Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do mini akvária (do 20 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Filtr do mini akvária (do 20 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:03 Žena petulinakk [2016] Re: Adéla
Aha, to jsem nevěděla, že u některých filtrů jde regulace jen takhle. Dennerle opravdu jen sníží obrátky, takže při nízkém výkonu může být rampa klidně i na hladině a směřovat nahoru, a cákat to nebude.
Měla jsem ho původně ve 30l, později i v 12l, a ani v té 12l nebyl problém s tím, že by vířila voda. Tam jsem měla problém jen s výškou - při celkové výšce akvárka 20 cm bez dna, se tam vešel jen tak tak, byl doslova vtlačený do dna, a při manipulaci v akvárku mi dvakrát nebo třikrát nasál zvířenou malou částečku liaporu, která pak chrastila, dokud jsem jí nevyklepala. To ale nebyla chyba filtru, nasávací otvory byly těsně nad dnem, ve větší nádrži kde byl výš to nedělal.

Možná je to i důvod, proč ti chrastí tvůj stávající filtr - nasátá nějaká částice.

Já jsem s ním spokojená, ale předesílám, že jsem nikdy neměla v akvárku s tímhle filtrem nějaké hodně znečistující elementy, ten filtrační objem opravdu není zrovna ohromující :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:43 Adéla Re: petulinakk
Děkuji za ochotu.
Ten Atman regulaci výkonu má, ale vlastně se jen zmenší otvor, kterým teče voda do filtru. Já mám rampu nastavenou tak, že z ní teče voda směrem nahoru. Když nechci, aby stříkala moc vysoko, regulací na filtru se vodotrysk moc nezmenší. Dělám to tak, že celý filtr posunu směrem dolů a tím si reguluji, jak vysoko nad hladinu bude voda téci. Mě nad hladinu téměř neteče, jen tak lehce se hladina hýbe a voda vůbec slyšet není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:18 - Re: Adéla
Odporúčam Eheim aquacompact 40.Síce drahší ale v akvárku nezaberá miesto.Dá sa umiestniť po stranách prípadne za akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:11 Žena petulinakk [2016] Re: Adéla
Tak jsem vytáhla metr, má opravdu 17cm. Nejvyšším bodem filtru je kolečko regulace průtoku, rampa je až pod ním.
Výkon lze regulovat.

To, jestli je slyšet voda, jestli se čeří hladina, jak blízko je rozstřikovací rampa hladině, a zda mají rybičky permanentní tobogán, přece záleží především na poloze a nastavení filtru, ne?
Ten Atman nejde regulovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:58 Adéla Re: petulinakk
Moc děkuji za odpověd. Nevím, zda filtr není moc vysoký, někde jsem četla, že má na výšku 17 cm, je to včetně rampy? Lze výkon plynule snížit, aby nebyl v akvariu moc velký proud?

Nyní mám Atman JKA-MIF300, který má rozstřikovací rampu. Výtok rampy cca 5 cm pod hladinou, směřuje nahoru tak, že se hladina lehce čeří. To mi vyhovuje, jelikož vzduchování nemám.
Ted motorek dělá divné zvuky, které dříve nedělal coze . Propláchla jsem ho, ale vůbec to nepomohlo (pokud to není ještě horší).
Nevíte, čím to může být? Po vrácení do akvaria jsem s ním, jako vždy, zatřepala, abych ho odvzdušnila.
A tak přemýšlím o Eheim pickup 2006020, Aqael fan micro plus, Tetratec in 300, Sera fil 60, nebo jiný.
Hlavně potřebuji, aby motorek byl tichý a filtr jiné zvuky nedělal, ani voda aby nebyla slyšet. Hladina aby se lehce čeřila. Také mě zajímá velikost filtru a velikost náplně. A aby výkon filtru nebyl moc silný - kolotoč by se rybičkám nelíbil hop
Předem děkuji za rady. Adéla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:55 Žena petulinakk [2016] Re: Adéla
Je opravdu tichý, samozřejmě trošičku slyšet je, ale tomu asi nejde zabránit u čehokoliv kde běží motorek, já ho měla v místnosti kde spím (ne tedy zrovna u hlavy), mám lehký spánek, ale tenhle filtr mi nevadil.

