Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do mini akvária (do 20 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Filtr do mini akvária (do 20 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 18:14 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Filip980
Já mám v nádržce 40x20x20cm Emperor F-Mini od AQUA ZONICu a naprostá spokojenost. :-)

aquariumprest.ro/…
Toho výkonu se nelekejte - opravdu je pro 15 l přiměřený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 16:45 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Filip980
Bublifuk, pokud vadí hlučnost tak závěsný filtr, nebo hamburk...také záleží jak moc to nesmí být vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 15:30 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Ahoj plánuji si pořídit malou 15 litrovou nádrž a chtěl jsem se zeptat co by jste mi doporučili za filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 09:16 Muž snehulda007 [850] Re: HaDaS
No abych řek pravdu tak se mi do tý výměny taky moc nechce,takže děkuju za potvrzení :-) Takže já jdu někam schrastit břidlici nebo nějakej kořen.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.12.2011 18:20 HaDaS Re: snehulda007
Jen ještě jedna radička. Nedávej jiný filtr, kor když Ti to funguje. Vůbec ne závěsný. Budeš naštvaný. Tvé řešení je ideální a řešil bych jen to maskování X-) . Můžeš se inspirovat i u mně, i když to je stará fotka a není to ideální. pajaman to má hezčí, ale u mně je to zase v 9ti litrech - viz. rybicky.net/nadrze/13462 , ale přesto není nic vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 18:16 HaDaS Re: pajaman
Já nic nevidím X-) palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 17:26 Muž pajaman [15] Re: HaDaS
Dal bych ten filtr dolů a jak píše HaDas dal bych pčed to nějakej kamen nebo kořen,nějak si poradíš X-)
Já to mam takhle rybicky.net/nadrze/13584 ,za tim kamenem je kostka 10x10x12cm s čerpací hlavou Atman 300 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 16:54 HaDaS Re: snehulda007
Mám to řešené stejně jako Ty. Na zamaskování jsem použil tenkou břidlici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 16:48 Muž snehulda007 [850] Re: pajaman
Mrkněte sem,nevim jak to zamaskovat. rybicky.net/nadrze/13357
Žádná rostlinka se před to nevejde :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:27 Muž pajaman [15] Re: Roby
Právě že ty závěsný filtry jsou na tom mizerně z objemem hmot,radši bych tam nějak zašil tu kostku biomolitanu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 14:52 Muž Oggy [17] Re: snehulda007
Ahoj ten Atman HF-0100 mám ve stejně velký nádrži. Jako filtr dobrý ale je u něj ten samej problém že má hodně málo filtrační hmoty já osobně ho vycpal molitanem co to dá a na nasávání dal kostku molitanu... no a teda musim říct že úplně nejtišší taky neni ale dá se to:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 14:41 Muž pajaman [15] Re: snehulda007
A nepůjde ta kostka nějak zamaskovat,schovat se dá všechno? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 14:02 Muž snehulda007 [850] Re: Roby
No ten atman chci koupit,ale chtěl bych znát něčí názor jak je na tom funkčně. Jestli dobře filtruje. Jestli má dostatečný objem filtračních hmot atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 13:38 Muž Roby [17] Re: snehulda007
Uvažoval jsi o závěsných filtrech? Např. Aqua Clear 20 za cenu okolo 480,- Kč, nebo Atman HF-0100 za cenu okolo 200,- Kč. Myslím, že na 17l by to mohlo být dobré řešení, jak neubírat místo v akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 12:50 Muž snehulda007 [850] – Atman HF-0100
Ahojte. Mám v miniaq (17 litrů) Jako filtr upravenou hlavu z atmana AT-F300 s kostkou biomolitanu. Funguje výborně,akorát ta kostka zabírá místo a vypadá to blbě. Chtěl bych ho vyměnit za Atman HF-0100. Máte někdo zkušenosti s tímhle filtrem? Nebo můžete mi poradit nějaký jiný externí filtr za rozumnou cenu? Dá se s tímhle filtrem i "vzduchovat"? Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 15:58 R Muž Silent [5949] Re: Bára
Šel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 15:56 Žena Bára [2]
Zdravím. Chtěla bych se zeptat jestli by do mého krevetkária (viz. prezentace) ještě šel Blau FM-120?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 07:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: FreeDale
vetsina cerpadel ma lopatky z plastu a ty se daj zkratit, zkracoval bych je postupne a hlavne ROVNOMERNE, aby pri behu "nehazely"

a pokud je tam malo rostlin taky by mozna sel i pudni filtrik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 07:52 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyDíky
OK, díky všem za nápady, zkusím s tím něco vymyslet. Ony ty řasy asi nastartovala změna osvětlení, místo 35W halogen 13W úsporka. Ale i tak bych rád pořešil filtraci, současný stav shledávám nedostatečným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 21:27 Žena Linduš [166] Re: Kusma
Spousta filtrů se dá upravit. jak už píšou, předělat na biomolitan, i snížit průtok se dá.
