Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za kámen?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 9 Žádná další stránka   1  
Co je to za kámen?
Kameny foťte pokud možno suché.
https://mapy.geology.cz/geocr50/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 18:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Leitlik
No.. něco s pískovcem to bude :) . Pokud nešumí (zkusil bych i HCl, jestli někde doma bude), tak bych se toho nebál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 18:08 PepiCzek Re: Leitlik
Bych řekl, že je to rula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 17:51 Muž Leitlik [9] Re: filipsi
No když po tom silně přejedu palcem, tak se to trošku drolí. Tím pádem, jestli je to pískovec, tak to může jít do akva, že ?! Jde o to, že toho má tetka na skalce hafol. :) Pod octem to nešumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 17:43 Muž filipsi [1296] Re: Leitlik
Me to prijde jako piskovec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 17:38 Muž Leitlik [9] – nerost
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poznáte někdo podle fotografií co je to za šutr ? Děkujíí. palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2008 22:20 Muž filipsi [1296] Re: Lorsson
Co by nebyly, na zemepisnem puvodu prece nezalezi, jde o slozeni kamene. Muj osobni nazor je takovy, ze se s tim dela zbytecne velika veda. Cisty vapenec nebo vapencovy piskovec pozna skoro kazdy, a i kdyby ne, proste ho tam dam, budu sledovat ryby a rostliny, udelam parkrat testy a kdyz se nic spatneho neprojevuje, zustane tam. I ten vapenec nemusi byt tragicky, kdyz neni akva moc kysele, sycene co2 a samo o sobe tvrde a neni ho moc.
Jsou samozrejme extremy, hodne kysele vyvreliny, sirne kameny, a tak, ale na to se asi normalne nenarazi a uz od pohledu je to podezrele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:06 Lorsson Re: filipsi
No ja vedel ze to nebude jednoduchy :) tady je toho spousta a asi by se tu nekdo z oboru vyradil, jen tak na okraj jsou vubec kameny z takoveto oblasti vhodne do akva? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:51 Muž filipsi [1296] Re: Lorsson
Horsi to uz asi ani byt nemohlo, tam je temer vse co se z mineralu a hornin da najit :(. To si netroufnu ani trochu. Cervene bude urcite neco zeleziteho, prvni fotka by mozna mohla byt i zelezita slida, treti nejaky zelezity sediment, mozna to je promichane s necim. Ty dozelena ani trochu, vapada to jen jako povlak a uvnitr neco jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:36 Lorsson Re: filipsi
Zhruba na hranici mezi Tajikistanem a Afghanistanem a jizne od ni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:25 Muž filipsi [1296] Re: Lorsson
Mozna by pomohla zeme a misto puvodu. Teda me ne, ja mam s kameny problem, ale geologum mezi nami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lorsson
Hm, tak já moc nepomůžu. ty první dva mi křemen připomínají, ty dočervena, je nějakej sedyment (kdysy sem něco podobného v akva měl).. no sem moc nepomoch :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 15:51 Lorsson – Zajimave kameny do akva?
Zdravim vsechny, chtel bych se zeptat jestli nekdo neni zbehly v geologii, a nevi o jake kameny se jedna?

