Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do mini akvária (do 20 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtr do mini akvária (do 20 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 11:39 Žena Pedro7 [1] Re: ctibum
OK, díky, tak to asi není co řešit sad A nad tím externím má smysl pro 1 bettu uvažovat? Bylo by to k něčemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 11:26 R Muž ctibum [6920] Re: Pedro7
Ryby si pořeš tady rybicky.net/forum/72 nebo tady rybicky.net/forum/4363-ryby-do-akvaria-do-20-l-mini-akvarium

Máš 22 litrů hrubého, to je tak 15-18 čistého. Všechny malé Razborky začínají při dodržení hejna na 20 litrech čistého. Bude tam Betta, bude tam nával, ryby budou nervózní a Betta mi nepřijde jako na jistotu psychicky stabilní ryba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 11:12 Žena Pedro7 [1] Re: pavliina
A s původní vložkou nebo upravený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 11:11 Žena Pedro7 [1] Re: ctibum
Děkuji moc :-) Ten Dennerle se mi zamlouvá, teď jste mi ale nasadili brouka s tím externím... Počítala jsem tak 5ks mikrorazborek... Už by to bylo moc? Pak by to význam mělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 11:03 Žena Pedro7 [1] Re: MirekSazava
To vypadá dobře, i cenově... Díky moc za tip. A jak je to se spolehlivostí? Akva mám v práci, nějaká potopa by asi nebyla vítaná smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 11:02 Žena pavliina [50] Re: Pedro7
Já mám ve 20 l DENNERLE Nano Clean Eckfilter a jsem s ním max spokojená :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 11:00 R Muž ctibum [6920] Re: Pedro7
Když nasuneš na stávající filtr molitan, získáš větší filtrační objem, ale Eckfilter bude estetičtější, jelikož je rohový, což v tak malé nádrži nebude k zahození a podle mě na jednu Bettu (žádné další ryby bych docela určitě nepřidával) bude stačit. Případně můžeš dokoupit rozšiřující modul. Určitě bych ale vytunil náplň, jak píšeš.
Dennerle jsem měl, při údržbě musí celý ven, což ale bude muset i stávající. Tichý je maximálně.
Tolik můj názor a zkušenost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 10:52 Muž MirekSazava [71] Re: Pedro7
Šel bych do SunSun 602b. V akva nebudes mít vohyzdný molitany a filtr bude super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 11:49 Žena Pedro7 [1] – Úprava nebo výměna
Ahoj všichni,
v současné době mám ve 20l akva pro beťáka (35x25x25) filtr Atman At-F300 s původní mini houbičkou a trochou Seachem Matrixu, co se ještě vešlo. Vzhledem k tomu, že se akva chystám celé překopat z důvodu nevhodného dna i dekorace (vápenec) a také bych třeba v budoucnu ráda rozšířila osádku o nějaké další mini hejno mini rybek jako razborka skvrnoocasá či galaxy, uvažuji o změně či alespoň úpravě filtru. Myslím si to dobře, že tento stávající filtr nebude dostačující?
Cena není rozhodující, jde mi o účinnost, spolehlivost, nenáročnost při údržbě. Pokud vynecháme bublifuk, napadlo mě:
a) nasunout na stávající filtr kostku biomolitanu s vydlabanou dírou a vnitřek filtru vyplnit Seachem Matrix, který nám zbyl z velkého akva
b) pořídit Dennerle nano Eckfilter, vnitřek by také mohl být případně vyplněn Matrixem
Vnější filtr se mi zdá na tak malé akva ne úplně adekvátní, závěsný by asi byl problém díky skleněnému krytu, kde je jen výřez pro led lampičku a kabely.
Jak to vidíte vy? Nemáte ještě nějaký tip?
Díky moc všem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 15:46 Žena mysz [12] Re: afc1886
Určitě souhlasím s afc1886. Mám tento filtr ve svých dvou dvacítkách (původně byl jeden z nich ve 12litrovém akváriu), jen jsem z něj vyndala původní vatovou náplň (ta je na nic) a nahradila ji Siporaxem mini (ten se tam ideálně vejde, dá se k filtru koupit i speciální modul, kam lze filtrační náplň nasypat, např.: www.juwelakvarium.cz/…).
Přijde mi, že takto vylepšený funguje i vnitřní filtr v malém akvárku velmi dobře. Jeho velkou výhodou je to, že je opravdu tichoučký (taky ho mám v ložnici a právě tichost pro mě byla jedním ze zásadních kritérií). Průtok bude možná ze začátku vyšší, ale mám tu zkušenost, že časem se krapet zanese a pak je to v pohodě - sama mám u betty nastavený na nejnižší možný průtok a přijde mi to tak akorát.

