Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Břidlicové pozadí do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Břidlicové pozadí do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 22:39 Muž filipsi [1295] Re: Přéma
Myslim, ze udrzi. Ale je to fakt docela velike (kolik vazi takovy kamen?), sam bych se pri tomhle rozmeru trochu bal (samotneho silikonu). Asi bych zkusil neco jineho. Kdyz by neprichazelo v uvahu treba ty nejvetsi kameny privazat dratem pres diry v plexi (bud naprimo a vazani zakryte mensimi, nebo draty zezadu vlepene do der navrtanych v kamenu), zkusil bych jena lepidla.
Nebo proste zkusit nejvetsi kamen prilepit, a pak ho odtrhavat, asi nejlevnejsi a nejrychlejsi pokus. Pokud do toho pujdete, dejte vedet jak to drzelo. Treba pri prichytavani bridlice k plexi silikonem neni duvod k obavam. Male veci s tim delam taky, velke jsem nezkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 22:26 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: filipsi
Díky za Váš názor,ale já bych chtěl,aby to opravdu drželo,některé moje pláty břidlice mají i 60 cm délky ( akva má 170 cm ),myslíte,že to ten černý silikon udrží?
A ještě jedna otázka: čím by se mělo to plexisklo ( sklo ) a břidlice odmašťovat? Můžu použít obyčejné ředidlo?
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 20:09 Muž filipsi [1295] Re: Přéma
Ja jsem jeden z tech, co tvrdi, ze silikon plexisklo nelepi. Ale bridlici na pozadi "prilepis" na plexi silikonem v pohode.
On je rozdil "tak nejak" drzet, a lepit. Kdyz se neco lepi, musi byt lepeny spoj pevnejsi nez okolni material, aby se to dalo nazvat lepenim.
Tak, aby to neupadlo kdyz se na to jen krive podivas, "prilepis" silikonem temer cokoli kamkoli. Stejne jako spoustou jinych lepidel. Pokud chces opravdu lepit, tak aby to opravdu drzelo, musis vzdy vybrat odpovidajici lepidla pro danou kombinaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 18:08 midiborec Re: Přéma
mrkni keme jestli to tam uvidis taky mam pozadi z bridlice a delal jsem to onehda ma mto na plexi skle tenkem 4mm v 45L akvariu lepil jsem to akvaristickym silikonem černym je to v takove tubičce jako pasta nebo tak neni to tuba jako standart silikon...no a rybicky ziji poradi drzii a zadne problemy nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 14:41 Muž Přéma [23] - Amerika – silikonem na plexisklo?
Zdravím všechny,
zaznělo tady,že břidlice lepená silikonem na plexisklo nebude držet,chci se zeptat,jestli s tím máte někdo zkušenosti.
Např. autor tohoto článku: www.akvarko.cz/… to tak lepil.
Chystám se totiž následující týden takové pozadí vyrobit,už včera jsem strávil celý den štípáním a mytím břidlice ... ;-) a plexisklo už jsem si objednal a chci to lepit černým akva silikonem....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:17 Muž filipsi [1295] Re: Danila
A co vis o toxicite PU peny? Docela by me to zajimalo (bez ironie, vazne)

Zminovany "hrozny kianid, dokonce diikianid", je ve skutecnosti difenylmetandiisokyanat, kazdy si muze najit jeho CAS cislo a posoudit. Absolutne bezna (nezbytna) soucast PU pen, vcetne pen v matracich posteli, vcetne filtracnich pen, ktere jsou vyrobeny z PU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:08 Štěpán Re: Danila
Do akvária nepatří nic závadného, i kdyby to bylo natřené "nezávadným" epoxidem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:37 Žena Danila [4489] - SumciRe: hanz
čeština je vražedná :-O . O toxicitě PU pěny samozřejmě vím,právě proto je celé pozadí natřeno epoxy a to tak, aby zateklo do spár, tudíž nehrozí uvolňování žádných toxických látek do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 16:44 Muž hanz [27] Re: Jason
Bila tu rec o ty montazni pene.Tak jsem dneska koukal na opsah a byla tam nejaka sloucenina kianidu. Myslim ze to byl diikianid nebo tak nejak. Stim PU radeji opatrne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 13:30 Žena Danila [4489] - SumciRe: MiHl
ahoj,
já jsem lepila břidlici na 2 cm polystyren - zahřála kámen nad plamenem, vytlačila do polyše obrys a nalepila silikonem. Mezery jsou vyplněné nízkoexpanzní montážní pěnou, celé je to pečlivě natřené epoxy.Práce děsná, ale výsledek stojí za to. Funguje to dobře, problémy nejsou. rybicky.net/nadrz/2265/5.jpg, celé to vypadá takhle rybicky.net/nadrz.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 10:34 Muž ToGi84 [2] Re: filipsi
No, kámoš má malawi s vlastnoručne vyrobeným pozadím z toho speciálního polystyrenu(ted si presne nevzpomenu jak se jmenuje), jako na pohled to je moc pekný, ale nelibí se mi na tom moc dve věci a to, že to prostě není přírodní materiál a druhá vec je to, že je moc prostorové, tudíž zabírá v akva zbytečně moc místa. Myslím si, že břidlicové pozadí se samotnými břidlicemi volně v akva by nemuselo být vubec škaredé, ale jak už jsi řekl, je to otázka vkusu.
