Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Teploměr

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Teploměr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 09:56 Muž @ antiA [5]
Fotka k příspěvku Jen pro zajímavost .... rtuťové (akvarijní) teploměry s přesností 0,5 stupně se dají ještě sehnat.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 21:15 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: DavFM
S tými hranatými nemám dobrú skúsenosť, s týmito áno ano

www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2017 14:19 Muž @ NHKG [2250] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: DavFM
Mohlo. Většinou je v čidlo odpor z niklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 13:59 Muž @ DavFM [501] - Corydoras&ApistogrammaRe: vojtishek
Stejně blbě? Já jich mám zatím 5 a každý měří jiné hodnoty, ten nejhorší má odchylku 1,5°C proti lékařskému teploměru.

Ale otázka zní jinak. Má někdo zkušenost s nějakou metodou kalibrace?
Já to stejně zkusím, ale bylo by jednodušší jít prošlapanou cestou. Vezmu nějaký potenciometr, tím to "naladím", pak odměřím hodnotu potenciometru a rezistor s takovou hodnotou vložím do drátu od snímače. Mohlo by to takto jít?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 13:25 vojtishek - Corydoras&Apistogramma
Mam v akvariu 3ks toho teplomeru a ukazuji vsechny stejne, s odchylkou max 0,2°C na rozdilnych koncich akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 12:38 Muž @ DavFM [501] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Já jich právě tak 15 potřebuju. Baterky nevím, zatím cca 3mesíce drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 12:36 Muž @ NHKG [2250] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: DavFM
Při té ceně bude rozumnější koupit jich 10 a vybrat si 3 nejlepší a zbytek vyhodit. Jak dlouho v tom výdrží baterky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 12:17 Muž @ DavFM [501] - Corydoras&Apistogramma
Nezkoušel někdo někdy takový teploměr kalibrovat? Šlo by to vůbec? Myslel jsem, jestli by třeba nešlo do toho přívodního drátu vložit odpor a změnou hodnot toho odporu se dopracovat k tomu, že bude ukazovat přesně. Odchyka takového teploměru je klidně i 1,5°C, a nebaví mě to pokaždé a u každého teploměru jinak, odečítat.

www.aliexpress.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 10:11 Muž @ JirkaŠčobák [863] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva. – Teploměr v každém akváriu!
Je zajímavé sledovat, jak je v mnoha akváriích teploměr jako nezbytná součást výbavy. Myslím, že je do jisté míry zbytečný. V místnosti, ve které jsem, dovedu odhadnout, jestli je teplo nebo chladno nebo normálně. V prostorách, kde zásadně nekolísá teplota, je to podle mě i zbytečné. V prostorách, kde kolísá, teplota, pokud vyloženě nemrzne nebo akvarista nemá teplomilné obyvatele akvária, je to zbytečné taky, protože spousta ryb běžně přes léto při letnění zvládá denní, noční a sezónní výkyvy, které nejsou horší, než výkyvy v budově.
Mám na všechna akvária jeden teploměr a mám ho položený venku. Když chci znát teplotu v různých akváriích, ponořím ho do vody asi na půl minuty, což stačí. Ale poté, co jsem to x-krát udělal, už zhruba vím, jaké teploty mám a další měření není nutné.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 17:54 Muž @ teakmon55 [5] Re: NHKG
Ja ho skusim a porovnam ho.Dufam,ze tam nebude velka odchýlka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 16:39 Muž @ NHKG [2250] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: teakmon55
Nemám ten teploměr, ale fungovat bude určitě. Všechny věci z Číny jak dorazí, tak fungují. Akorát přesnost může být mizerná. Taky jsem o něm uvažoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 15:15 Muž @ teakmon55 [5]
Mate niekdo nieco takéto?Ta cena je bagatel :-) .Nasiel som to aj na CZ a SK shopoch.Je to čína,ale predpokladám,že to merať bude :-)
www.aliexpress.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 17:02 Žena @ Mesala [21] Re: Kaira
Dobře no... Jen mi to přišlo, jako moc vysoká teplota, ale asi mám fakt jen dost špatný odhad hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 16:56 Žena @ Kaira [312] - LabyrintkyRe: Mesala
Jestli myslíš ten obyčejný skleněný, tak nevidím moc možností, co by na něm mohlo nefungovat, zvlášť když Ti ukazují oba stejně. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 15:46 Žena @ Mesala [21] – Resun Teploměr s přísavkou obyčejný
Ahoj, mám dva tyto teploměry a dala jsem je oba do 20l nádrže, ale ukazují 23°C, což mi přijde, jako naprosto nemožná teplota, když do akva sáhnu rukou, tak mi to přijde spíš, že je tam i pod dvacet, je to spolehlivý teploměr? Nebo s jakým máte dobrou zkušenost? Mockrát děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 22:31 Muž @ garggi [65] - TanganyikaRe: hirafazel
Dík za vzorec, určitě poučné pro mnohé, kteří se chtějí dovědět zas něco víc. X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 22:29 Muž @ garggi [65] - TanganyikaRe: radim
Čau
Nekupoval jsem ho přes ebay, koupil jsem ho normálně v akvaristice a ten první běžel, tak rok a půl, asi po 5-6 co jsem měnil baterky, tak do něj nateklo a byl KO. Koupil jsem ho znovu, tam mi do něj nenateklo, ale za to mu pořádně vyhrává, někdy jede normálně na °C a z toho jede třeba týden na °F.
Momentálně jsem ho v nádrži nemám, zkusím ho z reklamovat. Jen co budu mít cestu kolem.
Každopádně dík.

