Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Teploměr

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Teploměr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 06:55 Muž Hades [5] Re: avast
Já mam oba, a je to někdy zajímavé co ukazujou. Ten nalepovací vetšinou ukazuje najednou 3 teploty v různých barvách, třeba 25 hnědou, 26 zelenou a 27 fialou :-) a teď poznej kolik tam vlastně je :) Takže jsem si podle normálního ohlídal když je teplota na určitým bodě jakou má barvu ten nalepovací.
Ale stejně je to + - 1 stupeň a trvá mu to trošku dýl než začne reagovat při změně teploty, cca 20 - 30 minut ( než mu doběhnou a ustálí barvy ).Nehledě na to, že pokud máš AQ umístěno tak nešťastně jako já, že mi k večeru na malinký růžek svítí sluníčko, tak to ukazuje i přes 30 stupňů jak to pohlcuje teplo, přitom z druhé strany, mám rtuťový a ten je stále na 25 :-)

Dej tam radši normální na přísavku, uděláš nejlíp

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 00:42 Muž O.Tom [439] Re: aLCaPONeBn
vadny kus ci smejd, nebo jsi mimo rozsah :) ale lepsi by byl ten vnitrni klasicky, ten vnejsi nalepovaci je silne orientacni plus minus autobus .. pro sneky staci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 00:16 Muž avast [49] Re: aLCaPONeBn
Tak s tímhle teploměrem zkušenosti nemám, ale poradil bych ti.. Kup si klasickej na přísavku dovnitř...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 23:49 aLCaPONeBn – Nalepovaci teplomer
Ahoj. Mam jeden problem. Pouzivam ted na novom akva nalepovaci teplomer. Len neukazuje mi teplotu abo ju aspon nevidim. :) Neviete mi niekto s tym poradit ? vopred dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 18:09 kladivoun Re: filipsi
Je to nalepovaci pasek. Uz sem to nalepil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 17:55 popelnik Re: kladivoun
Pokud je to taková krabička s kabelem, tak se krabička dá na akvárko a kabel do vody. Ideální je je oboustranná lepící páska nebo to jen položit na kryt. Chtělo by to alespoň vyfotit a nemělo by to být těžké aplikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 17:11 Muž filipsi [1295] Re: kladivoun
A jak to vypada, elektronika s displejem, nebo lepici pasek s cisilkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 17:07 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: kladivoun
Musim mat cidlo,ktore sa ponory do vody a display s pristrojom zostane von ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 16:11 kladivoun – teplomer
Ctel bych se zeptat.KOupil sem digitalni teplomer a nevim jak ho dat do akvaria prosim o radu.Predem dekuji za rady. Bohuzel u toho navod neni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 07:30 Muž bunda [28] Re: Yirka
Plovoucí teploměr mi neshází. Poslední dobou jem začal nosit brýle na čtení takže jsem rád za velké číslice. Je fak, že ten starý mi tam ještě plave, musím ho někdy vytáhnout. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 20:28 Muž Yirka [9126] Re: bunda
A neschází ti trochu ta klasika? Pohled na nádrž bez klasického teploměru (plovoucího nebo na přísavce) mi připadne ochuzený. Asi jsem příliš konzervativní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 20:12 Muž bunda [28] Re: Jiří
Také mi teploměr pořád odplavával. Vyhodil jsem ho a koupil v akci za 200 Kč digitální. Měří dvě teploty , v akva a v místnosti. Velké číslice jsou vidět již z dálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 11:37 Muž motýlek [275] Re: jiř
bojuji s tím už dlouho ... ve vytíračkách nechám teploměr plavat, případně jej drátkem ukotvím přes okraj nádrže ... pro trvalé nádrže vyzkouším teploměr v které výšce sám plave a pak to zafixuji přísavkou - ale také to není na 100% ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 11:12 Muž kristian [80] Re: Jiří
