Jaké krmivo?
0 02.01.2018 13:11 Dejwik – Pomoc
Dobré poledne. Nejsem zas úplně začátečník ale potreboval bych pomoc zkušenějších.
Asi před 3 týdny se mi vytrela Gupka cca 25 mladých jenomže mi moc nerostou denně krmim 3 ráno odpolende večer snažím se ve stejný čas to znamená v půl 9 14:00 a 18:00
Krmim vlockama to mi došlo že není moc vhodné takže dávam dvakrat denně cyklop. Slyšel jsem i nejakem vaječném krmivu poradí mi tedy někdo?
Děkuji moc
Starší reakce
Mražené Koretry, Artemie, Patentky, černé komáří larvy, Daphnie- pro pestřejší stravu. Můžeš je zkusit i živé.
Dobry den, mám zivorodky a nevím jaké krmivo mám koupit. Dostala jsem granule a vločky.
Starší reakce
Krmiva su veľa druhov na eshope ake su to najlepšie pre vyber krmiva vlockove, granule,tabletkove Lyofilizované a samozrejme mrazené pod mne pre kazdy ma rybičky na ktorom si najviac pochutia , ake rodukty podľa výrobcov.
Vidíš, já žádné nemoci nemám.
Za posledních 5 let jsem 2x léčil krupičku, ale jednou jsem s léčbou asi unáhlil a podruhé jsem si dovezl nemocné ryby. Zaplísněné ryby nepočítám, ty to mají kvůli odřeninám z bitek.
Mražené používám z burzy, stále stejný prodejce (artemie a koretra) + lidské žrádlo pro větší ryby (grundle, krevety a mušle). Mražená patentka je i na burze většinou mizerná, tak jí rybám nedávám. Někteří akvaristé kupují živou patentku a nějak ji čistí a pak teprve si jí zamrazí, ale na to jsem líný...
1 23.10.2017 21:40 dudak [1894] na mraženém byste měli poznat už okem jak je kvalitní, největší "humus" bývají nitěnky a patentky, ale i ty se někdy dají pořídit v perfektní kvalitě. Když to nejde okem, stačí kousek rozmrazit. Osobně si nemyslím, že do blistrů se dává horší krmení. Určitě tam je víc vody než ve větších baleních ale kvalita bude stejná, když tedy pominu ztrátu kvality během přepravy a skladování, ale za to většinou nemůže výrobce. Nedávno mi prošly rukama kilovky patentek, který podle mě obsahovaly tak 50% chcíplejch už při mražení, vůbec sem neměl odvahu s tim krmit. Když je krmivo kvalitní krmím rovnou mraženým bez rozmrazování, proplachování. Podle osádky akvária to hážu volně do vody, případně přidržím pinzetou než to sežerou nebo to vkládám do klasické akvaristické síťky zapřené za krycí sklo a hranu akvária tak, aby to mohly ryby postupně vyzobávat.
Mraženou kostku vložím do jemného plastového sítka na čaj a sítko s kostkou pak do plastového kelímku s vlažnou vodou. Když to roztaje, proplachuju sítko s krmivem alespoň 30 sec pod proudem studené vody. Jak píše NHKG, mám také pochybnosti o kvalitě blistrů z akvaristik, sice je kupuju, ale nedivil bych se, kdyby většina nemocí co se mi v akváriu objevila nebyla právě z mraženého
Pokud je dobrý zdroj mraženého, tak ani není potřeba proplachovat. Používám plastové jednorázové kelímky (ale vícekrát, vyhazuju je, až jsou špinavé). V akvaristikách jsou většinou krmiva v plastovém blistru nevalné kvality. Na burze je to mnohem lepší.
Do kelímku napustím do půlky vodu z akvária a hodím tam denní dávku mraženého. Po rozpuštění postupně vyliji do akvária.
Rozmražené a v jemném sítku studenou vodou propláchnuté
Jak se jim podava to mrazene krmivo ?
Já mám pro krvavky žrádlo přímo od chovatele (krasneakvarijnirybicky.cz) Eshop nemá, ale třeba ti pošle...
