Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Teploměr

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Teploměr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 15:32 Zlatacek – digi
Dobrý den mam klasicky digitalni nalepovaci teploměr.Ale ten kecá neví někdo jak ho odstranit aby nenachal na akva flek. Co použít ředidlo ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 11:39 Muž Jiri_99 [425] Re: Yirka
Přesně to je můj případ. Upadl mi na zem, ale normálně funguje. Jen to nevypadá dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 07:43 Muž Yirka [9126] Re: dudak
Ať již se jedná o teploměr akvarijní nebo lékařský, v případě tohoto defektu je na 99% s teploměrem konec. Tu vzduchovou mezírku se prostě podaří sklepnout v mizivém procentu pokusů. Příčinou je podle mých zkušeností nějaký náraz, či pád teploměru na zem. Někdy se stává, že teploměr s tou minimezerou normálně funguje, akorát je o ni nepřesný a nepůsobí to esteticky. Pak se dá klidně používat dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 20:50 Muž Jiri_99 [425] Re: dudak
To se mi taky stalo. Nepodařilo se mi to nijak spojit. Ono to snad ani nejde. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 20:20 Muž dudak [1885]
no jsem taky zastáncem klasických skleněných teploměrů, nicméně mám teď s jedním problém, tekutina uvnitř kapiláry se mi rozpojila na několik kousků a ať zahřívám/schlazuju/střepávám jak chci nemůžu jí spojit, nemáte na to někdo nějaký fígl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 07:38 Muž Yirka [9126] Re: vendy
Vím, že je to s křížkem po funusu, ale snad pro ostatní. Za optimální řešení stále považuji obyčejný skleněný teploměr zmíněný a doplněný fotkou o pár řádků níže: 06.03.2010 17:07
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 17:55 georg Re: vendy
Ten tvůj dotaz jsem nečetl, jen ten na který jsem resgoval :-( osobně ho nemám, jen jsem si přečetl recenze na něj. Ale mám podobný, ten sice ukazuje ale tak o 2 až 3 stupně víc smich takže taky žádné terno ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 17:37 Žena vendy [27] - CichlidyRe: georg
no, když jsem se ptala před koupí nikdo nenapsal hmm tak nějak sem ho zprovoznila je tam špatný kontakt když se pohne tak se vypne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 16:45 georg Re: vendy
dáš baterii a měl by ukazovat.Nemá žádný čudlík. Pokud ne, podívej se zda to místo pro vložení té baterie, ten kontakt nemá na sobě přilepenou průhlednou folii. To by mohl být důvod. Ale jsou prý hodně poruchové, tak jsi třeba narazila na vadný kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 16:23 Žena vendy [27] - Cichlidy – Juwel Digitální teploměr bateriový
je doma. nevíte jak se to zapíná? dala jsem tam baterku a nereaguje navic tam není ani žádný čudlík... tone
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: savan
No ale zase tak úplně zanedbatelné nejsou...zvláště pak, pokud vezmeme v úvahu výšku akvária a dna od země...je to možná překvapivé, ale ty rozdíly jsou někdy velmi výrazné podle druhu vytápění v místnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2013 10:54 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: vendy
To že sa ti teplota jemne mení podla hlbky je jev úplne prirodzený,teplejšie voda stúpa hore a chladnejšia klesá dolu.Ale tie rozdiely sú v naších podmienkach zanedbatelné a vôbec by som si s tým nelámal hlavu.Daj teplomer cca. do polovice vodného stlpca a tej hodnoty sa drž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 08:37 Žena vendy [27] - Cichlidy – Juwel digitální teploměr bateriový
Ahoj má někdo tento teploměr? jak se používá?nemůžu najít návod. Mám problém s teplotou a chtěla bych i přesnější měření. Zjistila jsem že ve vodě v každé hloubce (aspoň mi to tak připadá) je tak trochu jiná teplota, pokud se to přilepí jen na kraj z vrchu tak mi to stejně neřekne přesnou teplotu v nižší vodě, ve které se ryby nachází ne? Nebo mám koupit obyč? když koukám na ceny mají ty žluté jak za 40 tak i za 80,- je to jen podle značky nebo jsou všechny přesné? prosím poraďte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 15:00 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: deCORF.OBRAEN