Osobne mam malinko jine reseni, teplomer mam zasazen do prisavky, vektere je dira, a ta je i s casti teplomeru zahrabana ve dne. Ani mrenky nadherne ktere u mne byly na cas to nevyhrabaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 08:42 Muž Yirka [9126] Re: Jiří
Nevím, v tom případě bych zkusil koupit přísavku od jiného výrobce s trošku větší plochou. Ty malé, průsvitné jsou dobré tak pro tenké hadičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 07:40 Jiří Re: Yirka
Vřelé díky za radu.Teploměr přidělávám přesně tak jak popisuješ ale stále se odlepuje .Proto jsem koupil ještě jednu přísavku a výsledek je stejný.Nevím jestli nejsou ty přísavky moc mělké.Utopítka jsou hlubší a nejsou s ním žádné problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 07:19 Muž Yirka [9126] Re: Jiří
Na upevnění přísavky bohatě stačí jedna přísavka. Místo, kde bude přitisknuta musí být očištěno od mikroskopických nánosů řas a usazenin. Přísavku navlhčíš a řádně přitiskneš tak, aby odešel všechen vzduch. Toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 07:15 Jiří – Teploměr
Poradí někdo jak uprvnit v akvárku teploměr? Mám ho upevněný na dvou přísavkách a to nahoře a dole a stále se přísavky s teploměrem odlepují a teploměr plave.Předem díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 22:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Bunda
Ikdyby to byla rtuť, stejně by se nic nestalo. Prostě by na dně akvária pod pískem byla rtuť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:53 Muž bunda [28] Re: DavidDizzer
Rtuť v teploměrech je stříbrná, jako u lékařských teploměrů. To červené je líh. Domnívám se že ty kuličky jsou ocelové ( možná nerez). Nevím jestli jsi je odsál, jsou dost těžké, ale pokud tam zůstali určitě to nevadí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:38 Muž chicko [124] Re: kostej
Trocha olova by taky škodit neměla, olovo bude již pokryté vrstvičkou oxidu a i v olověných trubkách těče voda, toho bych se nebál a pokud ten líh nekontaminoval akva, tak bych to dále jen pro jistotu pozoroval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:36 Muž kostej [0] - SumciRe: Yirka
Dík moc za reakci, rtuť tam nebyla ale ten líh, co se týče těch kuliček tak si nejsem jistý jestli se nasály a nebo se jen promíchaly s kamínky, ale taky předpokládám, že by tak malé množství olova teda jestli je to skutečně olovo, nemělo akvu uškodit. Tak snad přežijem do rána. Přeci jenom přijít o trestance tak z toho by mě jeblo. Ještě jednou dík všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:31 Muž Yirka [9126] Re: DavidDizzer
Pěkná ptákovina, nesmíš věřit všemu co obchodník napíše.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:30 Muž DavidDizzer [26] Re: Yirka
www.koi-jezirka.cz/… např. měl sem ho tak snad vím, taky se mi rozbyl... rtuť tam byla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:29 Muž Yirka [9126] Re: kostej
Pokud by tam byla rtuť, nemusely by tam být ty kuličky. Ale teploměry do akvárií opravdu rtuťové nejsou. To červené je obarvený líh. Kuličky budou zřejmě olověné, ale pokud jsou odsáté tak v poho. Suma sumárum, život v nádrži by neměl být ohrožen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 21:12 Muž kostej [0] - Sumci – Rozbitý teploměr v akva
ahoj Mám problém teď jsem objevil, že se rozbil skleněný teploměr v akva viz obrázek a vypadli zněj ty kuličky do akva sice jsem se to pokusil odsát ale nevím jestli tam něco nezůstalo, baňka s měřící tekutinou byla neporušena, jen netuším z čeho ty kuličky jsou a jestli znamenají nějaké nebezpečí pro akva. Proto se chci zeptat jestli to někdo netuší.

