Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - bílé táhnoucí se výkaly

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - bílé táhnoucí se výkaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 21:17 vojtczek – bičíkovci?
Fotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat..má můj terčovec bičíkovce?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 11:15 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Brodys
taky možnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 10:32 Brodys Re: Wendy2
Já zase slyšel, že je to léčivo a nelze,aby to prodávali v obyčejném zverimexu. Zkusil bych veterinu, popřípadě lékárnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 09:02 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Kawasaki
nepřestalo se to vyrábět, jen údajně není legislativa, aby se to k nám mohlo dovážet, jednoduše dodavatelé nemají příslušný "štempl"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2022 21:22 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Dodin
Nádrž musíš přeléčit komplet,pokud máš víc nádrží,které přišly do styku s infikovanou vodou,tak je vhodné jejich přeléčení,aby nedocházelo k recidivě ze zamořeného okolí..Pokud dodržíš uvedený postup,včetně výměn vody před každou jednotlivou dávkou léčiva a po ukončení léčby,tak je zákrok neškodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2022 20:39 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Wendy2
Ad.1 Prestalo se to vyrábět. Pokud uz někdo vi o náhradě bylo by fajn dát ostatním vědět.
Ad.2 Máš pravdu většinou už není skladem.
Ad.3 Přeci jen jsem našel. Akvaristika Smejkal 199 Kč. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2022 19:49 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Kawasaki
tak mrkni znovu a ty odkazy i rozklikni ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2022 19:14 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Wendy2
Nehodlám se tady dohadovat a nic ve zlým. Mrknul jsem na seznam a našel hned v několika e-schopech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2022 18:54 Muž Dodin [4] - RostlinyRe: Tojsouvěci
pivo díky, zitra skocim na veterinu. Palnoval jsem tercovce vsechny odlovit do 20l akva s vzduchovanim, ale mam jeste ve spolecnem nenonky a ancistrusy, a ty by bylo asi dobre taky prelecit nebo neni treba? Co bakterie ve filtru? Zvladne to filtr bez uhony, nebo radeji ryby odlovit do karantenni nadrze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2022 18:44 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Dodin
Hexamitóza - Spironucleus

Akvo odkalit s výměnou 80% vody,teplotu zvednout na 32 - 36°C,zajistit dostatečně silné vzduchování - pohyb hladiny,promíchávání vodního sloupce.
Léčivo Entizol - předpis veterina - účinná látka Metronidazol - tableta 250mg/40L vody.
Napočítat tablety na litráž,po rozdrcení nasypat do cedníčku vloženého do nádoby s vodou teplou cca 40°C,drť propasírovat pomocí lžíce a případný sediment mícháním co nejvíce rozpustit,roztok rozlít po hladině akva,nebo do výtoku čerpadel.
Léčivo je aplikováno první,třetí,šestý a devátý den,vždy po odkalení dna a výměně 80% vody !!!.Dvanáctý den ukončení léčby,opětovně s odkalením a výměnou vody.
Pokud by ryby byly z chovu,kde byl použit Metronidazol a nedodržený postup léčby, mohou vzniknout rezistentní kmeny bičíkovců a dávkování se může zvýšit,až na 250mg Metronidazolu/12,5L vody.
Léčba je bezpečná i pro bezobratlé živočichy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2022 18:40 Silviebaris Re: Dodin
Zkusit entizol na veterině na hexamitu..a nebo u nějakého dobrého lékaře,který vystaví recept.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2022 18:28 Muž Dodin [4] - RostlinyRe: Wendy2
Takze cim to lze dnes lecit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2022 18:24 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Kawasaki
momentálně neseženeš nikde, pokud se nepletu, leda tak podpultovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2022 18:12 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Dodin
Esha nabízí kvalitní léčiva. Seženeš v Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2022 17:03 Muž Dodin [4] - RostlinyRe: Kawasaki
a cim je nejlepsi lecit? mnoho leciv ve forum jiz nelze zakoupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2022 16:54 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Dodin
To jsou typické příznaky při napadení bičíkovci Spironucleus a Hexamita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2022 16:03 Muž Dodin [4] - Rostliny – výkyly terčovec
Fotka k příspěvku zdravím , dneska jsem u jednoho mladeho tercovce objevil takoveto vykaly, dalsi 2 jsou schovani pod korenem a moc jim neni do chuti. Mohlo by se jednat o napadeni parazitem?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 14:25 Muž strappy [39]
Fotka k příspěvku Jojo,toto je dobra vec. Sehnal jsem si jeden pytel pro pripad nouze.:)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 00:58 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: rriki

