Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 22:44 finnnp Re: MichalK
Navíc je tam mnoho Ale.Můžeš mít klidně samici a samce a pár stejně mít nebudeš.A nebo blbej.Nebo budeš mít kliku a pár budeš mít jak lusk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 22:23 JoKa Re: MichalK
Tak k tomu, co ti psal finnp

Zkušený chovatel u ročního Skalára na 90% procent pohlaví ryb rozezná.Více podle celkového vzhledu a chování
S tím ne zcela souhlasím, i když částečně ano... To, o čem mluví, jsou pouze zase a jen nápovědy. Jinými slovy, zkušený, ale fakt jen velmi zkušený si dá dvě a dvě dohromady...
Roční skalára je moc mladá, aby se nějak výrazněji profilovala. Proto bych tu finnovu hranici trošku posunul...

Jinak zkoušel jsem se ještě dívat na chování a velikost tak jsem vydedukoval, že jedna žlutá skalárka je samička ptž byla asi o čtvrtinu menší
A to je to, proč jsem psal velmi, ale velmi zkušený. Máš je tak pět minut i s cestou. Nedělej závěry, už vůbec ne podle velikosti a už vůbec ne u ročních skalár...

Takže se zopakuji tento týden po třetí. Můžeš mít nápověd kolik chceš, můžou mít sebelepší poznávací znaky a stejně tě ve finále překvapí... Pohlaví s jistotou poznáme až v době tření, podle papily!!! Do té doby se můžeš domnívat, být si "jistý", ale jistotu nemáš...
Když budeš chovat skaláry 10 let, toto mi potvrdíš a budeš vědět, o čem mluvím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:44 Muž MichalK [16] Re:
No to jsem si taky pomyslel, že 4 roční rybky mi tam chvíli vydrží, ale co až budou dospělí... Jinak zkoušel jsem se ještě dívat na chování a velikost tak jsem vydedukoval, že jedna žlutá skalárka je samička ptž byla asi o čtvrtinu menší, než všichni okolo, ale zase u těch žlutých jsem nerozeznal žádného "samce" (ten s hrbem byl přírodní forma).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:41 finnnp Re: MichalK
Se divím,že ti v Bachu nedoporučili do toho tvého akvária Terčovce nebo Gibouše......A teď k věci ať nejsem zase OT.Zkušený chovatel u ročního Skalára na 90% procent pohlaví ryb rozezná.Více podle celkového vzhledu a chování.Než podle nějakého hrbu.Jsou horší ryby a rozeznat to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:32 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Což o to, vejdou, malý určitě, ale je otázka, jak dlouho tam ty 4 zůstanou, je to nízký a bude to časem pro ně malý a z toho budou pramenit problémy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:29 Muž MichalK [16] Re
Jo, je pravda, že tohle byl první prodavač v hornbachu, který o nějaké rybě věděl něco pravdivého, akorát mi tvrdil, že se do mého akvária (viz prezentace) vlezou klidně 4 skaláry :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:25 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Ten prodavač měl za ušima. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:24 JoKa Re: MichalK
Kluci mají pravdu. Je to první nápověda. Ale pouze nápověda, nikoli poznávací znak... Může to být cokoli. Samic s hrbolem jsem už viděl, že to nespočítám...

