Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Břidlicové pozadí do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Břidlicové pozadí do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 10:28 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Psycho
Ředidlem a pak myl v horké vodě,dokud to nepřestalo smrdět....
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 09:37 Psycho Re: Přéma
Taky jarem jak říkal sadman nebo něčím jiným...??? Čím si odmaštoval ty???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 09:34 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Psycho
Já jí odmašťoval...
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 22:44 Psycho Re: soptik
Takže plexi jen odmastit. Fajn. A co tu břidlici? Tu taky??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 22:28 Muž soptik [40] - RostlinyRe: Psycho
tak nevim, ale já už mám 1,5 roku nalepenou břidlici černým akvasilikonem jak na plexi tak na nerez plechu a žádnej problém s tim nemám,všechno drží dobře, mám z toho udělaní celý pozadí v akva, ale plexi je potřeba pouze odmastit, ne zrsňovat, silikon lépe drží na hladkém povrchu. taky to chce lepit pořádně a nešetřit, nedělat jen ťupliky, ale pořádnou plochu!! kdo šetří má za tři, ale taky rozpadající se pozadí... a ten silikon je běžně k dostání v každém sklenářství, tam sou i nejpřijatelnější ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 19:52 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Psycho
Jojo ano případně nějaké sklenářství... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 18:59 Psycho Re: Přéma
Takže třeba baumax nebo nějaká drogerka???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 18:46 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Psycho
Obyčejný,ČERNÝ,silikon k lepení akvárií,běžně k dostání....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 18:42 Psycho Re: Sadman
No vidíš... ano To mě nějak nenapadlo... :-D
Jaká je dostupnost toho akvarijního silikonu v kameném obchodě? Chtěl bych zítra začít lepit, takže internet vylučuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 18:22 Muž Sadman [0] Re: Psycho
odmastit to můžeš třeba jarem, pokud jsi již myl nádobí v předchozím životě, možná i tušíš k čemu slouží.. ;]
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 16:51 Psycho Re: Přéma
To je teda pěkně v pr... Protože to plexi nebylo zrovna levné a tak to asi budu muset risknout. Tvůj deník je docela na dlouho, ale je to docela záživné. A poradil bys prosím jakým tím silikonem to lepit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 16:15 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Psycho
Silikonem na plexi to drží špatně,mám vyzkoušeno,sklo jsem odmašťoval ředidlem a pak pořádně umyl a nechal oschnout a vyvětrat....
Všechno je popsáno v deníku,viz. odkazy výše.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 15:58 Psycho – Lepení....
Opět další otázka. Někde jsem se tu dočetl, že není dobré břidlici lepit na plexisklo... Já už to plexi ale mám, tak nevím. Prý to na něm nedrží. Další věc je odmaštění. Někdo říká plexi zdrsnit smirkem, někdo odmastit. Ale čím odmastit, aby to pak nekontaminovalo vodu??? Acetonem asi těžko... rozzureny Předem děkuji za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 20:55 Psycho Re: Sadman
Kdepak ,těch pokusů bylo hodně, jen ty co se mi nejvíc líbily, jsem si vyfotil a zkoušel kombinovat... Postupně se to vyvinulo... :) Teď se asi nejvíc začnu těšit až to bude pod vodou... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 20:49 Muž Přéma [23] - Amerika – Pro inspiraci
Snad se nebude nikdo zlobit,když sem přidám,pro inspiraci,svoje dílo... :-)

www.premovoakvarko.cz/…
www.premovoakvarko.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 20:03 Ivulik1 Re: Psycho
Do tretice vsechno dobre palec Me se to libi potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 17:24 Muž Sadman [0] Re: Psycho
Fotka k příspěvku noo máš to pěkný.. . za to bych dal nějakou světlejší fólii.. nebo černou..já osobně tam mam černou čtvrtku.. ale mám jinou břidlici... Jinak ten pokus z těch velkých kusů se mi taky líbil... ale esli to byla několikadenní práce dát tam těch 5 kamenů, tak nevim .. :-D:-D ... máš to dobrý, hodně zdaru!
..
přidávám svoje pozadí, aby bylo vidět jak tomu tam folie vzadu dodá větší prostorovost... vzniknou ti jakoby štěrbiny ve skále.. ( + někde je dobrý do šterbiny přidat kousek tenké břidlice.. )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 22:05 Psycho Re: RAP
Fotka k příspěvku Dnes podle rad a několika pokusech se podařilo vytvořit toto. hop Myslím že je to zatím nejlepší výsledek a asi už konečný. Tedy podle toho, co mi na to řeknete. potlesk palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 19:25 RAP Re: Psycho
Vypadá to dobře(č.2) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 17:01 Ivulik1 Re: Psycho
No me se to moc nelibi. Ja bych to skladala z mensich kousku, s presahem, aby to bylo clenitejsi a ne takhle "vytapetovane" . Nic ve zlym, je to jen muj nazor X-) Ale chapu, ze uz to chces mit hotovy ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 11:22 Muž romi [7] Re: Psycho
ak si ho trochu este upravis podla odporucani ostatnych, bude to dobre...
inak podla vlastnych skusenosti - po instalacii sa pozadie v akva v poho utrasie /ak ovsem nie je nejako spackane/. rastliny, riasy a osvetlenie spravia svoje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 10:39 Žena zabina [7] - Jezírkové rybyRe: Psycho
schvaľujem pokus č.2 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 10:37 Psycho Re: Psycho
Fotka k příspěvku Nebo ještě takto. Co vy na to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 21:27 Psycho Re: PaDa
Fotka k příspěvku Tak jsem dnež trochu tvořil, ale nejsem si až tak jistej... hmm Co vy na to???
