Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké krmivo?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2024 07:46 Žena Nicky [195] - Labyrintky – INVITAL - suché krmení
Zdravím,
prosím, máte někdo zkušenosti s dlouhodobým zkrmováním krmiva Invital? Výrobce je uveden Vivani Fishfood Holandsko.
Hledám alternativu k Tetře, kterou jsem kupovala rozvažovanou z aukra, ale prodejce skončil. Vyzkoušela jsem jsem AMK, ale chutnalo to minimálně, gavúnkům vůbec nic, artemia flakes nechutnalo nikomu. Oproti tomu první zkouška produktů Invital dopadla dobře, žerou to všichni (vločky tropical, color, artemia a wafers mix), ale krmí tím někdo dlouhodobě? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2023 16:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FPS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2023 16:31 Muž Lojza007 [1201] Re: Kawasaki
Nechtěl jsem dělat reklamu, distributorem pro ČR je pan Vala - shop.akvaristika-morska.cz/…
Nenechte se odradit, že se specializují na mořskou akvaristiku, Vitalis mají normálně pro sladkovodní ryby. V bazaru pak mají prošlý krmivo, pokud to chcete risknout a ušetřit.
Jinak moje zkušenost - granulky rybám moc nejedou, raději nejdřív vyzobou Hikari (míchám jim to), pancéřníčci a parmičky černopruhý sešrotují cokoliv, co dopadne na dno. Vločky naopak chutnají všem a hodně, ale taky je míchám s Tetrou. Co se mně hodně líbí, tak žádná vyzkoušená varianta se hned nerozpouští a nedělá bordel ve vodním sloupci, všechno klesne až na dno a to včetně granulek pro bíložravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2023 06:44 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Lojza007
Vitalis se dá objednat třeba na
www.dd-akvarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2023 22:55 R Muž Anthrax [4762] Re: FPS
Živé koretry. :-) Hikari taky v pohodě. Ideální je pestrá strava, což podle mě pouze jeden druh krmiva nezajistí. Takže to chce střídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2023 18:27 Muž Lojza007 [1201] Re: FPS
Hodně se tady doporučuje Vitalis, ale blbě se shání. Ale mně osobně připadá, že rybám víc chutná Hikari, mám to smíchaný dohromady a Vitalis kolikrát spadne až na dno, Hikari skoro vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 17:48 Muž FPS [29] – Jaké je nejlepší krmivo pro jihoamerické trpasličí cichlidky?
Jaké je nejlepší krmivo pro jihoamerické trpasličí cichlidky, nejlépe granulované, je to od Hikari? nebo je něco lepšího a třeba i levnějšího?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2023 07:29 Muž Rybar [-29] Re: vlka
Jenom jsem chtěl říct ,že gupky to ignorují úplně, proto dostávají úplně jiné krmivo ale s.a.k. to není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 21:12 Muž vlka [3444] Re: Rybar
Tohle není pro Gupky, SAK má spousty druhů krmení. Pro živorodky třeba SAK Mix Granule, Mix vločky aj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 20:12 Muž Rybar [-29] Re: vlka
Mě to paví očka ignorují jinak to funguje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2023 15:38 Muž vlka [3444] Re: Rybar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Když jsem měl Čichavce perleťové a Ancíky, měl jsem tohle a stále s ním krmím, i když už Čichavce i Ancíky nemám. Všem moc chutná...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 07:56 Muž Rybar [-29] Re: vlka
Zkus S.A.K.55 nebo S.A.K.mix .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2023 18:40 Muž vlka [3444] Re: Rovano
Fotka k příspěvku Je určen pro Krevetky, ale kdo dřív přijde, ten dřív baští...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.02.2023 17:15 R Muž afc1886 [14681] Re: Rovano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2023 17:12 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: vlka
Včelí pyl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2023 16:58 Muž vlka [3444] Re: Beastie
Tak krm častěji, také ráno za tmy a večer za tmy a nebo větší kousky. Hladový pancéřníček dokáže zahnat jakoukoli rybičky, nebo skoro jakoukoli. Granule, kterými krmím vezmou Tetry párkrát do huby, ale nakonec stejně dopadnou na dno, kde se jich zmocní moji pancíci malí.
Super je Dajana tablets bottom, Dajana spirulina waffers a Sera vipachips, alespoň u mě. Včelí pyl pouštím na dno ve skleněné trubičce z rozbité chytací ,,fajfky,, po něm se můžou všichni utlouct...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2023 15:43 Muž Lojza007 [1201] Re: Beastie
Nemám tak nenažraný ryby, ale gavůnkům sypu směs Vitalis Tropical Pellets a Hikari Tropical Micro Pellets, Waffers a Vibra Bites, padá to rozumně rychle, takže se většinou dostane něco i na dno. A pancéřníčkům pak sypu Vitalis Cat Fish Pellets. Ty padají opravdu rychle na dno a pancéřníčci se do toho hned pustí. Mezitím ještě sypnu vločky a něco sušenýho, ale to spíš sežerou gavůnci. Taky nasypu trošku Vitalis Algae Pellets pro kohokoliv, kdo si dá něco bez masa, ale obecně mám spíš masožravý ryby.
Takže moje rada zní, zkusit Vitalis. Možná to nepomůže, ale určitě to někdo sežere, takže to nebudou vyhozený prachy... :-) Mají různý velikosti těch granulek, takže těm pancéřníčkům jde vybrat něco většího, pro cichlidy mají taky nějakou speciální řadu a třeba po tom ty tetry tak nepůjdou. Každopádně tetry by mohlo zabavit lovení vloček, co plujou na hladině, já je vždycky rozemnu, ať to nejsou moc velký kusy v celku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2023 15:07 Žena Beastie [318]
Zeptám se, třeba někdo poradí. Mám problém s krmením ryb dna a vzhledem k tomu, že budu mít ve velkém akva brzo i cichlidky vysokoploutvé, které se mi v karanténě zatím jeví jako strašně pomalé ryby, co se jídla týče, ráda bych si poslechla rady. Už teď pancéřníčci mají jen velmi málo co jíst, protože nehledě na to, co tam hodím ty tetry (jak ohnivé, tak bleherky) to prostě sežerou. Z hladiny, z proudu, ze dna, zeleninu, všechno. Živé se na dno asi nedostane, mražené má alespoň šanci.
Chtěla bych asi nějaké větší peletky pro pancéřníčky, nějakým lepším složením, korýši a tak. Krmila bych ráda fluval bug bites, ale toho na dno dopadá fakt málo.
Chci pak zkusit sehnat hikari cichlid pelety, tak pak uvidím, ale docela mě láká i varianta repashy, jen se to tu podle mě neprodává a i amazon má vyprodáno.
Je nějaká alternativa repashy, specificky green, abych to mohla udělat jako směs, naplácat na kámen, nechat uschnout a přikrmovat tím otocincly nebo sewellie? Zkusila jsem rozpustit nějaké tablety, ale to nemá správnou konzistenci, spirulinu z lékárny se trochu bojím, jestli je čistá, občas zelený ječmen, ale co k tomu ještě teď v zimě.

