Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do mini akvária (do 20 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Filtr do mini akvária (do 20 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.03.2013 12:39 Muž muťa [554] - RostlinyRe: meleri
...no a taky je to o reklamě. Po natáčení a nafocení se nádrž zruší - bavíme-li se o nádržích na netu apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 08:59 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: meleri
..., tak například níže jmenovaný dennerle nano eckfilter se dá regulovat skoro do nulového průtoku.
Ale jsou machři, co dokáží i v proudu pěstovat jen pomalu rostoucí trávníček při světle 1W/l a maj to bez jediný řasy. Jak to dokáží bez rychlerostoucích kytek nechápu.
Je to o vyváženosti živin, co2 a světla. Takže měřit a doplňovat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 06:47 meleri
ahoj,

pro radost se casto divam na videa tech krasnych modernich miniakvarii co jsou na ruznych soutezich. Je to fakt nadhera. Jednu vec ale nechapu. V tech malych akvarkach se to viri jak ve virivce a presto zadna rasa, sinice nic !
Jak to muze fungovat? Ja kdybych si to takhle zapla ve svem akvariu tak tam mam do tri dnu ruduchu, a jiste i jine druhy ras.
Nekde jsem cetla, ze je treba silneho proudeni na rozvadeni co dve. jak to ze tam ale neni ta rasa?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 18:55 Muž Miso [470] Re: KarlosS
ja som ho nedoporucoval priamo LadyBeetle, ale srandu by som si nerobil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 17:23 Muž jamircek [1] Re: KarlosS
já mám ze studny. ale stejně dám na tebe. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 17:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jamircek
i studenou čerstvou (chlorovanou) zabiješ nitrifikační bakterie ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 16:50 Muž jamircek [1] Re: KarlosS
jak sem říkal ješte sem nečistil. ale až budu tak dám na tebe a ve vodě z akvarka palec ahoj ( lepší studená voda než ho v horké pořádně vyždímat tone )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2013 16:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: LadyBeetle
Jak říkám, jen propláchnu v odpuštěné vodě z akvárka (ne ve studený, jak chybně píše jamircek). Já ten dennerle nazval eckfilter a jamircek nano clean, ale je to ten samej. Moje kamarádka ho má taky a nikdy taky nekupovala náhradní patronu.
To už je na tobě jestli chceš "obohatit" filtr biomolitanem, podle mne zvýšit objem filtračního materiálu je vždy ku prospěchu.
A miso si asi z tebe dělá srandu, když ti doporučuje ten eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2013 12:57 Muž Jiri_99 [425] Re: jamircek
Jak to tady pročítám, osobně se mi zdá nejlepší řešení dennerle, jak píše jamircek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 12:43 Muž jamircek [1] Re: LadyBeetle
nekupuju nic ano ješte sem ani filtr nečistil ano a až na to dojde tak ho jen protřepu ve studené vodě a hotovo palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 12:35 LadyBeetle Re: jamircek
A vy všichni, kteří máte tenhle filtr: Dennerle Nano Clean Eckfilter, kupujete ty nové filtrační vložky? Dyť to musí lézt strašně do peněz, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 12:10 Muž jamircek [1] Re: Miso
ale tenhle mám a je supr... www.akvarista.cz/…
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 12:05 Muž Miso [470] Re: jamircek
to uz radcej klasiku www.spokojenypes.cz/… ;-) samozrejme pokial nieje akva napr. pre Bettu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 12:03 Muž jamircek [1] Re: LadyBeetle
Já su spokojený moc s tímhle. hlučnost nulová palec www.akvarista.cz/… no ale i takové se mi zamlouvá jen na to všechno mít www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 11:37 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Silent
- Eheim je pekny/znacka, ale bohuzel za tu cenu 3x Atman... aktualne uz i s rozstrikovaci rampou
- nekdo to nazyva "honic vody" mede in China
- ale z mnohalete zkusenosti absolutne bez problemu, jen se meni molitan ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 11:10 R Muž Silent [5949] Re: LadyBeetle
Pro nanoakvária je určen i filtr od Eheimu a to www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 11:03 LadyBeetle Re: KarlosS
Díky za rady. Myslíš, že to opravdu bude fungovat, když se ta originální vložka nahradí biomolitanem? Mám trochu obavy, do toho zasahovat. Ale na druhou stranu by se mi opravdu nechtěli kupovat stále nové a nové originální filtrační vložky. Tenhle filtr se mi fakt líbí, ale říkám si, jestli není lepší si koupit takový, do kterého nebudu už muset zasahovat (viz. dávat tam ten biomolitan, když tam není z výroby). Koukal jsi na ty filtry, které jsem poslala výše? Co si o nich myslíš? Bohužel nemůžu sehnat nikoho, kdo by s nimi měl zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 10:58 LadyBeetle Re: Moucha
Díky za rady a nápady. Našla jsem ještě další filtry, které se prý hodí do miniakvárií. Jsou od značky AquaEl. Ve velkém akvárku mám od téhle firmy také filtr a jsem s ním maximálně spokojená. Mám ho už snad dva roky a pořád běží bezchybně. Ale těžko říct, jaké by mohli být tyhle filtry:

www.mk-zoo.cz/…

www.mk-zoo.cz/…

www.mk-zoo.cz/…

Nevíte někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 09:01 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: LadyBeetle
Fotka k příspěvku Zavesny Atman HF-0100
- tichy, regulovatelny
- na trubku libovolny molitan (napr. od bublifuku), dovnitr libovolne filtracni medium
- vysledek je o dost vetsi filtracni kapacita a uvnitr AQ je jen trubka/molitan ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2013 08:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: LadyBeetle
Hlučnost je nulová. Mám ho v 20l tak, že výpustní rampa je ponořená 1 cm pod hladinu a otvory v ní jsou mírně vzhůru. Takže proud se malinko okysličuje nad hladinou. Při doregulování na minimum ani vlnka.
Filtrační materiál je tam taková ta vata. Já tam přidal ještě proužky biomolitanu. Vatu jen propírám v odpuštěný vodě, ale až ji budu někdy měnit, vystřihnu si ji sám, kupovat náhradní nebudu. Nebo si to můžeš celé vyplnit biomolitanem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 08:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LadyBeetle
ja bych ti poradil Aqua Zonic Emperor mini - cerpaci pidi hlava (cca 100kc) + biomolitan! z bublifuku (cca 30-80kc), jako trubku jsem pouzil serizlou a provrtanou injekcni stikacku (10ml) a prechodka je z kousicku hadice

normalni molitan se mi po par mesicich utemoval, tak ze nesel ani vyprat a cerpadlo skoro necerpalo, proto biomolitan

cerpaci hlava je z ciny, ten muj kus z prvu obcas zarachotil, ale co mam biomolitan tak je tichounka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 12:42 LadyBeetle Re: KarlosS
A opravdu se dá regulovat tak, aby se mi nevířila voda v akvárku? A co hlučnost?
Jo a co ten filtrační materiál? Na nějaké diskuzi jsem četla, že se musí do tohoto filtru častěji kupovat nový. Filtr co mám ve velkém akváriu má biomolitan, který jen properu ve vodě a mám ho už několik let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2013 09:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: LadyBeetle
Já jsem spokojen s rohovým Dennerle Eckfilter. Dá se regulovat do nejmenšího průtoku, je tam vychytanej čistící systém, včetně kartáčku a dá se k němu dokoupit baby protect aby ti nenasál např. malý krevetky. Vyzkoušel jsem hodně malých vnitřních filtrů, ale tenhle je nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2013 08:57 Muž Burik [727] - AquascapingRe: LadyBeetle
Já bych ti poradil něco takového www.happyzoo.cz/… sám ho mám a je naprosto neslyšný a nejsou s ním problémy ;-) Navíc nezabere místo v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 08:43 LadyBeetle
Ahoj, mátě někdo zkušenosti s tímto filtrem?