A jinak jste tady dobře rozebrali čím lepit, nad tím jsem ani moc pořádně nepřemýšlel :-D prostě použiju akvarijní silikon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 22:11 Muž filipsi [1295] Re: hanz
Ne, to nejsou moc lehke plyny. Na to, ze se z peny uvolnovat pomalu nebudou, bych taky nesazel. Vzdycky tam zustanou skulinky vetsi nez molekuly plynu. Na to, ze to rybam neuskodi, jestli tam te peny nebude tolik co vody, bych asi vsadil.
Ale to, ze bych vsadil, neznamena, ze to muzu vsem doporucit. V malem mnozstvi s klidnym svedomim jo, ve velkem si proste nejsem jisty. Uhlovodiky, zvlast ty "lehke" (vlastne mas pravdu, jsou "lehke" ale ...) jsou pro ryby rozpustene ve vode zvlast toxicke.
(edit - asi jsem to prehnal se zvlast toxicke, cetl jsem rano nejakou studii o ruznych plynech ve vode, byly tam zminene i lehke uhlovodiky, ale vypada to, ze to tak hrozne neni, jako kazda jina nezadouci chemikalie)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 22:01 Muž hanz [27] Re: Filipsi
Jenze ty plyny jsou lehke a tudiz by mely vyprchat, nebo ne? A pokud by nejake zustaly ve vnitrni strukture,tak by se nemel uvolnovat.
Nebo je to jinak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 21:36 Muž filipsi [1295] Re: MiHl
PU pena - ja bych se ji nebal (nebojim). Ale uplne s klidem to ve velkem (prilepeni neceho nepovazuju za nic velkeho, cele pozadi bez kryti jo) doporucit nemuzu. Problem muze byt hnaci plyn, ne samotny PU, ten je v poradku. Plyny jsou ruzne, propan, butan, smesi, neco na bazi eteru, inertni ... To je to, co by mohlo zlobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 21:19 Muž matrix069 [79] Re: Jason
Jen aby se mu to pozadí potom kapanek neprodražilo. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 21:16 Jason Re: MiHl
PU penu lze pouzit - prodava se specialni ktera je urcena na lepeni skruzi do stduni, je naprosto nezavadna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:58 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: MiHl
na PU pěnu opatrně, je lepší ji přetřít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:55 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: filipsi
PU pěnou se dá i lepit? i bez přetření epoxy je neškodná? to by se mi hodilo, ale nějak jsem si netrouf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:47 Muž filipsi [1295] Re: ToGi84
Taky bych to tam daval na sklo, spis kvuli krehkosti na plexi a lepil PU penou. Ale jeste ke korenu dotazu - nedokazu si nejak predstavit moc hezke malawi s bridlicovym pozadim (ale to je vec vkusu, rybam to bude jedno).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:35 Muž ToGi84 [2] Re: matrix069
Ok, díky všem...nejspíš to pořešim, tak jak jsem to puvodne planoval - na sklo, který tam vložim. Já si pořád nedokázu predstavit to tam lepit rovnou, pro málo místa a myslím že by se mi blbě kontrolovalo jestli je nekde mezera nebo ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:04 Muž filipsi [1295] Re: chicko
Velkym ostrym nozem. Ja pouzival neco s 30cm cepeli (cinsky smejd, taky kdyby nekdo chtel brat me kuchynske noze na bridlici, tak hodne rvu). Polozit na kamen mezi "leta" a bum kladivem. Platky 5mm z dobre bridlice nejsou problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 18:04 Muž hanz [27] Re: chicko
Ja ji kdysi davno sekal sekacem(majzlik) co se pouziva na ocel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 17:45 Muž chicko [124]
jak nejlépe naštípat břidlici na pozadí, aby byla co nejtenčí a tím pádem i lehčí, ale aby se zase nerozpraskala
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 17:41 Muž matrix069 [79] Re: ToGi84
ToGi-Ja som lepil na sklo,nie síce bridlicu,ale žulu a to bola fakt váha. Lepil som to akv.silikonom. POdľa mňa je veľkou výhodou lepenia na sklo mimo akvária to,že môžeš bez problémov pozadie potom vybrať(prípadne očistiť)a zas vložiť späť a hlavne dá sa vložiť už do zabehnutého akvária(bez vypustenia vody atď. I keď som to zatiaľ nikdy nepotreboval robiť,človak do budúcna nevie. Ale zas nevýhodou je že si to musíš pekne rozmerať,aby si tam to pozadie potom dostal. Inak keď tak pozri moje akva Také moje akvárium-závojnatky. X-) A ešte: lepenie na plexisklo-silikon Ti nebude držať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 17:21 Jack – na akvarium