Každý musí zvážit svá rozhodnutí:Praziquantel Powder Pure Fish Aquarium Pond Medication Pure Bulk 25g/946,5L/500Kč
Sera med Professional Tremazol 100ml/1500-2000L/cca 600Kč
Volba by byla jasná pro www.ebay.com/… pokud se není s kým přerozdělit a nemám pro toto množství uplatnění,tak mi trošku vzniká problém s expirací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 23:13 Muž rriki [818] - CichlidyRe: RAP
Vlasto tady ho seženeš
www.ebay.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 18:46 RAP Re: Motýl
Motýl napsal:.......s prazikvantelem si nelam hlavu, pokud není upravený, tak čistý ve vodě nerozpustíš, ani kdyby jsi se po..., požívají se organická rozpouštědla, aceton......
Jj, přesně takhle jsem to praktikoval já, dle instrukcí od kamaráda, od kterého jsem sehnal potřebnou dávku. Je to trochu riskantní, když se vstřikuje aceton do horké vody s Praziquantelem.
Jelikož není Praziquantel tak lehce k sehnání, zkusil jsem Nematol od Sery a s výsledkem jsem byl spokojený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.03.2017 18:33 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: bwater
Výňatek z odkazu: is.cuni.cz/…
Praziquantel - Bayer
PZQ je bílý prášek hořké příchuti a téměř bez zápachu. Za normálních podmínek je stabilní, teplota tání je 136−140 ºC. PZQ se velmi dobře rozpouští v organických rozpouštědlech (chloroform, dimethylsulfoxid), málo v ethanolu a prakticky nerozpustný je ve vodě (Gönnert a Andrews, 1977).


Emanuel bude,asi někdo jiný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.03.2017 18:27 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: bwater
tady máš vyjádření z dajány chytrolíne:
Antihelmentika se téměř nerozpouštějí ve vodě . Pokud je aplikujete přímo do nádrže – tak za prve s nimi budete ZBYTEČNĚ PLÝTVAT , bude to VELMI MÁLO ÚČINNÉ / pokud vůbec / , bude se Vám zdát , že v akvárku ” sněží ” , nachytá se Vám to úplně na všechno ……….. / snad kromě střev ryb , kde to potřebujete
Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Katedra parazitologie :
3.1.2 Chemické složení a vlastnosti
Vzorec pzq je 2-cyklohexylkarbonyl-1,2,3,6,7,11b-hexahydro-4H-pyrazino[2,1-
a]isochinolin-4-on. Jedná se o bílý krystalický prášek hořké příchuti. Teplota tání je 136-140
°C, při této teplotě zároveň dochází k rozkladu látky. Pzq je za normálních podmínek stabilní,
je prakticky nerozpustný ve vodě, mírně rozpustný v ethanolu a dobře rozpustný v
organických rozpouštědlech jako je chloroform a dimethylsulfoxid (Cioli a Pica-Mattoccia
2003).