Jsou tam hodně vidět ty spáry, ale snažím se nezabrat tolik místa... :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 13:20 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Psycho
Fotka k příspěvku Taky jsem vsadil na přesah a dopadlo to celkem dobře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 12:04 omu Re: Psycho
Ja jsem tu birdlici skadal vzdy trochu s presahem - neco jak kdyz se skala bridlice na strese (nebo jakakoliv jina krytina) akorat ze obracene - spodni deska o trochu prekryvala tu nad ni. Mozna to vypada trohu prirozeneji nez kdyz je skladas na sraz a vynikaji ti spary... Zkus, nerikam ze to je lepsi, uvidis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 11:54 Psycho – včerejší tvorba
Fotka k příspěvku jinak ještě dotaz. Co s těmi mezerami u kraju? Aby to nevypadalo jak orámované? Ještě to nějak domyslím. Takhle to vypadalo včera...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 11:54 Žena Danila [4489] - Sumci – Břidlice
Fotka k příspěvku Bylo to náročný s pozadím, popis celé akce je v deníku Danilího akva.Výsledek drží velmi dobře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 11:15 Psycho Re: omu
Včera jsem to dělal jak říkáš. Načrtl jsem si šablonu a skládal. Jen mi přišli ty mezery moc velké a když jsem chtěl nějaký kousek upravit na tvar, tak se mi rozsekl jinak. Ale dnes to jen poskládám a zítra si zajedu pro plexi. A pak se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 11:15 Muž filipsi [1295] Re: Psycho
Velky pozor pri lepeni silikonem na plexi, nekdy absolutne nedrzi (mozna upravy/primesy v plexi), a kdyz drzi, tak na dobre slovo (silikonem se na plexi lepit lepit neda v zadnem pripade, mozna tak prichytavat ...). Aby pak cela prace pri pysnem instalovani do akva neudelala plop a nebyla dole :-( .
Pokud ti to drzet nebude, zkusil bych treba zdrsnit a pupex nebo stavebni penu, pripadne i trochu navrtat (emental). I s tim to nebude zadny zazrak, ale slusny kompromis snadnost/dostupnost/bridlice/plexi.
Chce to na kouscich vyzkouset.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 11:04 omu Re: Psycho
Radim nelepit hned prvni pokus. Pokud ti zbylo jeste trochu nervu, je lepsi si to vyskladat nasucho vedle, treba na balici papir na kterej nakreslis rozmery plexi. Poskladas a nechat byt. Druhej den k tomu s cistou hlavou prijit a zkusit par kamenu popreskladat a zas nechat treba do drruhyho dne byt, pokud se ti to porad nepozdava. Radim se spis soustredit na horni polovinu, spodek bude stejne v pisku nebo za rostlinama. Az jsi spokojenej tak si to vyfotit digitalem abys videl jak to ma vypadat a zacit to po jednotlivych kamenech prenaset a lepit na plexi. Pokud mas dobre vse umyty tak zas az takovy hromady silikonu tam davat nemusis, spis si ho nech na pozdeji. Az ti to vytvrdne tak zamaz vsechny spary a sterbiny mezi kamenama, aby ti mezi ne nepadal bordel a nebo nezabloudila nejaka rybka, tim se to zpevni az az. Pozor at moc nepomazes kameny z licove strany.

Sice je to zdlouhavej zpuob, kterej pokud planujes hodne zeleny akvarko je zbytecnej, pokud ale chces pozadi videt tak je skoda aby ses pak leta dival jak jsi uspechal par hodin.

Toz tak, hodne stesti .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 10:43 Psycho Re: Romy
Tak s přítelkyní vše domluveno. Puzzle má docela ráda, tak to nechám na ní. Uvidíme, jak se s tím poperu. Díky za reakce, bych to jinak asi vzdal! Pak sem dám výsledek naší práce. Držte palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 06:16 ferasusa Re: Psycho
Já osobně jsem si nechal vyříznout plexi, na naskládal břidlici (abych něl představu jek to bude vypadat), a pak jsem to tam nalepil. Nešetřit lepidlem!!!!!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 23:43 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Psycho
Chce to jen trochu představivosti a trpělivosti,jak psal Sadman,je to puzzle.Hlavní je mít dobře odmaštěnou stěnu,na kterou nalepuješ,nebo plexi na které nalepíš a vložíš jako celek.Výsledek je pak bomba.Neklesej na mysli a trochu si s tím pohraj,není to žádná velká věda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 23:33 Muž Sadman [0] Re: Psycho
ahoj,
já mam zadní stěnu 100x45 dělal jsem to dohromady asi 2 hodky...
