Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 20:27 Muž Yirka [9126] Re: DavidH
Ta fotka nemůže nic změnit na odpovědích, které jsi dostal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 20:14 DavidH Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Někde se stala chyba a nevložil jsem to, tak snad teď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 19:28 R Muž romant [27987] Re: DavidH
Mrkni se třeba sem.
ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 17:05 Muž Yirka [9126] Re: DavidH
Jediným spolehlivým ukazatelem je tvar pohlavních orgánů, viditelný pouze v období tření. Je tu o tom několik diskusí, když otevřeš tu, kterou přidávám v linku na datu 05.02.2010, najdeš tam slušné fotky s rozdíly: rybicky.net/forum/12315…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2011 17:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: DavidH
Trochu mně chybí ten "pouze ten bílý" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 17:00 DavidH – Pohlaví
Fotka k příspěvku Chtěl bych poprosit odborníky o určení pohlaví 1 rok starých skalár. Můj názor je, že samec je pouze ten bílý. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 18:48 R Muž romant [27987] Re: Nelly
Jasně nech to pár dní a opět tu teplotu sniž a za pár dní jí můžeš ztase zvýšit. Budeš jím ty podmínky měnit a uvidíš jak budou reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 18:44 Nelly
Tak jsem to zkusila. Zvýšila jsem teplotu o dva stupně, vyměnila víc vody (cca tak 40% snad to stačí) a dneska jsem jim koupila ještě nějaký nový rostlinky, aby se ta nádrž víc zalesnila (už bylo na čase) ti tři se pořád vzájemně honěj, je sranda to sledovat, a čtvrtý ryby (tý bílý) si nikdo ani nevšimne. CHudinka moje malá... Jen jsem se chtěla zeptat, jak dlouho mám nechat tu teplotu zvýšenou? Mám počkat až něco proběhne (pokud proběhne) nebo jí mám za pár dní zases snížit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 22:02 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: romant
romant napsal: ale zkušenější mě třeba opraví.
Není třeba, vcelku je to tak. Ten link sem dávám vždy, když je to třeba. Nač zbytečné řeči, když tam je to k disposici. Jinak ony stránky dávají myslím dost odpovědí i na jiné otázky. Ke vstupu není třeba nic jiného, než se pro-formu zadarmo regnout. Každý z "domácích" tam rád poradí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:45 Nelly Re: romant
Děkuji moc a asi to vvyzkouším, doufám že na to nejsou malý :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:42 R Muž romant [27987] Re: Nelly
Ale já Ti rozumím, jenom jsem se snažil vysvětlit, že definitivní jistotu o tom kdo je holka a kdo kluk mám až když se spolu začnou třít, nebo alespoň připravovat, to už se pak dá poznat a jak tomu lehce pomoci jsem napsal. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:40 Žena stetinka [270] Re: romant
tohle vše se ale neprojeví, pokud tam nemáš vybranej pár a pokud nenajdou vhodnej lupen X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:39 Žena stetinka [270] Re: Nelly
Podle chování se to dá poznat až když se vybere ten pár :-D
To si pak vyberou nějakej ten lupen a párek si ho ozobává a hlídá. Jakmile se jim zdá, že se jiná ryba moc přiblížila, tak jí odeženou. Fakt to u nich poznáš 100% jen při tření, protože do té doby si tu pupilku hlídaj. Jo, jde to +/- odhadnout. Ale i ty tukový hrboly, nemusí být směrodatný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:38 Nelly Re: romant
J8 nepotřebuju aby se rozmnožili, já potřebuju vědět kdo je holka akdo kluk :) a už sou veliký docela tak už by mně to teda říct mohly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:34 R Muž romant [27987] Re: Nelly
Plánovaný rodičovství u skalár, to je super. :-D Mám tu zkušenost, že ke tření se skaláry začnou chystat po nějaký "větší" změně podmínek v akva. Třeba změna teploty o 2-3 stupně nahoru, ale i dolů. Výměna většího množství vody než obvykle(jinou vodu než obvykle). Změna krmení, třeba místo suchýho živou potravu, nebo místo patentek komáři, to je fakt různý. Já jsem tedy nejvíce tření zaznamenal při kombinaci "výměna vody s teplotou". Ovšem i zde platí, čím víc chceš, tím míň to jde. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:29 Muž Yirka [9126] Re: Nelly