No, teď mě napadá jedna věc. V servise umí přelepit dálniční znáku na skle auta a co budu vykládat řidičům, ta se hodně lehce zničí. Dělají to tak, v místě kde je známka, tak sklo schladí. Nevím o kolik nebo na kolik stupňů, ale kdyby jsi to chtěla zkusit, taky vem nějaký kus ledu a dané místo s teploměrem schlaď. Potom bych vzal žileetkový nožík a pomalu se ho pokusil odlepil. Aspoň tak bych to zkusil, kdybych ho nehchtěl poškodit. Možná to je blbost co píšu, ale za pokus by to možná stálo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 14:46 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: katterinecka
máš pravdu..ten pásik sa pri odlepovaním poškodí natoľko že jednotlivé plochy ( tie farbiace) ostanú ako keby popraskané..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 11:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tereza
jak tak přemýšlím, nalepovací asi půjde hodně těžko odlepit v takovým stavu aby šel ještě reklamovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2011 11:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Terezka
Nepoužívat nalepovací. Měl jsem ho jednou a nedala se z něj vyčíst teplota. Od té doby tohle nechci na akvárku ani vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 21:50 Terezka
Dobrý večer,
nedávno jsem si koupila nalepovací teploměr od Mariny, neb jsem s ním měla dobré zkušenosti (a vyhovuje mi i z estetického hlediska - při čelním pohledu není vidět). Dějí se mi s ním ale divné věci... Včera, než jsem jej nalepila, měřil teplotu (správně). Po nalepení teplotu neměřil (ačkoli voda měla cca 20 °C - teplota byla v daném rozsahu). Dnes ráno teplotu měřil, bylo tam 24 °C. Odpoledne jsem zapla topítko a teploměr opět neukazuje nic. Pro kontrolu jsem do akvária vhodila klasický skleněný teploměr (obvykle jím měřím kapaliny pro čb. negativní procesy), který ukazuje 25 °C. Teplota je tedy opět v rozsahu. Jsem z toho trochu zmatená; pokud jsem si koupila jediný teploměr na světě, který má krystaly zralé na psychiatrickou léčebnu, jsem vážně smolař.
Nemáte někdo nějakou radu, tip? (Kromě toho, že si mám koupit jiný teploměr...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:20 Muž Yirka [9126] Re: Silent
Jj, máš pravdu. ano Už jsem holt z těch klukovských pokusů a školních let trochu daleko a nějak mi to vypadlo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:10 R Muž Silent [5949] Re: Yirka
Jirko, myslím že nachytat olovo na magnet by se asi nepodařilo. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:06 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Silent
Aha,takže se nic moc neděje,když se vysypaly?To mě taky mohlo napadnout že je to kov,když se to nachytalo na magnet.I když na druhou stranu si teď nejsem jistá jestli rtuť taky není magnetická stydim stydim Ale asi ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:05 Muž Yirka [9126] Re: parisse
Rtuť vypadá poněkud jinak. Je to vysoce lesklý tekutý kov tak jak ho znáš z lékařského teploměru. To co lovíš na magnet je závaží (stále olovo?). I když je to "nezdravý kov", nějaká zapomenutá kulička ti akvárium nevytráví. Dříve se z něj běžně dělalo vodovodní potrubí, někde slouží dodnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2011 10:04 R Muž Silent [5949] Re: parisse
Ty kuličky jsou kovová zátěž aby teploměr ve vodě držel ve vzpřímené poloze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:02 Žena parisse [4] - Cichlidy – Rozbitý teploměr
Rozbil se mi teploměr a ze špičky vypadali ty černé kuličky.Myslím že je to rtuť.Nebo ne?Jelikož mám v akva písek o zrnitosti 1-3 mm,vydali se rukou vyndat.Díky magnetické stěrce se mi to ale podařilo.Nachytaly se na ni.CO by se stalo,kdyby tam nějaká ta kulička zůstala?
