Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - bílé táhnoucí se výkaly

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Terčovec - bílé táhnoucí se výkaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 11:05 Muž Miras [111] Re: Romy
a udělá něco ostatním rybám ten Flubenol, pokud ho přidám do žrádla tak si určitě zobnou i ostatní rybky(neonky, dánie, torokátci a ancíkové) neublíží jim to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 11:03 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: tatrovka
Špatně čteš,psal jsem,že čí víc vody vyměníš,tím lépe.Filtr nesmíš nechat vypnutý,může jet někde v kyblíku,jinak přijdeš o bakterie.Mimochodem si myslím,že je na tvojí nádrž nedostatečný,hlavně co se objemu filtračních medií týče.Takže otázka je,za přemnožení vnitřními parazity došlo patentkami,krmím s nimi také.
Žábronožka je jedno z nejlepších a nejčistších krmení,ideální živá pro rozplavaný plůdek,dá se koupit i mražená a hlavně větší.
Docela by mne zajímalo,čím jsi terče krmila,myslím si,že než patentkami,sis zadělala na parazity jednotvárnou stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 10:57 Žena tatrovka [8] Re: vladislav
je jich tam ještě šest, nechci z nich mít žádné výstavní kusy, nevadí mi když budou zaprdlí, jen aby byli zdraví a spokojení, proto ten boj nevzdám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 10:56 Žena tatrovka [8] Re: Romy
děkuju moc, takže 3 dny bude filtr vypnutej a měnit vodu po entizolu teda nemusím? o krmení tam nic nepíšou,takže můžu krmit alespon neonky a krevety jako normálně...čupr to jsem na to zvědavá, dokud jsem krmila sušeným a kupovaným směsma tak to bylo v poho, ale chtěla jsem jim přilepšit komáříma larvama a je to v háji :-( jen otázka mimo téma: co si myslíš o krmení žábronožkou solnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 10:55 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: tatrovka
Vím ,že to ted nebude zrovna moc akvaristické.. X-) Ale kolik tam máš ještě terčovců???Ona ty léčiva nejsou zrovna laciná..A že je zachráníš taky není zrovna moc jisté..V každém případě si myslím,že je přinejmenším podrazíš v růstu....Nemám s léčením zkušenosti..Možná by bylo pak rozumnější investovat do nové rybí osádky akvária..Je to jen můj názor..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 10:48 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: tatrovka
Návod Flagellol:
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 10:41 Žena tatrovka [8] Re: Romy
Takže vyměním 50% vody, odstavím filtr, zapnu vzduchování, předpokládám že nebudu ani zkoušet krmit a co dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 10:36 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: tatrovka
Čím víc vyměníš tím lépe,aby se léčiva nemíchala.S vodou hýbat nemusíš,rybám Flagellol neudělá nic,a to ani sumcovitým.S krevetami nevím,ale určitě se někdo ozve.Je jen třeba odstavit filtr léčivo zničí užitečné bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 10:34 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: tatrovka
Flagellol buď v nějaké akvaristice nebo zadej název do seznamu a vyjede ti spousta eshopů kde ho pořídíš.Neonky to zvládnou s krevetkama nemám zkušenosti tak nevím.Voda by měla mít co nejméně odpadních látek takže ta výměna je rozumnej nápad(50% bude stačit).Když se budeš řídit návodem je velká pravděpodobnost že to ryby zvládnou.

edit:pokud se nepletu tak entizol během 12 hodin z vody zmizí(vstřebá se...nevím teď jak to líp napsat) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 10:24 Žena tatrovka [8] Re: Bob66
Rybky už nežerou, kde sehnat ten Flagallol?
A hlavně pokud léčím entizolem, tak vyměnit kolik vody abych mohla léčit tim flagellolem? asi 75% že? musím nějak hýbat s pH? co mi to může udělat s neonkama a krevetama? nebo raději odlovit ven?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:46 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: Romy
Maj tam sice napsáno flagellol, ale celej článek pod tim je o sera... tremazol :-D
Romy: Máš pravdu, trochu sem to poplet. hmm Já mám s patentakama špatný skušenosti, známí mě varoval a nakonec sem mu dal za pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:41 Muž Miras [111] Re: Dahak
kde ten Flubenol sehnat, asi taky jen přes veterináře nebo se dá někde koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:33 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Miras
Mě přijde dost nemožná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:31 Muž Miras [111] Re: Bob66
a je možná tahle cena: www.scmerkur.eu/… nebo tam chybí nula :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:21 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Miras
Flubenol pokud přijímají ještě potravu, pokud ne tak Flagallol ;-) Flubenol se přidává do krmiva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:18 Muž Miras [111] Re: Bob66
a teď co je tedy lepší, Flubenol nebo Flagellol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:16 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: gaume
Hodně odvážné tvrzení že pokud ryby už nežerou že nejdou zachránit, zvlášť když nemáš terčovce hmm Já mám opačné zkušenosti, i když už nežraly tak léčba proběhla beze ztrát X-) Entizolem jsem léčil dvakrát jednou zabral a jednou ne, ale Flagellol byl vždy 100%, léčil jsem s ním i u dvou kolegů co měly problémy, musí se ovšem dodržet přesný postup, jinak není učinný žádný lék ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 20:33 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: gaume
No jo,nakonec se to nějak pomotalo,tedy já to pomotal,ptala se Tatrovka... hmm Omlouvám se za zbytečnou otázku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:56 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Romy
nemam tercovce :-) mam parmicky, pavi ocka, dania, razbory. tuhle nemoc jsem mela u predchoziho akva, tam byly karasove.
