Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak aplikovat CO2 z hasičáku?

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jak aplikovat CO2 z hasičáku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 19:18 Muž matlala [798] - RostlinyRe: John
aha, polskej šmejd Qpneumatic, hledej, jsou s nima jen problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 18:58 Muž John [16]
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka zpětného ventilu a počítadla bublin
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 18:57 Muž John [16]
Fotka k příspěvku na nečistotu jsem zatím nekoukal, ale je to také možné. jinak na hlavním ventilu jsem to měl naplno otevřené a na EMV tak žádná šipka není. je to tak vše správně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 18:04 Muž azonic [63] - RostlinyRe: John
Nebo tam máš takový tlak který EMV neudrží ;-) některé udrží jen půl baru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 17:36 Muž Burik [727] - AquascapingRe: John
a jak dlouho ti to po vypnutí bublá?Ještě nějakou dobu to trvá..musí se vyprázdnit tlak,co je v hadičkách..Nikdy to nepřestane bublat hned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 17:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: John
1. buď je v EMV nějaká nečistota, což už se mě stalo
2. máš to zapojené naopak, u většiny EMV je třeba dodržet směr zapojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 17:24 Muž John [16]
tak tu mám trochu problém s co2. když se mi vypne magnetický ventil tak to pořád trochu co2 utíká do aq. mám to zapojené směrem od bomby - magnetický ventil, jehlový ventil. Pomohlo by, kdybych to otočil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 19:55 Muž John [16]
tak už jsem si založil prezentaci :-) tak kdyby někdo měl nějaké komentáře jak pozitiv tak negativ tak pěkně do mě. rád se přiučím
rybicky.net/nadrze/17880 Honzik Jinak díky maltala za rady ohledně co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 18:01 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Honzik
no sklěněný jsem v životě neměl, ale je to z jednoho kusu, tak by neměl utíkat a zkusit zda propustí vodu můžeš zkusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 17:07 Honzik
Zpetny ventil? Procetl jsem cely clanek a psalo se ze nejsou dobre plastove. Proto jsem koupil takovy jaky mas ty, ten kovovy a pak jsem jeste koupil skleneny z laboratorniho skl, ve kterym je takovy plastovy klinek. Je to spatne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 16:43 Muž matlala [798] - Rostliny
tak tvé otázky už zodpověděli jiní, jen bacha na ten zpětný ventil, viz článek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 16:30 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Honzik
každý elmag ventil hřeje..kvalitní méně..nekvalitní více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 16:27 Honzik
Jeste otazecka, mam magneticky ventil od fi.qpneumatic a cetl jsem ze se hreje. Zkusil jsem ho zapojit do zasuvky a je to tak. Je docela horky. Nebude to necemu skodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 14:51 Honzik Re: azonic
Me to zbylo po systemu natural co2. Ae jsou tam drahe naplne-drozdi, takze jsem to uz potom nepouzival
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 13:44 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Honzik
Ta spirála po které jede bublinka bude nejspíš JBL Proflora taifun, sám ho používám a jsem s ním moc spokojen palec je rozhodně lepší než keramická patrona která se musí pořád čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 12:56 Honzik Re: matlala
Ano, mam redukcni ventil s dvema budikama z aukra, pak jehlovy ventil fi grun system z DE a magneticky ventil. 2x zpetny ventil,a jeden pocitac bublin. Bomba je na 5 kg. moje akvarium je 350 l do rohu. Planuji vse pospojovat podle tveho povedeneho clanku. Pak mam novy jbl dropchecker, le co jsem se docetl tak dost lidem nefunguje. Jsem na to zvedavi. Co2 se bude uvolnovat prez difuzor japanische style nebo jak se tomu rika ale mam tu taky takovou spiralu po ktere jede bublina k hladine a postupne se zmensuje. Zkusim oba. Jinak prezentaci udelam snad brzy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 11:44 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Honzik
ptej se pouze v jednom tématu!

