Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Pestřenec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:32 R Muž romant [27987] – Re: parisse
Ona je čistí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:30 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: Designer
Já takovou havět doma nechci no stydim Zkusím sešené.Byla jsem ohromená když jsem jikry našla,hledala jsem samici a ona byla pod kokosem a hlídala.Tak jsem ho trochu odklopila,abych lépe viděla.Ještě jsem se chtěla zeptat.Proč samička ty jikry jakoby ocucává?jo a přitopila jsem jim na cca 29-30 °C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:06 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: parisse
Koukam ze se Pestrenci snazili: rybicky.net/fotogalerie.php…
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:01 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: parisse
Tak on to da selsky rozum, ze se lihnou za 3 dny a za dalsich 3 az 5 dni se rozplavou. Kdyby tomu tak nebylo, 3=3, tedy by se mohlo stat, ze bude poter rozplavany hned po vykuleni, coz da rozum se nestane ;-) .

A vlocky nejsou ze by byly nutne, zive byva prijimano lepe, to je spis o tom, ze po tech 10ti dnech i tim krmit lze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 13:02 Žena parisse [4] - Cichlidy – Krmení potěru
Z popisu ****Potěr se líhne za 3 dny. Po rozplavání potěru (3-5 dní) krmíme naupliemi artemií, po cca 10 dnech přidáváme jemné *** jen se chci ujistit,jak krmit.Vytření - za 3 dny vykulení - za dalších 3 až 5 dní se rozplavou (krmit artemií) -za dalších 10 dní už lze vločkovým.Nebo všechny ty časové údaje jsou od vytření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 11:50 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: Yankee
Už se krásně skámošili.Teď jen čekat jestli se vytřou,už jsem odlovila i ancíka,aby jim náhodou nezblaznul jikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 11:31 Yankee – Re: parisse
Jo jo, to poravdu vypadá na námluvy potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 13:31 Žena parisse [4] - Cichlidy – Páreček
Tak moji pestřenci opravdu páreček jsou.Už několikrát kolem sebe takhle ´´tančily´´ www.youtube.com/… dá se to považovat za námluvy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:56 Yankee – Re: parisse
Tady si myslím, že je samice nahoře a samec dole. Není to až tak vypovídající fotka, ale tipoval bych si, že to tak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:54 Yankee – Re: parisse
Fotka k příspěvku Ano toto jsou velké ryby. U prcků jsem to zatím nerozpoznal :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:32 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: Yankee
Tak tohle už jsou ale dospělé ryby ne?Já mám zatím prcky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:14 Yankee
Fotka k příspěvku A tady je sameček, je maličko více vybarvený:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:12 Yankee
Fotka k příspěvku Přikládám fotečky samice:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 11:21 Muž danny80 [0] – Re: parisse
poznáš je podle řitní ploutve. Samice ji ma do kulata, samec do šičata. Při 3cm by to melo byt videt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 09:14 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: parisse
Snad jsou ty fotky dost kvalitní,ryby jsem se ještě fotit nenaučila stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 09:12 Žena parisse [4] - Cichlidy – Určení pohlaví
Fotka k příspěvku A tohle je podle mě samička
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 09:12 Žena parisse [4] - Cichlidy – Určení pohlaví
Fotka k příspěvku Tohle si myslím,že by mohl být samec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 09:11 Žena parisse [4] - Cichlidy – Určení pohlaví
Fotka k příspěvku Tady jsou oba pestřenci spolu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2011 17:46 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: parisse
Samce poznáš jednoznačně až se začnou u něho projevovat rysy, jako delší ploutve, protáhlejší tělo u samice zavalitější břicho atd., bývá to zpravidla už docela brzy, takže pokud se u nich po pár měsících neprojeví změna, tak to budou nejspíše samice, jinak tyto ryby se prohánějí bez ohledu na pohlaví, budou se prohánět klidně i dvě samice mezi sebou, jsou to ryby, které by se měly chovat pouze v páru a další ryby stejného pohlaví či druhu jim prostě mezi sebou překáží v teritóriu ... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:32 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Re: parisse
V teto velikosti Pestrencu je pohlavi velice tezke rozpoznat,nesnaseji se jak samice tak samci mezi sebou a nekdy i samec a samice maji problemy se snest,musis pockat az budou vetsi! ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 15:08 Žena parisse [4] - Cichlidy – Mladí pestřenci
Koupila jsem si párek Pestřenců,jsou zatím velcí 2-3 cm.Pomalu začínám mít podezření,že jsou to 2 samci.Ale zas na druhou stranu,ryby kupuju pořád u stejné paní.Vždy jsem dostala to pohlaví jsem chtěla.Je možné že ryby v této velikosti se ještě spolu moc nesnesou i kdyby to byl opravdu pár,nebo se tentokrát paní sekla a opravdu mám 2 samce?Každá z ryb obývá jinou skrýš a ta co si myslím,že je samec,prohání tu druhou rybu co si myslíme že je samice

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 19:49 porez – Pestřenec červený-problém
Pestřenec červený my žere despělé paví očka.Jak se mám bránit aby je nežral???mojí prioritou jsou paví očka a pestřenca jsem koupil jen k vůli přemnoženým šnekůům.DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 21:36 pavel25 – Re: Kamilstrom
