Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Pestřenec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 10:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Gordon
Veterána jsem měl osmiletého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 10:53 Muž Gordon [22]
Jakého věku se tak pestřenci dožívají?
Já je kdysi daroval babičce, protože mi útočili na moje rybky. Sameček už umřel, ale samičce bude tak 5 let a pořád si plave po akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 10:51 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: LiborSprysl
No a to právě nevím..je to akva zarostlé tak, že tam není moc vidět a navíc bohužel nebyl čas ho pozorovat:( Bylo a je tam všelicos co se týče těhle pestřů a občas něco přežije, uvidíme co z toho vyroste. Již tahle generace co se začala množit vypadá zajímavě, jeden samec má na ocase nahoře znaky moliwe, dole něco co vypadá jak španělská vlajka a tělo do zelena tak uvidíme...ale jak jsem psal, ode mě se to ven nedostane ani náhodou a stačí mi že teď vím, že to křížení je možné, děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 10:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
No v rámci rodu je to velmi pravděpodobné, ale to přece můžete vědět podle toho, kdo s kým v té nádrži obcoval né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 09:56 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: LiborSprysl
No o formy nejde, jde o možné křížení pulcher x taeniatus. Jde mi jen o to, jestli je to možné nebo není...dokumentaci netřeba. A neboj, jak jsem psal, tyhle ryby nepůjdou nikam jinam než do krků ryb větších, na rybách nevydělávám a mám celkem zodpovědnost...kdyby bylo na mě, byla by nuda a v akvaristikách jen přírodní formy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 06:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
A vy máte jistotu, že se jedná o mezidruhové křížence? Jak byly postavené páry? Máte nějakou dokumentaci? Podle mne křížení v rámci rodu není nic nemožného, a také jsem o tom ledacos četl. Ani za prase bych se ovšem k takovému experimentování nespustil, protože pak to s rybami dopadá jako třeba s populací perlovek u nás...
Vím že s pestřenci trochu experimentovali Němci v rámci pokusů o vylepšení kšeftu a snad i úspěšně. Avšak tiše doufám, že to přestalo...
Teď jsem přečetl poznámku pod tím článkem o pulchrech a zase mám zmatek... hop V tom o co vlastně jde v dotazu...opravdu o mezidruhové křížení nebo křížení forem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:46 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Nový článek mě přivedl na otázku jak to je s křížením pulcher a taeniatus. Choval jsem v jednom pokusném akva různé pestřence pohromadě, ve společném chovu (mimochodem není pravda že to nejde, pokud jsou od mala koexistují v pohodě, jen jsou plašší) a vylezlo pár skutečně zajímavých kousků...ale ani jeden nebyl čistý pulcher. Tu ocas z taeniatus Moliwe, tu pruh Nigeria red..

Tak mě zajímá jestli je to jen náhoda, přeci jen pulcher jsou dost variabilní, nebo mám doma hybridy. V akva plavaly ryby několika variant a pohlaví. Četl jsem něco o tom že se hybridi málokdy rozplavou a pokud ano tak je vysoká mortalita a když už vyrostou, tak jsou neplodní. Ví někdo jak to tedy je? Chci se těch ryb zbavit, ale pokud je šance na další křížení, tak bych si je nechal pro potěchu oka. A výsledky donesl pochopitelně zkrmit do Braníka :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 18:52 Žena Verimmi [173] – co je mu?
