Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké krmivo?

NápovědaFórum » Krmení  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2018 20:44 R Muž @ ctibum [3313] - Snažím se to nezahubit...Re: PeCh
Nalovené, mražené, netříděné. Hodím do "200" dávku a každý si najde svoji velikost. Pak přihodím extra dávku kupovaného mraženého cyklopu Galaxkám a Ohnivky berou obojí...
EDIT
A jak píše afc, grindal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2018 18:59 R Muž @ afc1886 [3876] Re: Papik
U mě v pohodě berou i vločkové krmivo-pro-ryby.heureka.cz/… , tableta na sklo krmivo-pro-ryby.heureka.cz/… A hlavně se můžou utlouct po grindalu. www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 17:23 Muž @ PeCh [47] Re: ctibum
Tiež budem mať tetry ohnivé. Tak sledujem túto diskusiu. Obávam sa však, že sušené dafnie (rybicky.net/vyrobky/1641-tetra-delica-daphnien) asi veľmi nebudú. Skúsil som ich dať na skúšku gupkám a síce po nich vyštartovali ale vyzeralo to, že ich nedokážu zjesť (opakovane ich chceli zjesť a stále ich nedokázali zhltnúť). Ty dafnie dávaš aké (živé, sušené, mrazené, drvené)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 10:39 Muž @ Januk17 [55] - drobne cichlidkyRe: Cyklohentán
Krmivo pre rybičky pre osvedčilo od JBL novo Tab. To krmivo majú radi tetry neónové , krvavé , pancierničky keď sa odleby od skla a spadne na dno tak ti tej tableky sa pustia hormana rýb pancierničky a kurinovce. A teraz stoho zábava. Len pre jednu tabletku. A bystok čo zostalo na skle na tetry a skalare. X-) :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 08:57 Muž @ Cyklohentán [35] - RostlinyRe: TK
Dobrá informácia keďže plánujem chovať tetry ohnivé tiež. Fungovalo by domáce vlockove krmivo? Jemno drvene hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 08:01 R Muž @ ctibum [3313] - Snažím se to nezahubit...Re: Papik
Mně žerou v pohodě, sušený i mražený (cyklop a malý Dafnie).
Třeba se ještě nerozkoukaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 07:32 Muž @ TK [4] Re: Papik
Já mám tetry ohnivé od neděle a ze začátku se jim taky moc nechtělo. Po pár dnech je ale hlad donutil a teď už baští tetramin. Je pravda, že jsem včera přemýšlel, že jim zkusím dát buchanky, ale jsou tak prťavé, že to výběr živého krmiva dost limituje :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 06:59 Muž @ Papik [51] – Vybíravé tetry
Pozoruji v úterý přivezené tetry ohnivé a nějako nechtějí nic žrát. Po vločkách nejdou, mikrogranule hikary vyplivují, po tabletkách na dně pro pancéřníčky taky nejdou a mražený cyklop vyplivují rovněž.

Nějaké zmlsané, artemii kvůli nim líhnout nebudu. Maximálně jim ještě můžu zkusit dát mraženou patentku, ale ta mi na ně přijde zatím moc velká.

Také se zatím drží spíš ve středu nádrže, případně u dna, u hladiny téměř neplavou.

Čo žerou ty vaše? Doufám, že je hlad donutí žrát, co dostanou.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2018 17:14 Muž @ JerseyVonHusov [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čau, mohu tuto krásnou larvu zkusit krmit sušeným pro rybičky, nebo raději mraženou bílou komáři larvou případně dafnie? Mám je v 12l kuli, doneseno z podsplavu ve Cvrčovicich se štěrkem nebo rostlinami.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 13:17 Muž @ Roger [20] Re: MarekP
Mám mražený patentky, cyklop a koretry od firmy Huml, jinou značku u nás ve zverimexech nemají,neonky, razborky i danie se můžou po tom umlátit, odkrojím kousek z kostky, dam do sítka na čaj a promeju pod proudem vody, z patentek kalná voda není nebo minimálně a nic z toho nijak nesmrdí. Pak to vyškrábu do misky, přidám vodu z akvárka a dávám po lžičkách aby to stačili sníst než to spadne na dno, ale jsou žravci takže musím dávat lžičky dvě aby si stačili ulovit i ty pomalejší :) ráno dávám vločky a večer mražený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2018 06:42 Muž @ visek [48] - TetryRe: MarekP
mam 100 neonek a muzou se zblaznit po grindalu a cyklopu.nebo beru susene dafnie a granule sak.pomelu je ve starem mlejnku a taky basti