Rozstřikovací rampa se dá různě pootočit, nebo úplně sundat (tak jsem to měla já).
Je dělaný pro připevnění do rohu, mít ho jen na jedné stěně jsem nezkoušela, možná by ho ale ty pidipřísavky udržely www.akvarista.cz/…

Objem pro filtrační hmotu samozřejmě není nijak zázračný, vzhledem k velikosti filtříku... obyčejný bublifuk je na tom jistě lépe. Ale pro miniakvária určitě stačí... samozřejmě filtr není to jediné na čem bude záležet kondice akvárka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:17 amrtin Re: Adéla
Já bohužel né,já měl po několika "honičích vody" s vn.filtry špatné zkušenosti a tak jsem přešel na externí.Jenom v miníčku mám bublifuk s náplněma.
prosím O.T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:07 Adéla
Dobrý den,
prosím, mohl byste napsat někdo svoje zkušenosti s filtrem Dennerle nano clean eckfilter 5925?
Jak moc je tento filtr hlučný? Já potřebuji filtr, který má tichý motorek, téměř nehlučný a jiné zvuky nevydává, tedy voda aby nebyla slyšet.
Lze rozstřikovací rampu nastavit tak, aby byla pod hladinou a stříkala směrem nahoru, tedy jen tak lehce aby čeřila hladinu?
Jak je velký celý filtr, jak je vysoký když má přidělanou rampu, jak velký prostor je pro filtrační hmotu?
Musí být připevněný v rohu, nebo může být připevněn jen na jedné stěně?
Pokud byste si udělal chvilku čas a odpověděl mi, byla bych moc ráda. Předem děkuji. Adéla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 08:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Adéla
na burzach se da sehnat cerpaci hlava Aqua Zonic Emperor mini za cca 100,- ta moje byla krasne tycha, ale v lete jsem 14dni nebyl u akva a nikdo nedolil vodu, takze se dostala nad hladinu a doslo k poskozeni izolace, taklze po doliti vody proste odesla

