Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:40 Muž . : Hunter : . [17] Re: Kent
Staroba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:21 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Je to divne... Pozerem do akva, zrazu vidim toto. Cim to moze byt? Voda, ryby? Ryby asi nie. Mam v akva rozsirene riasy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:36 Vasek Re: Vašek
Tak bohužel vydrželo jich jen 5. Všechny velké samičky nepřežily. Byl bych moc vděčný za jiné. Klidně zaplatím předem na účet. Jinak ale raději počkám až odrostou Ancistrusové a budu je moci odnést do akvaristiky. Dnes jsem ve velké nádrži objevil nové vajíčka Ancistrusů. Prvně jsem z toho měl velkou radost. Nyní je nechám v akváriu už žádné odchovávat nechci. Uvidíme jestli je Skaláry vyzobou nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 08:26 Muž Yirka [9118] Re: Bak
Mám testy od Sery i od Rataje. Používám také oba testy a ukazují naprosto totožně. Ale podstatné u Ratajova testu je postuupovat opakovaně naprosto stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 23:41 Muž Vašek [56] Re: Bak
Nejsmutnější je, že z 20 krevetek jsem si všimnul před týdnem, že jedna samička už nosila vajčka, měl jsem z toho neskutečnou radost a teď taková pohroma sad Alespoň ta necelá 100 ancistrusů mi dělá radost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 22:05 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vašek
Já to nechci moc komentovat ať se zase nestrhne mela, ale když ten Ratajův test na dusičnany je tak na ukazování přítomno nepřítomno dusičnany. Neměřitelné dusičnany - nechá bílou vodičku, když dusičnany jsou přez 10 mg, tak ukáže stejně jako 50. Hodně asi záleží na obsahu té sypké lžičky. Nijak nezvažuji tento test, je ale spíš jako pomůcka která řekne že je třeba dohnojit NO3 při velkém sycení CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 21:44 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
Jo jenže to byla modrá palma ve vodě teplý 10°C a jak to rozchodila, snad bude i nosit časem až jí dojde co se od ní chce. coze smich spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 21:44 Muž Vašek [56] Re: Kaala
No nic, uvidím zítra. No3 je nezměřitelné i s referenčním vzorkem, kde by se měla nějaká hodnota ukázat. Destilku jsem měl z lékárny a zde mi bylo zděleno, že občas uteče Ratajovi nějaký zmetek.
Edit: Jo a chtěl jsem dodat, že Ancistrusy absolutně v pohodě, stejně jako ryby ve velké nádrži kde jsem měnil vodu stejně. U nás moc vody nespadlo, ale také mě to napadlo a vodu jsem doléval 4 kbelíky každý +/- 2 stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 21:21 S Muž invalida [3881] Re: Bak
No mražený maso maj eště mín raději...jestli nemaj vzduch nebo tak tak čistá voda cherrynám pomůže....pamatuješ..ta je mrtvá taková škoda chvíli počkáme? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 21:14 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vašek
Rychlá výměna vody bývá rychlá smrt. alespoň u krevetek mám tu zkušenost z minulosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 21:03 Žena Kaala [0] Re: Vašek
Ked ti nic neukazuje, tak to znamena ze je nemeratelne a ze tam ziadne nieje... Tak to ma byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 21:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Vašek
Ještě by bylo zajímavé změřit NH4/NH3 a pH...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 21:02 S Muž invalida [3881] Re: Vašek
No vodovod po povodních...studená voda...počkej chvíli uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 20:58 Muž Vašek [56] Re: invalida
Bohužel no3 nezměřím, protože Ratajův test mi neukazuje nic. No2 v norně. je mi divné, že je to položilo až po výměně vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 20:54 S Muž invalida [3881] Re: Vašek
Spíš detrit a no3 klidně je slov do vodovodní do okurkáče odkal a klidně vyměn 80% klidně chladnější...pomůže to neboj..kdyby ne základní stádo Ti pošlu ano ancíci taky kazí vodu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 20:49 Muž Vašek [56] – umírají mi krevetky
Po týdnu jsem se vrátil domů k akváriu kde mám v 80 litrech nouzově u krevetek na odchov cca 90 mrňavých Ancistrusů. matka instruovaná krmit salátem a bramborou dala trochu více a brambora se začala ve vodě kazit a tak jsem rychle odsál polovinu vody a dolil vodovodní. Dříve jsem vždy doléval cca 30% a nikdy žádnej problém. Dnes polovina krevetek 1/4, další 1/4 leží na zádech, nebo boku a jen těžko spozorovatelně hýbou nožičkama, další 1/4 je apatická u hladiny na plovoucích rostlinách, což jasně značí problémy s vodou. Pouhá 1/4 hlavně nejmenších vypadá v prořádku. Krevetky jsou red cherry. Byl problém chlor?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Daveedek
jak to tu tak čtu, tak vidím několik nepřesností...

