Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 09:45 Muž paulo [58] Re: Lesha
pH by mělo být do 7 v pohodě, aktualizoval jsem měření a vychází kh 1 gh 4 pH 7, na NO3 mám od seachem nitrát test a ten je pořád na nule. CO2 jsem přestal dávkovat, a sem tam najdu crystalku mrtvou. Už nevím co by mohlo být špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2019 08:43 Muž Lesha [2] Re: Troppau
Přesně tak, teplota na ně může už být vysoká. A i to PH a to KH je podle mě na ně taky moc vysoké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2019 06:59 Muž Troppau [20] Re: silviebaris
Cantonensisky obecně snášejí už teploty nad 25 °C velice špatně. Takže naopak, ano je pravděpodobné, že je to způsobeno onou teplotou 27 °C. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2019 06:43 Silviebaris Re: paulo
Krevetkám vyšsí teploty nevaděj,pokud nejsou dlouhodobě nad 30 stupnů,tím to asi nebude... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 06:21 Muž paulo [58] – Teplota
Dobrý den, během předcházejících pařáků se mi voda u krevetek dostala až okolo 27 stupňů. Zmizely mi všechny mladý red Crystal a naopak všechny starý modrý neocaridiny. Všechny parametry vody hlídám ale ta teplota je zatím neregulovana

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 00:43 Muž Smetany [1226] Re: Peliosovi
CO2 vůbec neřeš. Ale pokud to měří dobře (testoval jsem a krom dusičnanů nebyla presnost nijak tragická) tak je velký problém ta alkalita a s tím spojené vysoké pH. Optimum pro red Crystal je pH 6.5 a alkalita 0-2 ale u mě bez problémů zvládají alkalitu 3-4 a pH mezi 6.6-7.2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 00:27 Peliosovi Re: Smetany
Fotka k příspěvku Prave parametry mam.. jedine co tak Co2.. jinak vše je v pořádku. plus teda teplota.. snazime se menit vodu aby se to schladilo. tak uvidime
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 00:18 Muž Smetany [1226] Re: Peliosovi
Red Crystal jsou trochu náročnější na parametry vody. Problém s nevhodnou vodou se může projevit až při svlékání proto se může na začátku zdát že prosperují. Ale může to být vážně jen tím kyslíkem. Každopádně by bylo dobré zjistit parametry vody (pokud je neznáš) alespoň pH a alkalitu. Tím vzduchováním určitě nic nezhoršíš, ale pokud je tam filtr možná by stačilo zvednout výtok nad hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2019 23:23 Peliosovi Re: Smetany
Fotka k příspěvku Edit: Bubliny tam vubec nemame. filtr co tam je to nejak nechce vzít. tak ja asi koupim samostatne vzduchovani. Ale akvarko takhle uz mame 2 mesice a do tedka se nic nestalo. tak je to divne prave.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2019 23:20 Muž Smetany [1226] Re: Peliosovi
Fotka mrtvé krevetky by nebyla? A druh krevetky? Každopádně může být problém s kyslíkem zvlášť při teplotě 25-27° se může problém s okysličením vody snadno projevit. Doporučuji preventivně vyměnit část vody a vzduchovat 24 hodin denně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2019 23:14 Peliosovi – Uhyn krevetek
Fotka k příspěvku Dobrý den, zaregistrovaly jsme tedka z ničeho nic uhyn krevetek. Po testech vody se nic nezjistilo. Jediné co jsem se tady dočetl tak by mohl bud bít problém s teplotou kterou máme cca 25-27 a nebo kvuli rostlinám. Muže mi někdo poradit. Vodu tedka se snažíme schlazovat aby byla na 25 max.. tak uvidime jak to bude probíhat nadále. Přikládám fotku akva. Mockrát děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2019 15:57 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Jakubín
To je vorticella. Aplikuj vodoliecbu, viac výmen vody. Je to parazit ziviaci sa planktonom. Zvliekla ním sa toho myslím dočasne zbaví. Mám s tým osobnú skúsenosť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 15:41 Silviebaris Re: Jakubín
Moc toho nevidim,vydrž,třeba ma někdo lepší oči,a nebo zkus vygooglit...Je tady přimo stranka,krevetky-nemoci,tak se zkus tam podívat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 15:34 Jakubín Re: silviebaris
Fotka k příspěvku Lepší kvalita už nepůjde. Tak snad se z toho něco bude dát vyčíst. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 15:22 Silviebaris Re: Jakubín
Zkus to vyfotit,jestli to není vorticella ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 15:18 Jakubín – Plíseň na kreverkách ?