Edit: ten prodavač mi ale tvrdil, že to nejde vůbec poznat až na období tření
A moudrý pán měl pravdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:23 Muž MichalK [16] Re: finnnp
Jj já vím, že to je nejednoznačné, ten prodavač mi ale tvrdil, že to nejde vůbec poznat až na období tření, samičky jsou docela nejasné, ale myslel jsem, že hrbol je dost jednoznačné znamení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 20:57 finnnp Re: MichalK
Měl by to být spíše samec.I když nikdy nevíš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 20:54 R Muž romant [27987] Re: MichalK
A viděl jsi tu rybu ve tření? To je totiž to nejspolehlivější, jak určit pohlaví u skalár a odpověď na Tvoji otázku je, ano možné to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 20:51 Muž MichalK [16]
Je pravda, ze kdyz ma skalara ve veku zhruba 1 roku pomerne vyrazny hrbol tak se muze jednat i o samici?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 12:00 Muž Dejmon [64] Re: rogallo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 11:48 R Muž romant [27987] Re: Radek
Odpověď je stejná. Dokud se nevytřou, tak s určitostí nelze tvrdit, kdo je kdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 11:45 Radek Re: romant
Děkuji. a ještě k tomu točení se jakoby pusinkujou a nebo jestli je to okusovaní nevim..ale ty dva jak se točí tak jeden znich dycky odhaní další dva Skaláry mám jich celekm 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 11:37 R Muž romant [27987] Re: Radek
Možná námluvy, možná vyjasňování si pozice ve skupině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 11:35 Radek – Skalár
Co prosím znamená když se dva skaláři točej dokola ? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:01 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Je to parta puberťáků a začínají se projevovat.
Edit: Pokračovat můžeme zde. rybicky.net/forum/5376-skalara--nemoc…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 14:50 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Zdravím, je normální, že mají všechny mé skaláry staré asi 5 měsíců neustále povystrčenou papilu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.03.2012 19:06 R Muž romant [27987] Re: rogallo
Tak potom, je moje rada jednoduchá. Vyčkat do dalšího tření a mít v tom jasno. Třeba se Ti někdo jiný pokusí to pohlaví určit, ale já za sebe říkám, že teprve při tření se opravdu ukáže jak to s nima doopravdy je. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 19:01 rogallo Re: romant
lenze ja som ich kupil pred par dnami cize ja som ich nevidel sa triet :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.03.2012 18:59 R Muž romant [27987] Re: rogallo
Tak pokud se už vytírali, tak by jsi měl jasně vědět kdo je kdo, z té fotky toho řekl bych nikdo nic moc nepozná, tedy alespoň já určitě ne. Nejspolehlivějším rozpoznávacím znakem u skalár je právě to tření, kde se jasně ukáže kdo je kdo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:56 rogallo – pohlavie
Fotka k příspěvku prosim o radu chem vediet pohlavie je to parik a uz sa aj vytierali
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2012 19:01 Muž Yirka [9126] Re: René73
Tvůj dotaz s přiloženými fotkami je fakt docela úsměvný. Pokud si přečteš toto téma, a není tak moc dlouhé, prohlédneš fotky, posoudíš popsané názory a zkušenosti, zjistíš, že ti prostě na tvou otázku nikdo zodpovědně neodpoví. To je realita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 16:23 Muž René73 [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojky, ráda bych se zeptala, zda mi někdo pomůže s určením pohlaví mých skalarů tady ty dva pořád odhánějí od sebe ty další.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:22 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: TomV
Samice, mě tohle taky kdysi dělali, když se mi nepovedlo mít pár. Když jsem pořídil samce pak už jsem musel dát pryč tu agresivní samici, protože nakonec byla utlačovaná ona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 22:47 R Muž romant [27987] Re: Bob66
Mám stejnou zkušenost. Holky si někdy dovedou načechrat ofinu víc, jak kluci. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 22:45 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: TomV
Že by samice :) Alespoň u mě to tak je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:27 Muž TomV [13]
Mám taký dotaz, mám dvě skaláry, přičemž jedna je na 100% samice (viděl jsem jí klást jikry) a další, nová asi před 4 měsícy koupená (nevím co je za pohlaví) na tu samičku utočí tak, že jsem jí musel přesunout, protože byla schovaná v rohu a měla protrhané ploutve... To mi vysvětlete, co to je... ? ne hmm ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 21:36 R Muž romant [27987] Re: JagerMaister
Tvému postoji, vzhledem k Tvému věku naprosto rozumím, byl jsem si stejně jistej až do momentu, kdy jsem si v akvaristice vybíral pěkný podle mě již skoro dospělý párek skalár. Říkám prodavači, že chci tuhle a tohoto a on mě na to povídá, že jestli si chci vzít dvě samice a já se ho prám proč, protože ten jeden podle mě jasnej samec měl na hlavě onen počínající hrbol a dozvěděl jsem se od toho dlouholetýho akvaristy, že jsou to jeho ryby a že je jednoznačně viděl při tření a že to jsou samice a tam mě to došlo kdy je 100% jistota. Ale samozřejmě, že tipuju i nadále, jenom si počkám jak se to vyvine, jestli jsem pravdu měl či neměl. Tak se nezlob jestli jsem Tě poučoval, ale nad takovouhle zkušenost prostě není. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 21:35 Muž Agip [6] Re: romant