uroven hluku, ktery jsme schopni akceptovat je znacne individualni, navic se da naledacos zviknout (jako dite jsem mel v pokoji dve akva s bublifuky a pod okny mi jezdily tranvaje, taky jsem si zvykl)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 07:47 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Prát filtr v 24 hodin odstátý vodě nebude nutné, zřejmě máš obavy z přítomnosti chlóru ve vodovodních řadech, což je sice pravdou, ale již ne v takové míře, aby k tomu bylo nutné doporučovat to denní odstátí vody. Bude v pohodě postačovat doporučit natočení vody přes sprchu a event. hodinový odražení té vod ve které se chce čistit, ale nemotal bych s tím začátečnici hlavu a zůstal u toho osvědčeného proprání v odpuštěný vodě z akvária. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 07:42 amrtin Re: Adéla
V takhle malým akváriu je vzduchování naprosto zbytečný a filtr se dá pořídit tichoučkej,například: www.akvarista.cz/… .
Výstup je vždycky u hladiny aby čeřil hladinu ano
Čistit se má filtr až když o hodně klesne průtok a to je fakt individuelní,za "normálních" podmínek třeba 1x za dva měsíce,ale to se opravdu nedá dopředu říct.A nikdy ho neprat(nečistit) v čerstvé vodě,vždy ve vodě z akvárka,nebo alespoň v dostatečně(24hodin)odstáté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2013 07:14 Muž Yirka [9126] Re: Adéla
Tvé požadavky jsou mimo realitu. Zcela bezhlučný chod akvária s technikou nelze zaručit.
Takže buďto akvárium zcela bez techniky (cvičené ucho zachytí i sepnutí topítka) anebo s plastovými rybičkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 11:22 Adéla – filtr do 20 l akvaria
Dobrý den,
prosím, poraďte se o zkušenosti, jaký máte filtr a vzduchování v 20 l akvariu. Akvarium je v ložnici, tedy potřebuji, aby vše bylo bezhlučné - tj. motorek, ani voda vytékající z filtru, vzduch, bublinky, nasávání vzduchu, vše bez hluku.
Jakým způsobem máte zajištěno vzduchování?
Výstup z filtru máte u dna, nebo u hladiny - hladina se čeří?
Jak často filtr čistíte - za jak dlouho je zanesený tak, že se jeho funkčnost snižuje?
Děkuji Adéla
PS: větší akvarium nemám kam dát.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 00:25 Muž Jiri_99 [425] Re: fido16
Tenhle filtr mám ve 12l a dnes bych šel asi do silnějšího..
I když jsem ho teda docela napěchoval filtračníma náplněma.
Jinak tichost, funkčnost, čistění apod. na jedničku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 18:24 Muž fido16 [631] Re: romant
Ty si mě zas trošku rozhodil tou větou: To je ale nápad. Jinak ty filtry co k tomu byli jsou fakt mizerný a když už mi zbylo trochu toho eheim substrátu říkal jsem si proč ho tam nenarvát. Takže jdu do toho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 17:40 R Muž romant [27987] Re: fido16
Tak teď jsi mě trošku rozladil. To že jsem povahy veselejší, neznamená, že si z Tebe na toto téma budu tropit šoufky. ;-) Je to myšleno zcela vážně, neprovozuji sice tento pidi filtřík, ale v jednom dohledovým akváriu má dotyčný ten Blau větší a je vysypanej právě substrátem pro a funguje to jak má, takže za mě, šel bych do toho, osidlovací plocha těchto modernějších substrátů je opravdu vynikající a několik šutříků velmi zdatně nahradí ty molitánky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 17:35 Muž fido16 [631] Re: romant
Doufám jen že to není ironie? :-)
Zajímá mne zda to někdo takhle má a zda to funguje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 17:31 R Muž romant [27987] Re: fido16
No, to je ale dobrej nápad. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 17:13 Muž fido16 [631]
Čau pánové obracím se na vás s prosbou o radu. Koupil jsem přítelkyni set od blau 10L a je k němu závěsný filtr
www.akva-tera.cz/…
A mě zajímá zda jej má někdo naplňen eheim substratém, trocha mi tu leží a připadá mi to lepší než ty 2 ubohé molitánky co jsou k filtru

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 03:46 - Re: Dana
Eheim aquacompact.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 23:08 GP Re: Dana
Hadam siporax nebo jine sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:52 Muž Robo [45] Re: lhajek
Dík za radu tohle vyzkouším, ale jen nevím stou sinicí jestli to opravdu je ona, protože to má takovou jakoby reflexní zelenou. nejdřív jsem to odsál a týden byl klid a zase se to začíná objevovat ne te Riccii nikde jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 18:27 Dana Re: Jiri_99
čo za filtračné kamienky tosú?? od akej firmy??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 19:41 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Robo
Jednak sinice nemá s největší pravděpodobností nic společného s prouděním vody a pak podle mě u tohoto filtru je nejlepší mít hladinu tak, aby se dotýkala spodní hrany části filtru po které stéká voda zpět do akva a čím výš hladina je tím více je proud směrován po hladině a u protější stěny akva pak jde dolů a dá se tak vytvořit v akva i klasická cirkulace jak ji známe třeba od rozstřikovací rampy .... Aspoň já to takhle kdysi s tímto filtrem měl .... Tím že proud jde po hladině a ne dolů, tak se nemůže stát že ti rozvíří dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2013 13:47 Muž Jiri_99 [425] Re: Robo
Fotka k příspěvku Já má sice Blau, ale je to prakticky to stejné. Přidal jsem náplně všude kam šlo, včetně "komůrky" kde je motorek.. Funguje to v poho. Za poslední cca čtyři měsíce jsem ho čistil jen jednou..

