Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - bílé táhnoucí se výkaly

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - bílé táhnoucí se výkaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 22:09 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Romy
Tak tobě Romane snad nemusím vysvětlovat,že te filtr je plný cyst a vrátit ho tam zpět kolotoč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 21:40 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: rriki
Co tím myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 21:26 Muž rriki [818] - CichlidyRe: O.Tom
Největší blbost co můžeš udělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 20:18 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomiino
Ano,během léčby je možno krmit,ale s citem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 20:03 Muž Tomiino [43] Re: Romy
Jeste by me zajimalo...muzu behem lecby krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 19:53 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomiino
Tomiino napsal: Ok dekuji za info.Je mi to jasne!ale nemusim ho odpojit uplne cely i s hadicema vid?staci kdyz odpojim hadice a necham ho jet vedle v kybli?

Přesně tak,buďto odklonit filtraci,nebo vzduchovat...Dále,jak píšeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 19:49 Muž Tomiino [43] Re: O.Tom
Ok dekuji za info.Je mi to jasne!ale nemusim ho odpojit uplne cely i s hadicema vid?staci kdyz odpojim hadice a necham ho jet vedle v kybli?a pustim silne vzduchovani pomoci moturku a pridam starsi filtr do akva..
A pripravku pouziju o 50% vic.
A jak to chodi po lecbe?po trech dnech odpusti 80% vody,dam zpet filtr a uvidim???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 19:48 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomiino
Odpojit,nechat někde v kýblu fungovat,kolovat,bakterie nezabiješ,potřebují kyslík,nebo v krajním případě vzduchovat ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 19:34 Muž O.Tom [439] Re: Tomiino
Když máš nějaký závažnější problém a léčíš už dražším speciálním přípravkem, tak bych se snažil dodržet postup a doporučení z návodu.
Důvody proč se má filtr odpojit můžou být, že léčivo je pro bakterie škodlivé/smrtící a v tu chvíli by filtr nečistil ale stal se zdrojem náhlého uvolnění škodlivých látek. Nebo jen pro to, že by filtr silně snížil účinnost léčiva.
Filtr bych odpojil od akvária, nechal ho běžet po dobu léčení přes kýbl s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 19:31 Muž Tomiino [43] Re: Romy
No jo ale kdyz filtry vyjmu kam je dam po dobu 3 dnu?nejak mi to nedochazi...kdyz je budu mit v kyblu s vodou z akva zabiju baktrerie ne?nebo mam filtr uplne vypnout a nechat tam jen vzduchovani?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 19:28 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomiino
Biologický filtr je potřeba vyjmout proto,že léčivo zabíjí nitrifikační bakterie,takže zničíš celou biologickou filtraci.Ostatním terčům to neublíží,naopak prospěje,protože pokud jsou napadeny jiné ryby ve společné nádrži,mají to i ostatní,jen jsou odolnější...cysty jsou v celé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 19:19 Muž Tomiino [43] Re: Romy
mam filtr jbl slozeni kulicky,valecky,molitan.Pisou tam vyjmout bio.filtry.Je to hodne dulezite?stane se neco kdyz necham filtr stale bezet tak jak bezi.jen bych pridal prozdusneni,ale to si myslim ze mam taky dost mam rampu cerici vodu po cele delce akvaria.Teplotu mam 29,tu necham?
Nebude lecivo vadit ostatnim tercovcum u kterych nemoc nevidim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 18:53 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomiino
Ahoj,český návod by měl být u všech léčiv,tak praví zákon...
Pro zarostlé nádrže bych doporučil navýšení léčiva o 50%.
