Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 11:03 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
Dnes ráno další dvě mrtvé, tak zůstali jen dvě. :-( Ještě upřesním, že Neritiny, okružáci, levatky a nezmaři jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 22:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maza
Tipoval bych ten kal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 22:26 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
Svlékání ne. Otrava jistě, ale přijít na to z čeho. Jediné, co jsem dělal, bylo namotávání řas na špejli a pak odsávání řas hadičkou. Tady níž jsem četl podobné příznaky z molitanu. Já mám jednak vnější filtr, druhak vnitřní molitanový s hlavou. Při tom odsávání jsem zajel hadicí i přes tento filt a stáhl jsem z něj řasy a kal. Že by se z něj mohlo něco uvolnit? Asi ne, ale dnes jsem ho preventivně propral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 22:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maza
Hele na neco museli zdechnout.... Vypada to na otravu, ci to svlekani.... Bohuzel nejsem vestec, takze bez detailni znalosti nadrze a detailni prohlidky mrtvolek muzu jen odhadovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 21:47 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
Jak jsem psal. Neměnil jsem vodu při nástupu příznaků, jen jsem mírně odsával řasy. Do nádrže nic nešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 21:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maza
A nemely mrtvolky za hlavou praskly krunyr? Nekdy se stava ze pri zmene vody dojde k hromadnemu svlekani a kdyz na to krevetky nejsou pripravene tak umrou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 20:55 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
Jedna svlečka tam byla, taky jsem napřed myslel, že jdou po samičce, ale pak najednou začly polehávat. Takže napřed vysoká aktivita a pak apatie v průběhu cca 1hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 20:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maza
Nedoslo ke svlekani?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 20:37 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Náhlá smrt
Tak se mi včera stalo něco podobného, co předchozím.
Při běžné údržbě - odstranění přebytečných řas a při odpouštění vody, najednou všechny krevetky v nádrži vylezly z úkrytů a začaly blbnout. Prudce vyrazily vpřed a pak volně padaly ke dnu. Během cca 10ti minut začaly polehávat na boku a uplně ztratily barvu.
Testy - pH 6,8 ,dKH 3, dGH 5, NO2 0, NO3 0, Fe 0,3
Okamžitě jsem vyměnil cca 30l vody (to co jsem měl nachystáno) a aplikoval Toxivec. Bez zlepšení. Asi za 6hod, jsem vyměnil dalších cca 50l vody, až natekla z RO a šel spát.
Ráno zbylo ze 14ti CBS a 12ti CRS po dvou živých. Teď večer jsem ještě vyměnil cca 20l s dalším odstraněním řasy a vypráním vnitřního molitanového filtru. Ty zbylé 4ks vypadají v pořádku a mají své barvy.
Jen upřesňuji, že vše začlo při odebírání vody z akva, nic jsem do nádrže nepřidával, do dna jsem nerýpal, ruce jsem měl umyté v čisté vodě. Takže nechápu ??? :-(

Podobně se mi CBS převalovaly na bok a zdechaly při aklimatizaci po nákupu. Přelil jsem je ze sáčku do kýblu a začal přikapávat vodu z akva. Po zjištění problému jsem je ihned přelovil fajfkou do akva, kde se po půldni vzpamatovaly a byly v pohodě cca 3 týdny. Ale teď to odnesly i moje CRS z vlastního chovu, které zde byly zvyklé.

Napadá někoho něco? Nádrž 142l/100l čistá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 10:01 JagerMaister Re: Pavol
Mne pošli teraz pri teplote 30°C dve bumblebee krevetky. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 09:59 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
Hej, hej. Uz sa stalo. Uz su na prizemi a ziju aspon tri.... Aspon nieco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 21:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Pavol
Nejlepsi by bylo je ted prez leto prestehovat na nejake chladnejsi misto, jestli mas moznost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 21:25 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
Moze byt. Na akva.sk som sa docital, ze max. by malo byt 26.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 21:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Pavol
Mozna za to mohla ta vyssi teplota, slysela jsem ze par lidem ted pochcipaly red krystal pri teplote okolo 30 stupnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 21:04 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky – Zahadne umrtia mladych kreviet CR
Pred tyzdnom a pol sa mi narodili male krevetky crystal red. Postupne zacali umierat, su velmi male, tak neviem presne kolko ich bolo. Dnes som videl asi 3 zive a 2 mrtve. Akvarko je 20litrove ma molitanovy filter, ktory ide cely den, su tam dva velke chumace javskeho machu a asi hrst riccie, potom tam je este bridlica. Kazdy den odsajem nedojedene zradlo a trochu humusu, ktoreho tiez nieje vela.

Neviem preco umieraju tento tyzden mali v akva asi 27 az 29 stupnov a krmil som rozdrobenymi vlockami a castickami z tablety pre prisavnikov.