Jeste se zeptam jakou maji zhruba velikost na to aby se mohli třít? 4-5cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 22:44 pavel25 – Re: Kamilstrom
Jaká jim stačí teplota vody? 25 stupnů? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2010 23:05 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Re: pavel25
Pokud si par vybere a zacne hajit nejake misto v nadrzi a vsechny ryby odhaneji,samice je zaplnena jikrama(ma zvetsene bricho)a oba dva se pred sebou predvadeji a jsou krasne zabarveni,muzes cekat jikry co nevidet!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 21:16 pavel25 – Re: Kamilstrom
Ahoj jak poznam ze se chtějí pestřenci třít? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 18:26 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Re: losos
U mojich Pestrencu to je tak kolem mesice a pul,nekdy i vice,nez je zacnou odhanet a zajimat se o dalsi treni!(uz je nemam kde davat,nechce je nikdo ani zadarmo ano )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 18:12 losos
a nevíte někdo orientačně jak dlouho se o mladé zajímají jestli týden dva nebo za jak dlouho je můžu odlovit od vylíhnutí jak dlouho to trvalo někomu z vás než se o mladé přestali zajímat ja bych to potřeboval vědět abych jim připravil odchovničku.zajímá mě to jen orientačně. děkuji všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 14:55 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: losos
Přesně v momentě kdy ztratí zájem o mladé, tzn. se starají o další tření a ne o potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 14:44 losos
Dobrý den měl bych dotaz. Třeli se mi pestřenci. Mladí už se vylíhli. Jsou uz rozplavaní 5dní kdy je mam od rodičů odlovit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 21:14 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: teebee
pestrenci sú cichlidy, a celkom agresívne hlavne v období trenia, takže skôr či neskôr by sa o krevetky postarali... ale zase ide aj o velkosť akva a o to či sa budú mať kam krevetky poschovávať ale to už asi vyliezať nebudú... a skôr či neskôr zrejme padnú za obeť aj tak si myslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 20:38 Muž teebee [0]
viete mi povedat.... ako sa bude spravat pestrenec cerveny ku krevetkaam red Cherry??? ma niekto skussenosti??? ja predpokladaam ze to neni moc dobraa kombinaacia...preto sa radsej pytam skusenejsich :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 22:27 Wexelo
Tak to je zlé. Ono pokud chováme takový druh ryb tak je třeba si na to dát pozor a akva častěji kontrolovat. Každý samec je jiný a každý se chová jinak. Ryby mají svou povahu. Ten můj je spíš takový uťáplý že když si dovolí na samici tak mu to vrátí takže si moc nedovoluje :) . Jestli je u hladiny tak jedině odlovit. Nic jiného už nepomůže. Samec ji nedá pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 22:14 Muž elko [30] - Sumci – Re: hergis
zdá se že už zřejmě mele z posledního..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 22:00 hergis
to vše mám,2 kokosy plno ukrytů,ale ona ani nehledá ukryt,je stále u hladiny,ja nevim už co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 21:57 Wexelo
Ano, samec těžce snáší ve svém teritoriu samici nepřipravenou ke tření. Můj samec ji taky nahání, ale ta moje mrška si to nenechá líbit a účině se braní takže taková italská domácnost :). Když se vytřou tak jsou klidny oba. Chce to hodně skrýší, třeba i kokosák s otvorem, jeskyňky s kamenú atd. Nejlepší bude ji odlovit jestli je potrhaná ať se vspamatuje. Přeju hodně stěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 21:27 Muž elko [30] - Sumci – Re: hergis
chce to skrýše pro samici!jestli můžeš tak jí přelov at se dá dohromady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 21:08 hergis – pestřenec červený
poradte prosím,samec mi nahání samici,chuděra je celá okousaná zalezlá za filtrem a přijde mi že se natačí na bok,díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 16:30 ims – Re: Mato00
Mam nejaky problem s jednou samickou Pelv. aeneatus malawi. Kdyz jim davam zrat, samice jakoby zacne "kaslat". Nevim jak to popsat. Jeste nema zradlo v tlame a uz jakoby zacne vyplivovat. Takze se ani poradne nenazere. Vypada to, jako kdyby mela "alergii" a kdyz se priblizi ke zradlu, dela ji to problemy. Pritom ale v akvarku sbira svinec z kytek a dna. Snazim se krmit patentkami. Samec to dela trosku taky, ale zere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 17:38 Mato00
ims napsal: Zatim mi nejde o vytirani. Chci jen, aby byly spokojene a porad netahali kameni a pisek, pripadne, aby jednou ten ukryt vyuzily i pro treni :-)
V tom pripade ked budu chciet, tak si nieco najdu, hoci aj na list rastliny.Cichlidy si vzdy nieco prestavuju a hlavne v obdoby trenia. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 17:14 ims – Re: Mato00
Zatim mi nejde o vytirani. Chci jen, aby byly spokojene a porad netahali kameni a pisek, pripadne, aby jednou ten ukryt vyuzily i pro treni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 16:58 Mato00
Tereza napsala: Půlka kokosu nebo překlopený květináč poslouží úplně stejně a v dekorativním akva líp vypadá. Trubky jsou tak do chovatelen, do akvárka bych si to teda nedala ne Kamínky vynášejí, ale neznamená to, že dokud se nedostanou na dno, tak se nevytou. Jde jen o to zjistit, jestli tvoje ryby upřednostňují vchod shora nabo z boku a kam skrýš ve spol. akva umístit. Raději do rohu do kryté zóny, aby neměli moc silný pocit ohrožení a neterorizovali všechny obyvatele.