A ano je to možné, pokud ji zajistíš a dále budeš mít klasický redukčák a budeš brát malý průtok - jak velké akva to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 11:35 Honzik
Ahoj, mam prosbu, sehnal jsem si novy hasicak s co2, ale ten nahore nema uzaviratelny-otocny ventil ale jen takovou tu paku. Muzu tu paku mit porad zmasklou? Samozrejme tam budu mit redukcni ventil i jehlovy ventil. Dekuji za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 12:54 jamajcan Re: slavko
No,a to je důvod toho,proč ta stará láhev tlakovku nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 12:50 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jamajcan
jamajcan napsal: U těch starších lahví z hasičáků bývá někdy v plnírnách problém...
Problém so staršími hasičákmi nie je v tlakovej skúške, ktorú by mala byť plnička schopná zabezpečiť, ale v konštrukcii, pretože staršie hasiace prístroje boli konštruované na menší (maximálny alebo plniaci, neviem)tlak a novým normám už nevyhovujú.

Mne hasiaci prístroj v plničke jednoducho vymenili za fľašu s rovnakým objemom na počkanie. Samozrejme, za peniaze ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 11:55 Muž dimmur [283] Re: jamajcan
za zkousku nic nedam, uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2013 11:06 jamajcan Re: dimmur
U těch starších lahví z hasičáků bývá někdy v plnírnách problém, už se mi stalo,že takovou odmítli naplnit,protože flaška neměla platné tlakové zkoušky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 11:01 Muž dimmur [283] Re: Burik
ja jsem to rozebral a zajdu do plnirny a zeptam se, slo mi jen o to, ze bych si koupil uzaviraci ventil sam a oni by mi to zprovoznili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 10:49 Muž Burik [727] - AquascapingRe: dimmur
ten hašičák vypadá starý..

Já si to nechal komplet předělat..je celkem nebezpečný se s tím doma sám trápit..za dva dny jsem měl z hasičáku novou co2 lahev s ventilem,jaký jsem si tam vybral.

Odnes to do firmy,kde se zabývají požární technikou,nebo do plničky a oni ti poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 09:26 Muž dimmur [283]
Fotka k příspěvku sehnal sem hasici pristroj /viz obrazek/, dnes jsem ho rozebratl, vyndal trubku uvnitr, nevite jaky je tam zavit? jaky mam koupit uzaviraci ventil? Predpokladam, ze prijdu do plnirny a prinesu nezamontovany uzaviraci ventil a oni mi ho tam namontuji? diky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 09:04 Muž Burik [727] - AquascapingRe: dravec
dobrý je..sám ho mám..ale seženeš ho na Aukru levněji jak psal matlala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 08:21 Muž dravec [72] - Rostliny
Tento by mal byt dobry, maju aj prislusenstvo.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 06:03 Muž matlala [798] - RostlinyRe: vaaclav
jen doporučím po nich mrknout na aukro, jsou tam o neco levnější a s počtovným pak člověk ušetří kolem 100-200,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: andrejm
Che to spíš redukční ventil co2 mini.
svarecskepotreby.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 22:19 andrejm Re: dravec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 22:04 Muž dravec [72] - RostlinyRe: andrejm
Hlavne rozmer zavitu na vstupe (ked ho nasadzujes na flasu) a rozmer zavitu na vystupe (ked ho spojujes s EMV alebo ihlovym ventilom)no a samozrejme jeho cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:18 andrejm
potreboval by som poradit ake parametre si vsimat na redukcnom ventile...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 07:47 Muž dravec [72] - Rostliny – redukcny ventil
Zdravim ma niekto skusenosti s takymto ventilom?
www.ebay.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 14:56 Muž dravec [72] - Rostliny – redukcny ventil na co2
Zdravim, chcel by som sa opytat,Mam tento ventil:
sklep.roslinyakwariowe.pl/…
a po roku fungovania som ho znova nasadil na naplnenu flasu a ked som pustil hlavny uzaver flase plyn mi zacal unikat cez tu poistku. Viete mi poradit ci sa s tym da nieco urobit? Alebo kupit rovno novy ventil?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 20:38 Muž Burik [727] - AquascapingRe: matlala
mám ten samý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 19:04 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Burik
jaký přesně? já mám RFO 383-1/8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 18:35 Muž Burik [727] - Aquascaping
Mám jehlák Camozzi a ten jde uzavřít úplně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.01.2013 21:06 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jamajcan
jamajcan napsal: Pokud jehlový ventil propouští,pří max.přiškrceném stavu,tak je jednoduše vadný.
To nemusí byť pravda a záleží to na konštrukcii ventilu. Ihlové ventily sú vlastne škrtiace ventily, ktoré sú vyrábané vo viacerých verziách. Jeden typ škrtí oboma smermi, ďalší typ škrtí jedným smerom a druhým prepúšťa bez škrtenia a možno existujú ešte aj ďalšie varianty.