Upozorňuji, že už jsem zkoušela krmit nejprve sušeným (třeba sera vipan baby) a až pak házet krmivo pro pancéřníčky, tetrám je to jedno, sežerou všechno a rozhodně rychleji, než to dopadá na dno. Taky se je snažím rozptýlit, když chci dát něco lepšího sekernatkám, když krmím živými larvami, opět rozptyluji jiným krmivem a pak liju pod tlakem, aby larvy dopadaly až ke dnu. Spirulinové tablety jsem zkoušela házet i až za tmy, podle mě to nemělo moc efekt...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 20:08 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Tom384
Aktualizace: Mám cosi světlého, co je opravdu malé, ale nevím co to je. Až na to přijdu, které je to balení, tak to zkusím sem nahodit a identifikovat s Vámi.
Ten Krill bude asi spíše větší, jak si čtu to Václavovo.

Původní:
Ne všude mají všechno. Nemám ozkoušeno, ale leží mi tu ještě Krill drobný.
A napálil jsem se s mraženou artemií :-) Ale co nesežerou ryby, to sežere někdo jiný. Krevetky, šneci. Teď jsem viděl pijavicu ze dna, jak si tahá k sobě koretru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 18:11 Muž Tom384 [54] Re: vaclav
Diky za odpovedi. Koupil jsem mrazenej cyklop a vypada ze jim chutna o poznani vic nez vlocky. Navic i kdyz je mrazenej, tak se vznasi ve vodnim sloupci a ryby ho musi aktivne lovit coz se dobre pozoruje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2023 14:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tom384
Prodává se mražené krmivo na sušené si musí zvyknout. :-)
www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2023 13:59 R Muž Anthrax [4762] Re: Tom384
Ahoj. Grindal budou žrát rády. S buchankama problém neměly ale dával jsem živé. Ohledně toho suchého... Někdy si na ryby musí na nové krmivo zvyknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 13:51 Muž Tom384 [54] – Rasborka skvrnoocasa - krmeni
Ahoj, koupil jsem do sveho krevetarka rasborku skvrnoocasou a ted resim cim ji rkmit.