P.S. Ale o krapet větší akvárium by asi nebylo k zahození...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 15:04 R Muž afc1886 [14685] Re: wicca
Ten bublifuk je pro tebe dobrá volba, ale jestli chceš mermomocí vnitřní, tak bych koupil tento. www.rostlinna-akvaria.cz/…
Další možností jsou závěsné filtry viz www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo www.rostlinna-akvaria.cz/…
Bublifuk není složitý na zapojení, větší obtíž je sehnat tichý motorek.
Teda aspoň pro mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 14:52 Žena wicca [0] Re: Iceman
Takže jestli to chápu, ani jeden z mnou uvedených není pro takto malé akvárium vhodný? Ani kdybych vyměnila obsah filtrace za něco vhodnějšího? Pokud ano, za co ? Nebo kdybych ten filtr dala na dno na ležáka s tím, že voda by vyvěrala směrem nahoru?
Omlouvám se, že se tak blbě ptám, ale přišlo mi, že když tam má kytky a je tam jen jedna ryba, nemusí to být nic výkonného…


V případě že vhodný v žádném případě není, tak pak mi zbývá pouze možnost :molitan + strojek? A zapojí to k sobě i ženská?... A poradíte nějaký tichý strojek? Je to do pokojíčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 14:36 Muž Iceman [96] Re: wicca
Rohový bublifuk
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vzduchovací motorek se dá schovat do skříňky pod akva a dát na molitan aby nebyl hlučný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 14:25 R Muž Anthrax [4786] Re: larix
stydim Čekal jsem, že mi to neprojde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 14:13 Muž larix [1420] Re: Anthrax
Anthrax napsal: Jsou dva druhy filtrace. Mechanická a chemická.
Ehm...a biologická?

Inak samozrejme súhlasím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 14:07 R Muž Anthrax [4786] Re: wicca
Jsou dva druhy filtrace. Mechanická a chemická. Tu mechanickou ty moc nepotřebuješ. To je ten výkon, jak píšeš. Ty potřebuješ hlavně chemickou. Ve filtrů sídlí bakterie, které jsou důležité pro přeměnu jedovatých odpadních látek na látky méně nebezpečné. Čím menší objem filtrační hmoty tím méně životního prostoru pro bakterie.

Nejde o to kolik vody ten filtr přečerpá ale přes co. Když tam bude malý objem filtrační hmoty, tak ten filtr bude "naprázdno" honit vodu. Proto to chce co nejmenší "výkon" (aby tam nebyl moc velký proud) ale zároveň to chce nějaký objem filtrační hmoty.

Jestli chceš větší prostor pro bettu, tak jí pořiď větší nádrž. 10 l není mnoho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 14:02 Žena wicca [0] Re: ctibum
Když ten filtr přečerpá 100l, res. 200l za hodinu, i tak je to pro 10l akvárium málo výkonné?

Mě se ten bublifuk hrozně nelíbí a přijde mi dost velký, na úkor místo pro Bettu. Proto mě zajímalo, jestli ten vnitřní bude pro tuto velikost vhodný nebo ne, a zda má někdo s těmi výše uvedenými zkušenosti, kvůli hlučnosti a funkčnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 13:49 R Muž ctibum [6920] Re: wicca
Čím menší vnitřní filtr, tím menší filtrační hmota ve filtru a tedy tím menší účinnost a tím víc je filtr naprd...
Ostatní věci jsou tu OT a měly by se řešit v odpovídajících vláknech, nicméně to krycí sklo je nutné. Betta se nadechuje nad hladinou a jelikož teplota vody by měla být 26-27°C tak hrozí její (Betty) nachlazení a úhyn, stačí malý průvan v pokoji... ;-)
A také z toho plyne potřeba topítka...
Udělej si chvilku a založ prezentaci nádrže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 13:48 R Muž Anthrax [4786] Re: wicca
Tam nejde ani tak o vyskočení ryby z akvária, ale hlavně o to, že betta dýchá atmosferický kyslík a může hrozit nastydnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 13:47 Žena wicca [0] Re: Tudy
Osvětlení mám klasickou stolní lampou z IKEA.