Já krmím Tetra Rubinem a ten střídám s mraženým krmivem (artémie, dafnie a patentky). Ryby jsou krásně vybarvené a vypadají spokojeně. Jo a zatím si žádná nestěžovala
Dajana Cichlid pellets, krmivo (granule) pro ryby 250 ml, 2 mm
Máte s tím někdo vyloženě špatné zkušenosti ? Akary hnědé (a nejen ony) to baští s gustem, ale nevím jak C. Agassizova...
Když jsem měl ještě Danio margaritatus, krmil jsem Hikari Tropical Micro Pellets. Krevetám dávám nalámané tablety Hikari Algae Wafers.
Čerstvě vylíhlý potěr Danio margaritatus jsem krmil Hikari First Bites.
Za mě je Hikari super krmivo.
www.hikari.cz/… Mám tetry krvavé a červenoústé doporučte prosím krmivo? na aq burze mi doporučili tetra energy, ale ráda bych ať mají stravu trochu pestrou. Čím tedy krmíte?
Starší reakce
Tropiku jsem měl vzorky a ryby to nechtěly. Ale nenutil jsem jim to, asi by si časem zvykly.
Teď poláci objevili značku Vitalis a jsou z toho celkem nadšeni. Peletky pro cichlidy jsou prý měkké a hned padají, ryby po tom prý jdou jak slepice po flusu (to ale může být nějakou "voňavkou", kterou ryby mají rády. Akorát že u nás to nikdo nedováží
vitalisaquatic.uk Granule Sak jsi zkoušel? Už ho neberu, ale co pamatuju, tak byl hodně levný. Ryby na to naučit jde. Kvalitou asi lepší než LON.
Starší reakce
Já krmím jako základ tetra min a k tomu točím různé mraženky a tetra phyll. Teď objednávám v eshopu něco pro pískomily, tak koumám, jestli to vzít na zpestření..
Mám granule pro cichlidy fluval a nic moc. Ryby mají radši Hikari. Navíc Fluval musím dlouho máčet aby změknul a pak se trochu drolí.
Kukni se radši po něčem od Hikari, cenu mají aspoň u granulí dobrou.
Z vloček mám tetramin, ten už používal můj otec a jbl spirulina (to ale žerou jen některé ryby).
Zdravím, co krmiva Fluval, máte zkušenost? Co složení a tak? Na nějakém anglickém webu je hodnotili dobře, ale min. cena budí podezření. Říkal jsem si, že pokud by to ušlo, koupil bych na zpestření...
petdiscont.cz/…
Starší reakce
Nejlepší je koupit oba a střídat je.Vím,že jsem ti nepomohl,ale není nad to dopřát rybičkám co nejpestřejší stravu a ony se ti za to odvděčí.
0 21.01.2017 18:21 JD1609 – Jaké krmivo je lepší?
Starší reakce
Nic jim nekupuj. Až se vrátíš, budou v lepší kondici než před odjezdem.
Osm dní v pohodě dají. Určitě si občas něco najdou v akvárku a tahle varianta je lepší, než se vrátit po osmi dnech a najít páchnoucí hnijící akvárko, kde bude plavat spousta mrtvých ryb.
0 20.12.2016 09:28 kocmim – Tydenni krmivo
Ahoj odjizdim na 8 dni pryc a nema mi kdo krmit rybky..... teoreticky by meli udajne vydrzet, ale chci se jen ujistit, ze se to tyka i teter a pancernicku... nebo jim pro jistotu mam koupit nejakou takovou tu dlouhodobou kouli krmeni?
Starší reakce
0 16.11.2016 13:26 Terez – krmení
Krmivo pro rybičky bereme z juko-krmiva.cz Kromě krmění nabízejí i potravinové doplňky a vitmaíny pro rybičky
Občas jim objednáme i nové rostlinky.
Starší reakce
Mrkni na exot hobby. Kilovka za 250, teda toho pro gibouše...
Je to moje základní krmivo pro většinu ryb co tu mám. S kvalitou jsem spokojený a nezaznamenal jsem nikoho, kdo by si na kvalitu stěžoval...
Nejlepší krmivo co používám je hikari cichlid floating (plovoucí). Pomocí injekční stříkačky za pár sekund nabobtná a pak neplave. Žerou to všechny ryby co mám, i krunýřovci a odchytoví dravci. A pokud potřebuješ něco pro býložravé ryby, tak Hikari exel. Obojí je v Hornbachu za rozumné peníze po cca 300g.