Zatim jsme zkousel:
Tetramin vlocky rozdrcene na frakci zruba 0.3mm - moc se jim do toho nechce. Vlocku sezerou a pak dost casto vyplivnou.
Susenou Artemi - Stejny jak u vlocek

Dotaz 1:
Je nejake susene, bezne dostupne krmivo ktere tyhle mikro ryby rady zerou?

Dotaz 2:
Ktere z bezne dostupnych mrazenych krmeni by pripadalo v uvahu? Zraly by cyklop?

Dotaz 3:
Premejslim ze bych zkusil pro srandu chovat nejake zive krmeni. Artemku teda ne, tu jsem zkousel a mam s tim problem ze po prvnich dvou davkach se mi lihnivost sniuje pod unosnou mez. Zraly by grindal a nebo je to pro ne uz moc velke? Nejlepe chovatelne se mi zdaji mikry, ale nevim jestli uz to zase neni prilis drobna havet.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2022 13:25 dujsicek – Prosím radu
Čauko ve spolek, mám možná blbý dotaz, ale zkusím to. stydim Dalo by se obecně doporučit/vyhodnotit, jestli je lepší ocean nutrition nebo hiraki krmivo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 18:37 Muž Roger [1873] Re: Radek87
Řekl bych že náhoda. Já všechny své ryby krmím mraženým všeho druhu a sušenou jen sporadicky a vždy bez problémů. Je možný, že krmivo nebylo ok, záleží kde jsi ho kupoval. Osobně se vyhýbám zverimexu. Mražené kupuji zásadně na nakrmryby.cz od pana Grýgery. Dělá i rozvozy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 18:07 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Radek87
Těžko říci, ti může být opravdu náhoda. Jinak já třeba krom kvalitního sušeného krmím hlavně mraženou artemii, cyklopem, krylem, černou komáří larvou, dafniemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 17:17 Muž Radek87 [5] – Mohou labyrinty černou komáří larvu?
Je možné aby mi Rájovec dlouhoploutvý umřel po podání Černé komáří larvy? 1. Rok přijímal bez problémů mražené artemie i koretru, ale co jsem nakrmil tou černou tak druhý den rybka mrtvá. Ostatní osazenstvo v pořádku ( parmičky čtyřpruhe+pancerničci).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2021 11:24 Muž Pavel50 [30] Re: Tojsouvěci
Je pravda, že ten písek co mám je pro malinké pancéřníčky dost hrubý, ale že by měli nějak moc hlad to asi ne, když vhodím peletky pro dnové živočichy, tak je bez velkého zájmu přejedou, někdy se na chvilinku zastaví, ale nijak se necpou, a jedou dál.
Ale v každém případě díky, dnes koupím písek frakce tak 1 až 1,5 mm a to dno místy prosypu, udělám tam takovou menší pláž v místech, kam padá nejvíce krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2021 21:31 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: Pavel50
Jak chtějí vaši,osobně by jsem si rybu,která je ve vývinu a má velkou hlavu s vyzáblým tělem nepořídil.Odkaz na juwelakvárim je zavádějící,pro mimina pancéřníků,by Ti seriozní prodejce zvolený substrát nedoporučil.Řešením výživného stavu ryb by mohla být vložená krmná miska,nebo nechat je odrůst v holonádrži bez dna,případně na drobnějším písku.Při současném substrátu hrozí,že potrava zapadne do něj,ryby se nenakrmí a navíc si poraní nejen vousky,ale i okraje tlamiček,což může být rychlá konečná.Krevetky si najdou krmivo kdykoliv,pomohou si klepítky a nožičkami,ale také dokáží senzoricky vyhodnotit oslabené ryby a aktivně je slovit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2021 19:50 Muž Pavel50 [30] Re: Tojsouvěci
Fotka k příspěvku No ono je to trochu zkreslené, ty pandy jsou před pár dny koupené a jsou malinké (a ještě hubené), délka něco pod 2 cm, písek je koupený s hrubostí 3 - 4 mm a je doporučený pro pancéřníčky a podobné obyvatele akvária, viz: www.juwelakvarium.cz/…