Kytek tam mám docela dost, vím že to má Betta ráda, + malý kořen a přes nej placatý kámen, aby se měla kam schovat. Ty plovoucí ještě pořídím, přijdou mi pro ní fajn. Jen tedy nemám horní sklo, zatím se o sebevraždu nepokusila, máme ji 4 měsíce. Nevím, jestli být musí, a jak s těma plovoucíma kytkama.

Na bublifuk jsou koukala, ale přijde mi dost velký a co jsem tak četla, i dost hlučný. Ryba je u syna v pokojíčku, tak potřebuju něco tichého. Ale hlavně k velikosti akva něco malého.

Ještě jsem našla filtr JK-MIF300, který je velikostně jednoznačně nejmenší www.jkanimals.cz/…
Nevím, zda to jde přiškrtit, aby nebyl proud...

Tudy napsal: na dno můžeš dát vrstvu jemnějšího písku
A jak moc jemný má být ten jemný písek... :-) Chápu že blbý dotaz, ale nevím, zda je lepší 0,8-1,2mm nebo 2-4mm nebo 3-5mm. Jestli jde jen o to, aby bylo dobře kytkám, nebo to má spojitost s tvorbou "kultury".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 13:25 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: wicca
Lepší než Tebou uvedené "honiče" vody je obyčejný bublifuk, např. zde:
www.sklorex-akvarium.cz/…
www.sklorex-akvarium.cz/…
na dno můžeš dát vrstvu jemnějšího písku a přidat nějaké nenáročné plovoucí rostliny, třeba:
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
nebo při slabém osvětlení:
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 13:08 Žena wicca [0] – filter do mini akvária
Prosím o radu, jakou filtraci pořídit do mini akvária 10 litrů, ve kterém žije jedna betta.
Hledám nějakou hodně malou, která ale nebude moc dělat proud v takto malém akvárku.

Našla jsem na netu:

Diversa Claro 200 www.rostlinna-akvaria.cz/…

SUNSUN vnitřní filtr HJ-111B www.rostlinna-akvaria.cz/…

Máte prosím někdo zkušenost, která bude vhodnější?

A ještě k Bettě, je vhodné dát do akvárka nějaké šneky kvůli řasám? A jaké je nejvhodnější dno? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 21:28 Muž pjt [6] – zabudovany filtr
Fotka k příspěvku Já jsem to řešil viz foto :-) Přepážka, dvě komory, do jedné se vejde fitrační hmota, do té menší minitopítko i pidičerpadlo z nějakého honiče vody (to jsem přiškrtil, jinak to jde jen frekvenčním měničem a to je blbost platit)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 11:41 Žena majima [3] Re: Nadus
V našem 14 l akváriu u mrňousů máme tento - AQUA NOVA vnitřní molitanový filtr NSF-C80L.

www.akva-tera.cz/…

Funkci plní dobře a na tuhle velikost je ideální (vyzkoušela jsem předtím i jiné menší filtry a tento je z nich bezkonkurenčně nejlepší).

Má jediný nedostatek - je trochu lehčí, takže je ho potřeba něčím zatížit, aby nevyplavával (přivázat na kámen, zajistit přísavkou apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2016 16:21 R Muž romant [27987] Re: Nadus
Osobně bych šel do klasiky nekonečné a tím je bublifuk, prostě vzduchovací motorek, možno přiškrtit a trubku s molitanem. www.akva-exo.cz/… a k tomu www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 13:21 Nadus
Prosím o radu, mam 20l akva a v něm 1 samce bety, mam filtr diversa claro 300 stazeny na minimum s rampou tesne pod hladinou. Je tento filtr vhodný? Popř. Můžete mi kdyžtak doporučit něco jiného, proud se mi zda celkem silný.
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 14:34 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Paul
Ale existuje... Dennerle rohový, vyhodit tu jejich filtrační patronu a dát tam biomolitan. Ideálne použít ještě ten adaptér a vyplnit jejich granulemi... Ale jsi cenovo na 1000,- :-D