No snad se brzo ukážou :-)
No zatím se z první a třetí fotky mezi sebou dost drbou, ale snad si to dobou ujasní. Mám je v akva teprve od večera. Skalára z druhé fotky je zatím stranou, ale taky se občas ukáže a dá o sobě vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   04.03.2011 21:27 JagerMaister Re: Yirka
tak sa dá povedať že určujem hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 21:24 Muž Yirka [9126] Re: JagerMaister
Tipování a jednoznačné určení jsou dvě věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 21:22 JagerMaister Re: Yirka
myslím si typy mi zvedša vychádzajú :) už viackrát som si z akvaristiky priviedol pekné páry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 21:20 Muž Yirka [9126] Re: JagerMaister
To si seš tak jistý, nebo jsi jasnovidec? To jednoznačné určení je trochu troufalé, nemyslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 21:14 R Muž romant [27987] Re: Agip
Jasně tomu rozumím, taky spekuluji, ale jak jsem psal, až se ukážou ve tření, tak už si je potom budeš pamatovat a řekl bych, že ty pěkný kousky co máš s tím se ukázat nebudou dlouho otálet. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 21:14 JagerMaister Re: Agip
je vždy lepšie kúpiť si asi 8 kusov mladých skalárov a tam máš istotu že sa tam nájde jeden schopný párik ja mam doma 3 páry z toho sa jeden vybral z 6kusov a druhý a tretí pár som kupoval na istotu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 20:56 Muž Agip [6] Re: romant
Díky, já jsem jen tak spekuloval. Uvidíme co se z toho vyklube ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 20:52 JagerMaister Re: Agip
no na prvej fotke samec a na poslednej máš párik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2011 20:48 R Muž romant [27987] Re: Agip
Ano, tak podle poučkových atributů, jmenovitě toho hrbolu na hlavě to vypadá na samce, ale optravdu 100% jistotu budeš mít, až jak se projeví ve tení. Už jsem si mnhokrát ověřil, že ten jedinec co jsem ho považoval za samce, pěkně nakladl jikry a naopak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2011 20:45 Muž Agip [6]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, pořídil jsem si 3 Skaláry. Mohl by mě někdo potvrdit jestli se domnívám správně?
1 foto bych řekl určitě, že je to samec.
2 foto Že by samice? Nemá takovej hrb a jsou tak stejně velké. Co myslíte?
3 foto Že by samec? Tenhle se trochu napařují s tím z 1fotky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 19:13 RAP Re: vlada201
Bílá ryba vypadá spíš na samce. Ovšem romant tě varuje správně. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 17:13 R Muž romant [27987] Re: vlada201
No a je to tady, vostuda na veřejnosti. smich
EDIT: Alespoň jsem si potvrdil co jsem napsal už před tím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 17:12 Muž vlada201 [0] - AmerikaRe: romant
Díky za názor, ale 147 a 149 je stejná ryba a 151 a 156 taky :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 17:09 R Muž romant [27987] Re: vlada201
147 samec, 149 samice, 150 samice, 151 samice, 156 samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 16:57 Muž vlada201 [0] - AmerikaRe: romant
Četl jsem celé tohle vlákno, takže lecos jsem už pochytil. Problém je v tom, že dobu tření jsem u mých skalárů ještě nezaznamenal smich . Proto se ptám tady, zajímá mě jen odhad ostatních, neslibuji si od této otázky žádnou jasnou odpověď, ale jen názor někoho jiného... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:56 R Muž romant [27987] Re: vlada201
Nejspolehlivějším určením pohlaví u skalár je doba tření, kdy se jednoznačně ukáže kdo je kdo. Asi Tě ta moje odpověď moc neuspokojuje, ale je to opravdu hádání z křišťálový koule, ale třeba se najde někdo kdo si na to troufne. Já mám tu zkušenost, že jsem si kolikrát myslel, že je to samise a při tření se ukázalo, že je to samec. Tak asi tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:52 Muž vlada201 [0] - Amerika
Zdravím,
můžete mi někdo poradit s pohlavím mých skalárů? Už si lecos myslím, ale nejsem si jistý, což si ale asi nebude nikdo smich .
vlada201.rajce.idnes.cz/…
Na odkazu jsou fotky 3 skalárů - zlatý - myslím si že samička, bílý - nevím, možná také samička a hnědý - myslím že samec.

X-) Děkuji všem, kteří budou reagovat na můj příspěvek a pomohou mi s identifikací. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.02.2011 20:18 Muž Yirka [9126]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1) Jedna čerstvá fotka tvaru pohlavních orgánů "zasloužilé" samičky těsně před kladením jiker.
2) A tady je kluk v období oplodňování jiker, omlouvám se, fotka již není tak kvalitní, ale rozdíl tvarů pohlavních orgánů je zcela zřejmý. Takto zřejmý a zřetelný bohužel viditelný opravdu jen v době kladení jiker.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 20:30 R Muž romant [27987] Re: DavidH
Už jsem se osobně x krát přesvědčil, že ty kusy co jsem tipoval na samce, pak nakladly jikry. Takže 100% jistotu Ti dodá až tření. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8572x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12315-skalara-amazonska-pohlavi?od=51