a z vlastní zkušenosti ti řeknu, že ho nerozpustíš ani vařící vodou, třepáním ho jemně rozptýlíš, ale nerozpustíš

patentky se máčí ve všech antihelmentikách protože nejdéle vydrží, než chcípnou, ryby musí ovšem žrát, aby léčivo dostaly do sebe - je to nejefektivnější

jinak se nejdřív rozpustí v rozpouštědle, které je rozpustné ve vodě a tím se docílí rozpuštění třeba zmiňovaného praziquantelu

ale možná si velmi nadaný chemik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 16:22 bwater Re: Motýl
Ale to vis ze rozpustis jak jsem rekl tepla voda protrepat několikrát a sup do akva. Efektivnejsi vylouhovane patentky jedine ty dokazi absorbovat a prokrmovat jimy. Konzultovano s nekolika velkochovately disku a napr i s panem ing ruzickou z dajany. Lide co vedi co mluvi a maji zkusenosti. Vasi tercovci jsou ale taky krasni pane motýle emanueli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 15:40 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Lany
tasemnice jak malované
jelikož potřebuje k vývoji mezihostitele, měla by teoreticky jedna léčba stačit, prakticky je lepší za tři týdny zopakovat, jelikož občas něco přežije.
tremazol stačí
s prazikvantelem si nelam hlavu, pokud není upravený, tak čistý ve vodě nerozpustíš, ani kdyby jsi se po..., požívají se organická rozpouštědla, aceton....
v příspěvcích léčbu po třech dnech ignoruj, ta je na žábráky, které momentálně neřešíš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 14:43 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Lany
S takovou údržbou budeš ryby léčit pořád dokola a nebude to k ničemu.Léčbu na žábráky je třeba opakovat v týdenním cyklu alespoň třikrát. Pokud je řádně nepřeléčíš ryby jimi onemocní znovu a potom nastupují problémy které máš teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 12:34 bwater Re: Lany
Zkus ruzne chovatele tercovcu. Napr discus brno tam pan kupuje z ameriky a prodava ;) ano dno velmi zajebane evidentne zapadanr kusy krmeni...rasa nadbytek zivin slaba udrzba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 12:04 Lany Re: Zab01
Jestli myslíš substrát, tak je to Aqua Soil Amazonia. A ano mám trochu problém s řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 12:01 Lany Re: bwater
Díky. Jen kdyby jsi naťuknul, kde by se asi dal čistý praziquantel sehnat.;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 11:57 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lany
A ten humáč na dně je co? V tom chcete, aby se jim dařilo? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 11:50 bwater Re: Lany
Jak je to s jinymi lecivy netusim. Ano tyden- standartni vymena vody, tri dny nechat oddych a zase tyden a standartni vymena vody. Pokud zerou,je lepsi louhovat patentky a tyden jimy krmit pak zas tyden normal pak zas tyden patentky v praziquantelu a zase obyc a takto kuru po mesic a pul. Nrni to z vlastni zkusenosti ale konzultace s mnohymy odborniky jmrnovite jedine sz. A i s uspesnymi chovateli tercovcu vyhodou praziq je ze nevybije filtr a je velmi setrny k rostlinam filtru i hlavne rybqm a nemusi se po nem nijak zvlast menit voda pouze standartni ale napr pulkou nadrze urcite nikdo nic nepokazi. Ucinek praziquantelu neni ovlivnrn teplotou ale lze doporucit ji zvysit pro urychlrni vyvoje zmrdu typu tasemnic atd. Ucinny i na tasemnice. Neucinny na capillarie. Nenech se zmas lecivy s praziq pro psy kone..u nas je to neregistrovanypripravek. Pouzij pouze 100% derivat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 11:26 Lany Re: bwater
Díky za info. Praziquantel můžu prubnou na veterině, ale celkem zabral i ten Tremazol.
Chápu dobře, že bych měl po třech dnech opakovat? Co se týče tasemnic, moc jsem toho nikde nenašel. U Tremazolu se má po 6 hodinách vyměnit voda o opakování léčby tam právě nic není (ohledně tasemnic)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 11:04 bwater Re: Lany
Pouzij cistej praziqantel leciva od sery tremazol ho obsahuje jen 10% davkuje se 0.3 gramu na 100 l velmi setrne bakterie ti to nevytluce hur se rozpousti tepla voda z vodovodu do petky protrepat tyden nechat tri dny pauza pak opakuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 10:52 Lany Re: Motýl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak ještě než mi dorazil Terap Sh, jsem udělal 6 hodinovou terapii Tremazolem. Přikládám foto co z nich dnes leze.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 19:59 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Lany
proto jsem ti napsal druhou volbu na většinu vnitřních parazitů - Terap SH. Obsahuje
metronidazol - bičíkovci (stejná látka jako v entizolu)
fenbendazol - hlístice, tasemnice, ...
nitrofurany - antibiotika
dávkuje se 1ml/4 litry