Edit: Hladinu vody mám tak, že vyústění fitru je cca 1 cm pod hladinou. Je to takhle naprosto tiché. Hladina se velmi jemně vlní. Akorát jakoby pod filtrem u dna se to taktéž lehce vlní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2013 10:34 Muž snehulda007 [850] Re: Robo
To aktivní uhlí stejně funguje jen chvíli a má význam je v určitých případech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 10:32 Muž Robo [45] Re: snehulda007
Tak jsem taky vytáhnul to aktivní uhlí a hle průtok filtru je najednou podstatně vyšší. Doplnil jsem to bioakvacitem. Teď když to dám na plno tak mi to rozvířilo komplet dno a už to nepřetéka kolem te trubky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 09:49 Muž snehulda007 [850] Re: Robo
S timhle fitrem asi moc parády s proudem nenaděláš.Zvetši mu průtok a pak dosáhneš pohybu i u dna, ale co se týká směru proudění to asi moc neovlivníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 09:41 Muž Robo [45] Re: snehulda007
Hladina se mi taky jemně vlní, ale já myslel víření vody v přední části AQ u dna. Mám tam Ricci na kameni a včera jsem si všiml že je na ni takový světle zelený sliz nebo co to bylo. Pak jsem našel, že to je asi sinice. Tak jsem ji vycucnul. Tak nevím jestli se tam nemá voda aspoň trošku vířit v te přední části
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 09:05 Muž snehulda007 [850] Re: Robo
Fotka k příspěvku Já ho vykuchal úplně včetně té mřížky s aktivním uhlím a přidal jsem tam pásek hrubýho molitanu. Protýká to jak má i při nejvyšším výkonu.. Vyústění mám asi 1,5 - 2 cm nad hladinou a ta se jemně vlní.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 08:53 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Mám Atmana HF-100 upravený podle zdejších a zajímala by mě jak vysoko by měla být hladina vody od vytoku filtru. Teď mám hladinu tak 1 cm od výtoku. Filtr zaškrcený, protože když ho pustím více tak mi to teče jinudy než má, ale zdá se mi, že v přední části se voda vůbec nehýbe. Je to na škodu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 01:20 Muž Jiri_99 [425] Re: Squirrel
Fotka k příspěvku Já to vyřešil takhle viz foto.. Sice vzhledově nic moc, ale když to schováš..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 01:04 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Squirrel
No ono i tak si část těch bakterií vypláchneš do vody, ale v zásadě to problém není. Možná pokud to jde, tak ty intervaly prodluž na více týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 00:32 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: Squirrel
Tak všichni musíme propírat filtr. hmotu... Ničemu to nevadí, když to propíráš ve vodě z akva (já si vždy při výměně vody properu v kýblu s odsátou vodou...) Nesmí se ve vodovodní protože by chlor zabil všechny nitr. bakterie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 00:23 Squirrel
Máme ve dvacítce filtr Atman AT-F 300, s regulovatelným výkonem, výkon mám stažený na minimum aby neměly rybky divokou vodu, vyústění nad hladinu aby bylo čeření, ale vždy asi po týdnu se proud vytékající vody snižuje a pak už sotva teče a nečeří hladinu, takže filtr vytáhnu, ve vodě vybrané z akva (při čištění - 1x týdně) properu "hubku" = bio filtr (kostka je malá tak 2x2x4 cm), vyperu z toho dost svinčíku, strčím zpátky a zas to crčí týden. Neškodí to každotýdenní propírání kvalitě vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 19:20 Muž muťa [554] - RostlinyRe: janv
...klídek - já se nehádám - máš ho jak koukám asi týden - mě to jede od vánoc. Dej vědět za pár měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 11:36 Muž janv [10] Re: kmasita
Fotka k příspěvku no cerny roh je pryc.. a sklo drzi na filtru ..v pravo je ted asi 2cm dira ale me to nevadi pridam ti fotku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 10:44 Muž kmasita [11] Re: janv
Ahoj jak se Ti podařilo ten filtr zavesit v kombinaci s tím původním černým rohem co drží to krycí sklo? Vychází to nebo jsi musel bastlit? Díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 07:50 Muž janv [10] Re: muťa
1.bod slepa hladina- u puvodniho aquaelu jsme ji mel porad. ihned po vymene za eheim do 1hod zmizela a zatim se mi nevraci takze nevim kde je u tebe problem? :-( 2.zakaly zatim nemam nemas to od nejakeho korenu nebo ze stareho dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:27 Muž muťa [554] - RostlinyRe: janv
...no - koukni na mou prezentaci rybicky.net/nadrze/16634 a myslím, že zase tak dobrý není (používám - zatím - origoš náplň). Mám dojem že je hodně malá filtrační plocha. Se zákaly bojuju od vánoc a slepá hladina se tvoří - ne že ne. Tichý je. Mám z něj rozhodně smíšené pocity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 10:12 Muž janv [10] – EHEIM aquaCorner 60 pro nano akvaria
Fotka k příspěvku Tak jsem to nevydržel a na doporučeni tady na foru jsem dokoupil eheim aquacorner60 v novém hornbachu ve vitkovich. za 520kč. což je levněji než na internetu . taky musim hornbach pochválit (vitkovice) za super vyběr ryb a vsěchny akvaria čisté a zdravé SUPER vyběr.+prijemny zkušeny prodavač .

