Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké krmivo?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Jaké krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   18.02.2009 14:37 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: kchrz
asi by vydržely, ale myslím si, že ti dost zlikvidují kytky. parmičky čenopruhé se specializují na požírání řas, ale když jich nemají nebo nejsou pravidelně krmeny, tak se ti pustí do kytek a už je to neodnaučíš - doporučuju opravdu buď někoho aspoň na dvě krmení sehnat nebo koupit automatické krmítko - ono se ti časem ještě určitě hodí - já mám od firmy Juwel a je super...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2009 14:05 Muž kchrz [24] – týdenní půst
Nechci zakládat nové téma, proto to napíši sem :
Chytám se na 7 denní cestu mimo republiku a nevím, zda seženu někoho, kdo mi zajde rybičky nakrmit. Vydrží týden o hladu?
300l akvarium - parmičky černopruhé, parmičky čtyřpruhé, mřenky nádherné, platy korálové, pancéřníčci, ancíci, paví oka, přovec,sumečci sklovití,neonky a dania.

Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:05 Muž Pepa56 [0]
dneska jsem koupil patentky tak doufám že až koupím rostlinky tak je nechaj :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 21:37 Muž Welsfan [0] - Sumci – Re: Pepa56
Ja jim dam Tropical Vege Tabin B a Tropical Green Alge Wafers a nechaj Rostliny na pokoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 17:50 ondra08
živé-patentky,buchanky-daphnie,koretry,černé komáři larvy nebo alespoň mražené.ožírají rostliny jen protože jim něco chybí a sušeným to nespravíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 17:40 Muž Pepa56 [0] – krmení
Chtěl bych se zeptat čím mám krmit bych měl krmit rybky dávám jím vločkové, a tabletky pro krunýřovce. Někde jsem slyšel že existuje krmení po kterém neožírají rostlinky jestli je to pradva děkuju za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 15:57 16marko1868 – Re:dopi
skus tetrabetta hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 15:10 praclovicek – Re: dopi
Ahoj,
nam taky zpocatku nejedla vlocky, asi na ne nebyla zvykla, nebo byla na jinou znacku navykla, do tydne uz dlabala vlocky jak blazen, ted ji stridame Tetramin a Tetrarubin a mrazenou potravu ob den, tu mrazenou teda dlabe o sto sest, zkus chvilku pockat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 14:19 Muž deathfoe [58] – Re: dopi
Mě to betta dělala, když ji to žrádlo nechutnalo, koupil jsem pro ni krmení TetraBetta a to žrala v pohodě, ale když jsem ji dal občas TetraMin, tak ho vyplivovala a nežrala ho, jen když měla fakt hlad, ale ani TetraBetta mi nevyhovuje, takže teď krmím Hikari Betta Bio-Gold, což jsou granule a hážu jí je přímo do tlamky a je to :). Samozřejmě to, že jí to jídlo nechutná může být i tvůj problém, ale i může v tom být i něco jiného, takže ještě počkej na další rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 13:59 dopi – betta nežere
ahoj, prosím nevíte někdo čím by mohlo být, že betta dá žrádlo do pusy ale zase ho vyplivne, už jsem vyzkoušela víc druhů a pořád nic :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 17:41 fester
ja dávam svojim razborkám COLOR a UNIVERZAL od Rataja. Sú po tom ako divé. :-)
A aby to nemali stále rovnaké, čas od času im dám aj mrazené dafnie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 14:35 samot10
krmim granulovym krmivom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 14:14 Muž deathfoe [58] – Re: Jirka88
Co takhle umět používat atlas ryb? Dozvíš se tam toto: Všežravec - přijímá všechny druhy krmiva úměrně své velikosti. Živé, mražené, vločkové, granule. Krmit je lépe málo, ale raději častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 11:47 Jirka88 – Krmení razbora klínoskvrnná
zdravim, chtěl bych se zeptat těch z Vás kdo máte s touto rybkou zkušenosti co jste jí dávali k jídlu...budu rád když mi napíšete i konkrétní druh a značku...díky moc všem za odpovědi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 21:12 Muž Radek [3] Re: Usine
Myslím, že to tak nejde srovnávat. Třeba můj kocour žere už pár let jedny granule (Friskies) a jednak mu jiné nejedou a druhak dává těm granulím přednost i před "zbytky ze stolu", s výjimkou masa, samozřejmě.
Takže když budu dávat rybičkám něco jako základ a občas zpestřovat, tak by to mohlo jít, ne?:-)

Ale vážně - mám mixovat víc druhů krmiv (jakých) anebo k jednomu (vločkovému) přidávat něco na zpestření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 19:05 Usine Re: Radek
Představ si že jíš neustále jedno a to samé, Za jak dlouho tě to omrzí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 10:20 Muž Radek [3]
A ještě doplňující otázka - čím výše zmíněnou sestavu rybek krmit? V šedesátce máme podobné rybky a používáme jeden druh vločkového krmiva plus občes něco zeleného. Bude to stačit anebo přidat, třeba pro sekavce nějaké granule na dno?