jen vymyslet jak ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 21:15 R Muž romant [27987] Re: FreeDale
Asi se budu opakovat, ale jak jsem Ti už napsal včera, pokud použiješ ten filtr s hodinovým průtokem 30 litrů, tak se po zaběhnutí jeho výkon o 50% sníží a to by mělo splnit Tvůj požadavek na filtraci, tak jak jsi ho v původním zadání napsal. Použít filtraci ve Tvém akváriu rozhodně blbost není, ale vzhledem k tomu, že jsi nespecifikoval, že půjde o akva s menším počtem rostlin, tak ta odpověď od uživatele "kusma" mě přišla naprosto trefná a odpovídající i zkušenostem jenž jsem utrpěl já s takovýmto typem nádrží. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 20:51 Žena JJaanca [67] Re: FreeDale
Já si nemyslím že je to blbost. Mám ten Eckfilter taky ve školce pro potěr. Mám tam holé dno a plovoucí rostliny.

Moucho, v úvodu je napsáno že bublifuk nepřipadá v úvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 20:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: FreeDale
A co malej bublifuk a poradnej trs javskyho mechu at se ma ten poter, kde schovavat. nebo pomalu beznej externak, jen vymyslet to cerpadlo.... napada me nejaka variace na archymeduv sroub, nebo pidi cerpaci hlava s upravenejma lopatkama.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 20:13 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyRe: JJaanca
Je to školka, pro potěr, aby stihl dorůst nepoživatelné velikosti, jinak mají čichavci zpestření jídelníčku. Problém je v tom, že sice mi tam krásně rostou kytky, dokonce i bublaj, ale začíná se to tam zelenat i řasou, což se mi kupodivu nelíbí.
Takže když nad tím tak přemýšlím, pro další následné vylovování větších rybek asi nějaké extra zarostlé miniakva nebude dobré řešení. To znamená použít filtraci, i když je to údajně blbost. No já už jsem takovej, dělám samý blbosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 15:48 Žena JJaanca [67] Re: Kusma
Otázka je, jestli to má být rostlinné akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2011 12:39 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: FreeDale
Dle mého názoru je do 12L akvárka filtr absolutní nesmysl... jednak zabírá zbytečně místo a jednak když je tam dostatek rostlin, tak to rostliny zvládají samy.
Já nemám filtr ani v 16L ani v 32L a v obou absolutně bezproblémů a NO látky jsou úplně ideální. A to jen jednou týdně vyměním 1/3 vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 12:14 Žena JJaanca [67] Re: katterinecka
Ten se mi taky moc líbil ale ne pro akvárko s krytem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 21:25 Muž vlacek [402] Re: JJaanca
Ano, eckfilter. To je divne, ja mam dva a oba zaskrtim uplne. Ted jsem to pro jistotu na jednom overil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 19:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: FreeDale
já do malých akvárek používám tento www.akva-exo.cz/… existují i podobné od jiných značek. Když budou v akvárku živé rostliny a nebude přerybněno tak to stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 19:34 Žena JJaanca [67] Re: vlacek
Myslíš Eckfilter? Ten mám, od nuly se regulovat nedá. Jede mi na nejnižší výkon a potřebovala bych ještě ubrat. Mám ho na nočním stolku, slyšet malinko je, ale spim v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:38 Muž vlacek [402] Re: FreeDale
Pokud mas dost prostoru za akvarkem, tak proc ne, ja bych tedy osobne mel radeji vetsi akvarko nez primo k nemu prilepeny filtr. Nicmene, filtr dennerle nano jde regulovat od nuly a ma jen dva watty. Nestacila-li by ti filtracni hmota, predelas na biomolitan podle gusta a je to. Podle mne nic tizsiho stejne nesezenes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:33 R Muž romant [27987] Re: FreeDale
Počítej s tím, že ten filtr, až se tzv. zaběhne, tak se jeho výkon sníží a to kidně i více jak o 50%, takže to bude dle Tvých představ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 17:40 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – filtrace v mini
Takže, pročetl jsem to tady a zapojím se do diskuze. Mám 12 litrů akva a potřebuju vyřešit filtraci. Bublifuk v žádném případě(i když by byl naprosto geniálně nejlepší), ve stejné místnosti spí puberťák, který naprosto nic hluk tvořícího netoleruje, pokud to není ve formátu MP3.