Návod v češtině je tady: www.lecivaprotercovce.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 18:35 Muž Tomiino [43]
Ahoj,u jednoho tercaka se mi objevil stejny vykal jako je na obrazkach.Mam 300 l akva a v tom dalsich 8 ks ty zatim v pohode,rostlinky,externi filtr.Mam koupenej flagellol,ale nebyl u toho cesky navod.Poradis mi jaky je nejlepsi pouziti tohoto pripravku??
dekuji

rybicky.net/k/forum/479838_2.jpg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 21:41 Muž O.Tom [439] Re: Tomiino
rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu

Snad ti to pomuze, momentalne s tim taky trosku bojuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 10:42 Muž Tomiino [43] – Tom
Ahoj ve spolek,poradi mi nekdo v jednom problemku?mam v akva dva nemocne tercovce diamondy,maji bile výkaly.V akva mam dalsi 3 zdrave kousky a rostliny,muzu lecit entizolem nebo je nutne ryby prelovit na samotku??entizol se da normalne koupit v lekarne?dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 13:46 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Maja
Pravděpodobně střevní bičíkovci, buď léčit entizolem nebo Sera flagellolem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 12:41 R Muž romant [27987] Re: Maja
Přečti si ten článek na nějž je odkaz 4 reakce níže(výše).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 12:39 Maja – nemoc?
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám v akváriu 720 litrů 6 terčovců. Mám ho cca 3 měsíce. Už od začátku mají bílé výkaly a po domluvě s pánem, který tomu rozumí jsem je přeléčila Nematolem na hlístice a oni mají výkaly pořád bílé a dlouhé. Nevíte někdo, čím to může být? Krmím je koretrami, dafniemi a granulovým krmením. Občas se pár dní některý stranní ostatních a ztmavne.

Díky za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 17:22 Muž borko [0]
Dobrý deň, mam podozrenie na nejakú črevnú nákazu v mojom akvarku, ryby su vyfarbene, žerú, sú aktívne, v správaní nič nenormálne, občas sa im ťahajú tenké priehľadné výkaly. Niesu ako tu rozoberané dlhé biele. Sú skôr kratšie a nieje to pravidelne. Ryby ich majú občasne. Jeden skalár vyzerá pochudnute ale to už odkedy som ho kúpil cca 2 roky ale je vytálny a dokonca sa vytreli. Neviem či je to planý poplach alebo mám zakročiť. Ďakujem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 09:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: René73
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 22:49 Muž riso [129] - CichlidyRe: René73
tady neni co radit - precti si cele tohle vlakno a odpoved urcite najdes ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 21:56 Muž René73 [0] – Terčovec bílé víkaly
Potřebuji poradi jeden smích terčovců přestal žrát mění barvu do tmava a má bílé víkaly.Poŕadí někdo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 23:59 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Romy
Ani mě se taková rozsáhlá účinnost nezdá hmm Spíš u něčeho potlačí příznaky ale nevyléčí všechno X-) Navíc dvě rozdílné účinné látky v jednom léčivu, co na to říct ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 23:30 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: astro
Myslím,že obě naše republiky jsou jim úplně šumák...ostatně,kryjí si zadek jen ve své zemi...
Podle účinných látek,by mělo léčivo účinkovat na žabrohlísty,hexamitu,spironucleus,tasemnici,atd.Nechce se mi věřit,že by to fungovalo,bylo by to nejuniverzálnější léčivo na nejhorší napadení.O účinnosti Prazinquantelu na vnitřní parazity se diskutovalo zhruba před 3-4 léty,většina názorů byla negativní,oproti účinku na žabrohlísty,tam byla účinnost v podstatě 100%.
Američané jsou nejlepší,nejsilnější,nejchytřejší.......přijde mi to,jako další jejich nafounutá bublina.I Sera,která má,dle mne nejkvalitnější léčiva v evropě,napíše ve složení léčiv více...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 22:47 Muž astro [0] Re: Romy
na krabičke je uvedené: "Active ingredients: sodium chloride, metronidazole, praziquantel"
Tiež je tam jedna nepríjemná veta: "This product contains a chemical known to the State of California to cause cancer" (žáves preklad: Tento produkt obsahuje chemikáliu, ktorá je v Štáte Kalifornia známa ako príčina rakoviny)....v iných krajinách asi rakovinu nespôsobuje, o Česku a Slovensku tam našťastie zmienka nie je
ne
okrem toho sú tam už len informácie o spôsobe liečby. príbalový leták nemám a na nete som doposiaľ tiež neúspešne pátral po kompletnom zložení, firma si to asi seksakramentsky stráži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 22:16 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: astro
Ať pátrám,jak pátrám,nikde jsem se nedopátral složení léku a jeho účinné látky,je možno ofotit příbalový leták,nebo,jestli je složení léku na krabičce? Je to velmi zajímavá informace dvou účinných látek v jednom léčivu,neméně zajímavá je i cena,jen by to chtělo vědět něco bližšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 22:00 Muž astro [0] Re: Romy
vďaka Romy. každopádne zmazaním príspevku som zmazal aj link na ten liek - Internal Parasite Guard od firmy Jungle labs tak ho tu uvediem nanovo: junglelabs.com/… , možno to niekoho bude zaujímať.