Pls pomozte mi chcrm aby mi prezil aspon 1 krevetak . Diki

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 12:06 Žena Utahraptor [91] Re: bluedream
No, udělat si rám, na ten natlouct síťku a přivrtat ji na oboustrané panty do vlezu :))
A vy máte psí lítačky bez dvířek? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:59 Žena bluedream [245] Re: Štěpán
Tak a teď se zeptám. Jak použít síť do psích lítaček, když potřebuji, aby tudy hafani chodili dovnitř a ven :-)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2010 11:36 Štěpán Re: bluedream
Je třeba používat v oknech sítě. Nechat dobrovolně hmyz přiletět a pak si do vzduchu stříkat jedy je slabomyslné, ať máte akvárium nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2010 11:00 Muž AlQuds [161] Re: DrBolíto
S návody k výrobkům a upozorněním na jejich škodlivost to není vždy jednoduché. Zrovna před par týdny jsme doma taky začali používat RAID v elektrické zásuvce, naštěstí ne v místnosti a akvárkem. Po přečtení včerejší diskuse (a zjištění dalších informací na internetu) jsme se večer ještě koukli na krabičku od výrobku, kterou jsme uchovali a hleďme, ono tam to upozornění je. Mazaný výrobce ho však umístil (nechal vytisknout) na vnitřní stranu krabičky, takže pokud to člověk nehledá a nevšimne si, že v krabičce je něco napsáno i uvnitř, neroztrhne ji, aby si to mohl přečíst (něco důležitého přece nemůže být tak důmyslně ukryto ;-) ), žádné upozornění se ke spotřebiteli nedostane ... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 08:51 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Mirka
No jo, ale na spoustě výrobků není ani zmínka, příkladně akva testy kde není ani složení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 21:07 Mirka Re: petulevrtule
Tak jsem pročítala tuhle opravdu zajímavou debatu a musím říct, že je fajn, že se to to zmínilo. Hned jsem pro jistotu zkontrolovala Clin, kterým leštím akva, ale nic na něm napsáno není. Samozřejmě dám na to, aby se nedostal do vody a pokud sahám potom do akva, pořádně si umyju ruce. Odedneška budu kontrolovat štítky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 20:23 petulevrtule Re: Moucha
Já neříkám, že se to nedá úplně tak použít, jen jsem informovala, že zrovna u toho Pronta to je vzadu na štítku napsané stejně tak ;-)
Insekticid do zásuvky tu doma používám normálně a žije veškerý obyvatelstvo v akváriu. Jak raci, tak krevety, ryby. Žijeme na vesnici, kolem nás mají všichni slepice, krávy a koně...Je to úmorný, všude milion much a komárů. A NIC! Jakmile začnou lítat, je to v zásuvce, sice dole v místnosti, ale mrtvý mouchy jsou všude po domě. Tudíž to účinkuje všude. Určitě tedy ne v takovém množství v pokojích, kde jsou akvária.
Vonné tyčinky jsou OK. Ty běžně používáme taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 17:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulevrtule
my v kanclu pronto pouzivane a akvarka v pohode.....
pokud to neprehanis a dodrzujes hygienu (s rukama od pronta nepolezu do akvarka, ze) tak se podobnym havariim da predejit

neco jineho jsou ty insekticidy do zasuvky, kde je hlavnim ucelem vytvorit smrtici zonu pomoci odparovani prislusne jedovate latky

vonne tycinky jsme taky palili vedle akvarka a vse v pohode... ale na akvarkach bylo kryci sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2010 16:45 Hostmir Re: petulevrtule
měl bych dotaz: co třeba takové vonné tyčinky v jedné místnosti s akváriem?