www.mk-zoo.cz/…

Sháním nějaký do akvária o objemu cca 20 l, ale nechci molitanový, ten už doma mám a bohužel motůrek je moc hlučný. Nebo víte o lepší filtru do tak malého akva? Díííky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.12.2012 11:45 naty Re: Adrianne
Já bych ti radila obyč molitanový filtr s motorkem mám ho v mini akve (12) l a zatím skvělé ;) a rybky bych tam dala jiné např.hejnko razaborek,nebo galaxy jsou nádherné ;) Ty bych taky chtěla ale mám melé akva ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.12.2012 10:25 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Adrianne
Parmičky rozhodně do 20l ne. S žabkami nemám zkušenosti. Psala jsi, že máš vestavěný filtr, i když bude malý, při osázení akva rostlinami by neměl být problém, pokud tam nenarveš mraky ryb. Pro dostatečné okysličení vody postačí pohyb hladiny, dostatek rostlin a průběžná péče o akvárium (odkalování, výměna vody).
Ryby do 20l? Je tu o tom celé vlákno, myslím, že tam najdeš dostatek inspirace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   13.12.2012 19:41 Muž Yirka [9126] Re: Adrianne
Do těch 20 litrů ta sestava není nejvhodnější. Ty parmičky vůbec a žabky s obrovským otazníkem. 3x řasokoule do toho drobku také není nejlepším řešením. Nechceš to celé nějak přehodnotit? Určitě by se našlo lepší řešení s nějakými minirybkami.
Zkus si také něco přečíst než začneš: www.akvarijni.cz/…
Ještě to vlákno: rybicky.net/forum/15819-filtr-nebo-vzduchovani-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 19:35 Adrianne – Čerpadla&Vzduchování
Ahoj, potřebuji radu. Mám akvárium (2Ol) v něm je vestavěný filtr a také nějaké rostlinky (zatím jen Šípatku šídlatou, ale budu dokupovat 3x Řasokouli zelenou a 1x nějakou vysokou rostlinu). Mám docela problém s kyslíkem,.. Až si tam časem dám rybky, tak je nutné mít čerpadlo? Konkrétně tam budou 2 Drápatky trpasličí a 5 Parmiček pětipruhých/čtyřpruhých (<ještě nemám rozhodnuto).

Je tedy lepší obyčejné čerpadlo nebo je pro tento účel vhodné vzduchování (jakou formou) ? :-(

Poraďtě prosím :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 10:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Cosmogagy
No to bych netvrdil. Za prvé je opravdu lepší než ostatní filtry, právě o těch detailech to je. A za druhé, drahý určitě jen kvůli značce není, viz čínská kopie (nebo originál) tohoto filtru, který se prodává stejně draho:
www.dinodirect.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 09:32 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Rounce
A co takhle akvárium bez filtru? Pokud by bylo rostlinné a s přiměřeným množstvím živočichů, kteří vylože nevyžadují proud vody ....
Nemusím řešit hlučnost, ušetřím za nákup filtru ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 09:21 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danio
To samý sem udělal já, a jsem spokojenej...u tekoucí vody se mi dobře spí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2012 09:05 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Cosmogagy
Je fakt, že závěsný filtr (Atman HF-0100) mám teď na čerstvě založené patnáctce, původní filtrační vložku jsem vyhodila a nacpala tam biomolitanu, kolik se vešlo a kus kostky ještě nasadila na sání. Úplně tichý není, ale co do funkčnosti by měl být ok a regulace taky dobrá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2012 08:11 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Rounce
Rounce - vím že závěsňák jsi nechtěl, ale utrácet za Eckfilter mi příjde zbytečné. Zase takový ultrazázrak to není, připlácí se docela dost za značku.

Já bych doporučil právě tebou nechtěný závěsňák. Vytáhnout z něj originální filtrační vložku a vysypat ho Substratem Pro od Eheimu (případně Sera Siporax Mini), a máš biologickou filtraci jak lusk. Kdyžtak do něj ještě lupneš kousek vaty pro mechanickou filtraci. Já ty malé závěsňáčky takhle používám (i bez vaty) a fungují naprosto parádně. Průtok se dá taky zregulovat do uplného minima.