Mražené koupíš za rozumné peníze a kvalitní na akvaburze nebo u nějakého místního chavatele, to v obchodech nebývá. Prý je solidní Aquamaster a posílá to, ale nemám zkušenosti.
0 09.10.2016 11:38 romantomka – kam pro krmení??
Zdravím Važení kolegove.. poradte prosím...mam v akvu cca 70ks ryb..tlamovci,gibiceps,krunyřovci,ancistrus,,cichlidy atd...již dost velke, dospělé kusy, viz muj profil.....a už mě nebaví chodit do akvaristiky a kupovat balení po 50g za 60kč, nebo 250ml za 160kč...mluvím třeba o spiruline pro gibouše.. používam tohle krmení, pro ryby, mražene , pak gamarus atd........poradte prosím kde sehnat max balení za lepší cenu všech druhu?? díky moc a at se daří.
Starší reakce
Ono všechno může být tak i tak, proto je důležité vědět co jak je a umět to používat, nikoliv slepě tvrdit, že něco je kompletně špatně. Látka enzimaticky natrávená, nebo jinak denaturovaná člověkem, třeba bílkovina, může být vstřebatelná a využitelná lépe než je přírodní forma. Třeba typicky se v krmivech používá rybí moučka, ovšem trávit kolageny, tedy hlavní proteiny které tam jsou v desítkách typů, podle toho co zrovna tvoří je poměrně těžké a uzpůsobeni jsou tomu hlavně dravci a běžná ryba, kdyby se setřela tak si to z čeho je vlastně stvořena a tedy by to pro ní mělo být ideálním růstovým krmivem nedokáže vzít, jelikož její trávicí trakt to na ty stavební peptidy nedokáže rozebrat. Syntetické látky někdy stejné jsou a někdy stejné tak uplně nejsou. třeba syntetický betakaroten nefunguje myslím jako prekurzor vitamínu A může být ve vyšších dávkách toxický, například. Ale ten přírodní se izoluje a dá se snadno použít, navíc je i levnější. To bychom se mohli bavit pořád dokola, ale prostě platí to, co píšu nahoře. Nejlepší je získat co nejvíc informací a být schopen se objektivně rozhodovat na základě faktů.
Pepan napsal: Zase tak růžově bych ty vyrobené produkty neviděl. Látka vyrobená přírodou, může být pro organismus mnohem snáze využitelná a přijatelnější než stejný produkt vyrobený člověkem. Namátkou si pamatuji, když jsem kdysi trochu blbnul se želvami, probíral jsem s veterinářem otázku kvality výživy a byl jsem upozorněn, že zatímco přírodními vitamíny je dost problematické organismus předávkovat, syntetickými to jde dost snadno. Navíc mají syntetické vitamíny tu nectnost že pokud organismus přijímá přírodní vitamín a já nasadím ještě tentýž syntetický, je zabráněno přijímání vitamínu přírodního, který je přece jenom pro organismus vhodnější. A podobných případů by se ve výživové problematice určitě našla celá řada.
Obávám se že ten vet byl především z kategorie - Pán Bůh stvořil psa a kočku, aby člověka provázeli životem a hned na to stvořil veterináře, aby člověk měl komu dávat peníze za zdraví svý svých souputníků - protože už to napsal kolega Acinonyx, tak já jen dodám : "Pepane dejte mu bezplatnou radu, ať vrátí školné než vám bude krmit uši blbostmi a vy mu to ještě ke všemu budete věřit."
Lidi, neblbnete, synteticke a prirodne vitaminy su presne tie iste molekuly. To, preco je jednoduchsie sa predavkovat syntetickymi je iba z toho dovodu, ze je lahsie zjest 10 tobolek vit. A, nez zjest 80 kg mrkvy (cisla su vymyslene, ale ide o princip). Ziadne zabranovanie prijimania sa nekona, su to uplne rovnake molekuly a telo netusi ci ich prijima z tabletky, alebo mrkvy. Blokovanie sa moze diat u medzi roznymi vitaminmi A-K a E-K napriklad, pripadne zinok moze blokovat absorbciu myslim... medi alebo zeleza. To vsetko sa vsak deje az pri, slusne povedane, obscennych davkach a nema to nic s prirodnym/syntetickym povodom.