nebo můžeš na tasemnici použít praziqvantel - sera tremazol, esha gdx, atd.

ta tasemnice je menší zlo, jak přemnožení bičíkovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 19:37 Lany Re: Motýl
Aha, díky za upozornění. S tim Entizolem by neměl být problém. Jen si říkám jestli prvotní příčina nemůže být tasemnice. Na tom druhém videu to tak vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 19:33 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Lany
mělo by to zabrat, ale léčivům na střevní bičíkovce od sery, tetry, jbl, ma, atd se vyhýbám, používají stejnou látku a ta likviduje baktérie ve filtru, tak že se ti v akva tvoří čpavek a musíš pak dost dlouho denně měnit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 18:54 Lany Re: Motýl
Díky. Tohle by mě nenapadlo. Nikde jsem to nečetl. Spíš jsem myslem tasemnice, ale tohle je asi ono (dle výsledků z netu). Lze na to použít Sera Flagellol? Mám doma celkem velké balení. Případně jak s ním léčit? Dle navodu 3 dny, nebo tyden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 18:28 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Lany
1 a 3 video protoopalina, sežeň si u veterináře nebo obvoďáka entizol, 1 tableta na 25 litrů, denně na noc - světlo rozkládá účinnou látku, určitě týden, nebo Terap SH, ten zabírá jak na bičíkovce, tak na hlístice, denně s částečnou výměnou vody taky týden, většinou se přidají bakteriální problémy, bylo by vhodné přidat antibiotika, ale to už je složitější, občas to nějaké ryby nerozdýchají, nebo se s nimi táhnou nějaké problémy pořád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 18:22 Angus68 Re: Lany
Není to náhodou Tasemnice?/Cestoda. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 16:23 Lany – Terčovec paraziti
Zdravím vás, potřebuji radu ohledně parazita terčovců.
Zařídil jsem nové 400l akvárium. Do něj dal 2 starší terčovce z předchozího akvária + cca 10x 3-5cm v karanténě cca týden. Zhruba po týdnu společného plavání vypukla u všech nákaza žábrohlístem. Úspěšně odléčeno chloraminem.
Po dalším týdnu se 4 malé terče přestěhovali do kouta a nežrali (max řasu)
Týden léčeno celé akvárium Flagellolem a týden Nematolem. Bez výsledku.
Tito 4 terči odloveni do vytíračky s teplotou cca 34°C

Velké akva celkem prosperovalo, ale po 14 dnech další dva malí terčovci nežerou (přijedou ke krmení, ale nežerou). Dnes u jednoho typické bílé výkaly. Umístěno pod mikroskop a nahráno:
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

Navíc v včera zpozorováno u jednoho vitálního terče jakoby chloupky (řasy)2mm z řitního otvoru.

Prosím zkušenější o radu.