Fotka k příspěvku Může mi někdo poradit co mu je? jinou fotku bohužel nemám :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:45 Žena Verimmi [173] Re: romant
no já jen že známý radil abych jim jednu tu jeskyň sebrala, tak se ptám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:42 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Nech to na nich, co my jim do toho budem kecat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:35 Žena Verimmi [173] Re: romant
OK provedu "šéfe" :) jen mi jich bylo strašně líto, co si chudáci museli zažít při přepravě tam a pak ještě jak je švagrovka vezla k nám... a když tam máme 2 ty jeskyňky a oni zabrali každý jednu myslíš si že se mohou spárovat... časem. podle mně to je páreček, ale jistá si tím nejsem, jelikož pestřence budu mít v akva poprvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:31 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Zvláštní péče v mém podání je tzv. vodoléčba, nebo-li častější výměna vody, nic jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:26 Žena Verimmi [173] Re: romant
no pevně v to doufám že to je jen z toho, protože čichavci jsou v pohodě, jsou krásní,ale chudáčci pestřenci... potřebují nějakou zvláštní péči, samec(pravděpodobně) obsadil jednu tu šílenou jeskyň co chci nechat zarůst mechem- švagrová dneska nesehnala

díky Romane :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:21 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Klidně může, když budou v dobrých podmínkách tak se za pár dní zotaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:14 Žena Verimmi [173] – pestřenci
Ahoj, dneska mé děti na narozeniny dostali rybičky ...ach jo.
Dostali čtyři čichavce a 2 pestřence červené... jenže mi ti pestřenci připadají nějací divní mají jakoby okousané ploutvičky, může to být z toho že (jsou koupení na burze) jich bylo kolem 15ks v takovém tom malinkatém akvárku jak to prodávají na burzách???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 12:27 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Co se týče dospělců tak nebude problém, pestři ale budou lovit malá ačka a mečovky. Teda pokud něco zbyde a neonky nebudou rychlejší.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 11:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: michaelchuck
U těchto afrických cichlid ani jedna ze jmenovaných ryb běžně nežije...to je snad za všechny komentáře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 08:50 Muž michaelchuck [0] - Parmičky – Pestřenec červený
zdravím akvaristé, budu si pořizovat akvárium s Pestřeneci červenými a chtěl bych se zeptat jestli u nich můžou být tetry neonové nebo živorodky duhové nebo mečovky a nebo krunýřovci, jaké ryby s nimi můžou být a aby se nesežrali dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 12:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: sniper
Vůbec není zač ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 10:26 sniper Re: LiborSprysl
Moc děkuji za informace :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 07:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: sniper
Celkem jistě budou u Papíků v Dříteči...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 16:11 sniper Re: Cosmogagy
I tak díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 22:43 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: sniper
asi ti to moc nepomůže, ale viděl jsem P.Proužkované tento týden ve Sklorexu v Brně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 20:17 sniper
Ahoj chci se zeptat, kde bych mohl sehnat Pestřence proužkovaného a Pestřence similis. Mohl byste mi poradit kde tyto šnekáče sehnat v Pardubickém kraji nebo co nejblíže Pardubickému kraji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 20:24 Muž Stehan [2] Re: ola
nejaké ks určite ubránia...oni sa chvíľu s nimi budú v tom kokose zdržiavať a prevedú ich po akva až potom čo si budú istý že je to aspoň ako tak bezpečné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 15:22 Žena ola [31] – Hotovo
Tak myslím, že už je hotovo. Včera samička neúnavně hlídala kokosák a střídala se spolu se samečkem ve špízování a odhánění vetřelců. Dnes jsem načíhla do kokosu a na té straně, která je běžným pohledem nepřístupná (čučela jsem tam s pomocí zrcátka :-| )jsem objevila na stěně kokosu přilepené jikry. Nepředpokládám ale, že by z toho něco bylo, protože v akva je dost zájemců si na budoucích pestřenečcích pochutnat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 11:47 R Muž romant [27987] Re: Stehan
Určitě si u Pestřenců povede odchovat potomstvo při prvním výtěru. Já mám tu zkušenost s chichlidama obecně, že jim chce dát ten čas na to aby se ten pár sladil a potom už to člověk nestačí rozdávat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 11:42 Muž Stehan [2] Re: romant