FILTR je absolutne tichy (na to ze voda vyteka nad hladinou, takže nehrozi slepa hladina) hlavne je super že zabírá malo mista a ma nadobu na dalsi filtracni hmoty (v baleni je substrat pro) ;-)

PS. v mojem připadě byl vyměněn za auael ze setu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2013 09:47 Muž Treeman [249] Re: Cosmogagy
No já používám ve své 9-ce filtr DENNERLE Nano Clean 5925 výkon max 150 l/hod s regulací 0-150 a součástí je rostřiková rampa s čistícím trnem a filtr má směšnou spotřebu: 2 W to je 87kč ročně při ceněně 5kč za kWh.

Mám v něm zaměněno filtrační médium z původní filtrační vata vložky na košíček který je dokoupitelný k tomuto modelu a naplněný Eheimem SubstratPro a před ním zachycovací zónu s jemné vatové filtrační vložky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 23:40 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: fido16
Já třeba 15L nádržku filtruju závěsňákem od AquaNovy s papírovým průtokem 300L/h. Je fakt že jsem vyndal tu originální "nenáplň" a vysypal ho Eheimem SubstratPro (a kouskem akvacitu aby kuličky substratuPro nelítaly do vrtulky) takže se tím ten průtok asi malinko zpomalil. Ale regulovat se to nedá, jede to naplno, a řekl bych že je to tak akorát :-)

(momentálně na hladině plave nějaká pistie, kořen je ovázaný kvantem Riccie, a je tam Cryptocoryne Lucens. Co se rybiček týká, je tam jeden beťák a vyloženě vypadá že si chrochtá blahem :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 21:02 Muž Jiri_99 [425] Re: lhajek
Musel jsem se zasmát. Já mám ve 12l blau fm60 tuším je to označení, s průtokem 60l/h.
Krapet rozdíl oproti 200l/h. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 20:30 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: fido16
Mám založeno krátce mini 12L s noname upraveným honičem vody 200L/h podle papírů. Je teď stažen na minimum, ale počítám že až se filtr zajede tak ho pustím naplno. Jak se to bude vyvíjet můžeš sledovat v mé prezentaci toho akva. Ale nemyslím si že to bude časem přehnaný proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.03.2013 12:51 R Muž romant [27987] Re: fido16
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 11:25 Muž fido16 [631] Re: romant
Mě se to zdá moc ale nemám zkušeonisti s rostlinými akvárii takže dám na názor zkušenějších :-). Ale mě to přijde strašně moc kdyby to otočil 5x tak to ještě jde ale 10x?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2013 08:12 R Muž romant [27987] Re: fido16
Vždyť to akvo po zaběhnutí filtru otočí cca 10x a to bych u rostlinnýho miníčka kam je řádně svíceno a je dopováno slušnou porcí živin, považoval za nutnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 23:45 Muž fido16 [631] Re: Toník
220L/h celkem fičák do miníčka co má 9L, to děláš sekanou? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 19:17 Muž Toník [396] Re: muťa
Velmi snadno poznáte nádržku "naaražovanou" za účelem reklamního natáčení. Těch druhých, "trvalek", nebude taky málo.
K filtraci 6 l a 10 l nádržek používám vnitřní filtry Emperor Mini od AquaZonicu, "papírový" průtok 220 l/hod.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11918x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12781-filtr-do-mini-akvaria-do-20-l?od=151