Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 14:21 JagerMaister – Pohlavie tohto skalára?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj neviete mi niekto určiť pohlavie tohto skalára?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 15:00 Muž Miras [111] Re: Bloncka007
Bloncka007 napsala: Zkus aspon odhad. odhad je úplně zbytečný, jak tu bylo, stejně nevíš co ti prodají, ani co máš pořádně doma, a oni se také musí mezi sebou spárovat, to neznamená, že koupíš samičku se samečkem a ono se bude dařit jak nevím co, kup si paví očka tam to poznáš bezpečně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 12:20 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Bloncka007
a co nic nekupovat? lepsi nez pak nejaky boje. A nebo ho nekomu dat a bude klid uplne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 11:49 Bloncka007 Re: kreten
Samce jsem už zkoušela kupovat. Ale podstatně menšího. A ta na něj útočí. Takže tedy asi koupím dalšího samce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 11:44 kreten Re: Bloncka007
Odhad je samice, ale když půjdete na nákup do krámu, tak vám tutově prodavač samce prodá - i když nebude vědět vůbec nic a protože začínáte, tak asi ani trochu nebude fungovat podle figury
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 11:38 Bloncka007 Re: Miras
TAk to jis mi hodně poradil potlesk CO by jsi k tomu koupil ty? Zkus aspon odhad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 11:30 Muž Miras [111] Re: Bloncka007
Bloncka no :-), řekl bych že to bude sameček nebo samička :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 11:27 Bloncka007 Re: Miras
A co bys k tomuhle kopil samečka nebo samičku? :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 11:16 Muž Miras [111] Re: Bloncka007
když si přečteš něco o skalárech, tak zjistíš, že se to dá rozeznat jen v době tření, jinak je to velice obtížné, ne-li nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 11:13 Bloncka007 Re: gaume
Fotka k příspěvku Ale přesně nevím jestli mám samečka nebo samičku. Co myslíš?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 10:55 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Bloncka007
samicku :-) u mladych skalar to ale jde opravdu blbe poznat, tak to taky bude nejista koupe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 10:52 Bloncka007 Re: kreten
Dík za rady. :-) Zkusím tedy koupit skalárovy společníka ale nevím co mám tedy koupit samečka nebo samičku. Myslíš že bude ůtočit na oboje? Ten náš vypada spíše jako sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 10:41 kreten Re: Bloncka007
No je to pravděpodobné, ale jestli je to akvárium více přerybněné a on je opravdu už docela narostlý, tak si trochu dělá prostor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 10:39 Bloncka007 Re: kreten
Děkuji moc za radu. A nevíš jestli potom když koupíme jiného skalára jestli nechá ty ostatní rybky? Útočí ještě na Tetry Černé :-) a na Bojovnici. JInak jiné nechábá na pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 10:34 kreten Re: Bloncka007
Teritoriální boje jsou u cichlid běžnou záležitostí a v případě, že jsou v akváriu jen dvě cichlidy od jednoho druhu, pak ta jedna je vždy silnější a nedochází k tříštění konliktů. Proto štve tu slabší. Pořiďte třetího skalára, ono se to bude více dělit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 10:29 Bloncka007 – Agresivní chování skalára
Ahoj, Mám v 150 litrovém akvárku skalára a v podstatě i dost velkého tak kolem 10 centimetrů.A stále útočí na rybky, ale jenom ty, které jsou stejně velicí nebo a centimetr menší jak on jinak všechny menší rybky co mám v akvárku nechává být. Tedka jsem zkusila koupit menšího skalára a na něj ůtočí nejvíc ze všech rybek na které ůtočí. Nevíte proč ůtočí pouze na větší ryby a co tomu zabrání? Předem děkuji za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 20:12 Muž Yirka [9118] Re: Miras
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 20:01 Muž Miras [111] Re: Yirka
bomba, kdo umí ten umí potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:15 Muž Yirka [9118]
Fotka k příspěvku Ještě jedna čerstvá fotečka (ze včerejška) samičky cca 2 hod před kladením, papila je opravdu zduřelá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 21:18 Muž Martin [3]
Prý se pohlaví se pozná podle toho že samci mají hrb a samice ne.