P.S.: Teď jsem v akvaristice potkal polozobánku malajsou. Popis jsem četl, jak by šla do společnosti mých rybek? Zatím čistě teoreticky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 09:09 ondra08
ja s temito rybami nemám skušenost ale určitě bych doporučil cyklop jak mražený tak živý nebo živou artemii ale to je poněkud naročnejsí na peněženku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 08:41 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: darka
Miluji i obycejnou syrovou bramboru. Staci kolecko 3mm silny, klesne samo na dno.
U okurek je to horsi, ty samy o sobe plavou, takze do nich nasroubuju vruty a pak taky klesne na dno. Kazdopadne opet syrova.
Urcite vsak poradne umyt od pripadnych pouzitych hnojiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 19:01 Žena darka [520] – krmení
Co s tou okurkou děláte, spaříte a dáte na dno?Díky za radu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 14:11 Žena Rebbie [71]
Moji "otíci" milujou okurku a tabletky pro krunýřovce se spirulinou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 14:06 Jirka88 – Krmení pro razbory a otocincluse
nemám s těmito rybkami žádnou zkušenost a tak by mě zajímalo čím konkrétně je krmíte a čim by se naopak krmit neměli...díky za odpovědi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 20:24 Žena ustavprochore [567] – Re: domi12
Zkus jim na jemným struhadle kousíček nastrouhat a uvidíš. Jak jsem psala, moje paví očka tu okurku žerou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 18:50 oldkiwinka – Re: domi12
A jak by to asi žraly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 18:50 pancernicek
já jim dávám živé či mražené patentky a sušené krmivo a mám asi 6 samic pavích oček a jednu gold molly těhotnou. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 17:33 Muž domi12 [8]
tak že můžu dát Živorodkám duhovým okurku??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 14:41 Bexim
kružník je docela užitečnej páč nežere kytky ale jenom řasy a detrit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 14:12 Rover
Šnekama se krmí cichlidy a nemusí se ani nic drtit. tone :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 13:55 oldkiwinka – Re: Biky
Krmit jimi můžeš, klidně nadrť, ale mladé gupky to asi nebudou schopny pozřít, to spíše bojovnice. Klidně si zamraž, ale třeba do toho do bonboniery, ať to není v celku. Ale nevím, zda to nebude přílišný blivajs X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 12:46 Biky – Krmení šnekama?
Chtěla jsem se vás zeptat, jestli se dá krmit šnekama... V akváriu se mi hojně přemnožují šnečci náhodně a omylem přivezení asi s květinami, pravděpodobně okružáči nebo kružníci a taky asi nějaké plovatky... Většinu z nich jsem pochytala, prohlédla květiny a do skleničky přemístila jejich vajíčka. Můžu tím krmit svoje mladé gupky, popř. bojovnice? Bojím se ale, že pokud to rybky nesežerou, zase se mi přemnoží v akváriu a budu v tom zase. Můžu třeba mladé nadrtit a zmrazit, nebo tak? Poraďte, jak je mám upravit, pokud je vůbec možné s nimi krmit, prosím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 21:28 Žena ustavprochore [567] – Re: bolek
podle mě vyváženou stravu, živočišnou i rostlinnou. (moje paví oka dlabou i okurku, taky ozobávají řasu z rotlinek potlesk )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 18:16 Žena Marianesca [3]
Někde sem četla že k rozmnožování ryb pomáhají krmiva s obsahem spiruliny(řasa) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 15:17 ondra08
já červené špicplaty krmim mraženýma patentkama koretrama a živýma komáříma larma a cyklopem a množí se samy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 13:59 Muž bolek [5] – Krmení na pomoc rozmnožování
Chtěl bych poradit jake je krmivo je dobré na pomoc rozmnožování rybiček,živorodek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 14:47 skala – Re: Snofrev
To som rad :-)). Inak, pozor su aj octove mikry, ale tie sa chovaju trosku inak - v octe a vode. Napisem snad coskoro aj o nich. Trosku smola je, ze som sa nedavno stahoval a vsetky mikry (obycajne) mi odisli, takze si ich budem musiet o nejaky cas sam zohnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 11:21 Muž Snofrev [54] – Re: Sid
právě potřebuju spestřit krmení hlavně 4zubkám, tak něco zkouším vymyslet
díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2008 11:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Snofrev
Násadu si pro jistotu rozdělte do vícero kelímků, např. do 3 nebo 4. (Kdyby se v některém "něco nezadařilo"...)
Kolik jich bude ve vašem případě nutné "provozovat", to nejde odhadnout - časem to zjistíte sám. Záviset to bude jak na potřebě krmiva, (resp. na "objemu strávníků"), tak na rychlosti jeho produkce.
Závěrem ještě doporučení: nekrmte pouze těmito krmivy. Považujte je jen za součást krmného programu - potrava musí být pestrá a vyvážená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 10:56 Muž Snofrev [54] – Re: Sid
po přečtení třetího odkazu jsem o mnoho chytřejší
děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2008 10:34 Muž Snofrev [54] – Re: Sid
Ano přečetl jsem si to, ale tam se píše, že násadu je třeba dát do připravené nádoby se substrátem a dále jak skrmovat
o tom jestli ta násada je do jednoho kelímku nebo se to má rozdělit do vícera se tam nepíše a v jakém množství se tam pak červíci objevují také ne
samozřejmě bude záležet na okolní teplotě, což je tam taky napsáno, ale bohužel jsem to nikdy neviděl, tak nevím jestli se v kelímku vytvoří během jednoho dne dostatek potravy pro x rybiček nebo zda je nutné mít těch kelímků víc (kolik?)
v ceníku je napsáno že posílaj vaničku s násadou o rozměrech 10x8 případně 13x18