images.obi.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 11:02 Muž BAKrv [2] Re: Silent
tento teplomě co je na fotografii používám a kontroloval jsem ho laboratorním teploměrem a rozdíl tam byl nepatrý. Janak nalepovací teploměr mi ukatoval až 4 stupně najednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 17:15 Muž Yirka [9126] Re: Silent
Ano, to je ono. Výborné a levné řešení. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 17:12 R Muž Silent [5949] Re: Yirka
Fotka k příspěvku Tenhle? :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 17:07 Muž Yirka [9126] Re: Aleš
Nejlepší zkušenost mám s obyčejným tenkým žlutým na malé černé přísavce, rozsah 0-50°C. Cena 25-30 CZK, k dostání snad v každém akvaobchodě. Výrobce JK Animals.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 10:46 Muž cusbus [37] - TetryRe: Aleš
Určitě si kupte obyčejný skleněný, je spolehlivější. A pokud bude možnost výběru, tak přesnější bude nějaký, který má rozumné rozpětí (můj má od +10°C do +40°C a stál jen 29 Kč). Většina běžně prodávaných má od -20°C do +60 °C, což je pro akvaristiku úplný nesmysl a odečíst na tom rozdíl stupně může být občas problém ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:54 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Aleš
Ja ho mam na 2cm skle a ukazuje priemer medzi teplotou v akvariu a teplotou v miestnosti :) Cize ked som mal v akva 26 stupnov a v izbe 18 stupnov, ukazovalo to 22... Preto pouzivam vnutorny digitalny teplomer, ten je presny a rychly palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:21 Bart Simpson Re: Aleš
mě taky čsto nefungoval.... a ještě často je teplota nepřesná...když máš v bytě či domě teplo tak teploměr nepřesně měří tone
kup si za 40 kč obyč.a máš lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aleš
Mě také nefungoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:17 Muž karelpavel [18] Re: Aleš
Tyto teploměry stojí za prd - jsou dosti nepřesné , některé tipy ukazují dost zabarvených políček u stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:12 Aleš – nalepovací teploměr
ahoj. dostal jsem k akvarijnímu kompletu napleovací teploměr a zajímalo by mě na co vlastně je, nalepil jsem ho na akvárium a stejně nic neukazuje nebo se aspon nezbarvuje na určitých místech podle teploty vody (což jsem si myslel že bude dělat)....

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 11:15 Muž Breathlless [6]
Mám nalepovací teploměr od Mariny. Měří dobře , když sem ho nechal ve voděl byl přesný jako mů laboratorní skleněný ze sady (rozsah 0-50°C , dělení 0,1°C). Při nalepení na sklo ( zvenčí akqua ) je tam samozřejmě odchylka , protože se měří povrchová teplota skla, nikoli média ( vody ) v aqua. Můj rozdíl je pri 27°C nalepovací 26,2°C skleněný ve vodě. Takže bych ony nalepovací zas tak nehanil. Jde spíše o orientaci zda se něco neděje , třeba zda neodešlo topení a netopí to furt nebo vůbec. Kdo chce přesné ať si koupí lab. skleněné. Tech digitálních nejsem moc příznivec (z profese) , ikdyž Sondy s termistory měří poměrně dobře. RTD je přesný ale draší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:34 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: matlala
Mám s nalepovcími teploměry dobrou zkušenost. Ukazuje dobře, asi taky záleží kam ho nalepíš. Pokud neukazuje nic, tak je teplota mimo rozsah. Samozřejmě může být i vadný, ale takový jsem zatím neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: matlala
Taky mám s nalepovacími teploměry dobrou zkušenost (značka MARINA). Mám jich víc a ukazují totéž co vnitřní skleněné. Mám je lepené na boku akvária, aby nekazily hlavní pohled na akvárim. Proti skleněným mají ještě jednu výhodu - odpadá problém s přísavkami, všechny skleněné co jsem měl občas spadly na dno ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:19 Muž matlala [798] - Rostliny – digitální elektronickéteploměry
k těm digi elektronických teploměrům, nemusíte hledat jen na akvaschopech, mnohem levnější a přesnější jsou pro průmysl, třeba na TME.eu
www.tme.eu/… třeba je za 153kč při vetším množství méně

