Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 22:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: harpunar
Dej vědět čím to bylo, zajímalo by mě jestli by tomu nějaká akva chemie opravdu pomohla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 21:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: provokater
Tady nejde o chlór, nám tekla hnědá břečka a smrdělo to po železe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 21:45 kreten Re: harpunar
Tomu nerozumím, Aquasafe stáhne chlor v minutě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 21:39 harpunar Re: kreten
chemie nepomohla.Nedá se nic dělat,začnu od bodu O. Něco mi ovšem samozřejmě zbylo,ale chovné nosnice jsou takřka všechny v řiti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 21:34 kreten Re: harpunar
Je to blbé, ale v takovém případě si člověk uvědomí, jak je dobré mít pro případ havárie chemii, která reaguje rychle a následky může minimálně zmírnit. Je tu registrováno hodně odpůrců chemie, inu to je poučení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 21:32 harpunar Re: Bob66
takže nechám udělat rozbor a uvidím.Pokud tam bude nějaký drek,který tam nepatří a nebo koncentrace nad limit,tak to dám své právničce ať s tím něco udělá.Kurva doteď lovím mrtvé,plné samice s vajíčky a je mi s toho nanic! Nejde tak ani o peníze,ale když vidím ty krásné krevezky jak v křečích umírají je mi s toho nanic..... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 20:03 S Muž invalida [3881] Re: Bob66
Jo vloni to někde vod...a celá výstava..bohužel nevím kde..jsem po mrtvici hlava neslouží jak by měla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 20:00 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Harpunar
Už jsem o tom slyšel, na jaře vodárny čistí potrubí a nevím přesně co do toho pouští ale pár lidí přišlo po výměně vody kompletně o všechny terčovce, bohužel bez náhrady škody hmm U nás to proběhlo minulý týden, chtěl jsem provést výměnu vody a když jsem viděl tu nahnědlou vodu tak jsem to odložil, volal jsem na vodárnu a jen řekli že to potrvá 2 dny tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 19:57 S Muž invalida [3881] Re: Harpunar
No já myslím že ti to slíbily ale dostaneš ho...teda esli nesedíš na radnici...zkušenost nemám :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 19:54 Harpunar – Armagedon v nádržích
Dnes jsem jako obvykle měnil v týdenním cyklu cca třetinu vody u chovných krevetek.Když jsem napouštěl čtvrtou nádrž,tak jsem zpozoroval v té první problém.Krevetky zcela nekoordinovaně plavaly,padaly na záda a evidentně došlo během několika minut k otravě.Volal jsem na vodárnu,během několika málo minut přijeli dva chlapíci a naměřili 0,12 chlóru.Ptal jsem se jaká má být hranice a řekli že max. do 0,12.Mám ale dojem že so do vodovodního řádu dostalo ještě něco daleko horšího,protože včera tekla nahnědlá voda.T sad o mi ovšem nikdo zřejmě neřekne.Nicméně stovky chovných krevet(yelow,super red sakura,tiger,Red crystal-hinomaru,šlo do ři.i!!!!Takže teď o pauze v lovení mrtvol píšu.Pak přijeli další dva a nafotili tu spoušť a řekli že mi to zřejmě vodárny nahradí.Ptám se vás se slzou v oku-máte někdo podobně krutou zkušenost a jak se k tomu postavila vodárna?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 14:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gaume
Jojo ja na to pouzivam vzduchovaci hadickou a pomalu necham samospadem vodu kapavat az na dvoj ci trojnasobek puvodniho objemu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2010 14:29 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Kent
Rada pro priste, aby se to uz neopakovalo. Vymen komplet vodu, dej tam hodne rostlin, zapni filtr a nech aspon tyden jet naprazdno. Az budes kupovat krevetky, do sacku si nech dat bud rostlinu nebo list, at se muzou prichytit a jsou v pohode- Doma nech sacek v akva minimalne 20 min., pak pomalu prilevej vodu z akva do toho sacku. Cim pomaleji budes postupovat, tim mensi sok pro krevety. Po case krevetky prelov do akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kent
I ryby se privykaji na jinou vodu a hlavne teplotu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:48 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
Meranie budu tazsie. No tie krevetky som dal do aqva ako normalne ryby. Asi preto mali sok a nezvladly vykrit ten rozdiel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kent
Malo udaju o akvariu. Obecne se doporucuje pomalejsi privykani krevetek na jinou vodu. Cetl jsem, ze mladsi jedinci se snaze prizpusobuji jinym podminkam, nez ti starsi, ale red cherry jsou velmi nenarocne krevetky.