aha...to som napr. nevedel...lebo zase Hemichromis Bimaculatus mi hneď dali 24 malých :) dobre vedieť ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 11:37 R Muž romant [27987] Re: Stehan
U mladých jedinců je naprosto normální, že z prvních výtěrů neodchovají žádný potomstvo. Chce to jim dát čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 11:34 Muž Stehan [2] Re: ola
je trochu oblejšia, to je pravda...hlavne počas trenia zmení sfarbenie (výrazne ztmavne a bruško má potom výrazne purpurovú farbu) až bude nepretržite v kokose a samec bude pri ňom odháňať ostatné ryby mala by byť vytretá a ikry v kokose...to sa teraz deje mne už po druhý krát (pauza medzi tým bola asi 3 týždne alebo tak nejak) ale predtým z toho vôbec nič nebolo...tak som zvedavý teraz či dajakého prcka zahliadnem a pritom mám v akva len neonky a SAE ktoré bez problemov odháňali...a i tak žiadne potomstvo...tipujem že sa vtedy ani nevytrela alebo splesneli tie ikry...ktovie...až zmení správanie a farbu to si všimneš a nemusí byť pritom až tak tlstá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 17:18 Žena ola [31] Re: Stehan
Fotka k příspěvku No, řekla bych, že samičce se pupík pěkně kulatí, mrkni. Už nějakou dobu si vyhlíží místečko a teď dost často šmejdí v kokosáku. Ale mám obavu, že zbytek osazenstva jí moc nadějí nenechá. Uvidíme.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 17:12 Muž Stehan [2] Re: ola
jo to je...hlavne nech donesie so samičkou potomstvo a je to :) ale pestrenec červený je krásna rybka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 15:41 Žena ola [31] Re: hawok
Fotka k příspěvku Tady je fotka mého "křivohubky". Ale jinak je to fešák, ne?
;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 21:18 Žena ola [31] Re: hawok
Díky za odpověď. Ano, ono to i trošku vypadá, jako by si tu tlamičku v mládí někde přiskřípl. No, pokud nebude mít problém s jídlem, tak snad bude v pohodě. Samičce to zjevně nevadí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 21:01 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: ola
ahoj. Nedavno jsem se o tom bavil s RAPem, tak si dovolim se podelit o vysledky. Mel jsem totiz taky rybku s touto deformaci. Nemusi byt na vine vzdy genetika, muze to byt spatnou vyvojovou vodou ci mechanickym poskozenim nebo chybou pri krmeni. U me takto postizena rybka zila a zrala bez problemu. Jeho potomci by pokud to neni genetikou meli byt bez problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 19:50 Žena ola [31] – Retardík
Mám dotaz - koupila jsem párek pestřenců a až doma zjistila, že sameček má nějakou divnou papulu. Horní čelist má jakoby natočenou na stranu. Vypadá jako postižený. hmm Asi nějaká degenerace. Jinak se chová normálně, věnuje se samičce, dle mého sledování mu jídlo nečiní potíže. Myslíte, že by v budoucnu mohl mít nějaké problémy? Je mi ho trochu líto a tak nějak se mi příčí vyměnit ho za "bezvadného" jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 18:33 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Stehan
Mi to proběhlo uplně stejně.Půjdou do jiného akvaria a pak půjdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 17:56 Muž Stehan [2] – nič
čaute, tak ešte raz problem a sice, že v akva mám dva kokosové orechy všetko ako má byť PH okolo 6,8 (viď akvarium č.1). Pár pestřencu červených ktore nejak o seba nejavia záujem (samec a samica) a pritom asi 3 týždne dozadu by som povedal, že sa vytreli. Samica vkuse v kokose, samec hlídal teritorium nad a okolo kokosu odháňal ostatné ryby atď...a zrazu fuč, žiaden poter nič, a stratili o seba záujem nejak...do akva som im absolutne nebabral ani nič, nechcel som ich stresovať...čím to môže byť? dajú sa späť dokopy alebo nie, čo myslíte? nebolo by fajn samca trebars na 2 týždne odloviť a pac dať naspäť...skúste mi poradiť, ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 15:04 Nobody Re: Stehan
Neděje se to kvůli páření.Spíš změna prostredí.Mylím si,že po čase se to srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 19:07 Muž Stehan [2] Re: Nobody
čaute, mám v 100l akváriu jeden pár Pelvicachromis pulcher (Pestrenec červený). Pár donesený z akvaristiky si pekne hájil svoj koren, svoje miesto a otvor v nom, ale musel som akvarium prerobit. Tak som ich spolu s ostatnými rybami odlovil. Ikry na tom koreni ani nikde inde nemali, teraz ked som ich vratil spat, tak samec nahana samicu resp. nespravaju sa vobec ako par. Je mozne ze samica nie je ochotna sa parit preto sa to deje resp. upravi sa to po nejakom case samo, alebo samca odlovit do druheho akva a dat ho spat trebars po tyzdni?