Ja by som, ešte pred tým ako ho úplne odpíšete, skúsil zapojiť ho naopak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 14:43 jamajcan Re: Zdeno
Pokud jehlový ventil propouští,pří max.přiškrceném stavu,tak je jednoduše vadný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 14:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zdeno
Abych pravdu řekl tak jsem svůj jehlový ventil nikdy neskoušel uzavřít úplně. Propouštět by ale neměl. Podívej se jestli ti tam něco nespadlo a nebrání úplnému zavření. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:40 Zdeno Re: vaaclav
Ventil je do 10 baru zapojen 1 vstup 2 vystup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:37 Zdeno Re: vaaclav
Na výstupu je minimum ani ne jeden bar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zdeno
Nemáš moc vysoký tlak na výstupu, neboli kolik ti ukazuje manometr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:18 Zdeno – Jehlový ventil
Potřebuji od vás zkušených radu. Nedaří se mi nastavit jehlovým ventilem požadovaný počet bublin. Při úplně zavřeném stavu stále propouští. Je mozné že jsem narazil na vadný kus? Ventil je značky camozzi z tech-con xaverov

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 00:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: prasan
ja neměl teflonku! ale loctide těsnící vlákno na vodo/toto i plyn, mělo to dle návodu těsnit všechno, ale zřejmě je na vině i krátký závit výstupního šroubeníčka s převlečenou matkou. Neřeš, už to neutíká, drží to a jsem spokojenej s propojením hadičkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 23:32 - Re: matlala
A mal si správnu teflonku? Na CO2(plyny) je extra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: slavko
mě teflonka čadem povolila, těsnost jsem zkoušel stejně. Lepidlo je u mě jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:29 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: hatlamatla
Predvčerom som menil fľašu, tak som to využil a okrem toho, že som vyhodil elmg. ventil (i tak púšťam 24 hod denne), som sa rozhodol overiť vo vani ako to je s tesnosťou. Na závity používam teflonovú pásku a hadičku pripájam rýchlospojkou, teda dvomi, lebo jednu mám pred vstupom do akva aby sa dala odpojiť hadička bez hrabania sa v akva.

Odpojil som teda hadičku z akva a namiesto difuzéra pripojil tlakomer, aby tlak neunikal, no a nevyšla ani bublinka (teda okrem vzduchu z tlakomera), takže lepenie lepidlom je zbytočné, tefl. páska poslúži rovnako a rýchlospojky perfektne tesnia - kto by sa toho bál.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 13:36 hatlamatla Re: matlala
Je to tak na rozebranej závit napatláš lepidlo, utáhneš a čekáš. Nejlépe 24 hodin. Pokud chceš opravdu drsňácké zajištění abys to nepovolil, tak určitě Loctite 270 - proprumysl.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 00:23 Muž ivo1339 [161] - Amerika
Redukci ze "starého hasičáku" na argonový redučák (to, co nabízí například firma Rataj sólově nebo v sestavách pro dávkování CO2) prodává každá prodejna svářecí techniky za cca 250,-Kč. Je dobré si k tomu za pár kaček přikoupit odpovídající těsnění, "velké" i "malé".
K provozu: požívám kompletní hasičáky s nedemontovanou trubkou (bez vnitřní úpravy pro svářečky), za provozu jsou uloženy naležato a odběr je od 30 do 100 bublin za minutu. Redukce ani redukční ventily nejsou expanzí CO2 znatelně podchlazovány (nekondenzuje na nich vzdušná vlhkost) a za celou dobu provozu od roku 2003 s tím nemám žádný problém. Tož až na to tahání hasičáků domů (ročně 8 flašek pro 3 systémy).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 13

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 17670x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12810-jak-aplikovat-co2-z-hasicaku?od=101