jinak lek je Baktotabs a jak to tak ctu, tak to primo proti parazitum neni, takze jste meli pravdu, akvaristika chce vydelavat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:38 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Sakul
Někdo říká riziková,někdo ne.Jde o to,mít vyzkoušený dobrý zdroj,nedávno zde byla o kvalitě krmení diskuze.Já patentkami samozřejmě krmím a krmím i srdcem a nějakou neočekávanou silnou invazí jsem se nesetkal.
Teplota 30°C je důležitá při krmení srdcem,je oproti ostatnímu krmení tužší,a tak by trvalo déle,než by se strávilo,pokud při nízké teplotě vůbec.Pak by hrozila nejspíš neprůchodnost,nebo zauzlování střev.
Terčovci mají krátkou trávící soustavu(nedokonalé trávení) stále,ne jen při nižší teplotě ;-) ,a teplota vody urychluje metabolismus a díky tomu můžou terčovci trávit rychleji a dostat tak do těla živiny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 17:01 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: gaume
Ještě bych chtěl podotknout, podle mě dosti ryzokový jsou různá mražená krmiva třeba patentky... Rozhodně nekupovat v akvaristice, ale třeba od chovatele. A rozhodně nekrmit při teplotě menší neš 30°C V nišší teplotě mají ryby nedokonalí trávení a to náhrává parazitům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:50 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: gaume
Skaláry jsou s terčovci?? Další otázku už položil Dahak. a 100 ryb pohromadě(?),v jaké nádrži a v jakém počtu na druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:48 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: gaume
Karasů ? jak se to mohlo přenést na terčovce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:45 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Romy
dekuju moc za info, snazim se delat vse co nejlepe, tak se radsi ptam. za poslednich nekolik mesicu jsem prisla jen o dve skalary, coz u poctu kolem stovky ryb povazuju za uspech :-) bicikovce jsem mela u karasu a zrejme jsem si je s nimi dovezla, protoze zacaly umirat uz ten den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:35 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: gaume
Dává se již zmíněný Flubenol,ale nejlepší prevence je dobrý zdravotní stav ryb,který se docílí hlavně čistotou prostředí a kvalitní různorodou stravou.Každá ryba je v sobě má,ale přemnoží se jen při zhoršených životních podmínkách.Běžná imunita tyb si s nimi poradí.Když se bude často preventivně léčit,vybudují si parazité brzo rezistenci i na ostatní léčiva.Preventivné léčba stačí 1x ročně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:30 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Sakul
na jednu stranu se musim zastat prodavacky v akvaristice, ma neuveritelny prehled o nemocech, je to opravdu vyborna akvaristika v CB (i dle rezenzi tady). ale jinak samozrejme muzete mit pravdu, nerikam, ze je to hvezdny lek. jen se zeptam, je neco, co se da davat preventivne, aby byly ryby proti bicikovcum odolnejsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:27 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: gaume
Proč entizol ne? Stojíte proti věčině chovatelů terčovců, nějaké tablety co vám poradil prodavač v akvaristice jsou pěkně naprd aspon při léčbě vnitřních parazitů. V prodejně je jim jedno jestli ryby vyléčíte nebo ne, ty potřebujou hlavně zisky. Taky sem je skoušel na léčbu vnitř. par. opravdu nefungujou ne Jedině co by v tédle situaci mohlo zabrat je flagellol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:27 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Romy
vypíšu komplet, co bude na lécích a uvidite, takhle jen vím, že to byla žlutá plastová nádobka, tablet opravdu dost a cena 235,- a navod v cestine byl nalepeny na piksle :-) kazdopadne bych ty tablety moc nedoporucovala, pokud je nemoc rozjeta. pokud je v zacatcich (ted jsem to treba pozorovala na molle), tak jsem tri dny krmila temito tabletami a molla je zase v poradku. ale je fakt, ze ted to zkoumam uz hodne, mozna az moc, po vymreni akva se bojim, aby se situace neopakovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:23 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: gaume
Docela netradiční dávkování,v podstatě množství léčiva na váhu ryb,každá ryba přece žere jinak,některá víc,některá méně...?