Neni to jistý :-D mam dva bez hrbu-samice-pár :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 21:10 Muž cenega [1] Re: Koldy
to ja zas byl presvedceny ze mam par,jeden ze skalar mel velky hrb na hlave,rikal jsem si krasny samec nez jsem je obe videl klast jikry :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 18:39 Koldy
to mě se třely skaláry ve trojku(2 samci a 1 samice) a dospělý potěr byl amazonský, koi a mix.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2010 13:20 Muž Yirka [9118]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vzhledem k "sexuální atmosféře" v nádrži ještě jednou v detailech. Lépe to buhužel nedokážu vyfotit.
Takže prvně kluk a druhá je holka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 09:15 provokater Re: Romy
Zažil jsem mnoho samců cichlid, kteří vykazovali chování samic, samozřejmě. Ovšem pochopitelně to vycházelo z jejich podřízenosti dominantnímu samci. Jinak to bylo jen o takovém odlehčení:-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 09:14 Muž Yirka [9118] Re: RAP
Mají dva a půl roku a třít se začaly tak nějak v roce. A i když se tam snažil občas přifařit nějaký další samec, trojúhelník dlouho nevydržel a nakonec se vždy vrátily k sobě. Třou se pravidelně což asi samičcce až tak moc neprospívá, protože se přestala dříve růst. Dnes do profilu přidávám ještě jednu fotku, trochu více zblízka ale taky trochu přesvícenou. Nicméně pohlavní rozdíly jsou na ní ještě viditelnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 08:45 RAP Re: Yirka
Jak jsou ty ryby staré? Vzhledem ke školení u akvaristů-skaláristů jsem tu fotografii moc nemusel studovat natož s lupou. Je to pěkný pár. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 23:23 Muž jajaapaja [174] Re: Romy
Jo u samic to není problém.můžu potvrdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 22:09 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: michal
Že by dva samci,o tom pochybuji,dvě samice,to je běžné.Jinak,jak psal Yirka. Zažil jsi dva samce u skalár,aby se třeli??? Nebo,alespoň slyšel jsi o tom??? Já,ani hromada mých známých ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:21 Muž Yirka [9118] Re: michal
Pokud již intenzivně čistí list mají orgány naběhlé a dobře identifikovatelné. Tak se podívej zda jsou obě stejné či ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 16:36 michal – skalar
zdravim zadam o pomoc je mozne se se my trou 2 samci po preloveni do samostatne nadrze cisteli list aj cistej dost se perou chvilemy se my zda ze jo to ona a on a pak zas ne jsou tak rok stary.a mam jeste 2 pary us starsie ty se treli krasne su to jejich mlade ale skoncilo to jak sem postavel pestirnu p prendal je nepouzivam zadne pripravky a nepouzival sem ani pretim tak jestli muzete tak co dekuju.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 09:05 Muž Yirka [9118] Re: RAP
Pochopitelně jsi to "uhodl" správně. Co se týče popisu tak je zcela zřejmé a i bez lupy dole u samečka vidět vidět jeho ostrou papilu před končícím černým pruhem. Ve stejném místě je u samičky nahoře mohutná papila lichoběžníková. N Romyho fotkách je to v detailu daleko markantnější, takto to však většinou v nádrži nemáme moc šanci vidět, proto jsem dal fotku z takového reálného pohledu, kde je však rozdíl viditelný velmi pěkně(podle mě) ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 09:00 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: aret
Fotka k příspěvku Ano,Navikovy fotografie jsou výborné.Pro,,slepejše",jako jsem já,přikládám fotografii urogenitálních papil u terčovců,které jsou stejné jako u skalár.Vlevo je samice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 08:42 RAP Re: Yirka
Můžu zkusit hádat? Dole samec, nahoře samice. Jen ten rozdíl pohl. ústrojí jsem neviděl ani s lupou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 07:26 Muž Miras [111] Re: aret
velice pěkně je to popsané tady: rybicky.net/rady/clanek/339
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 06:58 aret Re: Yirka
prosím tě, nemohl bys ty rozdíly nějak popsat + třeba udělal výřez (detail) těch rozdílů? pro mne, jako laika to není moc jasný. díky ! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2010 16:34 Muž Yirka [9118]
Fotka k příspěvku Vrátím se ke staršímu tématu, dnes jsem udělal fotku páru. Není sice moc kvalitní, ale rozdíl ve tvaru pohlavních ústrojí jsou pěkně viditelné.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2009 19:16 Muž Yirka [9118] Re: Kacoo
