Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za kámen?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Co je to za kámen?
Kameny foťte pokud možno suché.
https://mapy.geology.cz/geocr50/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:32 Muž O.Tom [439] Re: invalida
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku vidim ze jsi "na sutry", tak se ti musim pochlubit, na cem mi roste bolbitus :) Na jednom vetsim kusu slepenych malych barevnych lesklych a podivnych krystalu :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 17:54 Lenka&Honza Re: O.Tom
Nejsem si 100% jistej ale rekl bych ze to budou nejake jilovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 16:35 Muž O.Tom [439] Re: invalida
V beskydech a mam toho asi 2 kyble :) A hezkou historku ktomu :)
Jezdim uz xx let na jeden detsky tabor, kdysi jako dite, dal instruktor, vedouci atd atd...
Mno, nasel jsem puvodne jen malinke kousky velikosti max petikoruny, tak jsem poprosil jednoho z kluku u oddilu, jestli by si nevsimal obcas zda neco neuvidi, kdyz jsou u vody ci tak... tak zacal hledat.. kamarad mu zacal pomahat a tim ze jsou to "deti" fantazie zapracovala a pojmenovali to "nakadah" coz je jakasi surovina z oblibeneho serialu hvezdna brana :) Cimz se strhla lavina a "nakadah" zacal hledat cely oddil a zacli mi to nosit po hrstech :) Musel jsem jim to pak zatrhnout :) Jednak jsem mel stan plny kameni a pak vypadalo to uz divne, kdyz se v odpolednim klidu 3 oddily deti koupaly a 1 oddil mezi nima chodil prohrabavajice dno a "tezici nakadah".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 16:08 S Muž invalida [3881] Re: O.Tom
Nejsem šutrolog a netušim ale kdybych věděl kdes to našel vůbec bych se nezlobil... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 15:59 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kdyz uz jsme u te identifikace sutru, copa je toto ? :)
Nejaka cerna forma kremene ? Povetsinou hladke, leskle, stipe se. Ty kusy co jsou hnede, jsou takove jen na povrchu, nektere vypadaji jako kus nejakeho krapniku... nebo vytaveniny :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 13:26 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...citam citam - dakujem Bak... ahoj
...inac v lete sa chystam do Kremnice alebo Banskej Stiavnice...tam clovek najde "kade co"...
...ani nie do akva ... ele len tak - spravit si vylet - mozno clovek nieco pekne najde... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 13:10 Muž Sid [6648] - Rostliny – Re: Bak
Děkuji! :-)
Kortezhugo, čtete to?! To bylo pro vás! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 13:07 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Wiki z roku 1964 mlčí , modrý mramor nezná. Pokud je ale mramor krystalický kalcit, tak to nevylučuje že se před metamorfózou do něj mohlo přimísit něco málo silikátů nějakého kovu. Napadá mi snad jen kobalt, to by mohlo vzniknout sejně jako opály. Ale existuje jeden modrý kámen který by při dobré vůli mohl být nazvaný mramorem - říkají tomu sodalit, je to chlorid křemičitan sodno hlinitý a je modrý s bílými proužky, taky nějaká metamorfoza, poprvé ho popsali v Řecku, tam je taky celkem velký zdroj hydrotermální činnosti - zkamenělé lesy ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 13:03 Muž Sid [6648] - Rostliny – Re: kortezhugo
Aha! :-) Tak to jsem zpočátku jaksi nepobral... Asi jako Jyrka radar... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 12:57 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...prave ze bude "echinodorům dobře dělat" ked ziadne nemate... X-) :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 12:48 Muž Sid [6648] - Rostliny – Re: Bak
...Navíc u Sida bude to samé, bude možná dobře dělat dobře echinodorům...
Myslím, že nemám "to samé", (viz reakce na kyselinu :-)), a co vím jistě - echinodorům dobře dělat nebude neb žádné echinodory nemám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 12:46 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...no neviem kto sa v tom vyzna?...-ja v kamenoch nie... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 12:39 Muž Sid [6648] - Rostliny – Re: kortezhugo
Spíš otázka na Baka, ne?! ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 12:26 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
Sid - mam taku otazocku...-u kamosa v kamenosocharstve som vydel krasny modry mramor...neide mi o to pouzit ho v akva - ale bol krasny...
...len som chcel vediet co sfarbuje mramor do modra???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 12:24 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Můj nešumí v octu, splňuje předpoklady mého posledního příspěvku :) Navíc u Sida bude to samé, bude možná dobře dělat dobře echinodorům :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 12:21 Muž Sid [6648] - Rostliny – Re: fantuomas
To se teprve uvidí, jestli si rostlinky budou nebo nebudou stěžovat. hmm :-)
Akva je čerstvě znovuzaložené po katastrofě, která ho mou vinou potkala 24.12. ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 12:20 Muž Sid [6648] - Rostliny – Re: Bak
To píšete o tom svém kameni? Ten můj evidentně vápenec obsahuje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 10:48 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
No to je jednoduché, když jsou tam žilky křemene, tak to znamená že vznikl magmatickou činností a pak není pravděpodobné aby se tam udržel jakýkoliv uhličitan. Takže do vody může protože je to křemena oxidy železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 10:10 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Sid
hej vyzerá podobne, ako ten moj kameň...no nevyzerá že by sa "zelinky" sťažovali..;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 09:45 Muž Sid [6648] - Rostliny – Re: Sid
Fotka k příspěvku Našel jsem fotku. (Snad na ní bude něco vidět...)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 09:12 Muž Sid [6648] - Rostliny – Re: Bak
...cosi takového znám...
A já cosi takového mám. :) Kupoval jsem to jako červený mramor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 20:50 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
Hrubě jdou fáze odhadnout, ale asi bych to nechal na difrakci. Když ale šumí, tak snad jen pro Malawi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 19:56 Muž filipsi [1296] – Re: fantuomas
Pokud vyrazne sumi, a jde do toho pomerne snadno treba hrebikem rypat bude to to co Bak pise naposledy, zelezity vapenec nebo dolomit.
Bak - ano, taky jsem to videl jen s vyraznymi bilymi zilkami, jako na tvem obrazku, nebo v prusvitnem, kouzelna varianta, s "kulickami". Myslel jsem, ze by treba mohl byt i vic "promichany", ale asi ne, kamenum opravdu nerozumim a nepoznavam ani to co drzim v ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 19:32 Muž fantuomas [35] - Rostliny
arnošt napsal: řekl bych že je to hematit neboli krevel...