Co se týče samotného vizuelního rozlišení pohlaví tak lepší a přesvědčivější fotky než přímo v tomto vláknu přidal Romy i moje maličkost těžko najdeš. Jediným spolehlivým momentem je však opravdu pouze tčení, kdy ty své znaky dávají na odiv. Tření proběhne v době kdy budou rybky dospělé, tom zn. ve stáří cca 3/4 roku a velikosti min 8cm a při dobrém krmení a podmínkách v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:25 Nelly Re: romant
Tak to je teda výborný :-D akdy mám tak to tření očekávat? :) Přijde "to samo" nebo se to dá nějak !naplánovat" a pomoct tomu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:23 R Muž romant [27987] Re: Nelly
No to, že se prohánějí, je u takovejhle mlaďochů naprosto normální, daleko více než u dospělejších jedinců. Jedinou jistotu, že se jedná o samce nebo samici má člověk až při tření, alespoň já jsem při určování pohlaví mých chovanců byl už tolikrát překvapenej, že to samotný tření považuji za nejspolehlivější. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:16 Nelly Re: romant
Jo chápu že se tady na to ptá spousta lidí,odkaz jsem prostudovala už dřív,ale jaksi mi to nepomohlo. Jen mně štve že ten jeden pořád ty dva honí nechci aby jim ublížil a pokud je z tohohle chování zřejmé že ten jeden je samec a honí dva samce, radši je dám někomu jinému, než aby jim nějak ublížil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:13 R Muž romant [27987] Re: Nelly
Kolega Mlynář tady neustále odpovídá na podobné otázky stejným linkem a já s ním souhlasím. Chce to něco nastudovat. Na přesný určení pohlaví jsou ty rybky na fotkách zatím ještě malý, ale zkušenější mě třeba opraví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:08 Nelly Re: mlynář
Jo na tuhle stránku jsem koukala a tu bradavku má jen ten co všecky honí...ti dva co je honí ju mají menší a ta bílá který dává pokoj ta nemá nic :) chtěla jsem spíš posoudit to chování a z toho určit co je kdo :) kdo je kdo nebo kdo je co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:04 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Nelly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:03 Nelly – Re: Nelly
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojky, ráda bych se zeptala, zda mi někdo pomůže s určením pohlaví mých rybek. Mám teď v akváriu 4 skaláry a už dlouho čekám až se "vybere pár".
Poslední dobou mi jedna skalára honí dvě další. Probíhá to asi tak, že nějaká ryba připlave kousek od ní a ona po nich nehorázně vyjede, začne je honit, naráží do nich pusinkou jako by je "kousala" a zažene je někam do kouta (za kořen, k filtru, do rohu za kameny). Třetí ryby si vůbec nevšímá v tom smyslu že by jí honil, ale docela často je vidím jak jsou spolu. Dvě ryby který jsou neustále šikanovaný se docela často schovávaj a když náhodou plavou po akvárku, tak je tamten zaručeně začne za chvíli honit. Při jídle je ale většinou nechává na pokoji, málokdy se stane že by u jídla někoho začal honit.
Myslím si tedy, že ten co je honí bude samec, ti dva kteří jsou neustále honění budou taky samci (pokud brání samici, nebo teritorium) a ta jedííná kterou nechává v klidu je asi samice. Přikládám fotky :) snad mi někdo pomůže :)
Až se zvolí pár, chci dát ty dva co zbydou pryč a takhle by mi to docela i vyhovovalo :)
Foto 1: Honič :)
Foto 2: Ryba kterou nikdy nehoní
Foto 3: Ryba kterou honí pořád :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 14:00 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Liggamadesin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:51 Liggamadesin – Skaláry - sameček samička?
Ahoj. :-)

Mám skaláry... Začátečník úplný nejsem no , spíše o úrověň víc.... ZATÍM jsem chovala pouze tetry, neonky, ale s tímto druhem moc zkušeností nemám..