co navrhujete? vopred dik za odpoveď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2011 03:05 Nobody Re: sefca
Zabýval jsem se chovem pestřenců.Z hejna mladých ryb se sám vybral pár,ten jsem umístil do 40l akva.Tam proběhl výtěr ryb,oba rodiče se vzorně starali o jikry i o potomstvo.Mladé rybky jsem odlovoval do rozplavávací nádrže po 4 i více týdnech po vykulení,par se zanedlouho vytřel znovu.
Co tím chci říct-výkupní cena ryb pro velkochovatele je nízká-odebírají jikry rodičům-odchov bez rodičů = ztráta pudu péče o potomstvo.
Myslím,že samici zabil samec(zblblý).Ta druhá samice těžko,když je na druhé straně akva.Při správných rybách-pár by zabil nadpočetnou samici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 21:26 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: sefca
Počítám že ji časem přijme..ta druhá samice možná zabila tu vybranou, u těhle ryb je agresivita ne jen mezi samci..ale to jsem jen četl, neměl jsem je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 20:39 Muž sefca [3] – Pestřenci
Mám na vás dotaz.Koupil jsem páreček Pestřenců červených,ale ukázalo se že to jsou dvě samičky.Koupil jsem teda samce a ten si vybral jednu samičku.Druhou sem si ponechal(akva 300l.).Tak dva dny skoro páreček nevylézal s jeskyně.Možná se vytřeli.Dnes sem ale našel jednu samici mrtvou.Myslel sem si že je to ta odhozená,ale bohužel je to ta kterou si vybral samec.Samec pořád hlídá úkryt a je agresivní.Ta druhá samice se pohybuje pouze ve druhé polovině akva.Chci se zeptat jestli si časem samec osvojí tuto samičku nebo mu mám koupit novou?
Dík za odpovědi a rady.Šefča

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 15:38 Žena parisse [4] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:50 R Muž romant [27987] – Re: parisse
Ta zvýšená teplota by měla urychlit vývoj jiker. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:49 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: Designer
tak normálně měli cca 27,5 °C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2011 14:44 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: parisse
Ta teplota uz je asi zbytecne vysoko, na webu se da najit 26 az 28C.
Jinak rodice cichlid se o jikry staraji, ovivaji je ploutvemi, vybiraji tlamkou spatne, tedy jsou s jikrami v kontaktu, to je normalni.
Kdyz jsou cichlidy ruseny, umi sve vlastni jikry sezrat. Proto bych se jakekoli manipulaci s necim, na cem jsou jikry, rozhodne vyhnul (treba odklapeni kokosaku pro nakouknuti na jikry), stejne jako jakemukoli zasahu v akvariu - ted to chce hlavne klid a trpelivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:37 R Muž romant [27987] – Re: parisse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:35 R Muž romant [27987] – Re: parisse
Můžeš jí pomoct třeba Acriflavinem, ale nechal bych to na přírodě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:34 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: romant
Aby nezaplísnily co?Tak to je šikulka potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4787x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1162-pestrenec-chov?od=51