Jinak hodně užitečná diskuze, dodnes jsem používal Raid do zásuvky a absolutně mě nenapadlo, že by to rybám mohlo škodit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2010 14:52 petulevrtule Re: invalida
On to není jen Raid a jiné hubící prostředky. Třeba takové Pronto proti prachu (ten sprej) je taky toxický pro vodní organismy ;-) Než něco doma použiju, vždycky si čtu návod použití. Přeci jen v domě, kde jsou zvířata a astmatici, alergici nebudu jen tak něco stříkat, když nevím, co to má za účinky. To je přeci základní věc si nastudovat návod použití :) :) Každopádně těch zvířat mi je líto, zbytečný úmrtí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 13:29 jiřík Re: Mrakoplash
Raid to nebyl a slovo akvárium tam napsáno bylo. Ale jak jsem psal, název si už nepamatuju a drogerie prohlížet nepůjdu... Možná to jméno někdo ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2010 12:31 Mrakoplash Re: Uli
U raidu (zásuvka) je psáno, silně toxické pro vodní organismy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 11:57 R Muž Silent [5949] Re: Utahraptor
No jo, ale to by si spousta lidí nesměla myslet, že návody k použití jsou jen pro blbce a inteligent si poradí :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2010 11:12 Žena Utahraptor [91] Re: Silent
Každopádně tam něco napsané o tom, že se to nemá používat v místnostech se zvířaty, je, takže vřele doporučuji před čímkoliv novým si přečíst návod k použití :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2010 10:22 R Muž Silent [5949] Re: Uli
Ono tam nebývá napsáno "nepoužívejte v místnostech s akváriem" ale "toxické pro vodní organismy".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 23:11 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: invalida
Aj ten do zásuvky je sviňa.. Treba mať na oknách poriadne sieťky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 22:47 S Muž invalida [3881] Re: radim
Myslím že sprejovala..to fakt není můj průser :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 22:41 radim Re: invalida
jaky raid je na mysli? sprej, nebo ten do zasuvky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 22:15 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
Jojo, rájovec zrovna teď nadšeně lítá po akva, protože tam spadl brouček. Teda určitě by tam později spadl, kdybych ho tam neshodil :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 22:13 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: bluedream
Plácačku, srolovaný noviny...prostě pesticidy a herbicidy s akva...nene smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2010 22:12 Muž Argo [6] - RostlinyRe: bluedream
krycí sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 22:12 S Muž invalida [3881] Re: bluedream
Jednoduše..každýho chytit a ukousnout mu hlavu..nebo udělat cedulku zákaz vletu brablencům smich Jinak já bych určitě sundal krycí skla..to by se ryby utloukli eště před utopením brablence a možná bych dal do blízkosti nějakou návnadu..otázka je funkčnost.....lítací brablenci chtěj akorát to ehm..a nevím jestli maj chuť i jíst :-D aspon v tý době...já mám dycky hlad až potom smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 22:03 Žena bluedream [245] Re: invalida
Co tedy na lítací brablence a různé jiné hmyzáky, když je v pokoji akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 21:59 S Muž invalida [3881] Re: Uli
Co tam píšou nevím já ho doma nemám ale stalo se.........třeba to jiné odradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 21:56 Muž Uli [17] Re: invalida
Pokud si dobře pamatuju, tak ten RAID se nemá pozžívat v blízkosti akvarií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2010 21:43 S Muž invalida [3881] – Vlastní chyby..neopakujte stojí to životy..aneb poučení z krizového vývoje
Tohle téma tu myslím nikdo nezaložil...Průser namb van...lítací brablenci raid a mrtvý krevety :-( Sice sem řikal že to není dobrej nápad...nestalo se to mě a byla to křehká bytost..ale to mi stejně nikdo neuvěří takže zkrátka..raid zabíjí krevety..šmitec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 18:51 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kent
Krevetám dělá hodně špatně když se jim chovatel vrtá do substrátu a do života. Nejlíp jim u mně bylo když jsem se do nich nenavážel moc a jen krmil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 14:38 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: hop
Akva ma cca 2 mesiace... Vyzera to tak ze sa toto akvarium prerobi na prechovnu pre presavniki, ktorych mam. :-D Takze tie zbytky gupiek supnem do velkeho akvaria.. Rastlyny poputuju do velkeho akva.. Tiez aj CO2 ktore uz ravcej 3 dni nedavam kvol itymto umrtiam.. Testy nemam. V akvariu mam vsade ikri. Asi od slimakou.. Mam len 2 a mam asi 10 hniezd. :-D Takze sa nedivte ak tu o par dni uvidite nazov prechovna pre prisavniki.. :d
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 09:42 Muž hop [26] - RostlinyRe: Kent
Jak dlouho bylo to aq zaběhnuté? Jaké máš parametry vody? PH, kh, gh, tepl., no2, no3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 12:46 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
Tak zatial je v akvarium vsetko OK. Mozno sa zvliekala a nijako jej to neslo. A tak sa zasekla a umrela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 11:37 JuraS Re: hop
Proto se těch malejch tvorečků líhne tolik. To aby dokázali se množit, přirozeně odumírat a zároveň sloužit jako potrava těm větším..čím níž na potravinovým řetězci tím jednodušší způsob množení, rychlejší stádium od vajíčka po dospělce, a obrovské množství potomků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 11:07 Muž hop [26] - RostlinyRe: Kent
No já koupil modrý tygry a 2 ze 13 taky lehli. Ale až po týdnu, tygrům se taky daří dokonce se i množí. Prostě jsou to jak se říká na vojně povolené ztráty. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 23:02 Žena Linduš [166] Re: Kent
Krunýř je nalomený, nemohl to být problém se svlékáním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 22:06 S Muž invalida [3881] Re: Kent
Tak přimáčklá při lovu nebo po cestě. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 21:58 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: hop
Ostatne krevetky su uplne v poho. Vobec ani nevindo na nich problemy.. Ani nechcu opustit nadrz.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23820x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038-uhyn-krevetky?od=801