Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 17:18 Anonym – Pohlaví skaláry amazonské
Fotka k příspěvku Mám problém koupila jsem si skaláry a nevím jestli je to pár či nikoliv, řekla bych že to jsou 2samci ale v akvaristice si spíš mysleli že páreček
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 11:53 mlynář Re: VF
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 00:08 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: VF
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 22:01 sirius Re: VF
Ahoj jak už taky psaly tak podle papil musíš počkat až se spárují samy a pak si zapamatovat rozdíly ale co bych nedoporučoval je párovat uměle nech je ať se spárují samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.10.2009 20:33 Žena VF [1] - Plži
Samec má hrbol na čele a samice má čelo ploché(jen u starších jedinců) a je o něco menší a plnější v bříšku.Pokud mají ryby přírodní zbarvení, samec má modravé skvrny na bocích kolem hlavy.Také je o něco klidnější a když někdo k akváriu příde, zůstává schovaný na místě, na kterém byl předtím(hlídá teritorium).Nevím jestli s tím všichni souhlasí, vypozorovala sem to na mojich šipkách :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 20:31 Muž Yirka [9126] Re: sidonius
Stačí zabrousit do atlasu: rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 20:23 sidonius
Vždycky jsem měl za to, že sameček je pestřejší a větší. Nevím,jak je to u skalárů.Mně totiž zůstal v akváriu pouze jeden.Ostatní mi uhynuly,když jsem měnil vodu.Jsem začátečník.I já bych se rád dozvěděl o skalárech více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 12:28 kreten Re: Akváč
Ono se to samozřejmě podle chování rybek v této velikosti, pokud jsou skupině dá poznat.Ovšem budete muset skaláry chovat asi o něco déle, než tomu je u vás nyní. Koneckonců trochu odlišení pohlaví začíná později již i odpovídat stavba těla. Ale z fotky určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 12:25 kreten Re: Romy
Krásná fotka, jak z učebnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 22:15 Muž Yirka [9126] Re: pros
Ale to až u hodně dospělých ryb a live, těžko z takových fotek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 22:12 Muž pros [36] Re: Akváč
Dá se to poznat i na čele samci ho mají mohutnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 14:10 mlynář Re: Akváč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 21:20 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Akváč
Musím tě zklamat,ale ani EXPERT to takhle nepozná... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 21:12 Akváč Re: Yirka
tak já jenom jestli tady neni takovej expert a nepozná to taklhe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.10.2009 19:19 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Akváč
Fotka k příspěvku Tady jsou fotografie pohlaví terčovců,u skalár jsou urogenitální papily stejné.Vlevo je samice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 18:17 Muž Yirka [9126] Re: Akváč
Jen doplním Romyho, je to tu několikrát popsáno i s obrázky, zkus zadat do vyhladávače. Navíc doporučuji link z atlasu, aby ses o těchto rybkách dozvěděl(a) trochu více. rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.10.2009 17:57 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Akváč
Pohlaví spolehlivě poznáš až podle urogenitálních papil,podle vnějších znaků se většinou nedá pohlaví spolehlivě určit,a u mladých ryb už vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 17:42 Akváč – Pls mohli byste mi poraďit
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj prosim vás,nevíte náhodou jestli mám samičku a samečka ??? :-O

Tohle je první a hned přihodim další
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:44 kreten Re: Golfer
Nuž ne že bych bourat statistiku, na první pohled to vypadá, že by se vám přání mohlo splnit - ovšem bylo by potřeba také sdělit, jak jsou ryby staré - ten zlatý je hodně plný v břiše a to vskutku samci moc nebyývají. Pokud nejsou nažraní a ten baret sice zatím vypadá jako samice, ale může to být klidně podřazený samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 14:20 zeck Re: Golfer
Samec je od samice VĚTŠINOU víc agresivní...atd
Moc bych na tukový hrbol nespoléhal a už vůbec né na velikost těla, třeba moje samice je jednou tolik větší než samec, je agresivní a dominantní, říkám, papila je to jediné podle čeho se to dá na 100% určit a ostatní jsou jen odhady ;-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 13:56 Muž Dixon [13] - SumciRe: Golfer
Ja ked som mal dospele tak som krasne vydel rozdiel medzi samcom a samicou,samec ma hrb a samica ho nema,podla tej fotky ten mramorovany by teoreticky mohla byt samica ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 13:41 Muž Golfer [9] Re: zeck
A dokázal bys popsat rozdíly v chování samců a samic, případně páru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2009 13:34 zeck Re: Golfer
To že se ryby třou nemusí znamenat že se jim daří :-) Jestli je to pár se dá zjistit i podle chování, ale taky to není určení pohlaví na 100% :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 12:56 Muž Golfer [9] Re: zeck
Asi se ndá nic dělat, když to nejde, tak to holt nejde. Dost jsem spoléhal na tvar toho tukového hrbolu...

Nechci skaláry rozmnožovat. Nicméně to, že dojde ke tření, u ryb považuji za známku spokojenosti, solidních životních podmínek.

