Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Teploměr

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Teploměr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 16:25 Muž @ Maq [2016] Re: Tudy, Kubaa
Pánové, já náhodou vím, o co DavFM jde, a jeho požadavky na přesnost jsou zcela a naprosto racionální - i když pro běžnou akvaristickou praxi třeba "na hlavu".
Tak mu buď poraďme (já to neumím), anebo popřejme hodně úspěchů (za to nic nedáme). palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2017 13:30 Muž @ Tudy [315] - ryby Amazonie
Mě osobně na teploměru stačí přesnost +/- 0,5 °C, důvodem je termostat topítka, který je zcela mimo. Nastaven je na 21 °C a topí na 25 °C. Kvůli tomu jsem míval dlouhodobě přetopeno....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2017 13:08 Muž @ DavFM [540] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Já netvrdím přece, že jsou pro mě podstatné desetiny stupně. Ale pokud budu pracovat s teploměrem, který může mít odchylku 0,5°C, tak se opravdu mohu dostat do situace, kdy naměřená teplota může být 25°a nebo taky 26°C a to už může být rozdíl zásadní. Proto chci přesnost nejhůře 1/4°.

PS:nic ve zlém, ani mi to v tomto případě nevadí,ale tahkle to končí na rybičkách často, člověk se na něco zeptá a pak jen vysvětluje, proč to vlastně chce, aniž by dostal opověď na otázku, kterou položil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 12:41 Muž @ Kubaa [195] Re: DavFM
Teplota je důležitá, o tom sporu není. Jen si nejsem jist, zda jsou důležité desetiny stupně. Ale možná mě taková zkušenost teprve čeká. V tom tvém navrhovaném pokusu si ale myslím, že by stejně větší roli hrály relativní změny teploty. Tedy změny v rámci jednoho akvária, v řádu stupňů, ostatní podmínky stejné. Tak bych pokus navrhnul já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2017 12:18 Muž @ DavFM [540] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Mi to zbytečné nepřijde :-)
Jsou v akvaristice i věci, kde teplota rozhoduje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 12:09 Muž @ Kubaa [195] Re: DavFM
No, tak to jsou jiné informace než v tom eshopu (což nezní důvěryhodně). Ovšem i tak to není oproti obyčejnému laboratornímu teploměru s dělením 0.2 žádný zázrak. Ale bude snazší hodnoty odečítat, to ano. Každopádně mi přijde zbytečné tohle řešit. Jak psal Maq, teplota kolísá a je nehomogenní, půl stupně je pro akvaristiku bohatě dostačující přesnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 12:06 Muž @ DavFM [540] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Ze stránek výrobce

Genauigkeit:
(bei Nenntemperatur)
0,1 % v. MW. ±2 Digit (im Bereich:
-70,0 ... +199,9 °C), Fühler zum
Gerät kalibriert, so dass sich im
Bereich 0 ... 100 °C ein Fehler
von ca. 0,1 °C ± 1 Digit ergibt.

Zařizení je kalibrováno aby chyba byla ca. 0,1°C +-1číslice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 11:57 Muž @ Kubaa [195] Re: DavFM
Ty procenta musíš počítat z teploty v Kelvinech (tj cca 300 K), Celsiova či Fahrenheitova stupnice s náhodně zvolenou nulou nemá z fyzikálního hlediska smysl. Jinými slovy 20 °C není z fyzikálního hlediska dvakrát tepleji než 10 °C, ale jen asi o 3,5%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 11:55 Muž @ Maq [2016] Re: DavFM
Males kept at 26 °C show the lowest level of agression.
Kdybych tohle napsal na tomto fóru, sesypou se na mě s námitkami, že v tom jistě hraje roli řada dalších faktorů.
A v jakých jednotkách se agresivita měří?
=
Ale nic proti, bádej, já jsem samozřejmě rád, když je nás "bláznů" víc! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 11:52 Muž @ DavFM [540] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
přesnost teploměru ±0,1% ±2 digity (v rozsahu -70.0 až +199,9°C)

není to tak, že při 20°C je přesnost +-0,02°C a k tomu ty 2 číslice, tedy +- 0,22°C?