Já mám břidlici přímo na skle akvária,je úplně zbytečné ho lepit na nějaké jiné sklo.Jde to i dobře sundat.Jen nezapomeń dobře odmastit akva. i břidlici jinak ti za čes opadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 17:11 Muž ToGi84 [2] Re: Hony
na 200 litru (100x40x50)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 17:01 Hony Re: ToGi84
na jak velký akva to maš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 17:00 Muž ToGi84 [2] – Když pozadí z břidlice
Ahojte, budu si zakladat malawi a chci pozadí z břidlice, jenom by mě zajímaly vaše zkušenosti a názory na to, jestli lepit kameny přímo do akva a nebo napřed na sklonebo na plexisklo. Já osobne se přikláním k lepení napřed na sklo a poté vložení do akva. Jaký je váš názor, díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 16:13 el_Barto Re: isamik
ad sanitar: pokud slusne vybirate a priplatite si z 30ti korunoveho sanitaru, tak je pak jiz bez vsech techto skodlivych latek, chce to cist tubu poradne... omlouvam se ze jsem tuto docela dulezitou vec nezminil....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 15:59 Muž matlala [798] - RostlinyRe: el_barto
jj už jsem ho měl a taky jsem se bál že ryby za to zalezou a šprajcnou se tam a taky to tak bylo a to jsem měl v akva strašné podmínky a ryby se snažily utéct
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 13:31 jardik.cardik Re: Sprachys
oprava pro ty co nepochopily:břidlici je lepsi dobře odmastit.Určitě budete lepit břidili lepit na sklo nebo plexisklo to samozdřejmě take odmastíme pokud nechceme lepit nami odmaštěnou břidlici na nami odmeštěněj kus skla nebo plexiskla můžem rovnou lepit na odmaštěnou zadní stranu akvaria.pokud budeme lepit odmaštěnou břidlici na plexisklo podléháme riziku že plexisklo při zvedáni může a nemusí prasknout a proto je lepší lepit rači na sklo:
ještě nečemu neni rozumet? :-) pokud neni opět napis a ja ti to prelozim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 13:23 Muž Sprachys [48] Re: jardik.cardik
"a jeste vse delejte na odmastenem takze jak bridlici tak plexi nebo sklo sklo je lepsi na plexi se zohne a je po a nebo rovnou do akva " :-O
jsem jediny, kdo to nechape?... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 12:59 jardik.cardik Re: isamik
presne tak sanitar je na .... a kdys us nechat dlouho schnout ale lepsi je priplatit a mit jistotu a jeste vse delejte na odmastenem takze jak bridlici tak plexi nebo sklo sklo je lepsi na plexi se zohne a je po a nebo rovnou do akva ale to je docela neprakticke aspon pro me wladysovi verte a je fakt lepsi akva silikon nes normal z drogerky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 12:52 Muž isamik [180] Re: el_barto
Citace wladyse z jednoho fora: V sanitárních tmelech jsou fungicidy,které se tam dávaj proti plísním.....což není pro ryby to pravé ořechové...takže doporučuju akvarijní,ale dá se použít i levnější sklářský a také univerzál,ale bez fungicidů. Myslim ze to je napsano vystizne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 12:45 el_Barto Re: matlala
mam taky pozadi z bridlice a ta takzvana rez, ona to prakticky rez je, v akva vubec neskodi, kameny ocisti kartackem, jestli chces byt opravdu dukladny, tak prevarit.
na zadni stenu akva jsem ji lepil klasickym sanitarnim silikonem, tuba za 70,- mi pri velikosti pozadi 100*40 bohate stacila, jeste neco malo zbylo. hop ... doporucuju nechavat i male kousky na zalepeni pripadnych mist mezi jednotlivymi kusy, i tak ale asi nedolepis vse tak aby to bylo nederave :-) ... slo yb to tak nechat, ale ja nalepil cernou tapetu z zadu akve, vypada to skvele. podotykam ze silikon urcite nech dva dny schnout, ja jsem to po dnu a neco uz nevyddrzel, napustil jsem vodu a jeste asi tyden sla z vody cittit octova vune. tudiz, urcite to nech 2 dny..