liek obsahuje metronidazol a praziquantel a mne sa osvedčil palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 20:35 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: astro
Není třeba se omlouvat,nebo příspěvěk mazat,je to výsledek diskuze,a o to tu šlo.Chybu udělá každý,mne nevyjímaje,přeci jen nejsme dokonalí.Jde o to,aby se z různých diskuzí a pří poučili i ostatní.Hlavní je,že nakonec nikdo snad nepoužije léčivo s Prazinqatelem na vnitřní parazity... ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:20 Muž astro [0] Re: Romy
Romy máš pravdu, poplietol som to, už som požiadal o zmazanie príspevku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 16:52 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: aces75
astro napsal:Cestal Cat obsahuje o.i. účinnú látku Praziquantelum, ktorý sa na liečbu vnútorných parazitov vo svete úspešne používa.
Docela bych stál o zdroj této informace,protože Prazinqantel,je účinná látka na žabrohlísty(Sera-Tremazol),max na tasemnice.O vnitřních parazitech,rozuměj Hexamita a Spironucleus,jsem to nikde neslyšel,ani nečetl...metronidazol samozřejmě ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2011 08:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Scolo
...U lidí je (česnek) 100% třeba na roupy...
A kudypak se užívá, aby měl takový účinek? :) Ne vše co se na internetu doporučuje je pravda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 07:23 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Scolo
Přesně jak píše Dahak palec Česnek je jen zdroj vitamínů a podporuje imunitu, ale pokud budou ryby v nevhodných podmínkách nebo krmeny nevhodným krmivem tak bohužel žádné antiparazitální účinky nemá X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:35 Muž Scolo [6] Re: Dahak
U lidí je 100% třeba na roupy. Ne ale jeden stroužek. Já teď pořídil ty česnekový vločky, samotný to neberou ani zaboha, tak jim to mícham do směsi. Moc se netváří, ale snad si zvyknou. Hlad je hlad. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2011 17:24 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: aces75
O nějakém velkém antiparazitním účinku česneku si dovolím pochybovat to už by se to dávno používalo ve velkém, ale zcela určitě je to zdroj vitamínů, které posilují imunitní systém a tím i zdraví ryb.Já sám ho přidávám do krmné směsi už delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 08:55 aces75 – cestal cat
na terče je výborný Cestal cat,je to na odčervení koček,rozpustim půl prášku v krmení-používám hovězí srdce,nechám tak hodinu nasát a krmim málo,aby to nespadlo na zem a měl jsem jistotu,že je sežráno,to samé udělám druhý den a třetí den maj hovínko jak malovaný :-)) ten prášek stojí u veterináře kolem 40 korun ;-)
někde jsem četl o testech skupiny terčů krmených srdcem a druhé skupině krmených srdcem s česnekem,v první skupině nebyla ryba,která by neměla problém,od té doby dávám taky česnek a je po problémech potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 19:31 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: MGK
Z tvého krmení to bílý určitě nebude spíš naopak.No uvidíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 19:29 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Dahak
Granulema Tetra Discus a srdcem. Teď jsem jim tam šoupl trochu srdce. Jinak ještě dodám že jsem tak trochu vypozoroval že po těch granulích mají ty výkaly kratší - cca. 1cm. Kdežto po srdci tak 1-2cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 19:27 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: MGK
Ještě dotázek čím je krmíš ty ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 19:26 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Dahak
Ok. Teď jsem je nakrmil. Takže je budu sledovat a pokud uvidím zase ty bílé výkaly tak se to pokusím vyfotit a kdyžtak to tady švihnu. :-) Jinak chuť k jídlu neztrácejí což si myslím že je dobrá zpráva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 19:24 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: MGK
Tak je pozorně sleduj a v případě nějakých změn dej vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 19:16 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Dahak
Dalo by se říct že jo. Ale na té fotce jsou některé části toho výkalu "tenké". Což u mojich terčů není. Ty výkaly mojich terčů mají po celé své délce stejný průměr akorát u "prdele" je ten výkal tenčí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 19:09 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: MGK
Je to něco takovýho? délku výkalů neber v potaz.