Nemas ani prezentaci nadrze. Prekontroluj dusicnany, pripadne i med (Cu). Ale je to jen vesteni z krystalovy koule.

Edit: Kupuje se aspon 10 kousku, aby jsi mel dostatecnou sanci, ze jsi koupil obe pohlavi. A taky se krevetky citi ve vetsi skupine lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:32 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Kent
No a bylo to akvárium řádně zajeté a bez dusitanů? Jaká byla voda původní a jaká voda nová?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:32 Muž hop [26] - RostlinyRe: Kent
Nemyslím. Spíš jsi je nezvykl na novou vodu a ten šok byl pro ně moc. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:13 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky – Red chery rano pošli
Vcera vecer kupene 2 ks red chery... Do aqva premiestnene za 10 min. Vecer sa zacinali nijako tahat po hladine a potom v pohode.. Ked som isel spat, tak lezali v riasach a moc sa nehybali, rano uz boli mrtve. Bude to zelezom vo vode? Nikde mi tam ostal jeden klinec a neviem kdo to je. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 15:15 Žena Linduš [166] Re: Chucky
K tomu píšou něco ve stylu "vnější infekce", špatné podmínky atd. Denně měnit 80% vody, dle napadení se z toho buď dostanou, nebo, :-(
Filtr v každé nádrži musí běžet nonstop, jinak je k ničemu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 15:06 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Chucky
Občasné klepnutí "nevadí" moje holka (3roky) je každou chvíli u akva a napodobuje taťku různýma hračkama, až mě někdy jímá hrůza když má v ruce něco objemnějšího, to mě pak napadají věci neslučitelné s životem. smich

Spíše vidím problém v tom filtru jak jsem popsal co se tam děje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 14:59 Chucky Re: Linduš
Fotka k příspěvku Joo přesně tohle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 14:52 Žena Linduš [166] Re: Chucky
www.crustakrankheiten.de/… Zkus tam mrknout na obrázky, třeba to najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 14:50 Chucky Re: DrBolíto
A jak tomu předcházet ? Když jsem viděl že to krevetka má tak jsem vymenil 50% vody .. A ten stres obcas když du kolem tak na krevetky ťuknu aby se hli tak za to muzu asi zrejme já žejo ? ;( Voda by měla bejt v pohodě .. KOupil sjem testy na KH , PH ,GH a vše se schoduje s ciframa které má krevetka v popisu ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 14:40 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Chucky
K tomu mléčnému zbarvení, je více důvodů proč se to může přihodit.
1. Nesprávné vodní hodnoty
2. Bakteriální infekce
3. Myxosporidie
Dále pak stresující situace jako závažné změny v pH a
nedostatek kyslíku může vést k buněčné smrti.
Mléčné zbarvení začíná povětšinou od ocasu a postupuje k hlavě. Pokud se to chytí v čas tedy u ocasu, lze velkou výměnou vody stav jedinců ještě zachránit.
Pokud to už zasahuje cele tělo je už většinou pozdě a krevety umírají během několika dní.