Zkoušel jsem do malých akvárek jak bublifuky tak elektrické vnitřní filtry, ale zůstal jsem u závěsňáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 07:53 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: triscene
Tak jasně, externí je vždy lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 00:09 triscene Re: KarlosS
hmm..ja mam 20 litrovku a kosi mi nestaci a aj vizualne mi tam zavadza..zasa ked mas rastlinne nano tak ak mas pred nasavanim rastliny tak sa na ne zachyti bordel a zhniju. ja som teraz svoj vytiahol a idem do eden 501 a lily pipes. inak by som siel do 2211 co mam v 38icke ale nemam miesto na zemi a musim ho mat vedla akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 20:57 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Rounce
Souhlas s Karlosem - taky mám Dennerle nano eckfilter, vložku můžeš případně vyměnit za uříznutý bioakvacit, mám ho ve 12 litrovém krevetárku a proudění je tam v pohodě :-) Navíc je opravdu tichý, nebála bych se mít nano s tímhle filtrem hned u postele palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2012 20:51 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Rounce
no já vyzkoušel do malých akvárií spousty filtrů včetně bublifuku, ale myslím, že nejlepší je Dennerle Eckfilter. Je rohový a tak nezabírá moc místa i když má celkem velký objem filtrační hmoty a hlavně se dá průtok regulovat skoro do minima. Je to vychytaný systém včetně čistícího štětečku. Navíc se dá na sání dokoupit babyprotect pro krevety a potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2012 20:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Rounce
Ne, ten je na větší akvárium. Nepochopil jsem, že to chceš do té 12ky. Do tak malého akva se hodí opravdu nejlépe bublifuk. Dnes už jsou kvalitní, tiché vzduchovací motorky, můžeš ho mít klidně v ložnici. Taky mám jedno krevetárko s bublifukem v ložnici a je to v pohodě. První den to člověk trochu slyší, potom to přestane vnímat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 20:01 Muž Rounce [30] Re: romant
No jo ale jaké mám to u hlavy tak nechcu aby mě to u ní řvalo celo noc.
Takže ten atman by se ke krevetám hodil ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2012 20:00 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Klasiku, bublifuk. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 19:58 Muž Rounce [30] Re: malyLibor
Jj do té 12 ktero nejpíš nahradí 30x30x35(30L).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2012 19:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Rounce
Do kterého akvárka? Ideální je biofiltr tvořený kostkou akvacitu a čerpadlem. Čerpadlo do malých akvárií je ideální Atman 200 www.akva-tera.cz/… mám ho v 50ti a 80ti litrovém akvárku, na to se nasazuje bioakvacit www.rataj-spk.cz/… přiměřené velikosti. Cena je přijatelná, filtr výkonný a dlouhodobě spolehlivý, ten bioakvacit se čistí podle toho, jakou máš osádku akvária - já jednou za rok. Ta šílená zelená, někdy modrá barva akvacitu za pár měsíců zcela zmizí, já před filtr sázím houštinku stonkovek, aby se za nimi ztratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 19:42 Muž Rounce [30]
Zdravím chystám se kopit lepší filtr ale nevím jaké hledám spíš nějaké do vnitřku akva závěsné pokud je to možný ne. Tak sem píšu o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 05:09 Muž j0hny [86] Re: Filip980
Do tak malinkej nadrzky AT200, da sa to aj s aquael FAN mini plus, rozobera sa lahko. Ten si das na molitan jaky chces, staci ho prepichnut nozom do hlbky cca 8cm a napichnut cerpadlo. Objem trosku predimenzuj, cerpadlo+kocka molitanu ma dost chaoticky prietok, 8x8x10cm bude urcite stacit :)
Ked ti vadi hluk, nechaj to volne polozene na dne bez pouzitia prisavok, alebo zapichni do substratu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 20:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Filip980
O.K. :-)
Na tuhle hlavu se dá (po drobné úpravě) podobně jako např. na ATMANa 20x nasadit přiměřeně velká kostka (nebo válec) filtrenu a dostanete poměrně výkonný a nadstandardně tichý filtr do malých nádržek. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 18:55 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Sid
Tak já nejdřív budu filtrovat přes bublifuk, ale zkusím se na tenhle filtr pozeptat a do budoucna bych si ho pořídil, cena je teda pěkná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 18:52 R Muž Silent [5949] Re: Filip980
Oficiálně to k nám nikdo nevozí. Jedině jak píše Sid nějaká burza nebo zkusit Aukro. Občas se tam tyto filtry objeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 18:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Filip980
Koupil jsem ho (+ nějaké další typy stejného výrobce) na poslední brněnské burze. Cena příjemná - 100,- - 140,- Kč podle typu. :-)
Zkuste dohledat prodejce na stránkách burzy: www.akvaburzabrno.cz
Edit: Tak jsem prošel sortiment minulé burzy a toho prodejce jsem tam nenašel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 18:41 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Sid
Ale když teda není k sehnání na internetových českých stránkách tak jak to je s tou dostupností v obchodě?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11918x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12781-filtr-do-mini-akvaria-do-20-l?od=201