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 23:50 Muž @ MarekP [694] - Amerika + AsieRe: vaclav
Ok,díky. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 23:45 R Muž @ vaclav [8716] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
Ty jsou moc velké a je to jen skořápka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 23:00 Muž @ JirkaŠčobák [1909] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: MarekP
Najemno drcená spirulina. Ideálně v biokvalitě. Lékárna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:50 Muž @ MarekP [694] - Amerika + AsieRe: ctibum, vaclav
Děkuji. Dafnie jsou také vhodné? Našel jsem je i sušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:47 R Muž @ vaclav [8716] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
Kup si www.habeo.cz/… a podobné drobné krmivo. www.habeo.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:44 R Muž @ ctibum [3313] - Snažím se to nezahubit...Re: MarekP
Razborky mi v pohodě berou mražené Buchanky (Cyklop)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:39 Muž @ MarekP [694] - Amerika + AsieRe: JirkaŠčobák
Ok, díky za tip. A něco, co nemusím udržovat při životě? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 22:12 Muž @ JirkaŠčobák [1909] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: MarekP
Mikry a grindal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 21:14 Muž @ MarekP [694] - Amerika + Asie – Krmivo pro drobné rybky
Ahoj,

můžete mi, prosím, doporučit nějaké kvalitní krmivo (sušené, mražené atd.) vhodné pro velmi drobné rybky? Jde mi o rybky velikosti do 2-3 cm. Razbory bornejské, skvrnoocasé a pak taky krmivo vhodné pro velmi drobné ryby u dna - pancéřníček malý. Dnes krmím zejména sušeným - sera vipan baby a vipagran baby. S krmením jsem spokojený, ale chci to rybám zpestřit. Díky. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 16:41 Muž @ Jifi [646] Re: Dejwik
Těch 25 malých gupek ti ho rozhodně nesežere :-)
Já kupuju krmivo ve zevrimexu a neplatím tak žádné poštovné. Ve zverimexech běžně Hikari mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 15:38 Muž @ Dejwik [1] Re: Jifi
Na jak dlouho ten Pytlík vydrží? hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 13:32 Muž @ Jifi [646] Re: Dejwik
To vaječné krmivo bude asi žloutek z natvrdo uvařeného vajíčka. Dá se to rozdrobit na mikroskopické částice, udělat kašičku, ...
Já mám skvělé zkušenosti s www.rostlinna-akvaria.cz/… - po tomto by ti měly parádně růst.
Osobně jsem na tom odchoval i čerstvě vykulený potěr Danio margaritatus, který je drobnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 13:11 Muž @ Dejwik [1] – Pomoc
Dobré poledne. Nejsem zas úplně začátečník ale potreboval bych pomoc zkušenějších.
Asi před 3 týdny se mi vytrela Gupka cca 25 mladých jenomže mi moc nerostou denně krmim 3 ráno odpolende večer snažím se ve stejný čas to znamená v půl 9 14:00 a 18:00
Krmim vlockama to mi došlo že není moc vhodné takže dávam dvakrat denně cyklop. Slyšel jsem i nejakem vaječném krmivu poradí mi tedy někdo?
Děkuji moc