www.flowerhorncraze.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 18:57 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Dahak
Omluvám se, ale fotku nemám. Naposledy měli takové výkaly dopoledne a já jsem to nevyfotil. A navíc mám pokažený foťák, maximálně že bych to potom vyfotil na mobilu, ale bude to špatná kvalita... Jinak abych to tak přesněji popsal, ty výkaly jsou takové bílé, dlouhé asi 2cm, ovšem dneska jsem si ještě všiml že už je mají menší (tak 1cm), ale pořád jsou bílé. Jinak myslím si že to co psal Kuba, by mohlo být i pravda, jelikož chovatel je tím předtím krmil a u mě si vzali krmivo až včera odpoledne... Ale nevím no, nejsem odborník :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 18:47 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: MGK
Že by po oranžový artemii měli bílý výkaly to se mi nezdá.V jejich velikosti když něco sežerou je to krátké době venku, takže to nebude z toho čím je ve čtvrtek chovatel krmil.Světlé výkaly bývají když se krmí grindalem u žábronožky jsem se s tím nikdy nesetkal.Hoď sem fotku jak to vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 17:23 Muž MGK [2] - CichlidyRe: smidakkuba
Ok. To se mi ulevilo. Chovatel mi říkal že je právě ještě donedávna krmil artémií, takže máš asi pravdu. Navíc se mi zdáli nemocní jen 2 terči a zbylí 4 měli výkaly "normální"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 17:16 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: MGK
Já bych je zatím nechal být může to být ještě po artemii....Po té někdy kadí bíle ale mělo by to do několika dnů zmizet....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 15:28 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdravím, mám takový menší problém. V pátek jsem si přivezl domů 6 terčů Pigeon blood ve velikosti tak 3-4cm. Během soboty jsem u 2 ryb viděl že mají bílé táhnoucí se výkaly(dlouhé asi 2cm), v neděli jsem to viděl jen u jednoho terče, a dneska zase u 2 terčů. Všichni terči žerou úplně bez problému, a ostatní 4 terči jsou celkově v poho. Chci se zeptat co mám dělat. Čím léčit ? Popřípadě jestli mám i nějak změnit krmivo ? Moc díky za každou odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2010 19:44 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Muffy
Nedodržený postup léčby jen 3 dny nestačí ;-) Na konci tohoto článku je návod na léčbu Entizolem rybicky.net/clanky/525 X-) Na tvém místě bych pokračoval v léčbě Entizolem a dodržel celý postup od začátku do konce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 15:22 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Muffy
Podle mě to znova chytil kvůli tomu že léčba byla krátká. :-) Nedávno jsem léčilentizolem a četl jsem že entizol ůčinkuje jen na některé stádium nemoci.Tím pádem si třeba léčila stádium na které entizol nepůsobí. :) Já jsem léčil 14 dní a léčba ůčinkovala perfektně.Ted´ka není ani náznak že by byli zase nemocní.Samice co byla trochu vyhůblá tak jde na ní vidět že se jí daří o mnoho líp.Už přibrala, začla jíst jak o život a má hezčí barvu. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 12080x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12395-tercovec-bile-tahnouci-se-vykaly?od=51