Ahoj, začal jsem si všímat na krevetkách na hlavičkách mají bílý povlak dvě mi už uhynuly.
Původ bude asi ze semínek co jsem měl na dně ty jsem již odstranil. Je nejáký způsob jak se plísně z krevetek zbavit ? Děkuji. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   02.02.2019 11:11 Muž Smetany [1226] Re: Danča Animals
Málo kyslíku málo místa a možná vysoká teplota záleží kolik máš doma a kde byli umístěné. Pokud chceš vážně chovat krevety začni jinak založ akvárium okolo 15 litrů dej do něj rostliny ideálně nějaké nenáročné rychlerostoucí přidej pár šneků a nech alespoň měsíc po měsíci zkus přidat pár ktevet. Během toho měsíce pozoruji parametry v akváriu alespoň teplotu a pH. A taky využij ten měsíc k tomu že si přečteš pár článků jak založit krevetarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.02.2019 11:09 Žena drvi [2894] Re: Danča Animals
V tak malém objemu se nejspíš udusily. A navíc, jakou máte doma teplotu? Kolik stupňů mohla tak mít ta voda ve skleničce?. Odstátá voda, pokud je přiměřeně teplá, ještě nikdy nikoho nezabila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.02.2019 11:05 Silviebaris Re: Danča Animals
Ty jsi nepoučitelná,a v ponděli nezapomen koupit další..V takove loužičce,by nepřežil asi nikdo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   02.02.2019 11:00 Danča Animals Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera jsem si pořídila domu kolem 15ti nových krevetek. Akvárium bylo pro ně hotové, ale voda nebyla odstátá, takže jsem je tam nedala, aby se jim něco nestalo a nechala je ve sklenici, ve které jsem si je přivezla. Byla tam voda, kterou měli ve zwerimexu ve svém akváriu a řasokouli. Sklenici jsem nechala otevřenou. Druhý den jsem všechny krevetky našla mrtvé. Strašně mě to mrzí a je to škoda tolik malých životů. Poradíte, z čeho to nejspíše bylo? Dávám sem foto sklenice
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 22:00 Žena laetatio [0] Re: afc1886
Díky, opraveno. Probírka byla špatně zformulovaná - Melánie má ráda Valisnerii a tak občas orvu napůl sežrané listy, ať se v akvárku nerozkládají...
Nepřu se, že by mohlo jít o Nlátky, jen mi přijde divné, že by lítaly teď, když ryby jsme dávala 5.1. a to už bylo podle testů NO2 chvíli na 0. Od té doby jsem testovala jen párkrát, ale nikdy mi nic jiného než 0 nevyšlo... A prakticky od založení tam jedna kreveta žila (původně jsem myslela, že tam budu třídit červené), dvakrát se tam v pohodě svlékla a neměla problém.
Možná jsem měla původní dotaz formulovat jinak - když jsem v sobotu koupila krevety, tak v obchodě vypadaly v pohodě, ale po příjezdu domů ještě v sáčku vypadaly 2 z nich víc mrtvé než živé a nakonec nepřežily. Transport byl asi na 10 minut, neprochladly ani nic podobného. Je možné, že krevetka, co zemřela dneska, měla ještě nějaký problém, který si přinesla z obchodu a dojela na to až teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 21:15 R Muž afc1886 [14688] Re: laetatio
Těžko se radí, když se nemůžu odpíchnout od prezentace. Datum založení- 6.1. 2019
29.1.- záznam v deníku- Pro jistotu jsem vyměnila pár litrů vody (a rovnou udělala trochu probírku kytek).