v takom prípade by tiež šumel po poliatí octom ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 19:03 Muž arnošt [37] - Rostliny
řekl bych že je to hematit neboli krevel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 19:02 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Bak
to bude on, len ten čo som našiel ja má menej žíl kremeňa jj, vyzerá ako buližník - červená varianta :)
..opäť z toho nič nebude..a tak som sa tešil, že nemusím nakupovať šutre...ešte k tomu červený mohol pekne kontrastovať s rastlinstvom...:ú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 19:00 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: fantuomas
Já tam pořád vidím tu dolomitickou železnou rudu, vždyť se těží na západě, na středu.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:59 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
Fotka k příspěvku cosi takového znám, ale mám to jako přetvořenou horninu s žilkami křemene, asi se to může vyskytovat i relativně čisté bez žilek křemene:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:58 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Bak
..vryp je biely, a kameň šumí po poliati octom a to vcelku výrazne..v okolí bolo aj dosť vápencov..možno je to spôsobené tým že kameň má vápenec na svojom povrchu (?)..sakra...to na Svk nemáme nejaké vhodné kamene do akvária bez vápenca, a nie okrúhleho tvaru ??! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:56 Muž filipsi [1296] – Re: fantuomas
Ja bych si tipnul na smichany hematit s kremenem. Uy podle obrazku to vypada homogenne a tvrde, a najit jen tak valet nekde mimo naleziste kus homogenniho bauxitu by asi bylo umeni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:41 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: fantuomas
To tam píší, když je to bauxit, tak by měl jít už rýpat skoro nehtem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:36 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: fantuomas
Zkus ocet, jestli to není náhodou kus dolomitu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:34 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Bak
hej aj väčšina obrázkov na internete ukazuje bauxit takto,ale napr.:

mineraly.sk/…

preto som si myslel že to je bauxit..nwm no chcelo by to nejakého "znalca", každopádne dík za vynaložené úsilie s knižkou ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:31 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: fantuomas
Fotka k příspěvku Moje WIKI je atlas nerostů z roku 1964, bauxit vypadá takto a vždycky je tam kus toho limonitu jako hnědý vměstek:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:15 Muž fantuomas [35] - Rostliny
hematit je minerál podla wiki, s vysokým obsahom Fe, ten moj kameň vyzerá skor ako hornina..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:12 Muž fantuomas [35] - Rostliny
Bak napsal: Hematit z potoka ?


nenašiel som ho priamo v potoku..niekoľko metrov až desiatok metrov od vody, hematit som vygúglil ako čierny na väčšine obrázkov, ale aj červený niekde..neviem preto sa pýtam ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:07 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: fantuomas
Hematit z potoka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 17:56 Muž fantuomas [35] - Rostliny – bauxit ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravím, mohol by to byť bauxit? podla toho čo som našiel na internete mi vychádza práve táto hornina, dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2009 18:33 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
A co pyrit z blízkého Nouzova ? Nasadil jsem ho a nic :)
Tak to snad i zůstane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2009 15:29 Skorica
Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2009 13:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: vóťa87
bridlice maj spoustu primesi (je tvorena z jilovitych usazenin), ja bych ji radsi otestoval... dej ji na cca tejden do kyblu s vodou a pak ten vyluh otestuj (pH, Cu, Fe...)...

na vysvetlenou: v zapadnich cechach se vyskytuje tzv. "vitriolova" bridlice, ze ktere se drive ziskaval vitriol, coz je H2SO4 (kyselina sirova)- to je ukazuje ze nektera bridlice muze bejt nebezpecna

to ze je rezava znaci jen ze obsahuje zelezo (dvojmocne je tmave sede, trojmocne je rezave, oxidaci se dvojmocne meni na trojmocne)

jestli te to uklidni tak obdobne sedou bridlici mam i v krevetariu a uplne bez problemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2009 11:55 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Skorica
Vůbec bych se toho nebál, zřejmě jen nějaké železité vrstvy, břidlice je ve své podobě dosti proměnlivá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2009 11:17 Skorica
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2009 11:16 Skorica
Je to uplne jak nejaka zrezla trubka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2009 11:15 Skorica
Nasbiral sem u reky opavice nejkoubridlici ale neni cerna nybrz cela rezava muze byt v akvarku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 17:51 Žena bluedream [245] – Re: Sid
Díky za určení :) . Jen mě mrzelo, že ten velký, co tam měli by byl větší, než krevetárko :-D , ach jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 17:50 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Sid
kúsok vedla tu je téma o "amano kameňoch" tzv. seiryu stones - ktoré podla všetkého obsahujú tiež vápnik..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 17:45 Muž Sid [6648] - Rostliny – Re: bluedream
To vypadá jako ten mramor, co jsem jej dnes koupil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 17:42 Žena bluedream [245]
Fotka k příspěvku Také jsem neodolala, když jsem v týdnu narazila na šutry v jednom zahradnictví a předělala krevetárko. A musím říct, že název u každé krabice měli, ale stejně už netuším, co je to zač :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 17:28 Muž Sid [6648] - Rostliny – Re: fantuomas
Pěkné kamínky. :-)
Zrovinka dnes jsem si tady www.okrasnekameny.cz/… koupil taky pár šutýrků -červeného mramoru. :)
(Budu zakládat nové akviško, tak chci zkusit, jak se bude dařit kytkám v nádrži s mramorem.)
Kameny foťte pokud možno suché.
https://mapy.geology.cz/geocr50/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] 9

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 11120x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12016?od=301