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 11:43 Muž @ Kubaa [195] Re: DavFM
Pokud je pravda to, co je v popisu produktu (přesnost +-0.1%), tak to při akvarijních teplotách odpovídá cca +-0.3 °C. Navíc tam píší ještě +-2 digity, tzn. celkem +-0.5 °C. To je imho slušný laboratorní analogový teploměr podomácku zkalibrovaný ve směsi destilované vody s ledem přesnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2017 11:39 Muž @ DavFM [540] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Pokud bych někdy snad náhodou chtěl udělat nějakou studii chovu/odchovu ev.chování a agresivity ryb v závislosti na různé teplotě a měl to v úmyslu i někde prezentovat, nebylo by rozumné tu teplotu měřit co nejpřesněji, ideálně kalibrovaným měřidlem??? Resp. tímto měřidlem pravidelně kontrolovat termostaty v jednotlivých akváriích?

Mám na mysli něco zhruba takového:
www.researchgate.net/…

Nemám bimetalové termostaty, ale elektronické, kde se dá nastavovat hystereze i kalibrovat teploměr.

Zatím mi nejlíp vycházi tento teploměr, je sice o cca 500 dražší než jsem chtěl, ale to není až tak podstatné:
www.epristroje.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 11:33 Muž @ Kubaa [195] Re: Maq
Navíc ryby v přírodě také nemají konstantní teplotu a jisté kolísání (den/noc, u řady druhů i léto/zima) je mnohdy prospěšné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 11:31 Muž @ Maq [2016] Re: DavFM
K čemu potřebuješ takovou přesnost?
A poznamenám k tomu něco, co asi bereš v úvahu, ale i tak:
- Stejné topítko, stále stejně nastavené, ale změní-li se teplota v místnosti, i v akváriu se to maličko pohne.
- Mám docela svižný proud vody (z filtru i vzduchování), topítko přímo v proudu z filtru, a přesto když vrtám v akvárku, i rukou cítím, že u topítka je trochu tepleji. Čili udržet v celém akvárku přesně stejně teplou vodu je myslím dost problém.
- No a samozřejmě vodní sloupec. Dno normálně (bez káblu) nevytopíš, a stále ochlazuje po dně proudící vodu.
Všechno jsou to spíš jen desetiny stupně, jenže o to Ti právě jde, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 11:25 Muž @ HonzaS89 [0] Re: DavFM
Dovolím si přispět svou troškou do mlýna. Nedávno jsem hledal přesné teploměry a narazil jsem na proužkové, viz odkaz: www.exatherm.cz/… Přesností to sedí a je to levná varianta. Jen jsem nedohledal, že by se daly sehnat i ve variantě s vhodným rozsahem teplot pro akvaristu, ale nepředpokládám že by to měl být nějaký technický problém takže sehnatelné by to mohlo být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 10:37 Muž @ DavFM [540] - Corydoras&ApistogrammaRe: PentueR
Já psal někde níže, že potřebuju přesnost tak na 2 desetiny, nemyslel jsem 2 desetinná místa. Stačilo by asi i na čtvrt stupně.
Jsem si jist, že tu přesnost využiju, o tom nemám pochyb a kalibrační list potřebuju, aby pak nevznikaly nejasnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2017 08:42 Muž @ PentueR [235]
K tomu bych mohl taky trochu: elektronický teploměr na setiny je věc už spíše desetitisíců. Všechno je zase hlavně o sondě, elektronika je prostě elektronika, jen snímá a zobrazuje co do ní leze (proud, odpor, napětí...). Sonda, která měří na setiny s dobrou opakovatelností je už opravdu celkem drahá věc. A opět platí, že poslední desetinně místo je spíše orientační. U teploměru je většinou udávána nějaké přesnost (ve stupních nebo procentech rozsahu) a dále nenápadný údaj +/- "x" digit (za X si dosaďte nějaké číslo). Celé to znamená jen to, že poslední desetinné místo může i po ustálení teploty hopsat o plus/minus zmíněné číslo - je to víceméně jen nějaká nepřesnost elektroniky teploměru. Což opět znamená, že pokud chcete přesně měřit na setiny, teploměr by měl ukazovat na tisíciny. Což je v reálu mimo běžné