Co moze byt problem u niektorych suplementov, ale to sa tyka skor anorganickych zlucenin a nie vitaminov ako takych, je forma v akej su podavane. Napriklad horcik z MgO ma dost blbu biologicku dostupnost oproti citratu/laktatu horcika.
Zase tak růžově bych ty vyrobené produkty neviděl. Látka vyrobená přírodou, může být pro organismus mnohem snáze využitelná a přijatelnější než stejný produkt vyrobený člověkem. Namátkou si pamatuji, když jsem kdysi trochu blbnul se želvami, probíral jsem s veterinářem otázku kvality výživy a byl jsem upozorněn, že zatímco přírodními vitamíny je dost problematické organismus předávkovat, syntetickými to jde dost snadno. Navíc mají syntetické vitamíny tu nectnost že pokud organismus přijímá přírodní vitamín a já nasadím ještě tentýž syntetický, je zabráněno přijímání vitamínu přírodního, který je přece jenom pro organismus vhodnější. A podobných případů by se ve výživové problematice určitě našla celá řada.
0 03.10.2016 23:28 kocmim Ok, opet dekuju za vase nazory
No, zkusim se s tim nejak poprat. Budu krmit zmrazenym i kvalitnim vlockovym a uvidim jak vesele a barevne rybky budu mit.
On je obrovský problém, že lidi nehodnotí tyhle věci objektivně. Všechno co uměle vytvořil člověk, vnímá určitá skupina lidí jako špatné a často používají výraz "chemie". Problém je, že z "chemie" jsme všichni složeni a bez ní by nic na světě neexistovalo. Existuje na toto téma nádherný výrok v knize Arrowsmith od Sinclaira Lewise: "Všechno živé je fyzikálně-chemický stroj". Všechno krmivo včetně psích granulí může být složené jak z látek které dohromady dají granule s mizernou výživnou hodnotou a spoustou škodlivin, tak uplně stejně vypadající granule s výživnou hodnotou, které to přírodní krmivo z pohledu využitelnosti některých živin prostě nedosahuje. Přírodní krmivo je nedostižné z pohledu obrovské škály látek, které nedokážeme při nejlepší snaze doplnit. Ale co se týče toho naprostého základu, tedy bílkovin, tuků a sacharidů a jejich kvality a poměrů, to prostě umíme udělat lépe než příroda. Ta pracuje s tím, co je dostupné mnohdy ve velmi náročných a chudých podmínkách a na rozdíl od nás se na ty organismy nijak neohlíží. To ony s ní musí bojovat a urvat co dokážou.
vaaclav napsal: No vidíš páni pěstitelé do toho rvou co se dá,(i psí granule) hlavně aby to měli z baráku, oni se těch ryb potřebují co nejdříve zbavit, druhá věc je potom v akváriu udržet při životě a mít z nich i po trochu delší dobu radost. To ale moc nepotřebují hlavně aby se to točilo. Mám na chalupě 3 jezírka protože jsem tam jenom přes víkend ryby nepřikrmuji a když ano moc o to nestojí. Když jsem je teď přelovoval jsou to zdraví, krásně vybarvení buclatí karáskové.
Nebuď dotčenej dědku ješitnej a ještě jednou si přečti o čem to bylo... Třeba pak pochopíš, že i stereotypy lze překonávat tím, že se budeš trochu vzdělávat a pak pochopíš, že hodit rybám pytel blech ještě nemusí nutně znamenat, že sklidíš bouřlivé ovace....
No vidíš páni pěstitelé do toho rvou co se dá,(i psí granule) hlavně aby to měli z baráku, oni se těch ryb potřebují co nejdříve zbavit, druhá věc je potom v akváriu udržet při životě a mít z nich i po trochu delší dobu radost. To ale moc nepotřebují hlavně aby se to točilo. Mám na chalupě 3 jezírka protože jsem tam jenom přes víkend ryby nepřikrmuji a když ano moc o to nestojí. Když jsem je teď přelovoval jsou to zdraví, krásně vybarvení buclatí karáskové.