Dík moc za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 17:06 Rejpal1 Re: ČUPR
Mám oba dva druhy a taky jsem tomu lalepovacímu nevěřil a tak jsem ten klasickej dal do akva na stejné místo a ono to skutečně ukazovalo stejnou teplotu. Ale může to bejt náhoda. PS"Mě ukazujou stejně. Houuu ať se daří. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 03:23 Muž ČUPR [204] - Tetry – Digitální teploměr
Nalepovací "digitální" teploměr je k ničemu - jeho přesnost je opravdu směšná, :-D , navíc po čase nepoznáš vůbec barvu stupnice, nebo se ti bude zobrazovat v rozmezí dvou hodnot, které narůstají po 2 °C - takže rozdíl od skutečnosti může být až 4 °C. Je to takové šidítko k ničemu. Pokud chceš opravdu dobrý, nenápadný a digitální teploměr, doporučuji skutečně digitální elektronický s čidlem na kabelu. Čidlo nenápadně umístíš do akvária a výhodou je to, že můžeš odečítat teplotu s přesnosrí na desetinu °C, měřit teplotu v okolí - tedy v místnosti a některé druhy mají i paměť pro minimální a maximální teploty. Já ho pořídil za cca 600 Kč. Prodává se i bez paměti - rovněž pro dvojí měření teploty (akvárium a okolí) a ten pořídíš za cca 300 Kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 07:47 Muž chicko [124] Re: AmorFati
No ja mám se skleněnejma taploměrama asi za 30Kč velice dobré zkušenosti mám těd doma 3 akva tak sem udělal pokus: všechny tři teploměry sem dal na noc do jednoho akva a ráno byly teploty na všech třech identické potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 02:16 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: motýlek
Odchylka jeden stupeň nevadí. Dokud to není jeden stupeň nad 28 nebo 29 nebo prostě jakoukoliv teplotu, kdy už se rybičky vaří... I v mém akvárku samozřejmě teplota kolísá (na noc klesá), o to přeci nejde. Jde o to, že je žádoucí o tom kolísání vědět - tzn. použít techniku, která o něm dá spolehlivé informace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 06:12 motýlek Re: AmorFati
no, přesnost teploměrů není vždy dobrá ani u klasických - já teď mám doma jeden, který ukazuje o dva stupně více než takový průměr ostatních - takže chce to mít několik kousků, ty si "ocejchovat" a buď si je nějak označit, nebo raději ty extrémy rovnou vrátit nebo vyhodit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 02:57 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: vencisimo
Problém digitálních teploměrů v dostupné cenové kategoeii je ten, že jejich přesnost je obvykle +/- jeden stupeň Celsia (platí pro oba odkazované na eBay). Čili pro akvaritiku, kde je žádoucí udržovat teplotu konstantní a na každém stupni může zálěžet, nedostatečná. Myslím, že klasickým skleněným teploměrem lze dosáhnout mnohem lepší přesnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 16:24 pansuu Re: Číslo1
Taky ho mám na čelním skle :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 12:59 marsz Re: Číslo1
Mám teploměr na zdi na druhé straně pokoje. :-) Při focení fakt nezavazí teda nepřekáží. Asi bych se měl dovybavit že?. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 20:00 Muž vencisimo [7] Re: Horác
já mam ještě levnější plovoucí, ale je v kytkách, takže neni vidět z těch stran, ze kterých se dívám, já nesnesu, aby v akvárku byla vidět technika, to už je ozdobnější kolesovej parník, nebo truhla vypouštějící bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 17:38 Muž Horác [3942] Re: Číslo1
Já mám vobyčejnej skleněnej za čtyry pětky ... na bočním skle ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 16:08 Muž bigboban [19] Re: Číslo1
Můj názor je jednoduchý - nelíbí se mi viditelné teploměry ani lepené ani skleněné. Já mám všude teploměry digitální a čidlo mám někde vzadu kde vidět není. ;-) palec

Já mám např. tento:

www.chinatraderonline.com/…

Ale jde koupit kupa levných:

cgi.ebay.com/…
cgi.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 15:57 Žena Číslo1 [1] – Teploměr
Prosím Vás, zajímal by mně Váš názor na teploměry umístěné na čelním skle. Je tady tolik akvárek, co ho tam mají nešikovně naplácnutý, a podle mně to kazí dojem celého akvária. Přitom by ho šlo vždycky nějak šikovně (aby byl k přečtení) schovat. Že jo! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 09:07 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: ČUPR
Teploměr s pamětí shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 22:31 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Přéma
Díky za snahu a ochotu, ale tohle je právě ten teploměr, o kterém jsem psal, že se (zatím) jako jediný vyskytuje v současné době na trhu. Bohužel nemá paměť - proto i ta nižší cena (asi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 22:14 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: ČUPR
O tomhle sice nepíšou,že má paměť,ale má dost jiných funkcí,třeba má i tu paměť,zeptej se tam :
www.akvarista.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 22:03 rolandmynar Re: ČUPR
Divím se fakt, že to téma někdo nesmaže. Vždyť teploměr mě stál v úterý 16,- Kč. To snad každý má ne? Proč riskovat a zkoušet nějaké experimenty? Nechápu jak se tahle diskuse rozvíjí!! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 18:39 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Mrakoplash
Proto jsem psal, že je nutno to čidlo odzkoušet. No o fous dražší asi bude - já za něj dal před 2 lety asi 600 Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 18:35 R Muž Mrakoplash [1776] Re: ČUPR
Norton ma celkem jiste neco na zpusob toho do auta. Oni se teda delaji i na pouziti doma tudis venkovni cidlo je na kabliku a na displayi je oznaceno jako Out.
Akvaristicky je upraven aby in bylo na kabliku ;-) a teda bude taky o fous drazsi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 18:28 Muž ČUPR [204] - Tetry
Elektronické (digitální) teploměry používám také, u všech nádržek. Výhodné jsou teploměry zaznamenávající max a min teplotu. Čidla mám umístěna za interními filtry u dna, také z důvodu "zamaskování" kablíků. Jejich použití je velmi jednoduché, jen jsem pro "sichr" přetěsnil čidla akvaristickým silikonem, přece jenom jsou vodiče měděné... Jo a je nutné si uvědomit, že teplota venku (out) je teplotou uvnitř akvária a vnitřní teplota (in) je vně akvária (tedy teplota místnosti).... :-D :-D
***************************************
No, nevím co to máš za teploměr ale můj elektronický digitální teploměr - (ne pro použití do auta apod. ale specielně pro akvária) udává pod "in" teplotu ze sondy na kabelu, tedy ponořenou do akvária. palec Možná máš jiný druh teploměru, ale DOPURUČUJI všem v takovém případě raději odzkoušet, např. stisknutím sondy na kablíku v dlani a není co řešit - hned poznáte, zdali je to "IN", nebo "OUT" - smich

Moje otázka: Nemáte někdo kontakt na digitální elektronický teploměr (ne do auta, ale specielně do akvária) s ukládáním hodnot max. a min. teplot? V obchodě sice momentálně seženu teploměr, ale BEZ ukládání těchto hodnot do paměti. Ten původní jsem koupil asi před 2 lety a potřebuji ještě jeden a ne a ne na něj nikde narazit - všude pouze BEZ paměti. Všem děkuji předem!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 20:27 Muž Norton [109] Re: Kuba
Utěsnit je potřeba hlavně přechod čidlo-kabel a čidlo, pokud není celistvé. To znamená, pokud je složeno z více dílů. Ideální jsou čidla zalitá v plastu. Kabel sám o sobě izolovat není třeba, samozřejmě, pokud není izolace poškozena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 19:24 kuba Re: Norton
Stači ten kabel utěsnit silikonem nebo i to čidlo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 19:01 Muž Norton [109] Re: kuba
A kam jinam? Teoreticky by bylo možné jej "připlácnout i na sklo zvenku podle konstrukce čidla, ale chceme přece jenom, měřit teplotu vody v akváriu... Pokud použijete například podobný: www.vltava2000.cz/… tak právě takový vyžaduje dokonalou dodatečnou izolaci čidla silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 18:50 kuba Re: Norton
to mam jako to čidlo ponořit do vody?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 10:41 Muž Norton [109] Re: Slada
...proč elektronický? Nuže, třeba já již postarší hůře vidím bez brýlí a odečítat teplotu na „klasickém teploměru za 30 korun“ (mimochodem, asi nebude rtuťový, nýbrž lihový) mi již přece jenom činí jisté potíže. :-D A také, aby byl „klasický“ teploměr k něčemu, musí být na něj vidět, čili tím pádem i tak trochu hyzdí. ;-)
Ovšem, nechci tím zavrhovat použití obyčejných teploměrů, to v žádném případě. Jsou úplně dostačující co se funkčnosti i přesnosti týká. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11496-teplomer?od=151