Jak rozeznám samičku od samce??? V akvarstice nám jen řekli že jsou to prostě nám neřekli jestli to je amazonská atd..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 19:48 RAP Re: JagerMaister
Tuším, že Košicích bydlí chovatel, který chová několik přírodních variant. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:18 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: JagerMaister
Nejlíp se nakupuje na burze nebo přímo od chovatele ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:16 JagerMaister Re: Bob66
keď prídu do nášho zveráku nejaké schopné kusy tak to skúsim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:15 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: JagerMaister
Nejlepší je koupit třeba 10ks mladých ryb aby se pár vybral sám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:12 JagerMaister Re: romant
tak raz za moju akvaristickú kariéru sa mi podarilo zohnať párik , ktorý sa pravidelne vytieral postupom času ryby pomreli a v terajšej dobe nie anie natrafiť na schopný pár no uvidím časom ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:10 R Muž romant [27987] Re: JagerMaister
Zřejmě jsou to dva mladý samci, kteří se jen tak předváděj, ale může to bejt úplně jinak. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:08 Muž Yirka [9126] Re: JagerMaister
Jsou to mladé rybky. Pokud nebudou připravené ke tření, nepoznáš to. Až budou, začnou čistit odkládací plochu na lepení jiker, bude to jasné, pohlavní znaky vystoupí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:06 JagerMaister Re: romant
tak ten spodný sem tam kusne toho vrchného ale on sa hned otoočí a pály za ním :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 18:51 R Muž romant [27987] Re: JagerMaister
Podle týhle fotky by to bylo věštění z kávový sedliny. Už se nějak projevují. Kdo koho prohání? Většinou ten co prohání je sameček, ale už jsem viděl dominantní samici, co nedala pokoje žádnýmu samečkovi. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 18:47 JagerMaister
Fotka k příspěvku aký máte dojem môže to byť pár?
na prvý pohľad?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 11:40 Muž navik [908] - SumciRe: JagerMaister
Pokud již z chování není zřejmé, že se chyctají ke tření (hájení teritoria, čištění podkladu apod) tak to asi vystrčená papila nejspíše nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 09:09 JagerMaister Re: navik
vďaka všimol som si že ten na spodnej fotke má trochu von vystrčenú papilu a je pomerne hrubá snáď je to samica ale ten akoby náznak hrbu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 09:05 Muž navik [908] - SumciRe: JagerMaister
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 08:06 Muž Yirka [9126] Re: JagerMaister
Já bych poradil. Dej do toho zámku postel s nebesy, a která do ní vleze bude určitě samička. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 21:01 Muž Miras [111] Re: JagerMaister
tak takhle toho moc asi nepoznáš :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 20:55 JagerMaister
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahojte neviete mi poradit akého pohlavia sú tieto dva skaláre ? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2010 11:35 Muž jajaapaja [174] Re: JagerMaister
Tak to přesně poznáš až budou mít třecí akt.Teď opravdu ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 11:08 JagerMaister Re: BarbarOSA
v predajni som to zisťoval podľa papilky samci ju majú tenšiu a samičky hrubšiu ,pozrel som do akvárka v predajni a hned mi padlado oka samička s plným bruškom -ikry ano ,ale zataiľ čo predavač chytal rybu ja som ju išiel vyplatit .Mám taký pocit že my zamenil ryby rozzureny no Nwm,sám sa ma pýtal že ako vyzerá samica skalára :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 10:49 Muž BarbarOSA [6] Re: JagerMaister
rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska

treba trosku nastudovat a v predajni bud vybrat vacsiu rybu, ale od niekoho kto uz vie co doma ma ano
na tej fotke sa mi zda ze je to tiez samcek..
samci ale nevidno to pri mladych rybach maju taky hrb od papulky smerom k chrbtovej plutve, ale niekedy nemusi byt vyrazny..
naopak samicky maju tu cast vlastne by som to nazval ,,celo" taku rovnu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 17:21 JagerMaister Re: romant
čo už sakra už tretí samec na jednu samicu tone tone :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 16:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: capko
já bych si teda na základě těchto fotek netroufl tipnout že je to to či ono ....
maximálně se dá z těch fotek poznat že je to skalara.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 15:48 Muž capko [40] Re: JagerMaister
Súhlasím s romantom.Tiež si myslím,že je to samček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 14:58 R Muž romant [27987] Re: JagerMaister
Osobně si myslím, že je to mladej sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 14:33 JagerMaister Re: Pavol
aaa kúpil som ju ako samičku ale niesom si istý viete :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 14:25 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: JagerMaister
nemas lepsi fotak?
dost zla fotka.....aj ty vies skus nieco lepsie

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8572x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12315-skalara-amazonska-pohlavi?od=101