Ancici tam na ty řasy jsou k ničemu, na to je tam ta Neritina, ta na to bohatě stačí a později bude i hladovět.
To že krevetky budou požírat řasy, no tak snad jedině v případě hladu, jinak jdou po zbytcích po ancíkach.
To proč krevetky vymírají bude mít pravděpodobně původ ve vodě.
Co tu nebylo ale uvedeno je, že nikde není uvedený, jak dlouho ta nádržka je v provozu.
Pokud byla do ní hned po založení vhozená osádka krevetek, tak se pak není čemu divit že to tam vymírá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:24 jjirkas Re: Daveedek
Ahoj, mám na krevetky 9l akva. Původní čtyři se mi rozmnožily tak na min. 30ks různého stáří. Z počátku jsme měnil vodu po týdnu, ale teď posl. 3 týdny měním vodu každý den, 1-1,5l vždy den odstátá (aby vyprchal chlor). A to ze dvou důvodů. Krevetky sice všechno sežerou a pak to musí taky ven. A nevoní to moc příjemně. Druhý důvod je sinice, která je už na ústupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:22 Daveedek Re: Sewer
Ta voda je odstata den, myslel jsem to tak ze jsem ted menil jednou tydne 3l -> Takze vysledek export sumecku a menit casteji vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:07 Muž Sewer [99] Re: Daveedek
Já bych taky viděl problém v ancistrusech. Když kdevetky nestíhají spásat řasy, zkus nějaké šneky.

Mimochodem týden odstátá voda je zbytečné, stačí pár hodin. Já nechávám vodu odstát 24 hodin, Někdo ji nechává jen pár hodin, někdo jen třeba čtvrt hodiny...někdo dokonce vůbec, i když to už bych si ke krevetkám nelajsknul ;-) ...přece nebudu týden chodit okolo kýble s vodou :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Daveedek
S těmi ancistrusy jste mě zmátl. A asi nejen mě...
Krevetky trpí možná tolika zdravotními problémy, jako rybky. :-O Možná se vyjádří někdo ze zkušených krevetkářů.
Já se snažím poctivě měnit v malých nádržkách 50% vody 2x týdně. Někdy to nestihnu a pak je docela zřetelně vidět, jak rychle taková nádržka "uvadá"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:37 Daveedek Re: Sid
Ale to se delo este pred ancitrusama.. Takze radite menit kazdy den vodu?
Menim cca 7l jednou za 14 dni a ted posledni dobou jeste 3l tydne. Samozrejme tyden odstatou vodu z vodovodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Daveedek
Hnojem mám na mysli v první řadě amoniak.
A jak často a kolik vody měníte běžně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Daveedek
Na řasy máš přece krevetky :) Ancistrus vyprodukuje velké množství výkalů které zatěžují vodu a v tak malém množství vody se z toho brzo stane žumpa, pokud neměníš každý den část vody X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:00 Daveedek Re: Bob66
Vím, je tam jen na zpapani tech ras -> az to poradne vycisti pujdou do velkeho, kam patri:) ale to kazdopadne neresi muj problem:) hnuj v akva je siroky pojem:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:57 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Daveedek
Ancistrus do 20l akva nepatří. Příliš znečišťuje vodu a krevetky pak hynou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:56 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Daveedek
...2x ancitrus... Na vině bude "hnůj" v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:41 Daveedek – Náhlý úhyn krevety
Dobrý den,
mám akvarium 20l, s zivymi rostlinami, filtraci atd atd... vse se zda v poradku, jen mam v akvariu hodne ras(ale to neni problem nyni) vzdycky jednou za cas.. cca 10 dni najdu v akvariu mrtvou krevetu Red cherry. Nevite co by mohlo byt za problem? Zda se mi divne ze treba nevymrou vsechny ale vzdycky jen jedna... + dnes byla mrtva s vajickama ktera byla nazelenala!!! a kreveta cela jakoby mela modrinu na zadech.Osazenstvo je: cca 10 velkych a nepocitane malych red cherry, 2x ancitrus a jedna neritina...