Přeloženo z: www.crustakrankheiten.de
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 13:27 Chucky Re: DrBolíto
Fotka k příspěvku Já mám spíš takové průsvtiné krevetky.. Úplně jako sklo.. Jenze ta bila hmota vypada jako by se jim srazila bíla "krev".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:53 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Chuck
Fotka k příspěvku Na 90% otrava, Filtr musí běžet nepřetržitě!!! Takhle se tam přes noc nahromadí odpad a přes den to tam hnije, večer to pak pustíte pěkně krevetkám pod nos (chudinky). Pokud nějaké ještě žijí vyměnit 10l a za dva dny dalších 5l a pak každý týden 5l. Pokud mají tu bílou hmotu dle mého obrázku je to v pořádku jde o vajíčka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 07:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chuck
Z tech neuplnych udaju se da vydedukovat jen ze problem muze byt ze filtr musi bezet nonstop. I krevetky jsou haklive na NO2! A pokud ma v tele neco bileho a nejsou to vajicka, tak to muze byt cizopasník.. Nastuduj si neco o krevetkach. Jinak se doporucuje kupovat aspon 10kousku, aby byla dostatecna pravdepodobnost ze si koupis jak samicky, tak samecky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 06:21 Chuck – Krevetky postupne umiraji
Mám 25L akvarium a 2 krevetky cervene uplne ty obycejne prusvitne .. Javsky mech , cerne dno , vzduchovani bezi naplno a filtr poustim na noc a jeste tam mam par kamenu .. Vcera jsem se vzbudila , zapla svetlo a krevetka sice plavala a le hodne se schovávala a mela vsobe takovou bilou hmotu nebo coto bylo .. A dnes rano je úplně mrtvá ;( Čím to je ? A tohle se mi stalo už 2x ;( Nepozorovala jsem nic jako ze by krevetka chtela opustit akvarium jen zalezla dorohu a umrela ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 21:34 Tereza Re: FF
K níže zmíněnému určitě přispěla i slepá hladina, když tam nemáš filtraci. Jinak jak někdo zmiňoval, že filtr stojí pár korun - tak bublifuk ano, ale motůrek už je větší pálka a hučí. Tím neříkám, že je dobré nefiltrovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 20:54 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: FF
Podle všech příznaků asi jednoznačně otrava. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2010 14:07 Muž snickers [0] - TetryRe: JuraS,
Když už pěstuju krevetky, tak s filtrací. Do 9l akva malej filtřík skoro nic nestojí. Já když vypnu nechtěně filtr tak to do 2 dnu poznám, že jsou všechny krevety u hladiny (naštěstí nikdy žádná nechcípla).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 07:58 JuraS, Re: FF
Já bych viděl problém v tomto : "bez filtra,"..."bol som na 4 dni prec, mama krmila krevety."..odhaduji, že došlo k takovému nárůstu jedovatých odpadních látek, že prostě se otrávily..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 18:00 FF Re: Mike
S vodou som problem doteraz nikdy nemal. Hoci hodnoty a take veci som nemeral. Rovnaku vodu pouzivam pre obe akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 17:53 Muž Mike [3] Re: FF
Nemuže to byt špatnou vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:40 FF Re: Bos01
Ten list bol z lesa hned pri lesnej turistickej ceste. Na tej strane cesticky z ktorej bol ten list vysadene male stromy neboli, ale na druhej boli nejake male ihlicnany vysadene.
Asi uz kupim vzduchovanie, ked budem znova zakladat to akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:32 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: FF
Také bych příčinu otravy viděl v možném překrmení, těch 9 litrů objemu je dost citlivých na jakékoliv změny, takže stačilo málo, pokud tam není filtrace...Kolikrát může uškodit i ten dubový list, jelikož svým rozkladem může též do vody uvolnit poměrně dost odpadních látek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:23 Muž Bos01 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: FF
V lese se ještě také natírají stromky proti okusu zvěři a to je taky velice jedovaté.Máš list opravdu z lesa kde nejsou poblíž čerstvě vysazené stromky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:08 FF Re: grizly
List bol z lesa, postriekany teda asi nebol. Dusicnany a dusitany som nemeral, na dne som pred chvilou nasiel nejaky zaplesneny kusok krmiva, tak mozno prave to. Mame som kazal krmit velke akva, o malom krevetariu som nic nevravel, cize to asi automaticky tak pochopila.
Vodu som daval prefiltrovanu cez filtrovaciu patronu a k tomu bola este odstata asi 5 dni.
Zatial to asi vidim na to krmivo. Tak vazne neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2010 13:49 Muž grizly [145] Re: FF
Jestli ti mamka krmila 4 dny krevetky, tak bych to viděl na otravu dusíkatými látkami. Měřil jsi NO2 a NO3???
Taky sis tam mohl dát list ošetřený chemii(herbicidy, pesticidy, insekticidy). Nerostli blízko místa, odkud jsi list sebral malé jehličnany??? Někde je před vánocemi stříkaji smradlavou látkou, aby je lidi nekradli. Nějak se jim ten list mohl připlést do cesty a tak by se na něj ta látka dostala.(to je už hodně hypotetická teorie.)