Díky Lany


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 20:03 R Muž romant [27987] Re: Mila
Měněnou vodu jsem plackám nikdy nijak neupravoval(normálka vytemperovaná). Srdcem jsem nikdy nekrmil, takže Tě nechci od tohoto zrazovat, jsou zde lidi co jim to funguje i v rostlinných akváriích. Já jsem asi trochu stará škola a na krmení mám názor ten, že živou ničím nenahradíš a krmil jsem živou, když jsem placky měl. Přes zimu vlastní zamražený přebytky z léta.
Edit: Určitě stojí za prostudování. rybicky.net/forum/5927
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:51 Mila Re: romant
Jo krmivo střídám celkem dost a vítamíny od sery přidávám, zapracuji na
častější výměně vody. A při výměně vody používáte nějakou chemii na úpravy čerstvé vody?
A co říkáte na to krmením srdcem a teplotu, nemá to taky vliv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:44 R Muž romant [27987] Re: Mila
Jednou z hlavních příčin rozvinutí této nemoci jsou podmínky v akváriu, který to prostě dovolí, aby ona nemoc dostala zelenou. Já osobně bych přitlačil na výměny vody a činil tak 2x týdně a to krmení střídal s granulema, na který můžeš sem tam kápnout pár kapek nějakých vitamínů, třeba fishtamin od sery.
Edit: www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:39 Mila Re: romant, smdakkuba
Děkuji za reakci, přesně tohle si myslím i já, takže vyzkouším.

A chtěl bych se ještě zeptat, co je hlavní příčínou střevních potíží terčovců
Nevím jestli je to špatným krmivem nebo špatnou vodou.
Terčovce krmím i hovězím srdcem, bojím se jestli to není hlavně z toho.
Na internetu jsem hodně četl, že když chce člověk terčovce krmit srdcem, měla by být teplota třicet stupňů, když je nižší, jsou potom problémy s trávením, já mám v akva teplotu 28,5-29, tak nevím jestli raději zvýšit teplotu.
Terčovce chovám v rostlinném akva ( což prý taky není moc vhodné ) a vodu měním jednou týdně, zhruba jednu třetinu.

Mockrát děkuji za vaše rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:28 Muž Tomiino [43] Re: romant
ja to vyresil takto...nejak to udelat musel.Filtr jsem odpojil od akvaria,mam ho v kybly a privedeny dovnitr vzduch pro n.bakterie,po leceni poradne properu v trose vody a dam dal do provozu,nitrivcem se nic nezkazi...

U flagellolu pisou vyjmout bio.filtraci,tak to tam snad nepisou jen tak pro nic za nic :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:24 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Míla
Já vždy léčil celý akvo.U mě je třeba výhoda že mám víc akvárií a tak jsem po léčbě hodil do akav filtr ze zaběhlého akvária takže jsem neměl problém ale myslím že po přeléčení flagellolem nitrifikační bakterie ve filtru nějaké přežijou a po léčbě se začnou rychle zase množit.Určitě je správné léčit celý akvo než riskovat recidivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2013 19:16 R Muž romant [27987] Re: Mila,Tomiino
Tak na to pojďme selským rozumem. Jestliže jsou přítomny cysty v akváriu, tak se dá předpokládat, je-li toto propojeno(osazeno) filtrací, že se ony cysty budou nacházet i tam a tudíž řešení je řekl bych na snadě. I s vědomím, že nitrifikační bakterie dostanou řádně na frak bych léčil celý akvo včetně filtrace a připravil se na restart akvária po skončení léčby, v tomto případě i následným použitím třeba nitrivecu a samozřejmě řádnejma výměnama vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:08 Mila Re: Tomiino
Taky bych se chtěl zeptat jestli při léčení flagellolem filtr nechat běžet nebo ne. Někdo píše, že vypnout, jiný píše že vypínat filtr je špatné, protože je plný cyst a vrátit ho potom zpět do akva je kolotoč.

Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 08:38 Muž Tomiino [43] Re: rriki
dobre rano damy a panove.
chtel bych se do toho pustit,ale ctu odlisne reakce..co je teda nejlepsi?mam ten filtr vyndat z akva,nechat bezet vedle a pak ho poradne proplachnout nez ho tam budu davat?staci kdyz je do filtru zavedenej vzduch bublinky nebo musi bezet??? dekuji
Je lepsi nechat zhasnuty svetla? :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 12080x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12395-tercovec-bile-tahnouci-se-vykaly