Každopádně mám doma ve sklepě závěsný Blau FM120. Za 200,- je tvůj a přihodím ti k tomu ještě Siporax Mini... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:56 R Muž romant [27987] Re: Paul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:47 Muž Paul [2] - AsieRe: romant
Dobrá.. Dejme tomu, že bych se tedy rozhodl pro nějaký "bublifuk"... Poradil bys mi jaký by byl vhodný do 10l? A co k tomu vsechno potřebuju? :-) Díky! (Podmínkou je, aby to nevypadalo šíleně ošklivě :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:44 R Muž romant [27987] Re: Paul
Ale jistě že existuje, buď bublifuk a nebo žádný, vždyť je to tak jednoduchý, proč v tom hledat stále nějakou extra složitost? X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:43 Bacoun Re: honcka
Když dovnitř vložíš např.toto

www.akvarista.cz/…

a jde to.Já to tak mám.Tak to už jen honič vody není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:42 Muž Paul [2] - AsieRe: romant
Obrovský a dost drahý....
Docházím k názoru, že vhodný filtr do 10l neexistuje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:39 Bacoun Re: Paul
Ten co jsem ti posílal,nemusí být poháněný jen vzduchem.Můžeš na něj nasadit např toto.Je to ještě menší než ten od Aquaelu a jde na ní nasadit i kostka od Atmana

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Mám ji koupenou jako záložní,kdyby něco odešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:39 R Muž afc1886 [14685] Re: honcka
Proto je na sání kostka bioakvacitu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:34 Muž honcka [39] Re: afc1886
Tohle bych vubec nedoporucoval, dival jsem se na tom a je to akorat honitko vody, kdyz uz, tak
www.rostlinna-akvaria.cz/…
To ma aspon nejaky objem filtracniho materialu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:33 R Muž romant [27987] Re: Paul
Podívej se na Eckfilter nano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:31 Muž Paul [2] - AsieRe: afc1886
A něco vnitřního?
Závěsný filtr nechci :-D

Proste malinký filtr s malinkym prutokem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:22 Bacoun Re: afc1886
Jj.Podobný mám ve 20 l a jsem naprosto spokojen.Na sání používám taky biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:19 R Muž afc1886 [14685] Re: Paul
Třeba toto www.rostlinna-akvaria.cz/… a na sání kostka bioakvacitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:15 Muž Paul [2] - AsieRe: Bacoun
Achjo.. A existuje vubec nejakej vhodnej filtr do 10l?... Nemyslim ty pohanene vzduchem jak jsi mi posilal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 20:56 Bacoun Re: Paul
Já ho mám asi cca 1/2 roku,ale mám pocit,že když u něj snížíš průtok na minimum,tak v 10 litrech bude Beťák jak na centrifuze.Jinak jsem s ním, ale spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 20:46 Muž tonof [53] - RostlinyRe: Paul
Jeden z najmänších filtrov s reguláciou prietoku,nízkou spotrebou a možnosťou dokúpiť rozstrekovaciu rampu ktorý mi už roky funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 20:45 R Muž romant [27987] Re: Paul
Tó jó. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 20:36 Muž Paul [2] - Asie
www.juwelakvarium.cz/…

Myslíte, že tenhle filtr bude vhodný k betťákovi do 10l?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 00:29 Muž honcka [39] Re: FrantisekP
To uz spis profiplants.cz/…
Ten ma aspon nejaky objem, koupil jsem synkovi do 70l lb701 a az na trosku hlucnejsi provoz za ty prachy super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 23:39 Bacoun Re: Paul
www.profiplants.cz/…

+

m.heureka.cz/…

Funguje a stačí to.

Viz prezentace

rybicky.net/nadrze/25397
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 22:54 Muž janesik1xjakep [63] Re: FrantisekP
Koupil jsem několik kusů (4), všechny odešly do půl roku, 2 už po 3-4 měsících
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 21:41 Muž FrantisekP [54] Re: Paul
www.akva-tera.cz/…
Já si ho teď koupil do 20l. Průtoku se neboj, já tam nacpal jen trochu biokvacitu, asi substratu pro a sotva z toho něco teče ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 21:05 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Paul
Půdní filtr. Například od firmy Resun. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 20:54 Muž Paul [2] - AsieRe: afc1886
A něco menšího by nebylo? :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11918x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12781-filtr-do-mini-akvaria-do-20-l?od=51