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 10:08 Muž @ Tudy [320] - ryby AmazonieRe: xxxxxxxxxx
Mražené Koretry, Artemie, Patentky, černé komáří larvy, Daphnie- pro pestřejší stravu. Můžeš je zkusit i živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 09:05 Žena @ baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akva
Dobry den, mám zivorodky a nevím jaké krmivo mám koupit. Dostala jsem granule a vločky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 10:17 Muž @ Januk17 [55] - drobne cichlidky – Krmivo
Krmiva su veľa druhov na eshope ake su to najlepšie pre vyber krmiva vlockove, granule,tabletkove Lyofilizované a samozrejme mrazené pod mne pre kazdy ma rybičky na ktorom si najviac pochutia , ake rodukty podľa výrobcov. :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 21:44 Muž @ NHKG [3083] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Tudy
Vidíš, já žádné nemoci nemám.
Za posledních 5 let jsem 2x léčil krupičku, ale jednou jsem s léčbou asi unáhlil a podruhé jsem si dovezl nemocné ryby. Zaplísněné ryby nepočítám, ty to mají kvůli odřeninám z bitek.
Mražené používám z burzy, stále stejný prodejce (artemie a koretra) + lidské žrádlo pro větší ryby (grundle, krevety a mušle). Mražená patentka je i na burze většinou mizerná, tak jí rybám nedávám. Někteří akvaristé kupují živou patentku a nějak ji čistí a pak teprve si jí zamrazí, ale na to jsem líný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 21:40 Muž @ dudak [1511]
na mraženém byste měli poznat už okem jak je kvalitní, největší "humus" bývají nitěnky a patentky, ale i ty se někdy dají pořídit v perfektní kvalitě. Když to nejde okem, stačí kousek rozmrazit. Osobně si nemyslím, že do blistrů se dává horší krmení. Určitě tam je víc vody než ve větších baleních ale kvalita bude stejná, když tedy pominu ztrátu kvality během přepravy a skladování, ale za to většinou nemůže výrobce. Nedávno mi prošly rukama kilovky patentek, který podle mě obsahovaly tak 50% chcíplejch už při mražení, vůbec sem neměl odvahu s tim krmit. Když je krmivo kvalitní krmím rovnou mraženým bez rozmrazování, proplachování. Podle osádky akvária to hážu volně do vody, případně přidržím pinzetou než to sežerou nebo to vkládám do klasické akvaristické síťky zapřené za krycí sklo a hranu akvária tak, aby to mohly ryby postupně vyzobávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 21:29 Muž @ Tudy [320] - ryby AmazonieRe: tomasice
Mraženou kostku vložím do jemného plastového sítka na čaj a sítko s kostkou pak do plastového kelímku s vlažnou vodou. Když to roztaje, proplachuju sítko s krmivem alespoň 30 sec pod proudem studené vody. Jak píše NHKG, mám také pochybnosti o kvalitě blistrů z akvaristik, sice je kupuju, ale nedivil bych se, kdyby většina nemocí co se mi v akváriu objevila nebyla právě z mraženého :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 21:00 Muž @ NHKG [3083] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: tomasice
Pokud je dobrý zdroj mraženého, tak ani není potřeba proplachovat. Používám plastové jednorázové kelímky (ale vícekrát, vyhazuju je, až jsou špinavé). V akvaristikách jsou většinou krmiva v plastovém blistru nevalné kvality. Na burze je to mnohem lepší.
Do kelímku napustím do půlky vodu z akvária a hodím tam denní dávku mraženého. Po rozpuštění postupně vyliji do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 20:56 R Muž @ ctibum [3313] - Snažím se to nezahubit...Re: tomasice
Rozmražené a v jemném sítku studenou vodou propláchnuté ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 20:53 Žena @ tomasice [0] Re: UndeR
Jak se jim podava to mrazene krmivo ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 20:28 R Muž @ ctibum [3313] - Snažím se to nezahubit...Re: tomasice
Já mám pro krvavky žrádlo přímo od chovatele (krasneakvarijnirybicky.cz) Eshop nemá, ale třeba ti pošle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 18:50 Muž @ UndeR [54] Re: tomasice
Já krmím Tetra Rubinem a ten střídám s mraženým krmivem (artémie, dafnie a patentky). Ryby jsou krásně vybarvené a vypadají spokojeně. Jo a zatím si žádná nestěžovala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 16:59 Muž @ Tudy [320] - ryby Amazonie – Dajana
Dajana Cichlid pellets, krmivo (granule) pro ryby 250 ml, 2 mm