Když ale nevím, zda mám vůbec pár, je toto kritérium na nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2009 12:51 zeck Re: Golfer
Ani 20 zkušených chovatelů skalárů ti neřekne pohlaví, když nemáš fotku papil... Budou to spíš nějaké orientační odhady, ale to bych nebral nijak vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 12:21 Muž jirka.p [60] Re: Golfer
Zkuste se zeptat zde: cesky-cichlid-klub.org/…
Co se statistiky týká: pokud já sním dva párky a vy žádný, tak jsme každý snědl jeden párek. To je teorie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 12:01 Muž Golfer [9] Re: zeck
Že se to dá na 100% poznat jen podle papily vím. Spoléhal jsem na kvalifikované odhady zkušených chovatelů. Teorie statistiky říká, že při dostatečně velkém počtu kvalifikovaných respondentů se přesnost odhadu hodně blíží skutečnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2009 10:52 zeck Re: Golfer
Se 100% jistotou se to dá poznat jen podle papily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 10:05 Muž Golfer [9] – Pozná někdo pohlaví?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vím, že mimo dobu tření je u skalárů obtížné rozeznat pohlaví, ale to třeba někdo zkušený dokáže podle druhotných pohlavních znaků. Přikládám dvě fotografie:
Chovám naději, že zlatý by mohl být samec (podle hrbu na čele) a mramorový samice. Ale kdo ví...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 15:51 Adrianno7 Barney
Pocuvaj tie fotky som fotil z mobilu kt. ma 2mpx lebo digitalny fotoaparat nemam. a mal si asi pravdu lebo ten cierny ma papilu mesie a spicatejsiu a ten biely ma vacsiu a hrubsiu ako na tom obrazku....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 14:34 zeck Re: Barney
A myslíš, že musí být skaláři naprosto stejně dospělé aby se třeli? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 14:15 Muž discus [127] Re: Adrianno7
Ak sú v spoločnej nádrži tak ikry požerú. Treba ikry vybrať a dať do elementky. Aby tam šiel filter a vzduchoví kameň aby ovieval ikry. Treba tam nakvapkať niečo proti zaplesneniu ikier a oni sa vyliahnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 14:12 Muž Barney [61] Re: zeck
To klidně může, ale když se mu třely ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2009 14:11 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Barney
Už jsem psal,tukový hrbol je na rozpoznání nevýrazný,nehledě na to,že nevíme stáří ryb.Mohutnost nehraje žádnou roli,měl jsem dost párů,kdy samice byla větší a mohutnější než samec.Neříkám,že nemáš pravdu,ale ani,že jí máš.Dle mého,je málo znaků,kterými s jistotou určíš pohlaví,a ještě kdoví jestli.Jediná jistota jsou urogenitální papily.A podle takto nekvalitních fotek se opravdu nic nepozná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 14:05 zeck Re: Barney
A nemůže být jedna skalára mladší? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 14:00 Muž Barney [61] Re: zeck
Má fotky na nic, ale když se podíváš, tak ten černej má čelní hrb a ten bílej ne. A černej je celkově mohutnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 13:20 zeck Re: Barney
Souhlas s romym, z jeho fotek to poznat nejde... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2009 13:19 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Adrianno7
Fotka k příspěvku Toto jsou terčovci,ale tvar urogenitálních papil u skalár je stejný.Vlevo je samice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2009 13:13 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Barney
Docela by mne zajímalo,jak jsi pohlaví ryb s určitostí z těchto fotek poznal??Tukový hrbol je na rozpoznání nevýrazný a urogenitální papilu bych na fotkách nepoznal,i kdyby byla venku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 12:52 Muž Robča08 [3] Re: Adrianno7
ahoj, to pohlaví jde určit podle kladélka, samička ma takové tlustější a sammeček do špičky. jinak samičky se vytřou i 2 pokud nemají samečka. A s pojídaním to nema nic společného, max sou jikry neoplodnené. Spíš je požírají asi proto že jsou třeba ve spol nadrži
a z těch foto to já nepoznám a pochybuju, že ostatní jo. Většinou je samec víc dominantní,pokud je to teda pára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2009 12:48 Muž Barney [61] Re: Adrianno7
Ten tvůj tmavý Skalár je samec a světlý KOI je samice. ;-)
Nauč se fotit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 12:39 Adrianno7 – Pohlavie Skalara amazonskeho
Prosim vas ako urcim pohlavie skalarov?? mozte pozriet aj fotky v mojej nadrzi......uz sa mi 2x vitreli ale vsetko pozrali/ale niekde som cital ze sa samica aj sama vytrie bez samca len sa okri neoplodnia.. tak ako to je? ...Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 19:57 Mato00 Re: kiwik22
Fotka k příspěvku Ale ako uz bolo spominane triet sa mozu aj dve samice!Prikladam aj fotku paru samec vetsi a samica mensia! ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 21:33 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kiwik22
Ano,čistí si list,dojde ke tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 21:32 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: monca
Ano,s tím bych také souhlasil.Pokud se k sobě mají,bude to pár,i když neznamená,že dojde ke tření.Jiného samce by k sobě nepustil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 21:31 Muž kiwik22 [9] Re: Dahak
vsimol som si teraz vecer ze stale dubu do jedneho listu echinodora a vsetky ryby co sa priblizia odhanaju..moze to znamenat ze sa budu tret?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 21:07 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: monca
Nestihl jsem to napsat :).Monca ma pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 21:06 monca Re: kiwik22
ta první fotka bude samec, má docela znatelný tukový hrb a to nahoře může být cokoli... ale jesi spolu něco tvoří, tak to klidně pár může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 20:57 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kiwik22
Na 100% poznáš samce od samice jen podle papil.U starších jedinců(samců)podle tukového hrbolu,ale u mladých vůbec.I velmi zkušení chovatelé si většinou netroufnou od boku určit,pohlaví u mladých ryb.Podle chování se pár také nepozná na 100%,třít se mohou i dvě samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 20:48 Muž kiwik22 [9] Re: Romy
jasne ale aj tak to nepoznam su rovnako velke,a zda sa mi ze maju obaja hrbol na cele je pravda je jeden z nich ho ma znatelne mensi skoro ziadny..prosil som o radu....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8572x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12315-skalara-amazonska-pohlavi?od=201