jdu si pročíst ten třetí odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2008 10:16 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Snofrev
Podíval jste se do toho mého odkazu? Asi ne... Na uvedených stránkách byste našel odpověď na vaše otázky.
Konkrétně o mikrách tady:
www.dendrobena.cz/…
a o grindalu tady:
www.dendrobena.cz/…
Pročtěte si i toto:
www.sozo.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 09:12 Muž Snofrev [54] – Re: Sid
máte prosím zkušenosti s odchovem živého krmení?
případně kdokoliv jiný

přemýšlím o mikrách a nebo grindalu, jenže nevím do kolika misek dát tu násadu (na kolik misek bude stačit) a jak často a jaké množství toho bude, jestli třeba bude stačit 7 misek (na každý den jedna pro 25 malých rybek) nebo víc, či míň?
A ještě jestli to nějak zapáchá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 22:06 Mato00 – re:Dahak
Dakujem! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 22:02 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Mato00
www.akvarista.cz/…

Ted budu ale objednavat tady kilovy baleni www.volny.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 21:44 Mato00 – re:Dahak
A kolko ta stali tie artemia vlocky? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 21:38 Mato00 – re:Dahak
A obsahuje spirulu nie?je to to pre africanov ci nie? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 21:20 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Mato00
Je to granule od Sera(Granugreen) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 21:16 Mato00 – re:Dahak
Ked sa nemylim su to tablety so spirulov takze tam prevlada riasa!a tie vedia pekne napucat!skusal som to zo sak a trochu napucal rozzureny !Ale aj vlocky pucia! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 20:48 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Mato00
Fotka k příspěvku Jen tak pro zajimavost.Vlevo nabobtnala granule vpravo sucha.Predstav si ze by se jich ryby prezraly nez nabobtnaj :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 20:40 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Mato00
Musis si uvedomit ze vlocek sezerou vic nez granuli.Granule maj navic takovou pitomou vlastnost...kdyz je ryby shltaj hned po nasypani do akva tak jim v tele nabobtnaj a muze jim to zpusobit problemy pokud jich sezerou moc.To se u vlocek stat nemuze a tvrdit ze vlocky obsahujou mene vitaminu, zivin atd je nesmysl.Vyrabi se to z podobnejch surovin jen finalni produkt vypada jinak.
Co se tyce ne(zasyceni) tak susene krmivo by se melo pouzivat jen jako doplnek stravy a ne jako hlavni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 20:29 Mato00 – re:Dahak
Mne nejdu zase vlocky od tetri.Sak im velmi chuti!ale ked porovnas granule a vlocky tak lepsie su granule obsahuju viac vitaminov atd!(tiez zalezi na znacke, ale sak patri k lepsim)Vlociek by mi pre krpcov trebalo viac ako granul!(vocky su ako papeir ;-) rybi nimy velmi nezasitis!)a skusim tie artemia vlocky pre chovne pary! ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 14562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12318-jake-krmivo?od=501