finanční možnosti akvaristů. Vše výše zmíněné se vztahuje hlavně na "univerzální teploměr", myšleno s velkým rozsahem měřených teplot. Tam pak stejně bývá udávána různá přesnost pro různé rozsahy teplot (např. +/-0,5°C od 0 do 70°C a +/- 1°C pro zbytek rozsahu). Jinak pokud někdo stojí o "lepší" teploměry než jsou akvaristické a Bau-něco, pak třeba značka Testo, Comet nebo Greisinger. Kalibrace pro akva-účely mi přijde jako nesmysl, stejně jako měření na setiny stupně ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2017 00:06 Muž @ Kubaa [195] Re: Rado
Pokud je tolerance 0.5 stupně, může být rozdíl mezi dvěma teploměry celý stupeň a pořád mohou být oba v toleranci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 23:49 Rado Re: DavFM
DavFM napsal: Co nejpřesnější,tak na 2 desetinky aby byla jistota a mohl jsem si jednou za čas podle toho nastavit termostaty. Mel jsem kdysi pujčený teploměr z lékárny,ale raději bych měl svůj.
Všetko je to bimetal.V závislosti na značke a kvalite použitého materiálu spínajú.Daš do vody na daku dobu,bimetal sa prispôsobí okolitej teplote a potom len nastavuješ či chceš viac alebo menej.Nikdy ti nebude hriať presne ako má stupnicu.Lepšie značky s minimálnou odchylkou ale predsa.Pri horšej značke a hlavne vyššej teplote v akvárku sa ti kľudne môže stať,že prestane po vypnutí opäť zopínať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2017 23:43 Rado – ADWA
Výrobca udáva ale doma mám dva a teplotu nemeria ani jeden presne.Porovnávané laboratórnym teplomerom.Dokonca ani porovnané navzájom nemajú 0,5C rozdiel.O akvaristických teplomeroch ani nehovoriac - tie niekedy ukazujú aj 4C rozdiel - hlavne tie lacné PL.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:33 Muž @ Maq [2016] Re: DavFM
DavFM napsal: kdo máte Adwu AD 12 (AD 11), nemáte představu jak přesný je ten teploměr?
Výrobce udává toleranci 0.5°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:27 Muž @ Kubaa [195] Re: DavFM
Měl jsem na mysli normální rtuťový nebo lihový teploměr. Kalibruje se prostě tak, že zjistíš odchylku a tu pak (pokud je) přičítáš při měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:14 Muž @ DavFM [540] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
No jo, ale který vzít aby šel takhle kalibrovat a nebyl to úplný šmejd, kterému zreziví za půl roku sonda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 18:02 Muž @ DavFM [540] - Corydoras&ApistogrammaRe: antiA
Co nejpřesnější,tak na 2 desetinky aby byla jistota a mohl jsem si jednou za čas podle toho nastavit termostaty. Mel jsem kdysi pujčený teploměr z lékárny,ale raději bych měl svůj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 17:54 Muž @ antiA [31] Re: DavFM
Teploměr se dá celkem dobře zkalibrovat na 0 stupňů Celsia. Vem sklenici, náplň ji ledem a zalej vodou. Chvilku počkej a Michej. Měl bys dostat zmiňovanou teplotu.
Ale na dvaceti stupních teploměr klidně může uhnout. Jak přesný teploměr chceš mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 17:50 R Muž @ ctibum [1631] - Snažím se to nezahubit... – teploměr
Pokračování diskuze z jiného vlákna...
#DavFM: "Což mě přivádí ku další otázce, nemá někdo nějaký tip na kalibrovaný (a kalibrovatelný) teploměr tak do cca 1500,- vč. kalibrace?"
#Kubaa: "Teploměr stačí imho normální laboratorní, já mám z verkonu asi za stovku..."
#DavFM: "Běžný za stovku nestačí, chcu ho mít s kalibračním protokolem, už jsem měl mnoho teploměrů a každý měří jinak."
#Kubaa: "Kalibrační protokol ti ve verkonu jistě na požádání dodají, bude ale dražší než ten teploměr. BTW, jednobodová kalibrace lze snadno provést i doma - ve směsi vody s ledem. Druhý bod by se dal zkalibrovat porovnáním s lékařským teplměrem, ty jsou myslím přesnější, než je v akvaristice potřeba."

