Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Břidlicové pozadí do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Břidlicové pozadí do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 12:58 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: katterinecka
Kedysi som sa v istom vlákne dočítal, že organické kyseliny majú na ryby degeneratívne účinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 12:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kmara
taky by stačilo pomocí CO2 víc snížit pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 11:21 Muž kmara [10] - CichlidyRe: katterinecka
Dobře díky a když to mám i u předního skla na těch malých vallisnerkách, tak s tím mám dělat co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 11:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kmara
nějakou kyselinou. Jestli to nemůžeš vyndat z akvárka tak vypust vodu pod ten flek. Já používím přípravek na snížení pH (aspoň mám jistotu že to nic neudělá rybám), dobře se s tím i čiští vodní kámen na skle. Nebo třeba kyselina citronová, ocet - ale to nevím jakej to bude mít vliv na ryby, lepší je když se to může opláchnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 11:11 Muž kmara [10] - CichlidyRe: RadioactiWe
Mám to i u předního skla na Vallisnérkách nana. Chemickou cestou - tím máš na mysli co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 10:55 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: kmara
Biogénne odvápnenie sa v prvom rade prejaví na rastlinách. Tie tvoje valisnérky vyzerajú v pohode, neviem ako je to s ostatnými rastlinami. Ak by bol ten povlak naozaj spôsobený biogénnym odvápnením, tak potom bude najlehšie sa ho zbaviť chemickou cestou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 10:03 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím, mám na pozadí z břidlice takový bílý povlak - nejspíš je to biogenní odvápnění. Chtěl bych se zeptat, co s tím dělat. Popř. jestli to půjde dobře dolů.

Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 11:46 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Wincek
Takto si s břidlicí hráli v ZOO Bráník a v pár akváriích mají "břidličné příčné žíly" k vidění. Majitelka a provozovatelka tohoto obchodu se zde ukrývá pod nickem Danila, tak jí zkus poslat zprávu s prosbou, zda by ti to třeba nevyblejskla či k tomu něco málo nenapsala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 09:24 Muž Wincek [1] – břidlice jinak
Zdravím Vás, zakládám novou 375 l nádrž a chtěl bych tam pozadí z břidlice. Uvažoval jsem že bych nedával jen pár desek na placato na sklo, ale že bych chtěl udělat takový jakoby řez břidlicovým masívem abych mohl imitovat vrstvení břidlice. Jen nemůžu na netu najít žádné fotky, jedna je tady myslím o stránku níž, ale představoval bych si to ještě trochu jinak....nevíte o nějaké fotečce na netu? než se do toho pustím abych měl nějakou inspiraci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 16:02 Muž charlie [-3] - LabyrintkyRe: O.Tom
No ja to udelal asi takhle rybicky.net/fotogalerie.php… je to břidlice nakombinovana s lávou. Dnes jsem to dodelal potlesk jeste to neni v aqa ale prace hrozna. Tak jsem tvedav jestli se to bude nekomu i libit. palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 01:59 Muž O.Tom [439] Re: charlie
No, ja to lepil na solo sklo jako podklad, ktere jsem pak zavesil na zadni skolo akva.
Bridlici, nebo to co jsem sehnal jsem upravoval raspli aby se to dobre skladalo a ty nejmensi mezery jsem projel silikonem do ktereho jsem natlacil malinke bridlicove ulomky.
I tak jsem ale nevychytal kazdou skviru, tak aby to nebylo videt, staci na zadni stenu akvaria zvenci nalepit cerny papir ci folii, aby nahodou nesvitily v pozadi nejake male mezery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 00:20 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: charlie
Nejlepší máš překrýt mezery další vrstvou břidlice ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:16 Muž charlie [-3] - Labyrintky
Ahojda rybyčkáři přeju pěknej novej rok.
Pravě vyrabym pozadi do aqa a chci nakombynovat břidlici a lávu nema s tim nekdo zkušenost? Jo a chtěl jsem se ještě zeptat jakou barvou přetřít mezery mezi břidlicí budu to totiž delat na podklad ne přimo na sklo. palec :) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 23:37 Muž sollik [257] - CichlidyRe: kmara
Já polepil plastovou desku na kterou se chystám lepit břidlici černou samolepící tapetou. Popř. se dají díry využít ke vsazení rostlin které nevyžadují substrát (Bolbitis, Anubias, Hnědovka...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 22:06 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kmara
Díry stačí vyplnit černým silikonem,a ev.zasypat tmavou drtí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 21:53 Muž kmara [10] - CichlidyRe: sollik
Asi nijak, zezadu dám černou tapetu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 20:03 Muž sollik [257] - CichlidyRe: kmara
Vypadá to pěkně palec Jak budou vyplněny "díry"? Myslím tím místa kde se jednotlivé desky nepřekrývají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:53 R Muž romant [27987] Re: kmara
S chutí do toho. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:39 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím, tak jsem si provizorně poskládal břidlici a chtěl bych se zeptat na váš názor.