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 15:01 Muž @ Dominick [22] - AfrikaRe: garggi
tlacitko(prepinac) pod krytom pri baterke nieje ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2016 14:52 hirafazel - AfrikaRe: radim
Taky jsem měl jeden teploměr určený pro "emerický" trh. Přepnout to nešlo. Pomohla až kalkulačka a °C=((°F-32)*5)/9.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2016 13:23 radim - AfrikaRe: garggi
Čau, jestli to jde přepnout netuším, ale napadlo měl... nekupoval jsi to třeba přes ebay? Jestli to bylo vyrobeno např. pro USA, tak tam se °F používá běžně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 22:59 Muž @ garggi [65] - TanganyikaRe: Xpe
Dík,
ale čím to změním z °F na °C, je to jen bateriový teploměr bez gombíků.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 20:47 Muž @ Xpe [68] - Paracheirodon axelrodi & Otocinclus affinisRe: garggi
Máš to nastavený na stupeň Fahrenheita (značka °F) jestli se o to jedná, na °C tak to tam taky musí být. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2016 20:40 R Muž @ Silent [5913] Re: garggi
Používám jich několik a většinou jsou bezproblémové. Rozdíly v měření jsou minimální, většinou v desetinách stupně. Jen je musíš při výměně baterie pořádně dotáhnout aby se dovnitř nedostala voda, protože pak jsou v hajzlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 19:24 Muž @ garggi [65] - Tanganyika
Fotka k příspěvku Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 21:23 Muž @ Legioix [556] Re: acik
Zítra to zkusím nafotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 21:21 Muž @ acik [413] Re: Legioix
Fotka k příspěvku tady už je zásadní rozdíl,doufám,že se majitel fotky nebude zlobit.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 21:18 Muž @ Legioix [556] Re: acik
Už hodně dlouho používám tyto: petdiscont.cz/… mám čtyři a rozdíly v měření jsou kolem dvou desetin stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 21:10 Muž @ Designer [5630] - CichlidyRe: acik
acik napsal: musel bych to otestovat tak,že ohřeju vodu,akvárium se mi nechce vařit nad 35°CTo nebyla az takova makacka na bednu :) . Kontrola rekneme pri 36°C by nemela u takovych teplomeru pro teploty rozdilne o par stupnu znamenat nejak zasadni rozdil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2015 21:02 Muž @ acik [413]
kolik je tam realně říct nemůžu,protože nevím :) a jak říkáš klasicky teploměr co má každá domácnost,tak asi horko těžko někdo bude mít 30°C? naše teploměry začínají na 35°C ahoj ahoj musel bych to otestovat tak,že ohřeju vodu,akvárium se mi nechce vařit nad 35°C
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 20:58 Muž @ acik [413] Re: Designer
nebral bych to zas na lehkou vahu,teploměry mají rozdílné odchylky,kdyby ukazoval meně a já krmil h.srdcem terčovce,tak si můžu zadělat na problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 20:48 Muž @ Designer [5630] - CichlidyRe: acik
No vidim 30 a 32°C, jestli je tam realne 31°C, jsou oba v toleranci +/-1°C, coz pri beznem mereni teploty neni az tak spatne.

