Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Pestřenec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 22:04 Sidonius – To Blek
Pěkně děkuji za odhalení! smich :-D
Před 3 dny jsem tomu taktak unikl - rybicky.net/forum/show.php… - a teď tohle! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 17:31 blek – se ví
No jasně. Profesor Sidonius Brumbál, děkan bradavické akvarilní fakulty :-D :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 16:47 paulinn – sidonius
Provedu! :)) BTW jste jedna a tatáž osůbka??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 16:22 Sidonius – Změkčování vody
K poslednímu příspěvku jen tolik: :)
K předposlednímu příspěvku: s tím zmrazováním je to bez záruky - nemám to odzkoušené, ale vypadá to jako možný způsob. Co kdybys to, Paulinn, zkusila na menším vzorku a poreferovala o výsledku? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 14:55 paulinn – sid
aha, takže "exkrementy" řešit nebudu palec potlesk smich Fakt skvělé počtení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 14:47 paulinn – sid
mno hezké řešení :)) jdu vyhodit maso z mrazáku a naplním petflaškama :)) pokud bude superměkká, stačí u výměňování dolévat tuto a časem by se měla hodnota v akva upravit. Rozumím tomu správně?? jinak si nedovedu představit mrazit 200 litrů vody a ještě ji tam nesmět vylít všechnu:)) tu diskuzi si přečtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 11:19 Sid – To Paulinn
Dešťovka (nebo i sníh) je z levnějších řešení :), ale má taky své "mouchy"! Záleží na tom, s čím se po cestě do sudu (a nebo v něm :-D ) setká.
Při pH kolem 5 bude nejspíš obsahovat i dusíkaté látky - ty bych ti doporučil před případným použitím přeměřit.
No a s tou opláchnutou lopatkou by to nemuselo být až tak dramatické - onehdy se na blízké téma (na Akvarista.cz) vedla debata... Bohužel jsem se dostal do jistého podezření, zda nemám v podobné tématice zalíbení...! smich
http://www.akvarium.cz/1899/pages/text/recent/slaboch/venezuela/v5/v5.htm
Ještě dodatek - dalším levným, ale dost pracným řešením je "ledování" vody - voda v PET lahvích se nechá z větší části zmrznout. Nezamrzlá část se vyleje, led se nechá rozpustit. Měla by z toho vyjít velmi měkká voda. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 08:49 paulinn – sid
za prvé prosím o nevykání :) za druhé, zkusím dešťovku až pořádně naprší, nějakej zbytek v sudu jsem měřila, vypadalo to hodně kyselé pH tuším 5 ale jak jsem posléze zjistila, mladej, jak sbíral hovínka od mých hafanů, tak tu lopatku umyl v onom sudu, zmetek tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 08:38 Sid – To Paulinn
Důležité je, že "jste v obraze"! ;-)
Váš záměr pořizovat rybky podle podmínek, které můžete "nabídnout", je palec , ale problémem může být, že alespoň bez částečné úpravy vstupní vody budete mít výběr velmi omezený...
Každý způsob změkčení vody má jakási negativa. (Na prvním místě finanční náročnost...) Přesto - není ve vašem okolí zdroj "normálnější" vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 07:15 paulinn – sid
Ahoj side, díky za reakci, víš, máš pravdu v tom, že jsem udělala spoustu chyb u zakládání akva. Koupila jsem ryby podle toho jak se mi líbily a ne podle toho, jakou vodu mám k dispozici..., protože před 15ti lety jsem měla taky velké akva, nikdy jsem nezažila co je to krupice, nějaké testy ani omylem a nikdy mi žádná ryba nezašla. Už vůbec mě nenapadlo, že dno koupené v akvaristice je nějak závadné, kdybych si překatrovala písek na dvoře, neřeknu.
U vstupní vody z vodovodu se nedá CT ani měřit, u přesnějšího testu na 10ml vody to dělalo nějakých 55 kapek roztoku(u GH) a 38 kapek (u KH). Po šesti týdnech mám v akva hodnoty o poznání lepší, dávkuju CO2, koupila jsem lepší filtr, naočkovala bakterie, rostliny začínají růst voda je čistá, řasa se mi nedělá a zdá se, že i rybky jsou v pořádku. S tou tvrdostí asi nic neudělám, leda bych kupovala vodu, ty pokusy jsem už udělala, ale bylo by to fakt děsné a finančně náročné.
Vůbec si nedovedu představit měnit dno... a kde mám jistotu, že nebude další dno zase závadné. Kameny a dekoraci jsem odzkoušela, je to v pořádku.
