Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Břidlicové pozadí do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Břidlicové pozadí do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:32 Muž HATED [25] - Cichlidy
Chcem sa opitat ci sa da bridlica lepit na pozadie plastom z tavnej pistole. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 18:14 Ploutev Re: Premda84
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na netu je spousta navodu,jak si takove pozadi vyrobit.Staci guglovat :-) www.google.cz/…;

Ja jsem to delal jednoduse.Bridlici umyl,nechal vysusit,nalamal,lepil.Nechal 2 dny neutralizovat a pak to slo do akva.Posilam par fotek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 17:58 Muž Premda84 [0] - Živorodky
Můžete mi napsat více informací ohledně té břidlice? díky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 20:53 Libor123 Re: Trdej
Člověče jedině bez rybiček a rostlinek. A počítej s tím nechat dva až tři dny vyschnout až to přestane smrdět po octu. Potom teprve napustit vodu. A je to bez problémů. Hodně štěstí. Libor ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 20:23 Trdej Re: Silent
No to je taky fakt,kdyby jsi mi to nenapsal,tak bych to bez vahani prubnul,ted jsem na vazkach :) uvidime
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 20:21 R Muž Silent [5949] Re: Trdej
To bylo vždy jen trochu lepidla. Při lepení pozadí bude lepidla poměrně velké množství. Ale můžeš to zkusit a pokud to proběhne OK tak poreferuj ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 20:19 Trdej Re: Silent
jj ja vim,ale ja uz s tim lepidlem zpevnoval roh akvarka,a lepil odkalovaci trubku(ucpaval) je to primo v kontaktu s vodou,a nic se nedeje...akvarko mam tak mesic... to by asi vsechno vyzdechalo,nebo ne ?
EDIT: ale pro jistotu zkusim koupit akv.silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 20:11 R Muž Silent [5949] Re: Trdej
To rozhodně nebyl úmysl. Jen bych byl opatrný v kombinaci akvarijní vody a nevyzkoušeného lepidla. Navíc jak je tam napsáno Fix All tak si myslím, že to bude trochu utrejch ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 20:08 Trdej Re: Silent
No docela jsi me nahnal strach,zitra se stavim v akvaristivce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 20:03 R Muž Silent [5949] Re: Trdej
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 19:59 Trdej Re: Silent
Kolik stoji ten akvaristickej silikon ? Jinak uz jsem tim lepidlem lepil rozek akvarka,a zatim vpohode... Na obalu je napsany ,ze je bez rozpustedel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 19:49 R Muž Silent [5949] Re: Trdej
Jenže to není silikon. Být tebou pořídím si raději akvaristický silikon, protože nevíš jestli se do vody nebudou z tohoto lepidla uvolňovat nějaké látky. Pokud tam není napsáno, že je vhodné pro akvaristiku, nebo že může být ve styku s potravinami neriskoval bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 19:47 Muž assasincz [9] Re: Trdej
z většiny silikonů co jsou vhodné k použitý při trvalém styku s pitnou vodou se během tvrdnutí a schnutí uvolňuje kyselina octová, která se po zachnutí musí vypláchnout z lepených míst vodou, takže bych to neriskoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 19:44 Muž jajaapaja [174] Re: Trdej
No vypusť to určitě.jinak ti rybky odejdou do rybího nebe. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 19:39 Trdej Re: Silent
Dekuji ,vypustim to . shop.stak-d.cz/… to je to lepidlo,a pisou tam e je vhodny i pro lepeni pod vodou. Ale radeji to vypustim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2009 18:05 R Muž Silent [5949] Re: Trdej
Silikon ti na mokrý nechytne. Pokud chceš lepit břidlici jako pozadí musí být sklo i břidlice suchá. To znamená nádrž vypustit, vysušit, nalepit, nechat tak dva dny ležet až pak napustit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 18:02 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Trdej
Bez rybiček,to stoprocentně,pak to ještě nechat několik dní vyschnout....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 17:18 Trdej – lepeni bridlice
Lidi mam dotaz,sehnal jsem si bridlici na pozadi,mam i bezbarvy silikon,pro lepeni pod vodou.A ted ten dotaz,Muzu to lepit,ikdyz uz tam jsou rybicky ? Bude jim to vadit ?A co rostliny ?Nebo je mam vychytat,a odpustit vodu,nalepit a pak dopustit ?prosim poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 00:39 Tommy Re: Sanka