Dekuji za rady co s tim:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2010 10:05 host Re: harpunar
Vyhláška č. 252/2004 Sb. a novela z r.2005,
bohužel asi budete mít smůlu!
Nikde totiž nenajdete pojem "voda pro akvarijní účely".
Případné krátkodobé zhoršení kvality vody např. vlivem havárie nebo údržby si vodárny
celkem lehce obhájí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 08:30 harpunar Re: protein007
Právě proto se nejdříve s tou moji právničkou poradím. Víš ono jde v zásadě o principiální spor že vodárny tvrdí že ve vodě nic nebylo a já už dnes asi ze tří zdrojů vím že lžou.Sousedka mi včera řekla že ji v pátek pochcípali dokonce panceřníčci a další ryby po výměně vody.(nesla akvárium celá špatná do sklepa)Takže jsem přesvědčen o tom že vodárny mlží a nemluví pravdu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 00:46 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: harpunar
A oplati sa vobec ist do sporu o 6-7 tisic Kc??? Na Slovensku je to tusim pod hranicou trestneho cinu, takze tam by to sud asi hned zamietol, neviem ako v CR. Kazdopadne poplatky za pravnicku ta vyjdu viac (ak to teda nie je ucho ktore zrovna dostudovalo a nema prax), sud sa bude dlho tahat, a zbytocne tym zabijes kopec casu. A ked prehras, tak ti mozu dat k nahrade naklady za pravnika z opacnej strany (trovy konania), a to ta vyjde ovela, ovela drahsie - velke firmy maju riadne drahych pravnikov. Takze radsej ako pustat sa do (takmer vopred prehrateho) sporu za taku sumu by som ti odporucil snazit sa v rovnakom case odchovat viac krevetiek a predat ich, a tym si pokryt tu stratu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 19:39 harpunar Re: Johan
Ph bylo stejné,dopouštěl jsem jako vždystudenou vodu,to ovšem nemá na krevety,ale ani ryby nějaký zásadní vliv.Pokles je cca o dva stupně.Ve vodě zkrátka bylo,co nemělo,tj.nějaké svinstvo,které krevezky nerozdýchaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 16:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: harpunar
PH napouštěné vody bylo stejné? Byla stejná teplota, atd? Dovedu si představit spoustu situací, kdy přilitím čisté vody do akvária si můžete osazenstvo otrávit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 15:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: harpunar
Chápu na jednu stranu tvoje rozhořčení, na druhou stranu si myslím, že vodárny nikde negarantují, že z kohoutku teče neustále voda vhodná rovnou na lití do akvárek ke krevetkám sesbíraným z celého světa.
Jednorázové navýšení nějakých člověku asi neškodných látek může s tak citlivými tvory zatočit razdva, to ti ostatně říkat nemusím... Pochybuji ale, že by to v tom okamžiku uškodilo tobě, i kdyby jsi vypil najednou 2 litry...