rybicky.net/nadrz.php…

Nejsou z Cech, ale z jedne asijske zeme, je jich tu vsude plno tak me napadlo ze bych si nejake dovezl domu, jen nevim jestli by byla ta barva v akva hezka ;-) Namocil jsem je aby bylo vice zretelne jakou maji barvu, kdyz jsou suche moc nevyniknou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 20:33 Žena Dinamit [68] Re: hanz
Podle mě, když to bude šumět, tak je tam něký zbytkový množství vápence. Jinak jak už píše Hanz, bude to žula, nebo křemen. Což by nemuselo vadit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 18:30 Muž hanz [27] Re: Janci286
Ty kameny vypadaji na zulu nebo bridlici.Ale je fakt ze ste fotky se toho moc neda poznat...
PS: Sumeli? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 11:21 Page Re: Janci286
Pokapej je octem, když budou "šumět" se to vápenec;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 11:19 Muž Janci286 [1] - AfrikaRe: polda
Jak zistim že to je vapenec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 11:06 polda Re: Janci286
Hlavne si zisti jestli to neni vapenec. Ten dela v akvarku velkej bordel... Z ty fotky to nejak neni moc poznat o jaky druh kamene se jedna.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 10:48 Muž Janci286 [1] - Afrika – Skaly do akvária
Fotka k příspěvku Môžte mi poradiť, či sú tieto skaly vhodné do akvária?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 22:28 ondra Re: matlala
na to jestli obsahujou ca vem buď ocet nebo něco na sniživání ph( sera ph - a spol.) a jestli šumí tak ca obsahujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 15:36 Muž filipsi [1296] Re: matlala
Tyhle mi prijdou jako nejake piskovcove. Ale to uz je dost tezke, ty kremeny byly jasne i pro laika, tohle chce mit v ruce a i tak bych to asi nepoznal.
Takze bych si tipnul obsah vapniku dost pravdepodobny.
Ale obecne - nedelal bych z toho takovou vedu, jestli nekde vapnik je nebo neni (pokud s tim nekdo nema vysypane cele dno). Dej je tam, porkrat zkontroluj vodu (tyden, dva, mesic), a vsadim se, ze to nic dramatickeho nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 15:03 LuXy Re: matlala
To sú tie isté kamene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 15:02 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Rybous
Fotka k příspěvku a další to už není umělecký ale je to seřazený do řad pro přehledné označení nežádoucích kamenů.
tak co z těchto neobsahuje vápník?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 10:00 Rybous Re: matlala
Já doporučuju namoč ty kameny do kyselinny solné (seženeš jí normálně v drogerii) a odstranní to všechen vápenec atd. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 23:24 Muž matlala [798] - RostlinyRe: oldkiwinka
vlasec a připevnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:49 oldkiwinka Re: matlala
nejsem si jista tim 3.zleva uprostřed.
ale jinak bych řekla že to sou křemeny.ale nevím jak ti na nich poroste jávskej mech když sou hladké....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 21:26 Muž hanz [27] Re: matlala
Nemam ty kameny vruce ale podle miho souzeni sou to vsechno kremeny i ten na levo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 21:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: filipsi
no voda vyla destilovaná, potom při 2 pokusu dešťovka s míchaná na 5°kH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 21:23 Muž filipsi [1296] Re: matlala
Do jake jsi je zkusil dat vody? Z vodovodu? A jake mela vlastnosti pred testem? Zkus jeste natocit vodu a nechat stat bez kamenu, myslim, ze to udela taky. Jinak 1 stupen to je nic v presnosti a rozliseni akva testu. A ty kameny jsou, jak psali uz prede mnou "bezpecne" (u prostredni rady vlevo taky nevim)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 21:12 Štěpán Re: matlala
Všechno 100% křemeny, nejsem si jistej jenom u toho úplně vlevo uprostřed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 21:09 oldkiwinka Re: matlala
jestli to jsou křemeny tak by nic obsahovat neměli. já jich mám v akvárku plno i s břidlicí různě poskládané a nikomu to neškodí,ale nic sem neměřila.nemohla se ti ta alkalita zvednout sama od sebe nebo z jiné příčiny?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 20:58 Muž matlala [798] - Rostliny – kameny-obsahují Ca nebo ne?
Fotka k příspěvku ahoj lidi, našel jsem si kameny ve stavebním písku, potom jsem zkoušel octem zda obsahují vápník a nic nechal jsem je tam 24 hodin, potom převařil a ještě zkusil dát do vody zda se nezvedne alkalita, ale ouvej zvedla se za 24 hodin o 1°dkH, tak nevím nevím chtěl jsem na ně navázat jávský mech a rozmístit na prázdná místečka v trávníčku Glossostigmy elatinoides, přikládám fotku, nevím už jak bych to diagnostikoval, který tedy vápník neobsahují? prosím vás aspo aspoň posouzení fota.
díky Petr
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 17:51 Jája Re: Norton
Mam male akva, takze ty kaminky co jsou na fotce, nejsou sutry, ale ve skutecnosti tak 8-10 cm velke :-) .Takze jsem ho macela cely.Ok, dam tam teda ty ostatni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 17:44 Muž Norton [109] Re: Jaja
Podle fotky to vypadá na pískovec. "máčela" jsi v octě jen úlomek, či celý "šutr". Pokud jen úlomek, tak ten bych raději do akvárka už nedával.... nebo až po velmi důkladném "proprání" a vymáchání. Nevím, co zbytky octa udělají s vodou. Ikdyž, třeba nic, ale nejsem chmik, takže bych neriskoval... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 17:39 Jája Re: Norton
Tak kaminky nijak nepeni, tak doufam, ze to bude v pohode. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 17:00 Muž Norton [109] Re: Jaja
Jájo, vyzkoušej "test octem". Pokud máš menší kousek (úlomek) ponoř jej do octa, vyčkej a jestli nebudou z kamínku vystupovat bublinky, je kámen použitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 13:34 Jaja – Muzu dat do akva tyto kaminky?
Fotka k příspěvku Muzu dat do akvarka tyto kaminky? Nasla jsem je venku, jsou vsude po polich. Neuskodi nejak rostlinkam - rustu nebo nebude voda tvrda? Bohuzel nevim, co to je za kamen :-( .Uz jsem zkusila kapnout ocet a nesumi. Diky!!!
 
Kameny foťte pokud možno suché.
https://mapy.geology.cz/geocr50/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [9]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 11120x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12016?od=401