Máte s tím někdo vyloženě špatné zkušenosti ? Akary hnědé (a nejen ony) to baští s gustem, ale nevím jak C. Agassizova...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 15:14 Muž @ Jifi [646] Re: tomasice
Když jsem měl ještě Danio margaritatus, krmil jsem Hikari Tropical Micro Pellets. Krevetám dávám nalámané tablety Hikari Algae Wafers.
Čerstvě vylíhlý potěr Danio margaritatus jsem krmil Hikari First Bites.
Za mě je Hikari super krmivo.
www.hikari.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 15:01 Žena @ tomasice [0]
Mám tetry krvavé a červenoústé doporučte prosím krmivo? na aq burze mi doporučili tetra energy, ale ráda bych ať mají stravu trochu pestrou. Čím tedy krmíte? :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 20:02 Muž @ NHKG [3083] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: visek
Tropiku jsem měl vzorky a ryby to nechtěly. Ale nenutil jsem jim to, asi by si časem zvykly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:52 Muž @ visek [48] - Tetry
obevil jsem v krame v teplicich 5 litru tropiky za 385 kc.tak to jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2017 16:20 Muž @ DavFM [884] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Teď poláci objevili značku Vitalis a jsou z toho celkem nadšeni. Peletky pro cichlidy jsou prý měkké a hned padají, ryby po tom prý jdou jak slepice po flusu (to ale může být nějakou "voňavkou", kterou ryby mají rády. Akorát že u nás to nikdo nedováží :-)
vitalisaquatic.uk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 16:09 Muž @ NHKG [3083] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: visek
Granule Sak jsi zkoušel? Už ho neberu, ale co pamatuju, tak byl hodně levný. Ryby na to naučit jde. Kvalitou asi lepší než LON.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 13:09 Muž @ visek [48] - Tetry
je skoda ze se uz nedela lon.ja jezdim na zive krmeni ale ted nic neni.pro libace mam tetra min ale pro pro karasy a lejnky by lon stacil

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 13:42 Muž @ Phil [0] Re: NHKG
Já krmím jako základ tetra min a k tomu točím různé mraženky a tetra phyll. Teď objednávám v eshopu něco pro pískomily, tak koumám, jestli to vzít na zpestření..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 13:24 Muž @ NHKG [3083] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Phil
Mám granule pro cichlidy fluval a nic moc. Ryby mají radši Hikari. Navíc Fluval musím dlouho máčet aby změknul a pak se trochu drolí.
Kukni se radši po něčem od Hikari, cenu mají aspoň u granulí dobrou.
Z vloček mám tetramin, ten už používal můj otec a jbl spirulina (to ale žerou jen některé ryby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 13:15 Muž @ Phil [0] – Fluval
Zdravím, co krmiva Fluval, máte zkušenost? Co složení a tak? Na nějakém anglickém webu je hodnotili dobře, ale min. cena budí podezření. Říkal jsem si, že pokud by to ušlo, koupil bych na zpestření...

petdiscont.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 18:27 R Muž @ afc1886 [3876] Re: JD1609
Nejlepší je koupit oba a střídat je.Vím,že jsem ti nepomohl,ale není nad to dopřát rybičkám co nejpestřejší stravu a ony se ti za to odvděčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 18:21 JD1609 – Jaké krmivo je lepší?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 12:32 Muž @ Yirka [7595] Re: kocmim
Nic jim nekupuj. Až se vrátíš, budou v lepší kondici než před odjezdem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 09:56 Muž @ Pepan [5009] - RostlinyRe: kocmim
Osm dní v pohodě dají. Určitě si občas něco najdou v akvárku a tahle varianta je lepší, než se vrátit po osmi dnech a najít páchnoucí hnijící akvárko, kde bude plavat spousta mrtvých ryb.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11

Zpět na obsah sekce Krmení Přidat příspěvek • Zobrazeno 11699x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12318-jake-krmivo