mel jsem strach jestli za pozadi nepolezou rybicky, snazil jsem se krale co nejvice z zadu obehnat silikonem, ale i tak tam jsou mezery, rybicky za to nelezou, jen nekdy ancitrus, ovsem v pohode vzdycky vyleze, mam to tak jiz delsi dobu a envim ze by tam nejaka ryba zustala....

mmch sezen co nejtenci kusy, doporucuju jen par milimetru, ja nedaval vetsi kus nez 5mm a i tak akvarko pekne ztezklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 00:14 jardik.cardik Re: blek
nenahleda u nas v okoli pokud si morava a sever morava a opavsko bruntalko a okoli tak najdes dostatek lomu zravna bridlice koukni ke me na 60l nadr mam taky pozadi s bridlice.jednou jsem pobral kdesi od letiste a ta byla taky takova raci jsem ji tam nechal a vyhledal si lomy kamos se tam chodi potapet no tak mi neco nabral vsak koukni na fotky n ale cechy moc jako na takove veci neznam ale urco najdes zkus hledat a kdys nenajdes ser na to a kup kus bridlice treba v obi nebo tak.j pokud ces pomoc nejak tak mi napis vzkaz mam s tim doceůa zkusenost dost jsem to studoval nez jsem se do toho pustil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 18:27 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Štěpán
smich
haha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 18:27 Štěpán Re: matlala
Myslím, že je to nános radioaktivního plutonia, a že bys tu břidlici měl okamžitě zahodit a za použití manipulační techniky zakopat nejméně padesát metrů do země.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 18:26 blek Re: matlala
Jestli chceš břidlici bez "rzi", to se nahledáš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 18:24 Muž matlala [798] - Rostliny – pozadí z břidlice
Fotka k příspěvku ahoj, mám břidlici na pozadí ale je nasbíraná v přírodě a je na ní taková jakoby usazená rez: viz foto
mohu ji použít nebo ne?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 19:43 zero Re: Janik
už jsou tam krevety, takže sem to neutěsňoval, ty sou tak malý že se tam šprajcnout nemůžou, a aspoň maj schovku. A pak se tam doufám budou schovávat mladý než vyrostou.
pozadí se navíc dá vyndat, je nalepené na extra podložce, takže kdyby něco tak ho vyndám a vyčistim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 19:29 Janik Re: zero
zalezi jak ty spary mas hodne velky, ale urcite bych je utesnila, trebas silikonem (cernym a nalepila bych na nej pisek nebo neco). mam spatny zkusenosti s mym pozadim, taky sem tam mela male skvirky a ty mrchy se tam dostali a lekli tam (snad od kazdeho druhu), navic se tam drzi bordel..... ted ho mam predelany a poradne utesneny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 21:00 zero Re: Roman
No, jenže pěnu doma nemám, a je docela drahá, to už by se mi nevyplatilo.A navíc, kdybych chtěl vystříkat ty spáry třeba uprostřed v kamenech, umažu tím půlku pozadí a bude to vypadat dost blbě,takže spíš doufám že tam ty ryby a možná krevety nepolezou, ale jinak by jim to mohlo sloužit jako skrýše :-)
No tak nic no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2006 20:47 Roman Re: zero
Vystříkej to montážní pěnou a druhý den to zařízni.Pak se to dá natřít barvou na bazény nebo hračky.Ty nepouštěj nic do vody.Já to tak mám už od roku 1999.Pokud tu pěnu nenatřeš tak ta její žlutá barva časem ztmavne a ty spáry skoro nenajdeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2006 20:15 Žena Wampi [54] Re: zero
Mám stejné pozadí a nedávno mi za něj vpluli dania 3 ks a už se ven nedostali, jiné ryby tam nejdou mám z těch menších např. neonky, malinký black molly. Jen ty dania byly tak blbý. Jak to máš velký to pozadí? Já ho mám přímo na skle v akva 160-60-50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2006 19:53 zero – Pozadí z břidlice - utěsnění
Čau, nalepil jsem pozadí z břidlice na sklo který příde dovnitř vložit do akvárka. Ale zdá se mi že někde jsou docela slušný mezery, jak se to má utěsnit? A má se to utěsnovat? já myslim, že když se ryba dostane dovnitř dostane se i ven, ne? No a pokud se tam nedostane tak je to vlastně jedno, ale myslíte že by mi tam mohla zakíst třeba nějaká krevetka nebo šnek a chcípnout tam ? no u těch šneků by mi to bylo jedno ale těch krevet je dost velká škoda! ALE T5EBA BY JIM TO slou6ilo jako /kryt? co vy nato???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [6]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11841-bridlicove-pozadi-do-akva?od=251