Takže potřebuju něco elektrickýho, co má VELMI NÍZKÝ průtok (cca 5 - 15 l/h) a dostatečný objem fitračních hmot( cca 5% objemu nádrže)
Jediný, co mě napadá, jako pro mě vyhovující je asi jediná možnost a to externí fitr za akva, stejně dlouhé a vysoké, ale úzké akva s čerpadlem, samozřejmě přiškrceným, a ještě k tomu na výstupu z čerpadla udělat rozbočku, kde jeden konec půjde zpátky do akva a druhý bude otevřený směrem do fitru, jen se škrcením průtoku vracející se vody.
JInak nevidím způsob, jak dosáhnout nízkého průtoku v akva. Prostě jsem nenašel fitr s průtokem nizším než 30 l/h, což mi přijde dost, přefitrovat nádrž 3x za hodinu.
Co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 20:39 R Muž Silent [5949] Re: JJaanca
Pak by byl ten Dennerle dobrá volba. Kousek bioakvacitu by mohl jako alternativní náplň fungovat bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 20:32 Žena JJaanca [67] Re: Silent
20litrů, karanténa, vytíračka. Počítám s tím, že bude pořád v porovozu abych nepřišla o bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 19:59 R Muž Silent [5949] Re: JJaanca
Do jak velké nádrže to chceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 19:58 Žena JJaanca [67] Re: Silent
O tom filtru uvažuju, ale ještě hledám jestli nenarazím na něco lepšího.
Myslím že pro ty kdo nemají kryt je moc dobrý závěsný, ale já kryt mám. Takže budu asi pořízovat ten dennerle a nacpu tam místo vaty houbu - mám k ní nějak větší důvěru než k nějaký vatě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 19:25 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: vlacek
Paradoxně negativní ohlasy byly vždy od lidí zaměřených na krevetky, kdy akvaria netrpěly nějakou zátěží, v mém případě to samé, roli možná hraje to, že filtr běžel od samotného založení akvaria, kdy těch jemných nečistot bylo více, každý má svoji zkušenost...Tichost a malá spotřeba se mu však upřít nedá, zbytek je na každém. :-)
Výhoda vnějšího filtru je pro mne tedy právě v tom velkém objemu filtrační hmoty, akvarium založím a rok nemusím do ničeho zasahovat, celé funguje stabilněji, žádné odkalování,hrabání se ve vodě...Spotřeba mezi 5-10W je dle mého názoru velice přijatelná a s tím škrcením, to je věc ošemetná-záleží na druhu náplní, usazení filtru, případně externí reaktor na CO2 a pak člověk ještě hledá kde by filtru ulehčil aby víc honil vodu :-) Mám tu vedle sebe třeba zrovna jedno Nano Cube-20L a jede na neškrcené 2211 a znám i majitele jiných, co jedou na 2213...Pro někoho je to šílenost, pro někoho standart :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:17 Muž vlacek [402] Re: vóťa87
Ja jen potvrdim, co uz napsal Silent. Zanaseni zalezi na tom, jake je znecisteni v nadrzi. Vata se prat da a ja jsem jednu napln provozoval cca tri ctvrte roku v nadrzi >30litru a s rybami. Kvuli pancernickum jsem ale oba vlastnene filtry predelal tak, aby bezely s molitanovou kostkou, udrzba je pak jednodussi a ucinnost teoreticky vyssi. Co se spotreby a tichosti tyce, tak se mu tezko konkuruje (2W). A porizovat vnejsi filtr, ktery se zazemim zabere pomalu vice prostoru nez akvarko, mi neprijde moc efektivni, navic by se musel hoodne skrtit i ten nejmensi ze jmenovanych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:02 R Muž Silent [5949] Re: vóťa87