To ti tedy těch tvých 12 terčovců hoodně brzo tu nádrž přeroste, nemluvě o deseti, přece jen trochu vice teritoriálnějších krunýřovcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.11.2009 15:58 kreten – Re: Kacoo
Proboha zavřete ho, to je blábol prvního řádu. Hlavně ne vše na jednu stranu, krmte tím, co rybám chutná - svalovina teplokrevných zvířat se sice krmit dá, ale opatrně. Ryby to nedokonale tráví a mohou z toho nastat další potíže. Tím neříkám, abyste nekrmili srdce - ale ne stále!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 11:13 Muž Yirka [9118] Re: Ewusinka
Skaláry sežerou skoro vše. Jsou to ryby s apetitem. I když ta zelenina pro ně nebude nic moc. Co však zcela jistě uvítají bude živá potrava. Pokud bys jim občas zajistila nějaký potěr, třeba pavích oček, budou štastný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 11:09 Žena Ewusinka [0] Re: Romy
Ja sem si taky myslela ze budou urcite starsi:)Chovaji se tak ze sou porad u sebe a provokuji se tak trosku se okusuji a couvaji pred sebou:-D ja nevim jak bych to popsala:-D...A jeste se chci zeptat co maj skalary nejradsi???Ja je krmim patentkama mrazenejma a vlockovym krmivem od Tetry a take jsem nekde cetla ze se jim muze podavat i zelenina je to pravda???Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 11:04 Lucineskaa Re: Yirka
ok,díky za radu;-)Zkusím to tak a pak uvidím jak to dopadne.Určitě pak napíšu jak se snašejí a fotky také dodám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 10:59 Muž Yirka [9118] Re: Lucineskaa
Otázka je jak poznáš že to je samička, koupíš-li opravdu malou rybku. Je to docela těžké dilema. Já bych to řešil tak, že do nového velkého akvária bych těch malých koupil více aby se mi vytvořil pár. Ono totiž ani kdybys cíleně koupila již velkou samičku od chovatele není 100% jisté, že si se samcem padnou do oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 10:55 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Lucineskaa
To jen dokazuje že se prodavačům v akvaristikách ve většině případů nedá věřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 10:41 Lucineskaa Re: Anonym
Jsou moc krásní,já jsme si zhruba před 2 roky koupila v akvaristice Skaláry mramorové,byl to páreček a byli opravdu malinkatí..Nemám moc velké akvárko 60x30..a tak jsme se samozřejmě ptala jestli to na ně nebude malé až vyrostou.Akvarista mě ujišťoval že vyrostou podle velikosti nádrže,ale po čase kdy dospěli začali se pářit a jikry nakladli na filtr a přes půlku nádrže sameček agresivně hájil.Zbytek rybiček byl hodně ve stresu,protože museli být na malém ůzemí..Tak jsme páreček skalárku dala do oddělené nádrže kde byli jen oni dva..Ale samička poté onemocněla a umřela..Samečka jsme vrátila zpět do Akva,je naprosto nekonfliktní..ale 60-centimetrové akvarko mu evidentně nestačí..Vyrostl opravdu v "OBRA":-D..tak budu kupovat akvárko kolem 120-150 cm a chtěla bych mu koupit samičku.Tak bych se chtěla zeptat jestli na ni nebude agresivní když bude podstatně menší o proti němu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 09:55 kreten Re: RAP
Pokud vám řekli, že ta levá ryba by měla být samice, tak by to být samice fakt mohla. To pravé je téměř s jistotou samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 09:48 RAP Re: Romy
Nezáleží jen na velikosti akvária, ale i na krmení. Pokud je cpali krmivem bohatým na bílkoviny, klidně se jim vytvoří tukový hrbol dříve.
Takže by klidně mohli mít rok a půl, ale roční určitě nejsou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 21:38 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Ewusinka
Ty jsi původní Anonym?Také si myslím,že jsou starší,vede mne k tomu právě už poměrně výrazný tukový hrbol a to u obou kusů.Řekl bych minimálně dva roky.Jak se k sobě chovají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 21:31 Žena Ewusinka [0] Re: Romy
V akvaristice říkali, že jim je rok, ale já bych je typla na víc na to jak jsou velký:-D Ale prej je to tím, že byli ve velkém akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 18:21 Muž Miras [111] Re: Anonym
já jsem si několik měsíců myslel že má dva samce a před pár týdny se mi vytřeli, takže je to fakt těžké :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 17:32 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Anonym
Záleží na tom,jak jsou staří,vypadá to,podle tukových hrbolů,že to opravdu asi dva samci budou,ale nejlépe se to pozná podle urogenitálních papil při tření.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12315-skalara-amazonska-pohlavi?od=151