ver, ze ten preklopeny kvietinc neposluzy rovnako.Predpokladam, ze ich che cielene vytriet a odchovat, takze sa o okrasne akva asi nejedna. ;-) trubky asi dekorativne neposobia, ale su prakticke a dobre. X-)Skoro vobec nejde o vchody, ale o to aby sa rybky citili bezpecne a doverovali ukrytu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 16:47 Tereza
Půlka kokosu nebo překlopený květináč poslouží úplně stejně a v dekorativním akva líp vypadá. Trubky jsou tak do chovatelen, do akvárka bych si to teda nedala ne Kamínky vynášejí, ale neznamená to, že dokud se nedostanou na dno, tak se nevytou. Jde jen o to zjistit, jestli tvoje ryby upřednostňují vchod shora nabo z boku a kam skrýš ve spol. akva umístit. Raději do rohu do kryté zóny, aby neměli moc silný pocit ohrožení a neterorizovali všechny obyvatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 16:38 Mato00
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 16:37 Mato00
Fotka k příspěvku maj radsej hole dno, laksie sa odkaluje a ked budes krmit artemiou, tak ju mlade rychlejsie najdu.Ja tam mam iba skrysu a javsky mach(mlade ho radi obhryzaju a skryvaju sa don) a jeden kanem(plita) oprety o sklo(pre pripad, keby jednemu z partnerov siblo, tak aby sa mal ten druhy kde skryt)inka momentalne je tam kelimok s crypto..., lebo mach som dal ramirezkam(momentalne ho je nedostatok).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 16:31 Mato00
spodok je keramicky kvetinac.Je vysoky asi 7cm a ma priemer 12cm.je don vyrezany otvor (vid obrazok).kupil som ho v hypernove za 20sk.obycajny kvetinac je dost vysoky, tak preto som pouzil tento.
Strecha je z plastu.Odrezal som si cca 15cm dlhu trubku o priemere 10cm.Potom som ju rozrezal po dlzke(vid obrazok ako) a bolo.Zakryl som a uz je vsetko hotove...nezabudny vsetko vyvaril a rybkam ho davaj tak aby si nevydel do vnutra.Musis ho pootocit a 45stupnov dolava. ;-) ma to vyhodu, ze ked sa mlade vyliahnu, tak zostanu iba v tom kvetinaci a nerozlezu sa. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 16:23 ims – Re: Mato00
aha. Takze zadne uplne zavrene a dole taky hledka. Tak jim asi pod ty jejich skryse dam placaky, at porad neprehazujou pisek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 16:21 Mato00 – re:ims
Fotka k příspěvku No tak ja pouzivam toto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 15:49 Mato00
Imii napsala: Sklo co je na dně myslím ... jakože vyhrabou ďouru a do ní se vytírají.
jaj a, ze na sklo ako skalare... ;-) zle som pochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 15:31 ims – Re: Mato00
Pestrenci se maji vytirat na strop nejake jeskyne. Ty moje se zatim trit asi nebudou, jen si porad upravuji akvarko. Mam je v akva samostatne, jen asi 3 male gupky, aby dojidaly zbytky.

Jde o to, ze jsem jim udelal ukryty, ale na dne mam hruby sterk a nekde jemny sterk. Oni porad odnekud kameny vyhazuji. Pak je to prestane bavit a jdou zase do jine skryse. Tak jestli je to tim, ze se nedohrabou na nejakou placku (vetsi kamen) nebo na jemny pisek. Podle toho bych jim pod skryse neco dal.


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4787x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1162-pestrenec-chov?od=101