Ona je to fotka makro objektivem, pro srovnání fotka krevetky japoniky zhruba ze stejné vzdálenosti
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.12.2021 19:25 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: Pavel50
Na Pandy máš moc hrubý substrát,většina krmiva Ti zapadne mezi něj.Na pancéřníčcích je viditelná vyhublost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2021 19:12 Muž Pavel50 [30]
Fotka k příspěvku Tak jsem zkusil dát do nádrže pro krevetky kousek dýně Hokaido, nejdříve nebyl žádný zájem, ale po pár hodinách a druhý den je dýně často obsazena a střádají se na ní nejvíce šneci a pancéřníčci, krevetky poměrně málo...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2021 09:35 Muž Yirka [9126] Re: Radek87
Dejte pacéřníčkům krmení na noc a budete mít po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 09:32 Muž Radek87 [5] Re: Sid
Zkusím, jenom jsem chtěl vědět jestli to někdo taky zkoušel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 09:08 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Radek87
Proč to nezkusíte? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 08:45 Muž Radek87 [5]
Zdravím, zkoušel jste někdo dát rybkám rybářské pelety? Mám tablety pro pancéřníčky ale než se k nim dostanou tak to odrbají parmičky a hrozně kalí vodu. Jako rybář vím že peleta mi vydrží celá 3 hod. ,tak by si jí mohli zatím oždibovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 15:49 Muž Mouched [7]
Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto krmivem? www.jkanimals.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2021 14:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Radek87
Nítěnky určitě ne, sortiment je jinak dost široký artemie, mořské potvory, koretry, dafnie, ciklops. Hlavně střídat a nedávat kostky nerozmražené rovnou do akvária. Komáry určitě ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 14:24 Muž Radek87 [5]
Zdravím, jaké mražené krmivo byste doporučili pro parmičky čtyřpruhé? Cyklops, nitěnky nebo patentky? Nechci jim dávat jenom granule ;-) a mohu jim případně dát i živé komáří larvy ze sudu? V létě jich tam je požehnaně :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2020 16:12 Muž Roger [1873] Re: vlka
Díky, sak green mám a ryby ho milují, ráno jsem objednával něco na rostlinných akváriích tak jsem vzal na zkoušku Sera Spirulina tabs 24 tablet kde je podíl uveden (alespoň to píšou) ale přemýšlím že přesedlám z Hikari na Sak, Hikari jim chutná taky moc ale ta euforie po SAK je neskutečná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2020 15:19 Muž vlka [3444] ...Roger...bašta...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké odpoledne, poslední dobou se mi velmi osvědčilo toto krmení. Starý morous Ancistrus je jak utržený ze řetězu, Krevetky a šnečci také, ale pokud jim rybičky vůbec něco nechají. Osvědčilo se i krmení S.A.K. green...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 11:54 Muž Roger [1873] Re: Jarry
Mám tyto, jen si nejsem teď jistý velikostí, můžou se po tom všechny ryby utlouct, zvláště Garry, parmičky, Sewelky netuším asi taky parmice jsou sakra rychlý smich a v noci kdy dávám Sewelkám tak do akva nevidím , akorát jsem nedohledal kolik je obsah spiruliny. Každopádně se můžou zbláznit.
www.akvapotreby.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2020 10:37 Muž Jarry [1437] Re: Roger
Co SAK Spirulina? Krmím tím, ryby to žerou:-)
www.zooshop-eu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 21:10 Muž Roger [1873] Re: MichalV
Díky, zkusím to najít i v ČR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2020 20:56 Muž MichalV [327] Re: Roger
toto je granulát spiruliny, ja som spokojný, cena 6€/kg
www.alltechcoppens.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 20:55 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Roger
Ryby si zvyknou na každé krmivo. I v Dajáně musí být výživné složky a ochucené a ovoněné je to tak ať to rybám chutná. Jinak by to nikdo nekupoval. Ale rozhodně tam nebude kvalita jako u Tetry a jiných. Ono to ani není možné aby to stálo ani né polovic a bylo to stejně dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 20:54 Muž Roger [1873] Re: vlka
Tak to mi hlava nebere smich tady v diskuzích čtu jak je nutričně chudý :) když jsem ho používal vloni tak ryby šílely smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 20:40 Muž vlka [3444] Re: Roger
Nedám na Dajanu dopustit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 20:22 Muž Roger [1873] Re: afc1886
Tak já osobně proti ní nic nemám, jen tu všude čtu že to není kvalitní krmivo :-) tak hledám čím spestřit jídelníček Seweliím, Garrám apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 20:11 R Muž afc1886 [14681] Re: Roger
No vidíš a mi se ryby můžou po Dajanach utlouct. :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 14562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12318-jake-krmivo