Přiznávááám jsem vinen.
Jako jasně, ono je to taky o tom, že já mám na tohle smůlu a když mám doma něco, co sezobne i krmení, které už se nehýbe, tak je to svátek. To se naprosté většiny ryb z akvarijních populací běžně chovaných druhů netýká. A je teda pravda, že já taky nemám trpělivost to ty ryby učit...
No vida, jak rychle obracíš... a to mne budeš plísnit, když nezkousnu Václavův blábol ještě s těmi příšernými hrubicemi - Každý kdo množí ryby tak krmí jen živím aby ty ryby šli do tření a potomstvo dobře vypadalo a rostlo. Sušené krmení je jen doplněk. ...
Tak jinak, kdo si chce namnožit těch pár svejch čudel, to klidně po mojem zkousne a kdo má doma 30 hektolitrů, ten se bez těch blivajzů, který mu dokáží efektivně usnadnit život jistě neobejde.
No jo, ale kde vzít, když se i komáři u nás flákaj
Letos třeba to byla fakt mizerie. Na koupáku nezmaři, komárů málo, no a pak dělej ryby bez blivajzů
Já jsem vždycky používal komáří larvy, jsem sedlák.
Na krmení ryb, který chci přivést do tření nejlépe a nejrychleji bude fungovat světle béžová pasta namíchaná ze sypkých blivajzů se spočteným zastoupením aminokyselin, tak aby byly 100% využitelné a těch správných tuků a s přidaným čistým ekdysonem. Problém, je že ne vždy to do těch ryb dostanu, asi to chutná tak, jak to vypadá
To úžasné živé má využitelnost někde kolem 50 %, ale obsahuje z běžných krmiv asi nejvíc těch ekdysteroidů, takže to funguje na stimulaci ke tření. Na rozdíl od toho výše uvedeného to ale dobře chutná a hýbe se to, což ty ryby rajcuje. Zase to má úžasné trávicí enzymy, které pomůžou strávit tu "umělou" parádu. Takže nejlepší je mix obojího, podaný najednou. Já jen nevím, jak si kdo dává práci s těmi recepturami toho vločkového nebo granulovaného krmiva, mám pocit, že všichni se snaží přibvlížit hodnotám toho živého, jelikož to lidi chtějí, páč neví, že mají chtít lepší.
Prostě to živé má často nějaké biologicky aktivní látky, které v těch vločkách budou jen některých věcí a někdy. Příroda to dělá jak může, ne tak jak by to bylo nejlepší. Dohání to rozmanitostí, kdy se látky ze všech těch sežraných brber navzájem doplňují a pokud tu možnost nemáme, tak je lepší použít vyvážené umělé krmivo a snažit se vyhnout hlavně těm monodietám.
Ale nejen svojí, to je blbost, navzdory snahám o výklad mých slov... to jsou tuny mraženého, které za rok proběhnou mrazáky všech našich komerčních akvaristů a samozřejmě desítky kilogramů sušeného (hodně kvalitního krmiva)... koneckonců i legendárních gelů... Přestaňme se zaklínat leta tradovanými pověrami, že bez živého či mrazeného to nejde. Už vidím legendy, jak zvedají varovný prst
... sorry moji drazí žďárští přátelé
... ale občasné krmení mrazením či živým (jakože na přilepšenou), to je ta největší blbost, kterou akvarista při kvalitě suchých krmiv může udělat. Na živé či mrazené potřebují ryby také nastavenou imunitu, aby to přilepšování neodstonaly...
Tak už přestaňte blbnout ty začínající s jedním akvárkem... prosím...
Když ty v tom stále vidíš tu svojí rybárnu.
Co když jsem to pochopil, jako že krmení ryb který chci přivést do tření, tedy na ně nejlépe funguje to živý.
Znáš mě, já jsem pověstnej svejma vykladačskejma schopnostma.
Ale to si klidně srovnávej
vím že mám pravdu, protože výkonní akvaristé vědí... nejvíce se krmí totiž mražákem a ne živým... Protože není každý na lokalitě, kde párkrát máchne a může nakrmit celou rybárnu....
Přidat reakci
1 ...... [3] ...... 12 13
Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 14575x