Díky :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.10.2010 18:27 Muž sollik [257] - CichlidyRe: kmara
Nezlobte se na mě, ale když tu občas čtu některé dotazy tak si říkám, jestli by přístup na Internet neměl být omezený (alespoň věkově). Aspoň 150x je tu napsáno, že nejlepší je akvarijní silikon a Vy se zeptáte jestli můžete použít akvarijní silikon. Vystačí mi 195 ml na 100x50 ? Co když Vám někdo napíše že nevystačí? Vyhodíte desku a kameny? Myslím že se do toho stejně pustíte a když silikon dojde koupíte si druhý den nový.
Nepíšu tato slova proto že bych Vás chtěl urážet, jen mi to tu občas připomíná známý český film Na samotě u lesa (kdo viděl pochopí). Témata se zkrátka zaplácávají nesmyslnými dotazy a zakládají se tu další a další vlákna stále o tom samém ..........
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 12:43 Muž navik [908] - SumciRe: kmara
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   16.10.2010 12:20 Muž kmara [10] - CichlidyRe: NASREDDIN
Aha a jak je nejlepší lepit ? Body moc držet nebudou, tak spíš housenky ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 12:15 Muž NASREDDIN [1383] Re: kmara
Záleží na členitosti břidlice a způsobu aplikace(body, housenka, nátěr celé stěny).
Mám pozadí z břidlice na stěně 80x35cm a na slepení celého akvária + pozadí mi 310 ml. stačilo horko těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 12:10 Muž kmara [10] - CichlidyRe: NASREDDIN
Mám tuhle tubu a ještě jednu menší, dohromady 195ml, vystačí mi to na 100x50 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 11:55 Muž NASREDDIN [1383] Re: kmara
můžu použít na nalepení břidlice ? Můžete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 11:54 R Muž romant [27987] Re: kmara
No když je akvarijní, tak proč ty otázky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 11:53 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
To je taky akvarijní. Můžu to použít ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 11:53 R Muž romant [27987] Re: kmara
Kup si klasickej akvarijní silikon a máš po dotazování. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 11:07 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Deathbull
Fotka k příspěvku Ještě jsem našel tenhle silikon - ten můžu použít na nalepení břidlice ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 18:13 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: kmara
Nešlo fixol je lepidlo na vnější tapety, ne dovnitř akva. Lep černým akva silikonem. Já osobně lepím přímo na sklo, možná vhodnější je nalepit to na plexi a vložit do akva..ale nelepil bych to tam, raději bych použil nějaké svorky a přichytil nahoře za sklo, připadně pověsil tak, aby to vyšlo těsně nad dno (v milimetrech).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 16:34 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
Ještě se chci zeptat, doma jsem našel lepidlo JBL Fixol - tím by to asi nešlo co ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:28 R Muž romant [27987] Re: kmara
Jo sichr, je sichr. Nelepil bych to přímo na stěnu akva, ale třeba na polystyren, který pak následně do toho akvárka vlepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:19 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, tak jsem se definitivně rozhodl, že si udělám pozadí z břidlice. Břidlici už mám nasbíranou, umýtou v teplé vodě a vydrhlou kartáčem.

Vím, že musím odmastit zadní stěnu akva - nejspíš jarem a chci se zeptat, jestli musím i břidlici odmastit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 23:40 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: JuraH.
ten silikon je otazka 100 korun ...a slepite stim opravdu hodne moc ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 21:51 Muž FreeDale [17] - Labyrintky
Lidi, dneska jsem videl ve stavebninach dost dobrou věc, pry je to nějaká mozaiková fasáda, jsou to vlastně barevný kamínky tak 2 mm frakce, to dat na pozadí by vůbec nemuselo byt špatné. jen to bude chtit přetřít epoxidem. A k tématu, nebylo by lepší pozadí nalepit na skleněnou desku, a tu potom vložit do akva? Bez vypouštění atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 15:28 Muž JuraH. [5] Re: Linduš
Klidně si ten silikon koupím ale raději bych to slepil něčím co už doma mám, tak mě dě hlavně o to jestli by to dvousložkové epoxy nedělalo něco z vodou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 17:56 Muž navik [908] - SumciRe: JuraH.