tady je velký výběr www.tme.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 18:46 Muž Pete [10] Re: VVV111KKK
Když jsem si pořídil nalepovací teploměr, zjistil jsem, že na tom chybí č.25. Bylo ale pozdě, pač už byl přilepený. Přikoupil jsem tedy digitál od EXO-TERRA a ejhle, byl tam rozdíl až 2°c (měřeno od 26°c) Digital a sklo ukazali stejný hodnoty, zato nálepka byla na 28. Strhnul jsem to, vyhodil a už ho nemusím... Jen zbytečně vyhozený pade rozzureny X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 15:42 Muž ČUPR [204] - TetryRe: vanis
vanis napsal: Muj kus meri oproti sklenenemu cca o 2 stupne vedle ale za ty penize neni problem porovnat se sklem a pak proste pricitat/odecitat rozdil
potlesk :-D Pěkně děkuji za takový "teploměr" u kterého musíš přičítat nebo odečítat 2 °C. To je extrém zadarmo drahý!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 14:56 Muž vanis [2] Re: prisavnik
reklamace na dx uz je taky vyzkousena, posles kopii dokladu o odeslani na reklamaci a penize za postovny ti daj jako kredit na dalsi nakup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 14:53 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: vanis
Skoda penazi. Skleneny teplomer vydrzi vecne, ale toto pochybujem ci to ma aspon zaruku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 14:34 Muž vanis [2] Re: ČUPR
Zajimava varianta ja digitalni teplomer z dealextreme.com www.dealextreme.com/… posilaji to z ciny posovny zdarma vyjde na 60kc. Muj kus meri oproti sklenenemu cca o 2 stupne vedle ale za ty penize neni problem porovnat se sklem a pak proste pricitat/odecitat rozdil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 14:01 Žena ustavprochore [567] Re: ČUPR
Používám ten nejobyčejnější skleněný (úzký, žlutý), za cca 30 Ká, spokojenost. Na to, abych věděla, kdy mám vyměnit vodu, mi stačí hlava, v horším případě kalendář nebo pohled do akva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:52 Dusyk Re: VVV111KKK
Ja používam nalepovací teplomer už rok a meria zhodne s klasickým. Vyfarbuje sa tam viac farieb, ale modrá ukazuje teplotu skutočnú. Ak je napr 24°C(modrá) a 25°C(belasá) znamená to 24,5°C Nebol s ním zatiaľ problém, žeby meral zle. Možno vám robí problém hrubé sklo a prestup teplôt v dnešnom počasí. To je jedná z možností, alebo je to naozaj vadný kus, čo sa stáva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 10:22 Muž ČUPR [204] - TetryRe: zvirek
Záleži na tom, jak chceš hodně přesně měřit a zda Ti skleněný teploměr nevadí při pohledu do akvária. Jinak cena skleněného je 79,- Kč meteostanice.e-pocasi.cz/… a digitálního 399 Kč www.akvarista.cz/… takže pořídíš tak akorát 5 kousků :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 10:14 Muž zvirek [1] Re: ČUPR
a určitě si za jeho cenu koupíš cca 99 normálních skleněných.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 09:09 Muž ČUPR [204] - TetryRe: aLCaPONeBn
Jestli mohu doporučit teploměr pro akvária, tak vícefunkční od fy MARINA. Nenarušuje celkový vzhled akvária, protože jeho sonda je na kablíku nenápadně umístěna v akváriu - např. někde v zadním rohu. Navíc je zde možnost nastavení alarmu pro překročení minimální a maximální teploty vody v akváriu. Rovněž tak oznámí čas pro výměnu vody v akváriu, vyčištění filtru a celkovou kontrolu zařízení. Vše je volitelné od dnů přes týdny až měsíce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 08:42 Žena pavliina [50] Re: Hades
Na nalepovacím teploměru se teplota ukazuje v zeleném rámečku :-) Ale nalepovací teploměr měří dost nepřesně, nedoporučuju. Měří i teplotu okolního vzduchu :-O Mám v akva oba, jak nalepovací, tak normální a teplota se mi běžně liší i o 3 stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 07:54 Muž VVV111KKK [61] Re: aLCaPONeBn
Nalepovací teploměr má jednu velikou výhodu - najdeš tam skoro vždy teplotu, kterou chceš najít.
Já je ze všech akvárek odstranil a používám klasiku uvnitř akvárka. Chci totiž znát skutečnou teplotu. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11496-teplomer?od=101