Ještě bych rád věděl,v jak velké nádrži,kolik a s jakými rybami terči jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:20 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Sakul
Ano,poslední dobou je čím dál tím víc slyšet,že Entizol nezabírá,tady by se o jisté rezistenci dalo mluvit.Někdo ale také říká,že léčba Flagellolem také nezabírá,mám jiné zkušenosti.Jde o to,odhalit nemoc co nejdříve,tím se léčba stává účinnější.Mimochodem léčba Flagellolem trvá tři dny.
Pokud tyby už nežerou,je to nejspolehlivější prostředek na léčení,ale pouze v případě,že vnitřní orgány ještě nejsou nadranc,pak jim pomůže už jen kremace...
Flubenol o kterém tu byla také řeč,požívám taktéž spíše preventivně.Dále se dá použít Masoten,Neguvon...,ale je velmi těžko k sehnání.Zvednutí teploty je zde na místě,urychlí se tím doba vývoje parazitů.
Ke krmným tabletám s léčivem se nemohu vyjádřit,neboť je neznám.Rád bych ale věděl nejen název,ale hlavně účinnou složku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:16 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: sportsmen
Entizol opravdu ne, ten znam a pouzivam ho pri prujmu u psa :-) Tyhle leky jsem koupila v akvaristice, vydrzte do vecera, napisu nazev. Davkovani si vybavuji denne na 500 g ryb 16 tablet a to jim davat tyden.
co me jeste napadlo, po tech tabletach do vody mi vychcipaly komplet vsichni sneci, ale s bicikovcema to moc nehnulo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:01 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: tatrovka
Jestli léčba entizolem nezabrala, pak vám uš jen pomůže jak psal Dahak flagellol od sery, mam snim výborné skušenosti, jeho výhoda je, že léčba trvá cca 24h ted nevim přesně. Myslim, že jestli uš ryby ani nežerou tak je to hodně zlí, flagellol by mohl pomoc ale jestli uš neni pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 13:38 Muž sportsmen [62] Re: gaume
Tak ty tablety by tu asi zajímaly většinu chovatelů terčovců ;-) Nějak se mi nezdá, že by takové kapacity přes terčovce jako Miro, Romy, Tercovec5 a spousta dalších tady na netu o těchto tabletách nevěděli. Nemyslela jste také náhodou ten Entizol ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 13:23 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Dahak
asi jsem to blbe podala, mela jsem dva druhy tablet, jedny se davaly do vody, rozpustily se, druhymi se maji ryby krmit. a ja mam doma jeste ty krmici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 13:00 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: gaume
Tablety na léčbu střevních parazitů prodává TetraMedica jmenují se HexaEx, ale neslouží ke krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 12:59 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Dahak
no jestli myslite ty tablety, co ryby zerou, tak to nazev zjistim, mam je jeste doma a davam je obcas jako prevenci. ale ty tablety do vody byly dle meho vyhozene penize, pokud ryby nezerou, tak uz je to v haji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 12:58 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Miras
To i mě :) do žrádla se přidává Flubenol ale je to spíš jako prevence než lék.V případě že už ryba nežere je k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 12:55 Muž Miras [111] Re: gaume
a co to je za tablety, docela by mě to zajímalo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 12:52 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: tatrovka
Pokud ryby jeste zerou, kupte tablety, ktere ryby sezerou, leci se jimi tyden (na nazev si ted bohuzel nevzpomenu). Pak jsem dala jeste tablety proti parazitum do vody. lecba vyjde tak na petset, ale tercovci nejsou za par korun, tak bych to riskla. pokud ale uz nezerou, uprimne si myslim, ze uz jim nic nepomuze, jednou jsem z dvaceti ryb zachranila dve, ktere zraly, zbytek ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 12:49 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: tatrovka
Střevní paraziti.Bohužel v dnešní době se stává že Entizol už přestává účinkovat a paraziti jsou vůči němu více méně resistentní.Já bych doporučil Flagellol od Sery tam by měl být účinek při dodržení postupu zaručený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 12:02 Adiscus Re: tatrovka
Zkuste zvednout teplotu na 32 st.celsia. Jak vypadají v těle? "jestli tedy ještě vypadají?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 11:27 Žena tatrovka [8] – Terčovci- bílé táhnoucí se výkaly
Zdravím, moji terčovci mají bílé, táhnoucí se výkali, chovatel MIRO03 mi poradil léčit je entizolem, léčila jsem je ve třech kolech, ale přijde mi, že místo aby se to lepšilo, že se to horší a rozšiřuje. Poraďte prosím co s tím

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 12080x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12395-tercovec-bile-tahnouci-se-vykaly?od=201