Druhé větší akvárium, které jsem si pořídila bude pro ryby, které snesou tvrdou vodu a vyšší pH. Toť k vodě a dnu, s pestřenkou mi neporadíš, ale přesto díky za reakci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 17:35 Sid – pH, CT
S vaším problémem vám jistě pomohou jiní, já však (po kolikáté už! hmm ) budu šířit tu svou "osvětu" ...
Otázka nejen pro vás - proč své akvárium již předem "handicapujete" tím, že si jako dno dáte ty barevné nesmysly?! Chováte ryby, které vyžadují měkčí a kyselejší vodu, (což asi víte, protože si postesknete, že máte tvrdou vodu s vyšším pH), a přitom jim jejich prostředí ještě zhoršíte...?!
Odzkoušejte substrát dna i dekoraci (kameny) na obsah vápníku.
Jaké hodnoty má voda v akva a jaké vstupní voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 14:59 paulinn – pestřenec červený
Lidičky poraďte co je špatně. Měla jsem zpočátku 2 páry, ale díky mé nezkušenosti umřeli, zřejmě kvůli kvalitě vody. Po ustálení nádrže jsem koupila jeden pár, už větších pestřenců, byli krásně vybarvení, přišlo mi, že jsou do tření, samička si vyhlídla jeskyňku, sameček tam byl s ní a kolem odháněl vetřelce, ale když jsem tři dny neviděla samičku, odhodlala jsem se kouknout do jeskyňky ale nebyla tam, po hledání jsem ji našla mrtvou v kytkách:((((( sameček vypadá pořád dobře, ani žádná jiná rybka nijak v nepořádku. Mám ale hodně tvrdou vodu, pH 7,5 - 8, dusitany v pořádku, dělám testy. Nepojde mi sameček "steskem"? co dělat? chjo.. byla tak krásná........

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 09:26 Muž [] – to langosh
Jooo super :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 08:35 langosh – to Digo
To "natřásání" je součást milostných hrátek ;-) , takže je to na dobré cestě.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 18:52 Muž [] – pestřenci
Já jsem si pořídil pár před pěti dny. samec je krásně vybarvenej, samice míň ale přijde mi že se lepší. Paní pestřencová je na pana pestřence celkem drsná, megera jedna. Pořád ho prohání! V posledních dnech se to zlepšilo, ale koukal sem že má pan pestřenec trochu okousanej ocásek. On je totiž zatim menší než stará pestřencová :-) Občas když na něj vyjede se pan P. začne hrozně klepat na místě a ona ho pak nechá. Po většinu dne si jezděj společně - stará pestřenice je panovi P furt v patách. Útoky na něj ale s každym dnem ubejvaj. S pestřencema a cichlidkama vůbec začínam tak moc nevim o co de, ale baví mi je pozorovat. Doufam, že ho neužene k smrti. V akvárku jsou zatim pouze s dvěma malejma ancistrusama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 17:43 neo – sourozenci
Jo já kupoval v jednom zverimexu (ůdajný pár) doma se ukázalo že to sou 2 samice a tak jsem pro jistotu koupil dva samce v jiném zverimexu. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 17:41 neo – to vanesach
Taky si myslím. Ve 40-cítce tam maj 10 tlamovcu zeber. Není to moc když maj až 15cm?? ;-) :-) :-) :-) :-) :-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 16:39 Žena Vesnach [56] – .
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 16:38 Žena Vesnach [56] – uj
A nezda se vam, ze ve zverimexach maj prerybneno?
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 15:57 Roman – pestřenci
Tak se už vytřeli.Nebo to maj v plánu.Pro odchov dej pár do 20-30l aqa.Tam jim to nesežerou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 15:17 neo – tření
Ted bych se už jen zeptal, jak je mám vytřít. Mám tam jeden pár který zdílí jeden květináč, střídaj se na stráži a odháněj ryby a to dokonce i skoro o 3cm delší tlamovce zebry. :-) :-) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 00:59 Muž [] – "incest"
U ryb to s křížením sourozenců (a všeobecně příbuzných jedinců) není tak vážné jako např. u savců. Ryby tím sice degenerují, ale znatelné to bývá až po několika (desítkách) generacích. Sice je lepší čas od času "oživit krev", ale jedna dvě generace - nevidím v tom problém. 90% ryb, které koupíte v akvaristice jsou potomci párů, které byly složeny ze sourozenců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 20:39 langosh – -
Lepší spárovaní sourozenci než nespárovaní cizinci ;-) :-) .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 16:37 ??????????????? – .............