Nejlépe silikonem, kameny/břidlice mezi sebou či se sklem drží dobře, spoj se dřevem bude časově omezený (po roce až dvou mi opakovaně povolil).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 17:06 Žena Linduš [166] Re: Sm@tts
akvaristické lepidlo z baumaxu a trpělivost ;-)
a šikovnost samozřejmě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 16:17 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: JuraH.
co transparentni silikon ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 16:14 Muž JuraH. [5] – Dvousložkové lepidlo
Plánuji slepit kořen s nějakýma šutrama aby to udělalo "oblouk". Tavná pistole by asi nedržela pevně a navíc bych musel kameny i kořen rozehřát aby to přilnulo a tak mě napadlo že bych to mohl slepit 2složkovým epoxy, je tam napsané že je voděodolný ale nevím jestli něco nepouští do vody tak prosím o radu ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 16:52 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: HATED
Při takhle velkém pozadí je to nutné rozhodně přidělat pořádně - jestli to ještě polepíš nebo zatížíš nějakou břidlicí, tak to možná trochu vztlak zmenší, ale nebude to žádná hitparáda. Každopádně jestli to máš k těm mackům, tak jim tim hodně místa ubereš. jsou to sice líný ryby, ale k tomu línýmu plavání potřebují dost místa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 16:19 Štěpán Re: HATED
Hnědý? Buďto jsem barvoslepý já, nebo ty, nebo foťák...
To pozadí je do té 375ky? S těmi obřími rybami? Takové ryby by potřebaly aspoň kubík vody, raději 1,5 nebo dva! Přece jim to MÁLO MÍSTA, co tam teď mají, nechceš ještě zmenšit tím pozadím! Sebereš jim nejmíň čtvrtinu prostoru, nemluvě o snížení objemu vody!!! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 16:07 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Štěpán
Ten piesok je hnedy, tak ze orandzove to byt nemoze. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2010 15:57 Štěpán Re: HATED
Ehm, to pozadí tvarově trochu připomíná kořeny, ale ta barva... ta strašná je! Je moc oranžová!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 15:25 Muž HATED [25] - CichlidyRe: romant
Fotka k příspěvku No, mozno nalepim aj tak to 3D pozadie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 15:24 Muž HATED [25] - CichlidyRe: arnošt
No to ako jasne. Len mam urobene 3D pozadie 2 kusi. Ale je robene tak, ze sa daju len do rohov. Je to z polistirenu a chcem vediet ako to tam mam prilepit lebo polistyren tvori dost velky vstlakovu silu. A silikon, nho neviem ked to potom budem chciet dat prec.. Bude to problem a babracka. Neviem ci to vydrzi vystuha. Keby ze ju o to zapriem alebo to urobim tak ze na paru miestach to bodnem akva silikonom (bridlicu som vylucil dam ju radsej na dno ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 09:54 R Muž romant [27987] Re: HATED
Já jsem před více než 20 léty lepil břidlici na sklo lepidlem kterým se lepily kachličky do koupelen a ty skla s nalepenýma kamenama jsem měl fixovaný k horní hraně akvária kovovým škrtítkem na vzduchovací hadičku, sloužilo to jako taková miniaturní truhlářská svorka. Tenktát mi to připadalo jako děsnej pokrok a hlavně tím lepidlem jsem vymazal všechny spáry mezi břidlicí, takže to vypadalo skoro jako jeden celek. Do metrovýho akva jsem to řešil ze dvouch dílů. Myslím, že by to mohlo fungovat i dneska. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 09:41 Muž filipsi [1295] Re: HATED
Proto davam prednost nalepit bridlici na bud jeste jedno sklo, nebo plexisklo (u plexi ne silikonem), a to cele vlozit do akva. Prichytit jen nekolika malymi "bobky" silikonu, tam kde se dostanu nozem.
Tavnym lepidlem (klasickym co se prodava v bauxx k pistolim) drzet bridlice na skle nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 09:52 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: HATED
Hmota v tavné pistoli je neškodná, ale na polystyren to nedávej - teplota hmoty z tavné pistole ti roztaví i polystyren a neslepíš tím ani prd. kup si akvaristický silikon - nanes silnou vrstvu a přitlač a nech 2 dny ležet, aby silikon vytvrdnul - když budeš nedočkavý, tak ti to opadá...
Jediná možnost je potom to důkladně a trpělivě oškrábat. dobře si rozmysli, než to tam budeš lepit, protože ta práce potom je děsná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 09:45 Muž xOB [83] - CichlidyRe: HATED
Asi to drzet bude, ale nikdo asi netusi z ceho jsou ty lepidla slozeny a jak moc jsou vodostaly pri trvalem ponoreni, takze ja bych to neriskoval. Kup si radeji akvarijni silikon, zas tak moc ho nespotrebujes.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11841-bridlicove-pozadi-do-akva?od=51