je velké 120x40 a ta ta 3D tapeta by měla 60x30 a kolem by byla nějak hezky udělaná břidlice(nevým myslím si že to bude hezký)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 20:44 Muž Sanka [10] Re: Tommy
No,možná právě proto,že máš omezený zdroj peněz,tak bych si vybral jen jednu variantu,když to zkazíš,tak nebudeš mít nic..Jak velký máš akva?Zadní stěnu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 20:14 Tommy Re: Sanka
třidéčko+břidlicy chci skombinovat protože to ještě nikdo nevyskoušel a myslím si že to bude pěkné a taky proto že kdybych chtěl udělat 3d na celé akvárko tak by mě to vyšlo asi na 5000Kč a jelikož chodím ještě na základku tak tak velký příjem financí nemám a rodiče to moc nebere takže by mě tolik na to nedali. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 19:14 Muž Sanka [10] Re: Tommy
Určitě někde bude,zeptej se někoho kdo dobře zná okolí..Ale jen nechápu,když budeš mít 3d tapetu za 900,tak proč do toho ještě břidlici,zvolil bych jedno nebou druhý..Já vypotřeboval tak půl tuby,to je asi na tobě kolik dáš,pro jsitotu můžeš dávat víc,lepší jednou to udělat pořádně,než potom předělávat..Kup si kolik myslíš,že spotřebuješ,třeba tu tubu a kdyžtak si skočíš pro další,když bude třeba.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 11:32 Tommy Re: Sanka
ok já to budu mát o rozměrech 120x50 akorát nevím kde bych našel v okolí nějakýho sklenáře:-D
já použiju břidlice s kvaristiky 35Kč za 2kg+tu 3d taúetu s kořenem o rozměrech 60x30 za 900Kč.
Kolik asi lepidla spotřebuju na takovou plochu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 23:28 Muž Sanka [10] Re: Tommy
Ahoj,nevím teda jak velký to pozadí chceš dělat,ale já jsem si nechal u sklenáře uříznout cca 60 x 30cm a stálo to necelých 50Kč,seříznul mi hrany a všechno,nechal jsem si uříznout 4mm tloušťky..Břidlici jsem na to lepil normálním akvarijním silikonem v takové té tubě s pistolí a drží to parádně..Použil jsem břidlici ze střechy,protože už je pěkně slabá..Můžeš se podívat i na můj profil,jak pozadí vypadalo - každopádně by jsem si nikdy nedal za akvárium takovou tu tapetu,jednou jsem to zkusil a hned sundal.. :-D A pozadí samo drží u skla,jen jsem nahoru dal ohnutou kancelářskou sponku pro jistotu.. ;-) Je to možná investice,ale určitě se vyplatí - akvárium potom úplně jinak vypadá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 22:00 Tommy – břidlice + klasická 3d tapeta
Myslíte že bude vypadat hezky když si koupím jeden dílek 3d tapety(amazonský kořen) do prostřet akvárka a kolem něj to udělám břidlicí?
Myslíte že to bude hodně vadit když to přilepím přímo na sklo?filtr a kabely schovávat nemusím a hlavně takový plexi mi připadá celkem drahý :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 17:48 6356 Re: keyrumek
Také bych nelepil přímo na sklo nádrže,ale na podložku.
Jinak ,těch 8 hodin práce Tarika se povedlo ! ! ! Je to bomba a smekám ! ! !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 17:23 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: tarik
myslim ze tech 8 hodin prace stalo fakt zato.. pozadi je luxusní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 17:15 Muž keyrumek [2] Re: Koca
Já bych osobně určitě nelepil přímo na sklo akva, ale na nějakou "podložku" např. ze zmiňovaného plexi nebo skla. Pokud bude časem potřeba z jakéhokoliv důvodu pozadí vyjmout, nebude to problém. Navíc takto lze šikovně uschovat do pozadí techniku (topítko, hadice ext.filtrů atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 15:58 Koca – jak na to?
Chci do noveho akva 120x45x45 taky bridlici na pozadí. Mám ji lepit rovnou na sklo nebo na nejake plexi jak jsem tady cetl? Muzete mi poradit co je lepsi cesta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 23:07 Muž tarik [3] - RostlinyRe: PaDa
ta bridlica je fajn,lahko sa s nou pracuje a je pekna.Tmave pozadie vzdy prida a hlavne vyzera krajsie ako tapeta ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 22:44 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Mám břidlici v akvárku doma i v práci a je to bezvadné - neruší, bez odrazů, zvýrazní barvy rybek, jen samá pozitiva zatím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 22:28 Muž keyrumek [2]
filipsi napsal: Ne, protoze je to plast, na kterem silikon drzi hodne, hodne spatne. O lepeni nemuze byt rec, maximalne se to podari "priblemcat", s rizikem pozdejsiho odpadnuti. Nektere bridlice totez.