Tak držím palce, ať se z toho masakru brzo zotavíš a tu metodu s několika pokusnýma krevetkama lze asi jenom doporučit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 12:20 harpunar Re: Tereza
Takže podle očekávání-rozbor,který udělali s vody,kterou nabrali u mne konstatují že vlastně tekla voda ze studánky,kde nejhlubší je les,takže vlastně Evian!!!Já jsem mu popsal co se stalo,když jsem napustil studenou vodu do nádrže že cca za šest až deset minut začaly krevetky nekoordinovaně plavat,narážet do stěn,vyplouvat k hladině a pak padat na záda a v křečích umírat.Takže tam došlo dle mého názoru evidentně k otravě,která vzala rychlý průběh.Tak mne sice vyslechl,na můj dotaz zda jsou pojištěni řekl že ano,ale jejich právní oddělení že to asi smete,protože nemají důkaz,že v ten okamžik něco špatného ve vodě bylo.Co dodat-soudruzi,jak už jsem psal se vyvlíknou i z toho,kdyby pustili do řádu louh.Nicméně uvidím co mi napíší a zkusím to ještě přes tu mou právničku a uvidím,jestli mi požehná jít do sporu.Tak hezký den všem!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 07:45 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Harpunar
No uvidíš co na to vodárny, možná by nebylo na škodu si domluvit, aby ti v případě práce na potrubí zavolali, nebo poslali e-mail, aby se předešlo další škodě. Myslím, že by nemuseli dělat zle kvůli 7tisícům. Je na tebe nějaký kontakt, kde bydlíš, posíláš krevetky a jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 06:36 kreten Re: Bak
Obávám se, že povětšinou vše co smrdí od chloru bude vadit. Krystalky jsem neviděl jásat ani nad solí a to je velmi milosrdná sloučenina s chlorem v akvaristice používaná. A s tím manganem to bude podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 22:02 Tereza Re: harpunar
harpunar napsal: tak mi řekli že musím načerpat vodu do jimi dodaných kartuší že nelze udělat rozbor s toho co jsem si načerpal do sklenice sám.Takže by to bylo vlastně k ničemu,dneska už teče voda v pořádku,to špatné co v ní bylo již v ní není. A oni se budou dívat, jak to čepujete? Nemůžete to prostě přelít?

Jinak bych řekla, že vodárny odpovídají podle §421a OZ a tedy mají absolutní objektivní odpovědnost. Vám stačí prokázat škodu a příčinnou souvislost (svědecké výpovědi, fotografie). Prvním krokem přece nemusí být hned žaloba, ale dopis vodárnám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 21:29 S Muž invalida [3881] Re: Bak
Na vodárně bejvaj obětovatelní pstruzi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 20:54 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: harpunar
Krevetek je škoda. V souvislosti s úpravou vody mi napadá jediná věc, předávkování nějakým oxidačním činidlem. Což takto moc chlornanů ? V minulosti jsem řešil něco podobného, krystalky po dolití nové odstáté vody šly rovnou na záda. Na rozdíl od chloru který vyprchá, chlornan pokud se nemá na čem redukovat, tak z odstávací nádrže prostě nezmizí. Neřešili jste někdo použití třeba thiosíranu nebo nějakého jiného redukčního činidla ? Sám jsem to ještě nezkoušel, ale thiosíran by měl být teoreticky vpohodě stejně jako síranový aniont.

například krystalky -
1) jaká hodnota chlornanů je pro ně nebezpečná
2) jak se dá měřit / titrovat manganistanem ?
3) a zda nebude vadit thiosíran ve vodě.
Nevím zda to zkoušet na svých krevetkách, moc se mi do toho nechce....