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 20:04 Muž @ Maq [2016] Re: muťa
Mám taky konduktometr Adwa a rozhodl jsem se věřit, že deklarovanou přesnost 0.5°C opravdu má. Takže laciné lihové teploměry posuzuji podle něj. A protože mám vodu v solidním pohybu, vzdálenost od hladiny dělá minimální rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 17:40 Muž @ muťa [525] - Rostliny – Juwel vs. Adwa
Já mám digitální teploměr Juwel umístěný zhruba ve středu výšky nádrže a ukazuje mi těch 24-25.5 stupňů (topení mám na 25). Ale když měřím konduktivitu u hladiny, tak mi teploměr na konduktometru ukazuje teplotu o 1-2 stupně nižší.
Mám za to, že na tom konduktometru to funguje jinak, nebo něco měří blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 15:15 Muž @ Tudy [315] - ryby AmazonieRe: Jifi
Jo, kryt topí ostošet: zářivky s reflektory, LED pásky, vše zavřené pod víkem krytu. Akvárko je v obýváku, kde teplota neklesá pod 20 °C, v létě svítí Slunce z boku do akvária tak 2 hoďky - k večeru . Mno budu teploměr potřebovat, teplota určitě lítá. Možná topítko ani nebudu potřebovat a vyndám ho.
Yirka: objednáno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2017 14:35 Muž @ Yirka [7217] Re: Maq
Já ale nepíšu že je nejpřesnější..... ;-)
Jen patří mezi nejlevnější a nejběžnější a jeho přesnost nebude o nic horší než u těch co stojí stovku. Nejpodstatnější je, že dlouhodobě fungují a jak případně získat korelaci popisuje kolega Jifi ve 14:14.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 14:24 Muž @ Jifi [602] Re: Maq
To může být štěstí na dobrý kousek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 14:19 Muž @ Maq [2016] Re: Yirka
Nemám důvod věřit, že zrovna tenhle je o cokoli přesnější než všechny ostatní. Leda bys jich měl deset a všechny se vešly do odchylky 0.5°C???? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 14:16 Muž @ Jifi [602] Re: Tudy
Jakou máš teplotu v místnosti?
Jaké máš osvětlení?
Teplotu jsi měřil ráno nebo večer?

On třeba kryt se zářivkami taky slušně ohřívá akvárko ...
Pak se ti snadno stane, že teplota akvárka večer je o 1-2 stupně vyšší než po ránu :-)