EDIT: Vyhazovat vsechny neni duvod, pujc si laboratorni teplomer a vyhod jen ty s vyraznejsi odchylkou. Treba bys vyhodil zrovna extra povedeny kousek.
EDIT2: Meri do 50°C, lekarsky teplomer ma asi kazda domacnost, a ten si moc ujet dovolit nemuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 20:42 Muž @ acik [413]
Fotka k příspěvku chtěl bych upozornit na tyhle šmejdy teploměry,co používáte? já je budu všechny házet do koše

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2014 15:41 R Muž @ Silent [5913] Re: Zlatacek
Já používám na odstranění těchto teploměrů žiletku nebo odlamovací nůž a na zbytek lepu technický líh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 15:32 Muž @ Zlatacek [0] - Tetry – digi
Dobrý den mam klasicky digitalni nalepovaci teploměr.Ale ten kecá neví někdo jak ho odstranit aby nenachal na akva flek. Co použít ředidlo ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 11:39 Muž @ Jiri_99 [420] Re: Yirka
Přesně to je můj případ. Upadl mi na zem, ale normálně funguje. Jen to nevypadá dobře.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 07:43 Muž @ Yirka [7163] Re: dudak
Ať již se jedná o teploměr akvarijní nebo lékařský, v případě tohoto defektu je na 99% s teploměrem konec. Tu vzduchovou mezírku se prostě podaří sklepnout v mizivém procentu pokusů. Příčinou je podle mých zkušeností nějaký náraz, či pád teploměru na zem. Někdy se stává, že teploměr s tou minimezerou normálně funguje, akorát je o ni nepřesný a nepůsobí to esteticky. Pak se dá klidně používat dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 20:50 Muž @ Jiri_99 [420] Re: dudak
To se mi taky stalo. Nepodařilo se mi to nijak spojit. Ono to snad ani nejde. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 20:20 Muž @ dudak [1207] Re: Yirka
no jsem taky zastáncem klasických skleněných teploměrů, nicméně mám teď s jedním problém, tekutina uvnitř kapiláry se mi rozpojila na několik kousků a ať zahřívám/schlazuju/střepávám jak chci nemůžu jí spojit, nemáte na to někdo nějaký fígl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 07:38 Muž @ Yirka [7163] Re: vendy
Vím, že je to s křížkem po funusu, ale snad pro ostatní. Za optimální řešení stále považuji obyčejný skleněný teploměr zmíněný a doplněný fotkou o pár řádků níže: 06.03.2010 17:07
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 17:55 georg Re: vendy
Ten tvůj dotaz jsem nečetl, jen ten na který jsem resgoval :-( osobně ho nemám, jen jsem si přečetl recenze na něj. Ale mám podobný, ten sice ukazuje ale tak o 2 až 3 stupně víc smich takže taky žádné terno ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 17:37 Žena @ vendy [27] - CichlidyRe: georg
no, když jsem se ptala před koupí nikdo nenapsal hmm tak nějak sem ho zprovoznila je tam špatný kontakt když se pohne tak se vypne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 16:45 georg - CichlidyRe: vendy
dáš baterii a měl by ukazovat.Nemá žádný čudlík. Pokud ne, podívej se zda to místo pro vložení té baterie, ten kontakt nemá na sobě přilepenou průhlednou folii. To by mohl být důvod. Ale jsou prý hodně poruchové, tak jsi třeba narazila na vadný kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 16:23 Žena @ vendy [27] - Cichlidy – Juwel Digitální teploměr bateriový
je doma. nevíte jak se to zapíná? dala jsem tam baterku a nereaguje navic tam není ani žádný čudlík... tone