Drobnost - vzal bych si na pomoc nadřízený orgán životního prostředí, s jejich spoluprací by měly jít vydyndat záznamy které se musí archivovat. Tedy bůhví jak na vodárnách funguje kontrola kvality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 20:08 harpunar Re: DrBolíto
v téhle zemi je maraton na pár měsíců,ne li let.A to se mi opravdu nechce.Já počkám,co mi odepíší z vodáren,pak to skonzultuji se svou právní zástupkyní a uvidíme.Nechce se mi jít do sporu,kde je výsledek předem dán.Příkladů máš kolem sebe dost!!! Zhruba jsem spočítal škodu,je to tak 6-7 tisíc.Je to dost,ale vyčkám na radu právnika.Je mi těch krevetek líto,ale možná mám poučení a už se mi to doufám nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 19:50 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: harpunar
No já nevím myslím, že by se s tím něco dalo dělat, tř. když ti vyhoří spotřebiče díky přepětí taky ti to ČEZ zaplatí. Zeptal bych se právníka a sehnal nějaké věrohodné svědky jako že to viděli. Škoda myslím je dosti veliká když píšeš o hinomaru nenechal bych to plavat. Jinak mám také krevetky a i když je to v podstatě tupý živočich je s nimi sranda a vím jak zamrzí, když nějaká uhyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 14:12 harpunar Re: Bob66
kde by mi udělali rozbor vody.Ale má to jedno velké ALE-když pominu cenu(cca 2000kč)tak mi řekli že musím načerpat vodu do jimi dodaných kartuší že nelze udělat rozbor s toho co jsem si načerpal do sklenice sám.Takže by to bylo vlastně k ničemu,dneska už teče voda v pořádku,to špatné co v ní bylo již v ní není.Takže shrnuto a podtrženo-vodárny se vlastně vždy s takového problému vyvlíknou a my chovatelé si můžeme stěžovat na nádražní lampárně!Byl jsem na Bratislavské burze a kluci se kterými jsem to probíral mi řekli že očekávat nějakou náhradu i když mi ji slíbili je utopie.Ale jeden kamarád mi poradil úplně jednoduchý recept-když mění vodu,tak odpustí v takové maličké nádržce,kde má asi deset cheryn polovinu vody,dolije s vodovodu a když se půl hodiny nic neděje,tak mění ve všech ostatních.Je to sice docela primitivní indikátor kvality vody,ale řekl že mu to zachránilo už hodně ryb a krevet.Takže všem diskutérům díky i za soustrast a hlavně aby nás takové nepříjemnosti potkávaly co nejméně!!!!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2010 23:05 Muž kortezhugo [983] Re: kreten
...uz som to tu na fore pisal...ziadny problem pustat vodu cez Carbon-filter...-teda kto ma "tento" problem...
...je to urcite lepsie ako pouzivat "specialne" veci na upravu vody resp. eliminaciu chloru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 23:01 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Harpunar
Něco podobného se mi také stalo, při havárii vodovodu, zavřeli celou větev, po 12ti hodinách vodu pustili, takže s sebou tlak strhnul všechen bordel co je v trubkách, bohužel v ten okamžik jsem měl už odpuštěnou většinu vody v nádržích a vesele čistil...Pak jsem nic netušíc pustil vodu, chvíli tekla čirá, když jsem za pár minut přišel, už byly všechny nádrže do hněda zakalené, popadala mi většina krevet, apistogram, pancéřníčků. Přeměřil jsem pak přitékající vodu, hodnoty dusičnanů a obsahu železa byly v hodnotách pro mě zatím nevídaných, co mě uvidivilo byla i hodnota pH, která silně stoupla-měření sondou ukázalo 9.2...Což jasně ukázalo, co krom dusičnanů poté vzniklo a dokonalo zkázu...Vodaři mi trvdili, že jen pustili vodu, čemuž moc nevěřím. Těžko říct jak tomu doopravdy bylo, svou roli mohou hrát i bakterie které žijí v trubkách a po vypuštění vody beztak uhynou, ale od té doby raděj víc odtáčím a citlivějším druhům pouštím vodu přes filtr s aktivním uhlím, abych měl aspon trochu jistoty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 22:50 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: RAP
Tak jestli tam byl nějakej chemickej drek a nebylo to způsobeno chlorem tak to odstátí nemusí pomoc. A těm zázračnejm vodičkám bych taky moc nevěřil možná to pomůže proti chloru a těžkej kovům ale to nemusí být ta příčina.

Tohle je fakt tragedie a těch nebohejch tvorečků je mi fakt líto. sad

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 22:42 RAP Re: kreten
Proto já nechávám vodu odstát alespoň 12hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 22:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: harpunar
Dej vědět čím to bylo, zajímalo by mě jestli by tomu nějaká akva chemie opravdu pomohla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 21:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: provokater
Tady nejde o chlór, nám tekla hnědá břečka a smrdělo to po železe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 21:45 kreten Re: harpunar
Tomu nerozumím, Aquasafe stáhne chlor v minutě

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23667x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038-uhyn-krevetky?od=851