Já mám s "blemcáním" břidlice na plexi pomocí akvarijního silikonu docela dobrou zkušenost ;-) . Mám tímto způsobem vyrobená pozadí v obou akva a nemůžu si za pomalu rok a půl provozu stěžovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 19:27 Muž tarik [3] - Rostliny
Fotka k příspěvku vlastna vyroba,cca 8 hodin roboty.Uz nikdy viac :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 14:16 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Tommy
Proč by se nehodilo? Břidlice nevadí nikomu a ničemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 14:14 Muž Uli [17] – ,
Já mám dělané pozadí z břidlice, jedná se o akvarko neco málo přes 60L... kdyžtak kukněte na fotky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 12:10 Tommy – čichavci
hodí se takovéto břidlicové pozadí i pro čichavce do 240Lakvária spolu se skupinkou neonek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 15:26 Muž Ludek [39] Re: Sanka
Viděl jsem toto řešení i v šestistovkách a je to v pohodě. Tady v tomto případě je to dost natěsno, co jsem měl možnost vidět já, tak tam byly větší škvírky, takže pozadí vytvořilo síť jeskyněk a úkrytů. Ideální pro množení rybek, katastrofa pro odchyt :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 15:24 Muž Morath [29] Re: Dusyk
Me to prijde trosku jako na krajeni ryb :-O jde o to co chovas, neumim si predstavit u neceho takoveho lekavou rybu nebo i nejake rychle zvedavce, spousta ostrych hran, Uprime i Ancinstrik si tam asi moc nepocuca :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 15:21 Muž Sanka [10] Re: Kalupinka
Tak záleží na velikosti stěny akvária,do takových 100 litrů se to dá,jinak to je asi o hubu.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 13:37 Žena Kalupinka [32] Re: Dusyk
...ale vypadá moc pěkně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 13:33 Dusyk
Dovolím si dať pár fotiek z Akva.sk. Toto pozadie ma trochu zarazilo:
www.akva.sk/…
www.akva.sk/…
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2009 13:29 Muž filipsi [1295] Re: O.Tom
Ne, protoze je to plast, na kterem silikon drzi hodne, hodne spatne. O lepeni nemuze byt rec, maximalne se to podari "priblemcat", s rizikem pozdejsiho odpadnuti. Nektere bridlice totez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 13:11 Muž O.Tom [439] Re: filipsi
proc by to melo jit s plexi hure ? ze je pruzne ? A jako lepidlo bych bral asi akvarijni silikon cerny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 11:03 Muž filipsi [1295] Re: boruberry
Se sklem zase hure (opatrneji) manipulovat. Zvolil bych plexi, a jine lepidlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 10:37 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: O.Tom
Na plexi se ti bude silikon lepit spatne. Jako podklad zvol urcite sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 08:29 Muž O.Tom [439] Re: Libor123
Do toho bych se chtel taky pustit, ale tak aby nebylo v akva nastalo, takze asi nejaky podklad ze skla ci plexi pod pridlici a to cele pak zavesim na zadni stenu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 08:04 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Libor123
mrkni na můj postup a následky takového pozadí....
postup je v deníku,fotky ve fotogalerii a v části ,,údržba,,

www.premovoakvarko.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 06:08 Muž grizly [145] Re: Libor123
Silikonem na lepeni akvarii. Dobu schnuti mas v navodu. ;-) Zapach neodstranis nicim, musi to radne zaschnout a ten smrad vyprcha. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 01:31 Libor123 – Břidlicové pozadí do akva
Ahojky všichni akvaristi.
Potřeboval bych radu od někoho kdo si dělal břidlicové pozdí do akvarka. Mám břidlici a chci ji lepit přímo na sklo. Jak dlouho nechat vysmrádnout nebo čím po nalepení břidlice odstranit zápach. Poradí mě někdo? Předem díky za rady. Libor. ;-) ano hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 12:06 Muž filipsi [1295] Re: Uli
Nekolika bobky silikonu primo ke sklu. Ackoli silikon na plexi drzi velice spatne, na tohle to staci.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11841-bridlicove-pozadi-do-akva?od=101