležitým je změna pH vody v akváriu na požadovanou veličinu..bublání bublinek v akvárku je bezva efekt na oko to uznávám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 19:16 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: paulo
Ceny už si moc nepamatuji, malou lahev jsem nechával upravovat asi 3-4 roky zpět. Naplnění bylo pár korun, lahvovej ventil asi 280,-. Ten samej jsem nechal dávat před rokem a půl na 5kg AL lahev(opět vyndat stoupací trubku a naplnit), kterou jsem dělal k akváriu, teď ale není CO2 přidáváno. Za revizi jsem nic neplatil, nebo to prostě bylo v ceně předělání a naplnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2011 17:50 Muž hf [54] Re: Voloduson
Jenže přirovnání mezi 120 a Mercedesem zde hodně pokulhává. Porovnávejte dvě stejné Škody 120, jednu zelenou a jednu bílou... To je ten váš rozdíl.

Takže ano, naprosto souhlasím, rozdíl tam je. V ceně a ve vzhledu.

Dokonce i obyčejný jehlový ventil lze pořídit s takovým rozsahem regulace, aby šel výsledný průtok lehce nastavit a nebylo nutné při jakékoliv manipulaci zatajovat dech, aby člověk nepootočil o půl milimetru více a průtok plynu tím nezdesetinásobnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 15:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JuraS
Tak premyslené si to mal dobre, s tým môžem súhlasiť. Lenže tu sa jedná o externý filter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 15:31 Muž paulo [58] Re: PetrP2B
Ještě se zeptám, kolik to stálo a kolik stojí revize?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 15:29 JuraS Re: milan666
jak jsem to měl vyřešené ti klidně popíšu..skleněný difuzer boya c170 jsem měl v poslední-výstupní komoře externího skleněného homemade filtru umístěný přísavkami pod čerpací hlavou atman 201..na výstupu čerpadla hadice která v akvárku končila v půlmetrové horizontálně umístěné trubce s 2 mi řadami 2mm dírek s úhlem 45 stupňů (těch řad na trubce)..tahle trubka byla umístěná na skle pod kantem zadní stěny tak, že jedna řada dírek směřovala kolmo nahoru na kant a druhá tím pádem na vodní hladinu...to co dopadalo do vody pak byla dokonalý mix vody, vzduchu a čistého co2...celé řízení jsem nechal na starost controlleru co má sondu umístěnou v první-vstupní vodě do filtru kde hlídal pH 6,7...prostě když z akvárka začala přitékat voda v vyšším ph tak se zapnul ventil..jenže...se svícením co jsem měl..4 trubice 30w samostatně řízené 2+1+1 jsem nestíhal vyhazovat kytky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 15:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JuraS
Tak držím palce. Chcel som tým len povedať, že tie hadičky až aq zarastie budú na nič, pretože korene, listy zakrijú vývody a malé bublinky CO2 sa budú zachytávať na listoch a potom "zväčšené" budú rýchlejšie unikať z vody.Každý to pozná, že okolo difúzora treba listy a rastlinky vôbec obstrihávať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 15:02 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ja si zase myslím, že akvaristické a zváračské je jedno a to isté. Presnosť sa dá doladiť už len ihlovým ventilom cez počitač bublín a elektromagnetickým ventilom na časové vypínanie.
Výrobca redukčných ventilov dáva cenu primeranú avšak pri kontrole sa nabalia ďaľší, štát sa nabalí na splnení noriem a tak sa cena zdvojnásobí. Keby bolo viac výrobcov elektr. magnet. ventilov a ihlových ventilov cena by klesla. No a nakoniec aj e-shopy potrebujú zarobiť. Preto je taký rozdiel v cene a opakujem nieje rozdiel.
Kto má na nový set nech si ho pochopiteľne kúpi a kto chce skladať nech si skladá. Ja som si hotový prvý set kúpil a keď som sa lepšie na neho pozrel tak som sa obrazne povedané, búchol po čele a pochopiteľne som preplatil. Potom som si ani nie za polovičnú cenu poskladal dva sety a rozdiel ani "necítim" a ani nevidím samozrejme okrem ceny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 14:57 JuraS Re: milan666
už jsem psal..vyhodil jsem kytky (vzrostlé mateční echináče..rovnou z balkonu), štěrk je ještě na balkoně...a v akvárku mám jen kořeny vodu a 2 trubky na nasávání vody..celý systém co2 mám vypnutý a čeká na to až se nakrknu a nyní z odstavené 250ky udělám holandana s krevetkami....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 13

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 17670x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12810-jak-aplikovat-co2-z-hasicaku?od=351