Přítelkyně skládala puzzle a já lepil..chce to dávat hodně tmelu, aby to drželo..doporučuji
lepit velké kusy hodně k sobě a spáry pak podlepovat tenkými plátky ( já sehnal i pul milimetrové) nebo naopak plasticky přelepovat silnějšími... co nezalepíš, to dokoná černá tapeta zezadu akvárka..ta tomu dodá ještě víc prostorové iluze... mám na tom cca 2 kila břidlice snad ani ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 22:22 Psycho – GRATULACE VŠEM KDO SI HO VYTVOŘILI
Touto cestou chci pogratulovat všem kdo si SAMI vytvořili pozadí z břidlice. Dnes jsem to celý den zkoušel a asi na to nemám... sad Není to zas až tak snadné jak to vypadá. Když nebudu počítat to, že jsem si donesl asi deset kilo břidlice (byla od kamaráda, ale od někud z přírody takže ne moc kvalitní, hrozně zvětraná), tak jsem z toho naštípal asi tak 3 kila použitelné. To by šlo ale nemám na to, nevím jestli trpělivost, nebo nervy. Prostě mi to ne a ne sednout k sobě. Zkoušel jsem snad všechno. A to mám zadní stěnu 50x25cm. :-( Zítra to zkusím znovu tak držte palce. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 23:15 Muž soptik [40] - RostlinyRe: voloda
já to mám lepený jak na plexiskle, tak i na nerez plechu tloušky 1mm
z plexi je v akva vlepenej filtr a zbytek pozadí je na třech tabulkách plechu položených zasebou na zadní stěně a boční stěně, výhoda plechu je že při případné manipulaci nehrozí prasknutí skla, určitě to ale nelep přímo na stěnu akva, pouze k ní přichyt ty tabulky s břidlicí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 23:08 Muž spooky [11] - AsieRe: voloda
Ja som ju lepil na sklo a potom som to vložil do akva. Rozemer 70x40 cm, hrúbka 5 mm a v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2008 22:18 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: voloda
Fotka k příspěvku Lepil jsem to na tři skleněné tabule (délka akva 170 cm) a pak je na zadní stěnu bodově přilepil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 21:25 omu Re: voloda
Urcite to lep na predem urizly plexi, takovych cca 5mm tlusty, az te to prestane bavit nebo pri nejake vetsi expanzi ras tak ho proste cely vytahnes a je to. Jinak vrstev muzes kolik chces, pokud mas bridlici co je pevna a neodloupavaji se z ni supiny...to by ti hrozilo ze se to muze utrhnout, kdyz bys lepil moc tezkou vrstvu na sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 21:18 marek Re: voloda
Najlepšie je lepiť na polistyren a potom ten polistyren nalepiť na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 20:59 voloda – bridlica
Prosim o radu vsetkych skusenych akvaristov.Chcem si spravit pozadie z bridlice a preto mam par otazok.Ked to budem lepit na zadne sklo akvaria nebude to velka zataz na tu stenu?Netreba tam dat nejake plexisklo alebo sklo?A kolko vrstiev mozem nalepit na to sklo?Pytam sa preto lebo by som to pozadie chcel spravit tak trosku do spadu.Vsetkym vopred velmi pekne dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 09:53 Muž styv [10] - AmerikaRe: Pepas
Veľké 150 na 50.Preklopil by som ho na zadnú stranu a nafúkal PU penu naukladal bridlicu.Proste napevno. Prípadne by som ho nechal vyluhovať. A ešte testy na menej naročných, ale aj tak neviem, či dlhodobým pôsobením teplej vody kyslej nebude unikať niečo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 08:59 Pepas Re: styv
jak velké je to pozadí,ono totiž vytahovat ho ven a čistit připadá tak u malé nádrže,u velké si to nedovedu představit,zesunutí štěrku k zadní stěně atd,a co vrchní přepážky,dělené pozadí taky není to pravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 08:36 Muž styv [10] - Amerika – Bridlica a diskus
Chcel by som sa opýtať, či má niekto skusenosti s polyuretanovou penou a terčovcami.Polepil by som si bridlicu týmto materiálom.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 18:27 Žena Danila [4489] - SumciRe: Anonym
Boky z břidlice vypadají výborně, někde jsem je tady viděla a je to krásné
Boky z břidlice má soptik rybicky.net/nadrz.php…
mám ho v oblíbených
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 18:02 Anonym Re: Danila
A co si myslite o nejen pozadi z bridlice ale i bocnich stranach z bridlice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 17:45 Štěpán Re: Danila
Některá pozadí vypadají jako podezdívka domu. Akvárium pak představuje povodeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 16:38 Žena Danila [4489] - Sumci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 23:09 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: filipsi
Děkuji,určitě to tedy vyzkouším na kusu plexiskla.
Hotové pozadí bude součástí nového akvária,které po založení bude v prezentacích ( snad do konce roku.... ),takže výsledek uvidíte ;-) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11841-bridlicove-pozadi-do-akva?od=201