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:57 R Muž @ LiborSprysl [8641] Re: savan
savan napsal: To že sa ti teplota jemne mení podla hlbky je jev úplne prirodzený,teplejšie voda stúpa hore a chladnejšia klesá dolu.Ale tie rozdiely sú v naších podmienkach zanedbatelné a vôbec by som si s tým nelámal hlavu.Daj teplomer cca. do polovice vodného stlpca a tej hodnoty sa drž

No ale zase tak úplně zanedbatelné nejsou...zvláště pak, pokud vezmeme v úvahu výšku akvária a dna od země...je to možná překvapivé, ale ty rozdíly jsou někdy velmi výrazné podle druhu vytápění v místnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2013 10:54 Muž @ savan [621] - ŽivorodkyRe: vendy
To že sa ti teplota jemne mení podla hlbky je jev úplne prirodzený,teplejšie voda stúpa hore a chladnejšia klesá dolu.Ale tie rozdiely sú v naších podmienkach zanedbatelné a vôbec by som si s tým nelámal hlavu.Daj teplomer cca. do polovice vodného stlpca a tej hodnoty sa drž
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 08:37 Žena @ vendy [27] - Cichlidy – Juwel digitální teploměr bateriový
Ahoj má někdo tento teploměr? jak se používá?nemůžu najít návod. Mám problém s teplotou a chtěla bych i přesnější měření. Zjistila jsem že ve vodě v každé hloubce (aspoň mi to tak připadá) je tak trochu jiná teplota, pokud se to přilepí jen na kraj z vrchu tak mi to stejně neřekne přesnou teplotu v nižší vodě, ve které se ryby nachází ne? Nebo mám koupit obyč? když koukám na ceny mají ty žluté jak za 40 tak i za 80,- je to jen podle značky nebo jsou všechny přesné? prosím poraďte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 18:05 Žena @ Terezka [2] – Re: exit
exit napsal: ...vyříznout i se sklem... X-) smich smich
Díky za rady, pořídila jsem si jiný. A jestli nebude fungovat...!!!
Každopádně vyžíznutí skla mě pobavilo.
A děkuji za nápad s odlepením v rámci reklamace - nakonec jsem se k tomu neuchýlila, protože jsem neměla (u první věci v životě) schovanou účtenku. Ale děkuji - oceňuji to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 15:41 Muž @ Zoidik [2166] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: deCORF.OBRAEN
Samozřejmě, ale pokud by ho Terezka chtěla mermomoci sundat a pokusit se reklamovat, tak mě tohle napadlo, že by se to dalo zkusit. To je celé. Ale jinak jak píšeš, specielně kvůli tomu laborovat nemá význam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 15:21 Muž @ deCORF.OBRAEN [219] Re: Zoidik
pri dialničnej známke je ešte kontrolný ústrižok ktorý by mal byť vypísaný, čiže aj pri poškodenej nalepke sa to dá stale vysvetliť že nalepka bola prelepená s dôvodu poškodenia alebo výmeny skla..snád človek by nematuroval okolo teplomera ktorý ma hodnotu 1€ :-D ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 15:00 Muž @ Zoidik [2166] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: deCORF.OBRAEN
No, teď mě napadá jedna věc. V servise umí přelepit dálniční znáku na skle auta a co budu vykládat řidičům, ta se hodně lehce zničí. Dělají to tak, v místě kde je známka, tak sklo schladí. Nevím o kolik nebo na kolik stupňů, ale kdyby jsi to chtěla zkusit, taky vem nějaký kus ledu a dané místo s teploměrem schlaď. Potom bych vzal žileetkový nožík a pomalu se ho pokusil odlepil. Aspoň tak bych to zkusil, kdybych ho nehchtěl poškodit. Možná to je blbost co píšu, ale za pokus by to možná stálo.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 5016x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11496-teplomer