Ne, krevetky ty parametry tak moc neovlivní, ale ovlivní to například tvé krmení,výkaly ryb a šneků atd.. Taky ještě to akvárium není pořádně zaběhlé a to jak jistě víš, krevetky dost potřebují.
Jestli chceš opravdu poradit, tak si oprav údaje v prezentaci.
Ale já už mlčím. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2019 21:04 R Muž Anthrax [4786] Re: laetatio
laetatio napsala: akvárko funguje někdy od předvánoc.
To na nasazení krevetek nemusí být dostatečně dlouhá doba.
Edit: Vím, že se často uvádí, že akvárko je po měsíci zaběhlé ale i po tom měsíci tam jsou procesy, kvůli kterým je lepší dát krevetky spíš později. :-)
Ne nadarmo ve zdejším alasu stojí: „Krevetky by se měly osazovat jen do dobře zaběhlých nádrží (minimálně dva měsíce).......“
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 21:01 Žena laetatio [0] Re: afc1886
Jo tetry měly problém - po přidání krevet, do té doby pohoda. Myslíš, že 8 krevet zvedne N látky? Nebráním se té možnosti, jen mi to přijde zvláštní...
Moc nechápu o jaké probírce rostlin píšeš. A akva je založené přes měsíc. Zjevně jsem nevyplnila nějakou kolonku při zakládání prezentace, ale akvárko funguje někdy od předvánoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 20:17 R Muž afc1886 [14688] Re: laetatio
Lítají ti v akváriu N látky a proto ti umírají krevetky. Sama v prezentaci píšeš, že i tetry měly problém. V ani né měsíc založeném akváriu se divím, že jsi dělala probírku rostlin, když i teď jich tam je málo. A kolik jsi dala do akvária těch šišek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 20:14 Žena laetatio [0] Re: Planorbella
Nádrž je stará něco přes měsíc a byla to předělávka jiné. Sice dost kompletní, ale třeba dno zůstalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 20:03 Muž Planorbella [643] Re: laetatio
Možná je to tím že je nádrž měsíc stará a krevetky přišly do nepřipraveného prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 19:52 Žena laetatio [0] Re: silviebaris
Mám je od soboty... Říkala jsem si, jestli třeba nucené svlékání, ale ostatní nevypadají, že by se chtěly svlékat...
Edit: a jo, umírají jen ty oranžové, ale jsou v nádrži jediné krevetky, bylo by hodně divné, kdyby se to přenášelo vzduchem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 19:46 Silviebaris Re: laetatio
Ono fakt ten uhyn může souviset z transporten,a kdy si je vpustila do akvária..A umíraj jen ty oranžové..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 19:33 Žena laetatio [0] Re: silviebaris
Mám dvě naníčka - v jednom byly a jsou červený. V druhym si žila od založení jedna červená a koupila jsem oranžový, takže vím, že to nedala jedna z nových...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 19:32 Muž Planorbella [643] Re: laetatio
Dno jo ale objem ne ;-) Ono se tam toho vždycky vleze víc než si myslíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 19:30 Žena laetatio [0] Re: Planorbella
Dno je osázené tak z 80%. O moc víc se tam toho nevejde. Na výšku počítám, že kytky ještě dojedou... Testy (pravda jen papírkové) na NO2 0 a NO3 10...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 19:26 Silviebaris Re: Planorbella
slečna to tam píše,že to dvě nedaly,tak možná ještě zbytek dodělává... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 19:25 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
I po tak dlouhé době se může ukázat problém s aklimatizací?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 19:23 Silviebaris Re: laetatio
To jsi si koupila opět červený,nebo jiný,že víš,která ti umřela...Možná aklimatizace,nebo nevhodný přesun z burzy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 19:17 Muž Planorbella [643] Re: laetatio
Těch rostlin těm taky nemáš zrovna nejvíc tak jestli to nebyly dusíkaté sloučeniny. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 19:15 Žena laetatio [0]