No a proto je lepší kupovat v různej ale kvalitních!!!!!zverimexech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 16:29 blek – incest
pokud koupíš ve zverimexu 2 páry pestřenců z jedné nádrže, jsou to téměř vždy sourozenci. to je téměř stejný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 14:38 Roman – pestřenci
To je fakt.Já to taky nikam nedávám.Z toho incestu mám pouze už jen samce a dostal jinou slečnu.Ta ho taky ihned klofla.Pokud vodí mladé tak je nechávám u rodičů ve společné nádrži.Tam je většinou zlikvidujou ostatní rybky nebo sama samička ,když jde do dalšího tření.Ostatně nikdy nevíš co koupíš na krámě.Spousta chovatelů si udržuje svoje kmeny po několik generací aby se vyhnuli případnému zavlečení chorob a ti kříženci tam jsou také.Holt jsou omezené možnosti a málokdo je schopen si objednat nějaký import z přírody k oživení krve.Je fakt že každý akvarista alespoň jednou chtěl něco z odchytu,ale na druhou stranu tím podporuje drancování beztak zničené přírody.Proto také spousty nových druhů ryb mají ve sbírkách k namnožení opravdoví mistři oboru a běžný akvarista se většinou musí spokojit s následnou generací.Samozřejmě se to netýká všech druhů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 13:33 ??????????????? – Synxmatka
Nni dobry nechat mezi sebou křížit matku s potomkem!!!!!!!!Pak docela slušně zdegenerujou :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 12:34 Roman – Pestřenci
Pár si většinou brání menší teritorium od jiných ryb v době tření.Jinak ryby jsou po většinu dne spolu.Pokud se nachází v aqa další jedinci téhož druhu tak je často napadají.Můj pár P.pulcher žije ve společné nádrži a po tření kdy vodí mladé odhání ostatní obyvatele.Jinak samec pokud nemá na páření chuť tak razantně napadá samičku,která se mu v plné barvě dvoří.Pokud máš také tento druh tak je dobré mít v nádrži pouze 1 pár.Jinak se často napadaj a běžně dochází k úmrtí slabších jedinců.Ve 400l nádrži ve společnosti čichavců,ancistrusů tetřiček se mě vylíhlo kolem 40 mladých.Z těch se dožilo 2,5cm délky asi 6ks.Mezi nimi byl jeden agresivní adolescent jenž postupně sourozence ubyl.Zhruba ve 3,5cm si začal dovolovat i na 8cm otce,kterého časem taktéž zlokvidoval.Spároval se s matkou a vodil také několikrát mladé. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 12:14 neo – pestřenci
Jak poznám že mám sžilý pár pestřenců. Mám dva páry. :-) díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2006 19:55 Cyclone – Super
Já mám pár pestřenců a jsou bomba, ale vzhledem že se vytřeli tak jsou dost agresivní jinak jsou mírný jako beránci. Takže můžu doporučit X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2006 14:46 Heavyk1 – jj:)
Jj, určitě si bude obhajovat svoje. U mě je to zatím o jedincích, kteří se nespárovali. Nevím, co bych dělala, kdyby to byli 4 samci :)))))))))) Jukni na moje stránky hihi, nehledej v tom krásu, někde tam je o pestřencích trocha údajů... www.volny.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2006 14:37 kiiki – 1 pár
No já jsem si právě koupila jeden pár a víc už jich nechci.Takže nejsou agresivní?A myslíš že i ten můj pár bude mít nějaké teritorium?Moc dík a měj se!!!! X-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2006 14:16 Heavyk1 – o pestřencích
Ahoj Kiki, jsou to zlatíčka, doporučuje se chovat pár v nádrži, pokud je menší, jinak se samci mezi sebou kočkujou a prý si dokážou pěkně ublížit. Já mám čtyři, z toho tutově dva samce, u těch dalších si nejsem jistá, ale nejdominantnější samec si hlídá své teritorium, kam nepustí nikoho svého druhu, občas vyjede i po ostatních, ale to jen symbolicky. Takže snášenlivá rybka je to vůči jiným druhům a umí se nést. Není háklivá na vodu tak, jako ramireza. Doporučuju. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2006 14:09 kiiki – pestřenci červení
Koopila jsem jsi pestřence červené.Nejsou agresivní vůči ostatním rybkám????Pište mo o nich úplně všechno co víte!!Předem děkuju ;-) ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4787x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1162-pestrenec-chov?od=201