Pak by se ti mohlo dostat něco do vody při její výměně. Špatně vymytý kibl, ruce atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 13:48 durmánek Re: FF
Mě takle pochcípaly na podzim v akva co bylo od jara zaběhnutý celý zarostlý od vrchu až dolu. 2 dny po uhynu kterej nastal přez noc se voda mlečně zbarvila už nepomohl ani filtr a dvojitá výměna vody pochcípally kytky a mladý bojovnice sem taktak zachránil (sou to fakt bojovnice přežilo jich 14 takže asi všechny) nejspíš tam začly převládat hnilobný procesy nad spotřebou roslinek (mam ho u okna a tak nepotřebuje svítit) vyvinul se tam sitovodík nebo amoniak co já vim a všechno zabil.
jesi ti to krmila máma tak to asi překrmila(sou vubec kravety potřeba krmit ja krmím jen rybičky a to co zustane jim bohatě stačí.
Jednou mi krmila akvarko teta a dopadlo to tak že akvarko smrdělo ze 3. patra až ke vchodu přezil to akorát ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 13:28 FF – nahly uhyn vsetkych krevetiek
Zdravim, vcera mi uhynuli vsetky krevetky v jednu dobu. Je to moje prve krevetarium, mal som ich vyse mesiaca a nebol vobec ziadnen problem. Choval som ich v nanoakava 9 litrov, bez filtracie, s rastlinami a ukrytmi. Zmeny za poslednu dobu: bol som na 4 dni prec, mama krmila krevety.... Vcera som menil v akva asi 1/5 vody objemu nadrze, vybral som rastlinu ktorej sa tam nedarilo. Okrem toho som tam vcera po tej vymene vlozil dubovy list (aspon myslim ze to bol dubovy), ktory som predtym nasiel v lese. Kreviet bolo dokopy 6, asi 3 z nich som videl na tom liste.
Je to tak trochu zahada. Chcem sa spytat kde je chyba. Lebo to bol nahly uhyn a vsetky naraz. Comu sa mam vyhnut nabuduce? dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 08:25 GP Re: invalida
Moje zkusenosti s nedostatkem kysliku jsou takove, ze si krevetky dokazou vylezt k hladine pokud maji problem. Jestli tam nebude spis neco jineho....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 21:31 Muž agent007 [47]
No abych pravdu řekl, tak mě jich pošlo taky okolo 20-25. Už jsem uvažoval, že s tím seknu, ale ta touha po tom mít je v akva je silnější, takže se na to chystám znova a vezmu si k srdci tu radu s kyslíkem. 25 ks * 45 Kč = 1125 Kč tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 17:36 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
No jo no, spěchám dolů s pH pomalu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 16:16 S Muž invalida [3881] Re: kikuška
No moje zkušenosti sou malý ale kde mám ryby tak už krevety nekrmím myslím že je to spíš na škodu... Tu změnu ph jak psal Bak bych taky nedramatizoval.. a myslím si že mohli pojít na málo kyslíku ale taky věkem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 16:04 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: kikuška
Ahoj, zřejmě vím, od koho je máš. Já je měla 3 měsíce, namnožili se, stmavly a byl s nima ámen,... Ale jejich potomci jsou super. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 15:49 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: darka
Měla jsem je jen od května, koupila jsem je na burze. Nevím, jak byly staré. Ale je pravda, že proti dětičkám byly větší. Ale myslela jsem, že se krevetky dožívají tak 2-3let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 15:45 Žena darka [520] Re: kikuška
Mohly být už staré ;-). Tomu by odpovídalo, že byly velké a tmavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 15:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kikuška
Ono to s tím může souviset, protože čím větší krevetka to je, tím větší koncentraci O2 potřebuje....
A pokud je to samička a nosnice k tomu, tak jistě potřebuje daleko víc O2, musí být aktivnější v natřásaní vajíček . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 15:23 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Já si vždycky myslela, že to je rychlý a že by mi umřely všechny krevetky... Ale že jenom ty největší a nejhezčí a po zlepšení podmínek. ne Ale asi máš pravdu a je to furt lepší, než kdyby se tam třeba vyskytla nemoc.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] 21 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038-uhyn-krevetky?od=901