Dneska jsem našla mrtvou krevetku. Kupovala jsem je v sobotu, tak přemýšlím, jestli to mohly být ještě dozvuky přesunu, něco od chovatele (transport nedaly 2 holky z 10), nebo je špatně něco v akva... Je to to akvárko z moje prezentace "Nano pro rybičky"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2019 19:13 R Muž afc1886 [14688] Re: Danča Animals
Tak já když dosazuji, nebo jinak upravuji rostlinky, tak krevetky vůbec nevytahuji z akvária ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 18:55 Muž Planorbella [643] Re: Danča Animals
Dej sem alespoň fotku akva, ty krevetky jsi doufám přendala do vody z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 17:43 Silviebaris Re: JirkaŠčobák ,smetany
Ne chápete špatné,krevetky tam byly měsic,jen když sadila rostliny, tak je na tu dobu vybrala,a poté je zpět vratila...asi za tu hodinu,chce to číst... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 17:16 Muž Smetany [1226] Re: Danča Animals
Chápu správně že akvárium bylo založeno hodinu a poté si tam dala krevety? Pokud ano tak asi tuším proč umřely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 17:11 Danča Animals Re: Smetany
Dobrý den. Já jsem ta, o kom se tu zde píše. V akváriu jsem měla hrubý písek a ve dně to hnojivo. Pouze jsem sázela rostliny, pak jsem počkala hodinu a po té tam dala moje 3 krevetky. Druhý den tam ležely mrtvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 21:19 Muž Smetany [1226] Re: Interesting pet
3l jsou vážně málo a pokud v té nádrži vrtala za hodinu se určitě nesrovná tak aby tam mohli žít krevety navíc myslím že těmi zásahy změnila parametry vody a pokud tam krevety vrátila bez aklimatizace tak se opravdu mohly chtít svléct a nešlo jim to. Ale i tak bych vsadil na hnojivo jaká je výška substrátu a jaký je tam substrát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 21:00 Žena • markét • [1] Re: Smetany
Fotka k příspěvku Dala tam jednu kuličku tohoto hnojiva, já s ním mám dobré zkušenosti
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 21:00 Muž Smetany [1226] Re: • markét •
Při hnojení 3l nádrže můžu celkem s vysokou pravděpodobností říct že to byla otrava hnojivem. Po měsíci a po stresu mohlo jít také o úlekové svlékání ale ta otrava je pravděpodobnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 20:56 Žena • markét • [1] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Neměla, toto je moje nádrž jen na přebytečné rostliny ;-) V akváriu měla krevetky cca 1 měsíc a pak sázela rostliny a přidávala hnojivo. Krevety byli v tu chvíli mimo nádrž v jiné nádobě. Po hodině je dala již do upraveného akvária a druhý den ráno byli mrtvé.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2019 15:42 R Muž Anthrax [4786] Re: • markét •
Ahoj, neměla je kamarádka v téhle nádrží? rybicky.net/nadrze/29642
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2019 00:19 Muž Smetany [1226] Re: Interesting pet
3L jsou hodně málo ale proč ne pokud to fungovalo. Jak dlouho byly krevety v akváriu? Nějaké bližší info o akva a fotka aby se dalo alespoň od něčeho odpíchnuot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 21:55 Žena • markét • [1]
Fotka k příspěvku Dobrý den, kamarádka měla 4 krevetky Blue dram. Před dvěma dny nemohla jednu najít a tak jí zbyly tři. Ty tři dnes večer zemřeli. Dělala do akvária menší zásah v podobě toho, že sázela pár nových rostlin.
Akvárium má asi 3 litry. když zemřeli tak měli potom všichni na zádech červenou skvrnu.
PS.: omlouvám se za rozostřenou fotku, lepší nemám stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 05:46 Mist Re: Kapr
Co se týče glutaraldehydu... Tak si přečti něco tady. Ani tohle citlivé krevetky nemají rády. akvarijni-hnojivo.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23821x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038-uhyn-krevetky?od=101