Filtr sám nemám, ale starám se o několik nanoakvárií kde tento filtr je. Obsahuje speciální vrstvenou vatu, která se snadno osídlí bakteriemi, takže funguje velmi slušně. Problém se zanášením nastává pokud je v nádrži špatná hygiena (překrmováno, přerybněno, malá výměna vody). Osobně v mnou kontrolovaných nádržích měním vatu cca po třech měsících až půl roce. Fakt je, že se povětšinou jedná o krevetária s malým počtem ryb nebo úplně bez ryb. Do frekventovaných nádrží se tento filtr moc nehodí. Ostatně na to není ani určen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:51 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Silent
Na tento filtrřík by mě zajímal Váš názor, pokud ho vlastníte...Já na něj dostal dost negativních ohlasů ohledně toho, že filtruje víceméně jen mechanicky a ta "patronka" s filtrační vatou je po krátké době téměř neprůchozí a nějaké čištění ji moc nepomůže. Sám jsem ho pak na zkoušku pořídil a má zkušnost byla po měsící podobná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:33 R Muž Silent [5949] Re: JJaanca
A co něco takového www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:32 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: ottlik
Než něco takhle bastlit...tak bych šáhl po bublifuku či hamburku co by nejlevnější funkční variantě :-) Jinak ale osobně už nepoužívám nic jiného než vnější filtry. Eheim classic 2211,2213,prof. 2222,Tetratec ex 400 a 600, vše má malou spotřebu a jde regulovat...Sice je to větší investice, ale zbytečně se neubírá prostoru v již tak malém akvariu, objem filtračních hmot zajišťuje mnohem větší stabilitu a komfort při údržbě o tom ani nemluvím..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:29 Žena JJaanca [67]
A a jaký filtr pro miniakvárko které je v ložnici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 14:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: j0hny
jeste se na burzach objevuji pidi cerpadylka tusim ze cinsky ci thaiwansky vyroby, ale rozhodne hlasuju pro bublifuk ci plosnej filtrik pohaneny vzduchem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 01:12 Muž j0hny [86] Re: ottlik
"čerpadýlko od ostřikovačů" ma zivotnost tak 1000 hodin, potom odidu loziska alebo uhliky.
Takze jedine bublifuk, hamburger (na dlhe nadrzky), alebo ten atman spomenuty hore.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 23:32 Žužu Re: ottlik
Já si taky myslím, že bude nejvhodnější bublifuk.Mě šlapal čtyři roky a kdyžtak ti daj záručák ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:43 Muž ottlik [5] – Nápad
Takže lidičky, problém filtru u nanoakvária jsem já osobně vyřešil tak, že jsem si vlepil do krabičky od ferrera vlepil přepážky jako na obyč přepadový filtr a dovnitř teče voda samospádem a zpátky jí honím přes čerpadýlko od ostřikovačů. První komora - drť z lávových kamenů na zachycení hrubých nečistot, lávové kameny použity převařené z grilu. Druhá komora - bioakvacit. Třetí taky. (Je pravda, že ty komůrky jsou opravdu malinkaté) A poslední také, plus čerpadýlko. Finíto za 15 minut. Tento fitr jsem přestal používat z důvodu ´´objevení´´ bublifuku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 08:28 Žena JJaanca [67] Re: Kajka99
V 21 letech jsem spala i při bublifuku, teď už bych neusnula. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 22:37 Žena Kajka99 [229] Re: peterhorinek
podívej, naprosto bezhlučný není, to ale není žádný spotřebič. Já ho mám, a na ten tichý zvuk skoro na hranici slyšení si zvykneš, neboj se, že bys při tom neusnul, já se vedle akvária v pohodě učím a se svými dvěma akvárii spím v malém pokojíčku - jako špalek :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11918x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12781-filtr-do-mini-akvaria-do-20-l?od=251