Další faktor: přes den na pár hodin svítí slunce do akvárka - u mně to je cca 1-2 hodiny. To taky dokáže trošku pohnout s teplotou, když slunce svítí kolem poledne od jihu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2017 14:14 Muž @ Jifi [602] – teploměry
Přesné jsou laboratorní teploměry.
Stačí vědět o někom, kdo ho má a půjčit si ho. Porovnáte teplotu na certifikovaném laboratorním teploměru s teplotou vašeho teploměru a víte, jaká je odchylka.
U levných teploměrů (kam se řadí i akvarijní teploměry) se někdy stane, že stupnice teploměru se kousek posune. Kapilára s obarveným lihem je ale pevně zafixovaná. A hned máte odchylku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 13:43 Muž @ DavFM [540] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Mám jich 8. Koupil jsem je najednou a všechny mají ochylku 1,5°. To se dá jednoduše odečítat a na nějakou kalibraci jsem rezignoval. Předtím jsem měl 2 nebo 3 koupené každý zvlášť a odchylka byla různá. Tyto jsem zahodil, aby se mi nepomíchaly s těma všema stejnýma a jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2017 13:09 Muž @ NHKG [2412] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Tudy
Topitku nevěř. Tam jsem zažil i 5C rozdíl. U teploměrů maximálně cca 2C a ten hned letěl do koše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 12:59 Muž @ Tudy [315] - ryby AmazonieRe: NHKG
Teploměr jsem už dlouho nepoužil, topítko jsem měl dlohodobě nastavené na 24 °C a když jsem včera po letech zkusil změřit teplotu lihovým teploměrem co nám visí v koupelně (a je myslím celkem přesný), tak jsem se nestačil divit: 27 °C, to je pro moji osádku příliš. Snížil jsem tedy ohřívání na 22 °C a ráno byla teplota 25 °C. Pořád tedy 3 °C rozdíl, nevím čemu věřit - topítku, teploměru ? Proto sháním něco přesnějšího.
Yirka: díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 12:56 Muž @ Yirka [7217] Re: Tudy
Léta páně požívám tento od JK Animals naprosto bez problémů a za pár šupů.
www.srovname.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 12:54 Muž @ NHKG [2412] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Maq
Je to taky o štěstí a mám jen 3 kusy. DavFM jich má víc a s větším rozptylem. Bohužel ani ty lihové teploměry co jsem měl nebyly přesné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 12:29 Muž @ Maq [2016] Re: NHKG
Pokud jenom o půl stupně, je to dobrá zpráva. Všechno s lepší přesností je kupodivu problém a dost drahá věc. Kolik jsi jich vyzkoušel a jakých? Můžeš dát odkaz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 11:57 Muž @ NHKG [2412] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Tudy
Já už používám jedině digitální teploměry z Číny. Stojí asi éčko a k tomu baterie za pár centů. Přesnost ujde, liší se tak o půl stupně. Viz níže odkaz od DavFM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 11:44 Muž @ Tudy [315] - ryby Amazonie
www.aqua-obchod.cz/…

Vaše názory ? Nebo mi prosím doporučte něco do 150 Kč,-.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 09:56 Muž @ antiA [31]
Fotka k příspěvku Jen pro zajímavost .... rtuťové (akvarijní) teploměry s přesností 0,5 stupně se dají ještě sehnat.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 21:15 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: DavFM
S tými hranatými nemám dobrú skúsenosť, s týmito áno ano

www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2017 14:19 Muž @ NHKG [2412] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: DavFM
Mohlo. Většinou je v čidlo odpor z niklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 13:59 Muž @ DavFM [540] - Corydoras&ApistogrammaRe: vojtishek
Stejně blbě? Já jich mám zatím 5 a každý měří jiné hodnoty, ten nejhorší má odchylku 1,5°C proti lékařskému teploměru.

Ale otázka zní jinak. Má někdo zkušenost s nějakou metodou kalibrace?
Já to stejně zkusím, ale bylo by jednodušší jít prošlapanou cestou. Vezmu nějaký potenciometr, tím to "naladím", pak odměřím hodnotu potenciometru a rezistor s takovou hodnotou vložím do drátu od snímače. Mohlo by to takto jít?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 13:25 vojtishek - Corydoras&Apistogramma
Mam v akvariu 3ks toho teplomeru a ukazuji vsechny stejne, s odchylkou max 0,2°C na rozdilnych koncich akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 12:38 Muž @ DavFM [540] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Já jich právě tak 15 potřebuju. Baterky nevím, zatím cca 3mesíce drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 12:36 Muž @ NHKG [2412] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: DavFM
Při té ceně bude rozumnější koupit jich 10 a vybrat si 3 nejlepší a zbytek vyhodit. Jak dlouho v tom výdrží baterky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 12:17 Muž @ DavFM [540] - Corydoras&Apistogramma
Nezkoušel někdo někdy takový teploměr kalibrovat? Šlo by to vůbec? Myslel jsem, jestli by třeba nešlo do toho přívodního drátu vložit odpor a změnou hodnot toho odporu se dopracovat k tomu, že bude ukazovat přesně. Odchyka takového teploměru je klidně i 1,5°C, a nebaví mě to pokaždé a u každého teploměru jinak, odečítat.

www.aliexpress.com/…
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 5462x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11496-teplomer